Spamdexing تعریف، معنی و مثال

بازخورد کاربر می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا با گزارش هرزنامه یا صفحات نامربوطی که ممکن است بر تجربه آنها تأثیر بگذارد، هرزنامه را شناسایی کنند. بازخورد کاربر همچنین می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا رتبه بندی و نمایش صفحات وب خود را بر اساس ترجیحات و رفتار کاربر تنظیم کنند.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

Spamdexing چیست؟

Spamdexing می تواند به کیفیت و ارتباط نتایج جستجو آسیب برساند و تجربه کاربری ضعیفی را ارائه دهد. موتورهای جستجو از الگوریتم‌ها و فیلترهای مختلفی برای شناسایی و جریمه کردن شیوه‌های ارسال هرزنامه، مانند به‌روزرسانی‌های پاندا و پنگوئن گوگل استفاده می‌کنند.

لینک های مخفی لینک هایی هستند که برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیستند اما توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی هستند. آنها برای افزایش محبوبیت لینک یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی خاص استفاده می شوند. پیوندهای مخفی را می توان با استفاده از تکنیک های CSS، HTML یا جاوا اسکریپت ایجاد کرد. آنها به عنوان یک عمل سئوی فریبنده Spamdexing در نظر گرفته می شوند و می توانند منجر به جریمه شوند.

حمله سیبیل

Cloaking تکنیکی برای ارائه محتوای مختلف به موتورهای جستجو و کاربران انسانی است. این کار را می توان با استفاده از اسکریپت ها، آدرس های IP، عوامل کاربر یا روش های دیگر انجام داد. پنهان‌سازی می‌تواند به دلایل اخلاقی مانند بهبود دسترسی، شخصی‌سازی یا محلی‌سازی استفاده شود. با این حال، پنهان‌کاری می‌تواند به دلایل غیراخلاقی نیز مورد استفاده قرار گیرد، مانند مخفی کردن هرزنامه یا محتوای بی کیفیت از کاربران. پنهان‌کاری نقض دستورالعمل‌های موتورهای جستجو محسوب می‌شود و می‌تواند منجر به مجازات یا ممنوعیت شود.

اقدامات متقابل Spamdexing توسط موتورهای جستجو

الگوریتم ها

خرید دامنه های منقضی شده یک تکنیک Spamdexing برای به دست آوردن دامنه هایی است که منقضی شده اند یا در شرف انقضا هستند و دارای بک لینک از سایر وب سایت ها هستند. سئوکاران ممکن است از این دامنه ها برای ایجاد PBN یا هدایت آنها به وب سایت اصلی خود استفاده کنند. خرید دامنه های منقضی شده می تواند به حفظ آب لینک و رتبه دامنه کمک کند، اما ممکن است خطراتی مانند جریمه یا ارتباط منفی را نیز به همراه داشته باشد.

صفحات قابل نوشتن در جهان

وبلاگ های اسپم وبلاگ هایی هستند که صرفاً برای تبلیغ سایر وب سایت ها یا محصولات ایجاد می شوند. آنها اغلب محتوای کم کیفیت یا تولید شده توسط رایانه دارند که نامربوط یا بی معنی است. آنها همچنین ممکن است از نرم افزار چرخشی برای بازنویسی محتوای موجود و جلوگیری از تشخیص سرقت ادبی استفاده کنند. وبلاگ های اسپم همچنین می توانند نوعی مزرعه لینک باشند که به یکدیگر پیوند می دهند یا وب سایت ها را هدف قرار می دهند تا رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش دهند.

هرزنامه وبلاگ مهمان

هرزنامه نظر نوعی از هرزنامه پیوند است که شامل ارسال نظرات نامربوط یا ناخواسته در وبلاگ ها، ویکی ها، کتاب مهمان یا سایر صفحات وب است که امکان ویرایش کاربر را فراهم می کند. ارسال کنندگان هرزنامه نظرات ممکن است از ابزارهای خودکار یا روش های دستی برای ارسال پیوند به وب سایت ها، محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. هرزنامه نظرات می تواند بر کیفیت و اعتبار صفحات وب تأثیر بگذارد و ممکن است باعث جریمه موتورهای جستجو شود.

وب سایت های آینه ای

ارائه بهترین نکات سئو …

Spamdexing

یادگیری ماشینی شاخه‌ای از هوش مصنوعی است که رایانه‌ها را قادر می‌سازد از داده‌ها یاد بگیرند و عملکرد خود را در طول زمان بهبود بخشند. موتورهای جستجو از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها و شناسایی الگوها، روندها و ناهنجاری ها استفاده می کنند.

استفاده از صفحات قابل نوشتن در جهان، روشی برای ارسال هرزنامه به وب‌سایت‌ها است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای خود را ویرایش کنند، مانند کتاب‌های مهمان، انجمن‌ها، وبلاگ‌ها یا ویکی‌ها. ارسال‌کنندگان هرزنامه ممکن است از ربات‌های هرزنامه خودکار برای ارسال پیوند به وب‌سایت‌های خود در این صفحات استفاده کنند که باعث غیرقابل استفاده شدن آن‌ها برای کاربران قانونی می‌شود. مدیران وب سایت ها ممکن است از تکنیک های مختلف ضد هرزنامه برای مسدود کردن یا کاهش سرعت هرزنامه ها استفاده کنند.

نظر هرزنامه

Spamdexing یک تکنیک سئو کلاه سیاه (بهینه سازی موتور جستجو) است که با نام های هرزنامه موتور جستجو، مسمومیت موتور جستجو، هرزنامه جستجو و هرزنامه وب نیز شناخته می شود.

چرخش مقاله یک روش spamdexing است که شامل بازنویسی مقالات موجود برای جلوگیری از جریمه محتوای تکراری از موتورهای جستجو است. این کار را می توان به صورت دستی یا خودکار با استفاده از نرم افزار یا پایگاه داده انجام داد. چرخش مقاله می‌تواند محتوای بی‌کیفیت یا بی‌معنی تولید کند که هیچ ارزشی برای کاربران ایجاد نمی‌کند.

ترجمه ماشینی

پر کردن متا تگ تکنیکی است که شامل تکرار کلمات کلیدی یا استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط در متا تگ های یک صفحه است. متا تگ ها کدهای HTML هستند که اطلاعات مربوط به صفحه را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند. پر کردن متا تگ می تواند موتورهای جستجو و کاربران را در مورد محتوا و ارتباط صفحه گمراه کند.

صفحات درگاه

ظهور Spamdexing در اواسط دهه 1990 به عنوان راهی برای استفاده از روش های غیراخلاقی برای بالا بردن رتبه وب سایت ها در نتایج موتورهای جستجو با SEO آغاز شد. Spamdexing باعث شد موتورهای جستجوی پیشرو آن زمان مانند گوگل و یاهو کمتر مفید باشند و مملو از محتوای با کیفیت پایینی شوند که سزاوار رتبه های بالا برای جستجوهای جستجوی هدف خود نبودند.

نمونه های Spamdexing

هرزنامه محتوا

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.


منبع: https://seochatter.com/spamdexing-definition/

هرزنامه وبلاگ مهمان فرآیند قرار دادن پست های مهمان در وب سایت های دیگر است که تنها به منظور دریافت بک لینک به وب سایت دیگر است. هرزنامه وبلاگ مهمان با وبلاگ نویسی مهمان واقعی که با هدف ارائه ارزش و ایجاد روابط با وب سایت های دیگر متفاوت است. هرزنامه وبلاگ مهمان می تواند به اعتبار و رتبه وب سایت میزبان و مهمان آسیب برساند.

استفاده از دامنه های منقضی شده

وب سایت های آینه ای وب سایت هایی هستند که محتوای مشابه یا یکسان دارند اما URL های متفاوتی دارند. از آنها برای دستکاری موتورهای جستجو با افزایش تعداد لینک ها و کلمات کلیدی برای یک موضوع خاص استفاده می شود. از وب‌سایت‌های آینه‌ای نیز می‌توان برای اهداف قانونی استفاده کرد، مانند ارائه نسخه پشتیبان یا دسترسی جایگزین به یک وب‌سایت. با این حال، اگر وب‌سایت‌های آینه‌ای را فریبنده یا تکراری تلقی کنند، می‌توانند توسط موتورهای جستجو شناسایی و جریمه شوند.

تغییر مسیر URL

Spamdexing دستکاری عمدی فهرست های موتورهای جستجو با استفاده از تکنیک هایی است که دستورالعمل ها و استانداردهای کیفیت موتور جستجو را نقض می کند. Spamdexing با استفاده از کلمات کلیدی، لینک‌ها، محتوا یا روش‌های دیگر فریبنده یا نامربوط، هدف آن افزایش رتبه و دیده شدن یک وب‌سایت است.

پر کردن کلمات کلیدی یک روش ارسال هرزنامه است که شامل قرار دادن کلمات کلیدی بیش از حد یا نامربوط در یک صفحه است تا آن را برای موتور جستجو مرتبط تر نشان دهد. این کار را می توان با استفاده از متن مخفی، متا تگ یا متن قابل مشاهده انجام داد. موتورهای جستجو می توانند پر کردن کلمات کلیدی را شناسایی و جریمه کنند.

متن پنهان یا نامرئی

بازبین‌های انسانی می‌توانند با علامت‌گذاری صفحات مشکوک یا فریبنده‌ای که ممکن است از تشخیص سیستم‌های خودکار در امان باشند، به موتورهای جستجو کمک کنند تا هرزنامه‌ها را شناسایی کنند. بازبین های انسانی همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا سودمندی و ارتباط صفحات وب را برای پرس و جوها و کاربران مختلف ارزیابی کنند.

بازخورد کاربر

شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN) مجموعه‌ای از وب‌سایت‌های معتبر هستند که به یک وب‌سایت اصلی پیوند می‌دهند تا رتبه‌بندی آن را بهبود بخشند. صاحبان PBN از دامنه های منقضی یا حراجی استفاده می کنند که دارای بک لینک از وب سایت های معتبر هستند. PBN ها مشابه مزارع پیوند هستند اما یک وب سایت هدف خارجی دارند. گوگل از سال 2014 چندین بار کاربران PBN را جریمه کرده است.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بدانید

لینک های پنهان

تغییر مسیر URL فرآیندی است که کاربر را بدون دخالت او به صفحه وب دیگری هدایت می کند. این کار را می توان با استفاده از متا تگ ها، اسکریپت ها یا دستورات سمت سرور انجام داد. تغییر مسیر URL می تواند به دلایل مختلفی مانند کوتاه کردن URL ها، ردیابی کلیک ها یا بهبود تجربه کاربر استفاده شود. با این حال، تغییر مسیر URL همچنین می تواند برای اهداف مخرب مانند فیشینگ، پنهان کاری یا ارسال هرزنامه استفاده شود. موتورهای جستجو ممکن است وب‌سایت‌هایی را که از تغییر مسیر URL به روشی دزدانه استفاده می‌کنند جریمه کنند.

پنهان کاری