Robots.txt در وردپرس کجاست؟ (نحوه دسترسی و اصلاح آن)

یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد که فایل مورد نظر از قبل در سرور وجود دارد. عمل رونویسی را انتخاب کنید، سپس روی OK کلیک کنید تا فایل robots.txt با موفقیت برای وب سایت وردپرس شما به روز شود.

وردپرس FTP Client Filezilla Alert Box

Robots.txt در خلاصه وردپرس

هنگامی که در مدیریت فایل قرار گرفتید، فایل robots.txt وب سایت را در پوشه ریشه نصب وردپرس که معمولاً برچسب گذاری شده است، پیدا خواهید کرد. public_html.

محل فایل Hostinger WordPress Robots.txt

فایل robots.txt را در یک ویرایشگر متن باز کنید و تغییرات خود را انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد، به محل فایل در پانل سرور محلی بروید، سپس کلیک کنید و فایل را به سمت سرور سایت از راه دور بکشید تا در وردپرس آپلود شود.

وردپرس FTP Client Filezilla INterface

در داخل افزونه، یک رابط بصری با کاربری آسان برای پیکربندی تنظیمات مختلف robots.txt خواهید داشت، از جمله اینکه موتورهای جستجو می توانند سایت شما را بخزند، کدام ویژگی های حفاظت از هرزنامه و داده را فعال کنید، و هر قانون سفارشی که می خواهید اضافه کنید. . برای مشاهده جزئیات همه این گزینه های وردپرس، تصاویر زیر را ببینید.

Better Robots Plugin WordPress Crawling Options 1
Better Robots Plugin WordPress Crawling Options 2
گزینه های خزیدن افزونه وردپرس Better Robots 3

4. از یک FTP Client برای وردپرس استفاده کنید

این را نهایت خود در نظر بگیرید-و سریع—راهنمای یافتن robots.txt در وردپرس و دسترسی آسان به آن برای کنترل نحوه خزیدن عنکبوت های موتور جستجو در فایل ها، صفحات و دایرکتوری های وب سایت شما.

Robots.txt در وردپرس کجاست؟

Robots.txt در وردپرس کجاست؟

این پلاگین Virtual Robots رایگان از Infolific یک انتخاب محبوب و فوق العاده آسان برای استفاده است.

افزونه وردپرس Infolific

اگر از یک افزونه جایگزین سئو وردپرس مانند Rank Math یا AIOSEO استفاده می کنید، همچنین می توانید فایل robots.txt را در زیر پیدا کنید. تنظیمات عمومی در رتبه ریاضی و در ابزار زبانه برای AIOSEO.

3. از یک افزونه Dedicated Robots.txt استفاده کنید

نحوه دسترسی شما به این فایل منیجر از میزبانی به میزبان دیگر متفاوت است. با ارائه دهنده میزبانی مانند Bluehost که از رابط محبوب cPanel استفاده می کند، به سادگی انتخاب می کنید پیشرفته گزینه های به دنبال مدیر فایل.

با دسترسی به اطلاعات حساب FTP خود از ارائه دهنده هاست خود شروع کنید. این اطلاعات را کپی کنید، Filezilla را باز کنید و جزئیات را در کادرهای مربوطه که درست در زیر نوار منوی نرم افزار قرار دارد، قرار دهید.

وردپرس FTP Client Filezilla

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال که robots.txt در وردپرس کجاست لذت برده باشید.

این افزونه را مانند هر افزونه دیگری فعال و نصب کنید. پس از نصب، به طور خودکار در داشبورد وردپرس شما بارگیری می شود. همچنین می توانید در هر زمان با انتخاب Better Robots.txt از منوی مدیریت به آن بازگردید.

این راهنما به این سوال پاسخ می دهد که robots.txt در وردپرس کجاست؟

راه دیگر برای دسترسی و اصلاح robots.txt در وردپرس استفاده از افزونه ای است که به طور خاص برای این منظور ساخته شده است.

از صفحه ابزار Yoast SEO، را انتخاب کنید ویرایشگر فایل.

داشبورد افزونه وردپرس Yoast

اولین راه برای دسترسی به فایل robots.txt وردپرس استفاده از ویژگی File Manager است که توسط شرکت میزبان شما ارائه شده است.

همچنین نحوه دسترسی به robots.txt در وردپرس را با استفاده از چهار روش مختلف توضیح می دهد تا بتوانید فایل را برای وب سایت خود تغییر دهید.

با این کار فایل robots.txt سایت وردپرس شما ظاهر می شود. سپس می توانید آن را تغییر دهید و تغییرات خود را در وردپرس ذخیره کنید.

ویرایشگر افزونه Yoast WordPress Robots.txt

Robots.txt در پوشه ریشه سایت دایرکتوری وردپرس قرار دارد. می‌توانید با پیمایش به yourdomain.com/robots.txt در یک مرورگر وب به فایل robots.txt دسترسی پیدا کنید و فایل را روی سرور با استفاده از یک کلاینت، افزونه یا cPanel FTP مدیریت کنید.

مکان نمونه وردپرس robots.txt

نحوه دسترسی و اصلاح فایل وردپرس Robots.txt

1. از طریق cPanel (یا جایگزین شرکت میزبان شما) به Robots.txt دسترسی پیدا کنید.

در اینجا نمونه ای از این روش با استفاده از افزونه Yoast SEO آورده شده است. پس از دسترسی، منوی داشبورد وردپرس را انتخاب کنید Yoast SEO > ابزارها همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود.

افزونه وردپرس Yoast

سپس می توانید فایل robots.txt وردپرس را دانلود کنید، آن را در ویرایشگر متن خود تغییر دهید و دوباره آن را در وب سایت آپلود کنید.

لینک دانلود Hostinger Robots.txt

2. از افزونه SEO استفاده کنید

با خدمات میزبانی مانند Hostinger، به محض ورود به داشبورد خود، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، فایل وردپرس را مدیریت خواهید کرد.

مدیر فایل هاستینگر

اگر در وردپرس تازه کار هستید و به نحوه پیکربندی دستورات و دستورات مختلف در فایل robots.txt خود مطمئن نیستید، ممکن است افزونه مبتدی تری مانند Better Robots.Txt را ترجیح دهید که به عنوان “WordPress” فهرست شده است. بهینه سازی Robots.txt” در فهرست افزونه ها. تصویر زیر را ببینید.

افزونه Better Robots WordPress

پس از نصب و فعال سازی افزونه به آدرس زیر بروید تنظیمات > Virtual Robots.txt.

تنظیمات مجازی افزونه وردپرس Infolific

در مرحله بعد، روی Quick Connect کلیک کنید، و این کار مشتری FTP را به سرور میزبان شما متصل می کند و به شما امکان دسترسی به تمام فایل های وردپرس را می دهد.

وردپرس FTP Client Filezilla Quick Connect

با این کار فایل robots.txt وردپرس شما باز می شود تا بتوانید هر گونه تغییری ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید که پس از اتمام کار، دکمه ذخیره را فشار دهید تا به روز رسانی ها اعمال شوند.

ویرایشگر افزونه وردپرس Infolific Robots.txt

افزونه های محبوب SEO مانند Yoast، AIOSEO و Rank Math به شما امکان می دهند فایل robots.txt وب سایت خود را از داشبورد مدیر وردپرس به راحتی ویرایش کنید.

اگر نمی‌خواهید وارد حساب میزبانی خود شوید یا فایل‌ها را مستقیماً در دایرکتوری ریشه مدیریت کنید، می‌توانید با استفاده از افزونه SEO که ممکن است قبلاً در سایت خود نصب کرده باشید، مستقیماً از داخل وردپرس به robots.txt دسترسی پیدا کنید.

همانطور که متوجه شدید، فایل robots.txt در پوشه ریشه سایت دایرکتوری وردپرس قرار دارد و سریعترین راه برای دسترسی به robots.txt در وردپرس این است که به yourdomain.com/robots.txt در یک مرورگر وب برای مدیریت و اصلاح فایل، باید با استفاده از cPanel، یک افزونه وردپرس یا سرویس گیرنده FTP، به آن در سرور دسترسی داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/robots-txt-in-wordpress/