Robots.txt در وردپرس کجاست؟ (نحوه دسترسی و اصلاح آن)

راه دیگر برای دسترسی و اصلاح فایل robots.txt وردپرس، استفاده از یک کلاینت FTP مانند FileZilla. اگر قبلاً یک سرویس گیرنده FTP مانند این برای وب سایت خود تنظیم کرده اید، می توانید به سرعت robots.txt وردپرس را پیدا کنید.

فایل robots.txt را در یک ویرایشگر متن باز کنید و تغییرات خود را انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد، به محل فایل در پانل سرور محلی بروید، سپس کلیک کنید و فایل را به سمت سرور سایت از راه دور بکشید تا در وردپرس آپلود شود.

وردپرس FTP Client Filezilla INterface

پس از نصب و فعال سازی افزونه به آدرس زیر بروید تنظیمات > Virtual Robots.txt.

تنظیمات مجازی افزونه وردپرس Infolific

این پلاگین Virtual Robots رایگان از Infolific یک انتخاب محبوب و فوق العاده آسان برای استفاده است.

افزونه وردپرس Infolific

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/robots-txt-in-wordpress/

همچنین نحوه دسترسی به robots.txt در وردپرس را با استفاده از چهار روش مختلف توضیح می دهد تا بتوانید فایل را برای وب سایت خود تغییر دهید.

این افزونه را مانند هر افزونه دیگری فعال و نصب کنید. پس از نصب، به طور خودکار در داشبورد وردپرس شما بارگیری می شود. همچنین می توانید در هر زمان با انتخاب Better Robots.txt از منوی مدیریت به آن بازگردید.

اگر از یک افزونه جایگزین سئو وردپرس مانند Rank Math یا AIOSEO استفاده می کنید، همچنین می توانید فایل robots.txt را در زیر پیدا کنید. تنظیمات عمومی در رتبه ریاضی و در ابزار زبانه برای AIOSEO.

3. از یک افزونه Dedicated Robots.txt استفاده کنید

از صفحه ابزار Yoast SEO، را انتخاب کنید ویرایشگر فایل.

داشبورد افزونه وردپرس Yoast

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال که robots.txt در وردپرس کجاست لذت برده باشید.

این را نهایت خود در نظر بگیرید-و سریع—راهنمای یافتن robots.txt در وردپرس و دسترسی آسان به آن برای کنترل نحوه خزیدن عنکبوت های موتور جستجو در فایل ها، صفحات و دایرکتوری های وب سایت شما.

Robots.txt در وردپرس کجاست؟

Robots.txt در وردپرس کجاست؟

نحوه دسترسی شما به این فایل منیجر از میزبانی به میزبان دیگر متفاوت است. با ارائه دهنده میزبانی مانند Bluehost که از رابط محبوب cPanel استفاده می کند، به سادگی انتخاب می کنید پیشرفته گزینه های به دنبال مدیر فایل.

با این کار فایل robots.txt سایت وردپرس شما ظاهر می شود. سپس می توانید آن را تغییر دهید و تغییرات خود را در وردپرس ذخیره کنید.

ویرایشگر افزونه Yoast WordPress Robots.txt

با دسترسی به اطلاعات حساب FTP خود از ارائه دهنده هاست خود شروع کنید. این اطلاعات را کپی کنید، Filezilla را باز کنید و جزئیات را در کادرهای مربوطه که درست در زیر نوار منوی نرم افزار قرار دارد، قرار دهید.

وردپرس FTP Client Filezilla

این راهنما به این سوال پاسخ می دهد که robots.txt در وردپرس کجاست؟

در مرحله بعد، روی Quick Connect کلیک کنید، و این کار مشتری FTP را به سرور میزبان شما متصل می کند و به شما امکان دسترسی به تمام فایل های وردپرس را می دهد.

وردپرس FTP Client Filezilla Quick Connect

اگر نمی‌خواهید وارد حساب میزبانی خود شوید یا فایل‌ها را مستقیماً در دایرکتوری ریشه مدیریت کنید، می‌توانید با استفاده از افزونه SEO که ممکن است قبلاً در سایت خود نصب کرده باشید، مستقیماً از داخل وردپرس به robots.txt دسترسی پیدا کنید.

از اینجا، به دایرکتوری ریشه خود بروید، جایی که باید فایل robots.txt وردپرس خود را پیدا کنید. برای دسترسی به این فایل تا بتوانید آن را باز کرده و تغییر دهید، کلیک راست کرده و روی Download ضربه بزنید. همچنین، می‌توانید فایل را انتخاب کرده و به پنل سرور محلی در Filezilla بکشید. اسکرین شات های زیر را ببینید.

وردپرس FTP Client Filezilla Robots.txt محل فایل
دکمه دانلود فایلزیلا کلاینت FTP وردپرس

با این کار فایل robots.txt وردپرس شما باز می شود تا بتوانید هر گونه تغییری ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید که پس از اتمام کار، دکمه ذخیره را فشار دهید تا به روز رسانی ها اعمال شوند.

ویرایشگر افزونه وردپرس Infolific Robots.txt
یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد که فایل مورد نظر از قبل در سرور وجود دارد. عمل رونویسی را انتخاب کنید، سپس روی OK کلیک کنید تا فایل robots.txt با موفقیت برای وب سایت وردپرس شما به روز شود.

وردپرس FTP Client Filezilla Alert Box

Robots.txt در خلاصه وردپرس

راه دیگر برای دسترسی و اصلاح robots.txt در وردپرس استفاده از افزونه ای است که به طور خاص برای این منظور ساخته شده است.

با خدمات میزبانی مانند Hostinger، به محض ورود به داشبورد خود، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، فایل وردپرس را مدیریت خواهید کرد.

مدیر فایل هاستینگر

اگر در وردپرس تازه کار هستید و به نحوه پیکربندی دستورات و دستورات مختلف در فایل robots.txt خود مطمئن نیستید، ممکن است افزونه مبتدی تری مانند Better Robots.Txt را ترجیح دهید که به عنوان “WordPress” فهرست شده است. بهینه سازی Robots.txt” در فهرست افزونه ها. تصویر زیر را ببینید.

افزونه Better Robots WordPress

هنگامی که در مدیریت فایل قرار گرفتید، فایل robots.txt وب سایت را در پوشه ریشه نصب وردپرس که معمولاً برچسب گذاری شده است، پیدا خواهید کرد. public_html.

محل فایل Hostinger WordPress Robots.txt

Robots.txt در پوشه ریشه سایت دایرکتوری وردپرس قرار دارد. می‌توانید با پیمایش به yourdomain.com/robots.txt در یک مرورگر وب به فایل robots.txt دسترسی پیدا کنید و فایل را روی سرور با استفاده از یک کلاینت، افزونه یا cPanel FTP مدیریت کنید.

مکان نمونه وردپرس robots.txt

نحوه دسترسی و اصلاح فایل وردپرس Robots.txt

1. از طریق cPanel (یا جایگزین شرکت میزبان شما) به Robots.txt دسترسی پیدا کنید.

سپس می توانید فایل robots.txt وردپرس را دانلود کنید، آن را در ویرایشگر متن خود تغییر دهید و دوباره آن را در وب سایت آپلود کنید.

لینک دانلود Hostinger Robots.txt

2. از افزونه SEO استفاده کنید

در داخل افزونه، یک رابط بصری با کاربری آسان برای پیکربندی تنظیمات مختلف robots.txt خواهید داشت، از جمله اینکه موتورهای جستجو می توانند سایت شما را بخزند، کدام ویژگی های حفاظت از هرزنامه و داده را فعال کنید، و هر قانون سفارشی که می خواهید اضافه کنید. . برای مشاهده جزئیات همه این گزینه های وردپرس، تصاویر زیر را ببینید.

Better Robots Plugin WordPress Crawling Options 1
Better Robots Plugin WordPress Crawling Options 2
گزینه های خزیدن افزونه وردپرس Better Robots 3

4. از یک FTP Client برای وردپرس استفاده کنید

در اینجا نمونه ای از این روش با استفاده از افزونه Yoast SEO آورده شده است. پس از دسترسی، منوی داشبورد وردپرس را انتخاب کنید Yoast SEO > ابزارها همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود.

افزونه وردپرس Yoast

همانطور که متوجه شدید، فایل robots.txt در پوشه ریشه سایت دایرکتوری وردپرس قرار دارد و سریعترین راه برای دسترسی به robots.txt در وردپرس این است که به yourdomain.com/robots.txt در یک مرورگر وب برای مدیریت و اصلاح فایل، باید با استفاده از cPanel، یک افزونه وردپرس یا سرویس گیرنده FTP، به آن در سرور دسترسی داشته باشید.