Google Trends چگونه کار می کند؟ (روندهای جستجو توضیح داده شده است)


این راهنما به این سوال پاسخ می دهد که “Google Trends چگونه کار می کند؟”

بازاریابی دیجیتال، نمودار، داده‌های روند، نمودار، مقایسه، علاقه، محبوبیت، پرس و جو، موضوعات پرطرفدار

در زیر، نحوه عملکرد Google Search Trends برای ارائه داده‌ها برای جستجوهای خاص را خواهید یافت تا کاربران بتوانند علاقه و محبوبیت را در طول زمان مقایسه کنند. همچنین خواهید فهمید که Google Trends می‌تواند موضوعات پرطرفدار را در زمان واقعی شناسایی کند و آن اطلاعات را در نمودارها و نمودارها به صورت اعداد و درصد نمایش دهد.

هدف نهایی در اینجا این است که به شما کمک کند فرآیند کامل پشت Google Trends را درک کنید تا بدانید چگونه از آن به درستی برای کمپین های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید. اگر به یک تازه‌سازی سریع در مورد اینکه این ابزار برای چه مواردی استفاده می‌شود نیاز دارید، این راهنمای دیگر در مورد Google Trends را بررسی کنید.

Google Trends چگونه کار می کند

Google Trends چگونه کار می کند؟

Google Trends با جمع‌آوری یک نمونه فیلتر نشده از درخواست‌های جستجوی واقعی ارائه‌شده به Google و عادی‌سازی داده‌ها برای مقایسه دقیق بین عبارات کار می‌کند. فرآیند Google Trends همچنین از داده‌های ناشناس، دسته‌بندی و انبوه بر اساس زمان و مکان پرس و جو استفاده می‌کند.

داده های نمونه فیلتر نشده

Google Trends فقط نمونه‌ای از جستجوهای Google را برای کاربران جمع‌آوری می‌کند تا در ابزار کاوش، اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل کنند. موتورهای جستجوی گوگل روزانه میلیاردها جستجو را انجام می‌دهند و یک مجموعه داده را پردازش می‌کنند که برای انجام آن در زمان واقعی کار بسیار زیادی است. با نمونه‌برداری تنها درصدی از درخواست‌های جستجو، Google Trends می‌تواند مجموعه داده‌های نماینده خوبی را برای همه جستجوهای Google در عرض چند دقیقه نمایش دهد. نه ساعت و روز

علاوه بر این، Google Search Trends با مجموعه داده های فیلتر نشده کار می کند. این به این معنی است که داده‌های جستجوی گزارش‌شده در این ابزار، جستجوهای روزانه انجام‌شده توسط افراد واقعی در پلتفرم‌های Google و همچنین فعالیت‌های جستجوی نامنظم از جستجوهای خودکار توسط ماشین‌ها و پرسش‌هایی را که برای اسپم کردن نتایج جستجو استفاده می‌شوند، منعکس می‌کند. Google جستجوهای نامنظم را از سیستم فیلتر نمی کند زیرا انجام این کار به کاربران اطلاع می دهد که الگوریتم آنها را شناسایی کرده است و سپس می تواند هدف قرار دادن آن فعالیت در محصولات جستجوی Google را دشوارتر کند.

داده های روند عادی شده است

Google Trends داده های جستجو را با زمان و مکان یک پرس و جو عادی می کند. عادی سازی داده ها به این معنی است که داده ها به گونه ای سازماندهی شده اند که در تمام عبارات جستجو مشابه به نظر می رسد. داده های عادی مهم هستند زیرا مقایسه دو یا چند عبارت را بدون تغییر نتایج به نفع یک عبارت بر اساس حجم جستجو آسان تر می کند. بدون عادی سازی داده ها، مکان هایی با بیشترین حجم جستجو همیشه بالاترین رتبه را دارند و به نظر می رسد محبوب ترین باشند.

نحوه عملکرد Google Trends برای عادی سازی، تقسیم هر نقطه داده بر کل جستجوهای جغرافیایی و محدوده زمانی است که نشان می دهد و به آن مقداری در مقیاسی بین 0 تا 100 اختصاص می دهد تا به طور دقیق محبوبیت بین عبارات جستجو را مقایسه کند. (جزئیات بیشتر در مورد این روش امتیازدهی در بخش بعدی.)

داده های روندها ناشناس است

Google Search Trends فقط با داده‌های ناشناس کار می‌کند، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند شخصاً از طریق سیستم شناسایی شود. ناشناس سازی داده ها فرآیند محافظت از اطلاعات خصوصی یا حساس برای افراد با پاک کردن یا رمزگذاری شناسه هایی است که آن شخص را به داده های ذخیره شده متصل می کند.

داده های روندها طبقه بندی شده است

Google Trends داده ها را با گروه بندی عبارت های جستجو در موضوعات دسته بندی می کند. این به ابزار کاوش داده اجازه می‌دهد تا جستجوهای مرتبط را برای هر عبارت جستجو بر اساس دسته‌هایی مانند هنر و سرگرمی، امور مالی، املاک، سفر و غیره نمایش دهد تا به کاربران کمک کند موضوعات مرتبط دیگر را برای اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل پیدا کنند. همچنین می‌توانید جستجوهای خود را به محصولات خاص Google مانند جستجوی وب، جستجوی تصویر، خرید Google و YouTube محدود کنید. Google Trends را به یکی از بهترین ابزارها برای یافتن بیشترین کلمات کلیدی در گوگل برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و کمپین های بازاریابی دیجیتال تبدیل می کند.

داده‌های روند جمع‌آوری می‌شوند

Google Search Trends همچنین تمام داده‌های موجود در مجموعه داده فیلتر نشده را جمع‌آوری می‌کند. این ویژگی چیزی است که به ابزار اجازه می دهد تا علاقه جستجو را برای هر موضوعی بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران در سراسر جهان، از جمله مناطق فرعی، شهرها و مناطق مترو نشان دهد.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید
روندهای جستجوی Google چگونه با اعداد کار می کند: نمودارهای بهره در طول زمان و مناطق فرعی

اعداد Google Trends توضیح داده شده است

اعداد Google Trends بر اساس علاقه نسبی جستجوی یک موضوع به نسبت همه جستجوها در همه موضوعات، در محدوده 0 تا 100 مقیاس بندی می شوند. مقدار 100 نشان دهنده اوج محبوبیت اصطلاح است در حالی که مقدار 50 به معنای نصف محبوبیت این عبارت است.

اعداد نمودار روندها

نمودار Google Trends که علاقه در طول زمان را برای یک موضوع یا عبارت خاص نشان می دهد، اعداد حجم جستجو را نشان نمی دهد. در عوض، شاخصی را بین 0 تا 100 برای علاقه کاربر بر اساس داده های نرمال شده برای مکان و زمان انتخابی گزارش می کند.

یکی از مواردی که هنگام خواندن اعداد (یا امتیازات) روندهای جستجوی Google در نمودار باید به خاطر داشته باشید این است که داده های روند فقط برای عبارات محبوب در بازه زمانی انتخابی و موقعیت جغرافیایی نشان داده می شود. بنابراین، نمرات 0 در نمودار بهره در طول زمان به این معنی است که تعداد ناکافی داده برای پرس و جو بر اساس مجموعه داده نمونه در دسترس است. لزوماً با 0 حجم جستجو در موتورهای جستجوی Google مرتبط نیست.

اعداد نمودار روندها

نمودار Google Trends برای Interest By Subregion با نمایش اعداد بین 0 تا 100 بر اساس علاقه نسبی جستجوی یک موضوع در یک مکان خاص کار می کند. با این حال، مقادیر بر اساس کسری از کل جستجوها در آن منطقه جغرافیایی محاسبه می شود. این بدان معناست که منطقه فرعی با بالاترین مقدار (100) نسبت بیشتری از جستجوها برای آن پرس و جو داشته است. تعداد پرس و جو مطلق بالاتر نیست.

به عنوان مثال، یک شهر کوچک که 90٪ از سوالات مربوط به “قیمت گاز” است، دو برابر یک شهر بزرگتر که در آن تنها 45٪ از سوالات مربوط به “قیمت گاز” است، امتیاز دریافت می کند. این نوع پردازش داده‌ها به شما کمک می‌کند موضوعات پرطرفدار را راحت‌تر بر اساس زیرمنطقه‌ها بیابید بدون اینکه حجم کل جستجو نتایج را تغییر دهد.

اعداد موجود در نمودارهای موضوعات مرتبط و جستارهای مرتبط به صورت درصدهایی بین 0٪ تا 4999٪ بر اساس علاقه جستجو گزارش می شوند. اگر به جای درصد، «برک آوت» را در کنار یک عبارت مشاهده کردید، به این معنی است که عبارت جستجو برای آن مکان و زمان انتخابی بیش از 5000 درصد رشد کرده است.

دقت Google Trends

Google Trends با توجه به منابع داده ای که از جستجوی Google استخراج می کند دقیق است. داده‌های بی‌درنگ در Google Trends یک نمونه دقیق است که ۷ روز گذشته را پوشش می‌دهد، در حالی که داده‌های غیرواقعی به سال ۲۰۰۴ و تا ۷۲ ساعت قبل از جستجوی شما برمی‌گردد.

با این حال، حتی اگر گوگل رتبه 1 را برای 100 موتور جستجوی برتر جهان دارد، این تنها پلتفرم در اینترنت نیست که مردم در آن جستجو می کنند. بنابراین، داده‌ها در Google SEarch Trends علاقه‌مندی جستجو را در پلتفرم‌های دیگر که ممکن است برای عبارات خاص بالاتر یا پایین‌تر باشند، منعکس نمی‌کند.

Google Trends همچنین برخی از انواع جستجوها را فیلتر می کند، از جمله:

  • جستجوهای انجام شده توسط افراد بسیار کمی: در این حالت، امتیاز عبارت به صورت صفر در نمودار گزارش می شود.
  • جستجو با کاراکترهای خاص: درخواست‌هایی با آپستروف و سایر نویسه‌های خاص، مگر اینکه بخشی از نام تجاری باشد.
  • جستجوهای تکراری: عباراتی که به طور مکرر توسط یک شخص در مدت زمان کوتاهی جستجو می شوند برای دقت گزارش بهتر حذف می شوند.

خلاصه نحوه عملکرد Google Trends

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد نحوه عملکرد Google Trends لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، Google Trends با جمع‌آوری نمونه فیلتر نشده از درخواست‌های جستجو در پلتفرم‌های Google و عادی‌سازی داده‌ها برای مقایسه دقیق بین عبارات کار می‌کند. داده های نتایج جستجو نیز بر اساس زمان و مکان پرس و جو ناشناس، دسته بندی و جمع آوری می شوند.
منبع: https://seochatter.com/how-does-google-trends-work/