Domain Authority برای سئو چگونه محاسبه می شود؟ (عوامل توضیح داده شده است)

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتوانید ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.


منبع: https://seochatter.com/how-is-domain-authority-calculated-for-seo/

موتورهای جستجو این را نشانه ای از اعتبار و قابل اعتماد بودن می دانند، بنابراین هرچه بک لینک های وب سایت شما بیشتر باشد، امتیاز SEO Domain Authority شما بالاتر خواهد بود.

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد نحوه محاسبه Domain Authority در سئو لذت برده باشید.

یکی از مهمترین فاکتورهای امتیاز Domain Authority برای سئو، کیفیت بک لینک هایی است که وب سایت از سایت های دیگر دریافت می کند. بک لینک های با کیفیت بالا از سایت های قابل اعتماد نشان می دهد که سایر منابع معتبر به دامنه شما لینک می دهند.

در زیر، یک نمای کلی از نحوه اندازه‌گیری Domain Authority توسط Moz، از جمله توضیح مفصل در مورد عوامل سئو که بر امتیاز Domain Authority (DA) وب سایت تأثیر می‌گذارند، دریافت خواهید کرد.

MozTrust با اعتماد (یا کیفیت) لینک‌های ورودی و تنوع وب‌سایت‌هایی که به آن لینک می‌شوند محاسبه می‌شود. این ربطی به حجم لینک‌های ورودی که MozRank برای امتیاز محبوبیت اندازه‌گیری می‌کند ندارد.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب حاوی یک لینک خروجی به دامنه شما باشد، بیشتر ارزش پیوند (به عنوان مثال، اعتبار صفحه) از سایت اصلی به دامنه شما منتقل می شود. از سوی دیگر، اگر یک صفحه وب دارای 20 لینک خروجی باشد، میزان اعتبار صفحه بسیار کمتری به هر URL خارجی منتقل می‌شود و امتیاز Domain Authority شما چندان افزایش نمی‌یابد.

ارتباط همچنین یک عامل کلیدی در اینجا برای محاسبه Domain Authority است، بنابراین مطمئن شوید که سایت‌هایی که به دامنه شما پیوند داده می‌شوند به جایگاه شما مرتبط هستند. همچنین، از بک لینک های بی کیفیت یا اسپم که می توانند به امتیاز DA و موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) آسیب بزنند، خودداری کنید.

این راهنمای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می‌دهد که Domain Authority برای SEO چگونه محاسبه می‌شود؟

همانطور که متوجه شدید، Domain Authority با ارزیابی چندین فاکتور برای یک وب سایت، از جمله سن دامنه، دامنه های ریشه پیوند، تعداد کل لینک ها، کیفیت بک لینک، نسبت لینک خروجی، MozRank و MozTrust در یک امتیاز DA محاسبه می شود. به همین دلیل مهم است که فاکتورهای Domain Authority در سئو را درک کنید تا بهترین نتایج رتبه بندی را برای وب سایت خود داشته باشید.