Anchor Text چگونه برای سئو کار می کند؟ (روند توضیح داده شد)


این راهنمای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می‌دهد که انکر تکست چگونه برای سئو کار می‌کند؟

در زیر، یک نمای کلی از فرآیند انکر تکست، از جمله توضیح مفصلی در مورد عوامل موثر در سئو که بر رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت تأثیر می گذارد، دریافت خواهید کرد.

همچنین بخشی با منابع بازاریابی دیجیتال اضافی وجود دارد که در مورد اصول انکر تکست بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

Anchor Text چگونه برای سئو کار می کند؟

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

Anchor Text چگونه برای سئو کار می کند؟

Anchor Text برای سئو کار می کند و زمینه را برای صفحات وب لینک شده از طریق کلمات لینک شده انکر تکست فراهم می کند. موتورهای جستجو از متن لنگر برای رتبه بندی و نمایه سازی محتوا در SERP استفاده می کنند.

فرآیند متن لنگر توضیح داده شد

فرآیند انکر تکست شامل افزودن متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک لینک است. این را می توان از طریق کد منبع HTML یا ویرایشگر WYSIWYG در سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس انجام داد. سپس متن به کاربران نمایش داده می شود و مقصد پیوند را نشان می دهد.

هنگام ایجاد متن لنگر، کاربران باید کلماتی را انتخاب کنند که به طور دقیق صفحه پیوند داده شده را توصیف کند و زمینه پیوند را فراهم کند. همانطور که یک موتور جستجو در یک صفحه وب می خزد، به متن لنگر هر لینکی نگاه می کند تا محتوای صفحه پیوند داده شده را بفهمد.

عبارات و عبارات استفاده شده در متن لنگر می تواند به الگوریتم های موتور جستجو کمک کند تا موضوع صفحه پیوند داده شده و ارتباط آن با محتوای صفحه اصلی را درک کنند. بنابراین، استفاده از انواع توصیفی و مرتبط از انکر تکست هنگام ایجاد پیوندها برای یک استراتژی سئو موثر مهم است.

انکر تکست علاوه بر کمک به موتورهای جستجو برای درک محتوای صفحه لینک شده، به عنوان یک فاکتور رتبه بندی در نتایج جستجو نیز استفاده می شود. اگر یک عبارت جستجو با متن لنگر یک پیوند مطابقت داشته باشد، صفحه پیوند داده شده ممکن است به احتمال زیاد در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد زیرا دارای سیگنال های SEO خارج از سایت است که کلمات کلیدی مربوطه را تأیید می کند.

با این حال، مهم است که از بهینه‌سازی بیش از حد متن لنگر برای کلمات کلیدی تطبیق دقیق خودداری کنید، زیرا اگر الگوریتم تشخیص دهد که رفتار هرزنامه‌ای است (به عنوان مثال، پر کردن کلمات کلیدی) می‌تواند منجر به جریمه موتور جستجوی Google شود.

عوامل متن لنگر در سئو

بهینه سازی کلمه کلیدی Anchor Text

اولین روشی که انکر تکست برای سئو کار می کند، ایجاد یک لینک توصیفی است که کلمه کلیدی بهینه شده است. این به معنای گنجاندن عبارات کلیدی یا کلمات مرتبط در متن لنگر است که توصیف می کند اگر کاربر روی آن کلیک کند چه چیزی را پیدا می کند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

برای مثال، اگر به صفحه‌ای درباره خدمات سئو لینک می‌دهید، متن لنگر شما باید چیزی شبیه «خدمات سئو» باشد نه «اینجا را کلیک کنید». این به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا زمینه صفحه‌ای را که به آن پیوند می‌دهید درک کنند و به الگوریتم کمک می‌کند تا بفهمد صفحه باید برای کدام عبارت‌های مرتبط در نتایج جستجو رتبه‌بندی کند.

طول کلمه برای سئو

طول کلمه بخش دیگری از بهینه سازی انکر تکست برای سئو است. اگرچه هیچ محدودیتی برای کاراکتر فنی برای پیوندهای متنی لنگر وجود ندارد، اما یک تمرین خوب سئو 8 کلمه یا کمتر (یا 55-60 کاراکتر) است. خزنده وب Google ممکن است هر چیزی را که بیش از این حد مجاز باشد نادیده بگیرد.

علاوه بر این، زمانی که کاربر محتوای شما را می‌خواند، ممکن است یک متن لنگر طولانی‌تر برای کاربر خوب به نظر نرسد.

بنابراین، مهم است که از تعداد کلمات آگاه باشید و متن های لنگر را مختصر و معنادار هم برای کاربر و هم برای خزنده های موتور جستجو نگه دارید. این می تواند به صفحه پیوند داده شده کمک کند تا رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کند.

Anchor Text Description Accuracy

برای اینکه انکر تکست به درستی برای کاربران و موتورهای جستجو کار کند، باید صفحه هایپرلینک شده را به دقت توصیف کند. این بدان معناست که متن لنگر باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با صفحه هدف باشد و برای کاربران و الگوریتم‌های رتبه‌بندی قابل درک باشد.

هنگامی که به درستی انجام شود، حتی متن لنگر تطبیق جزئی، شکاف خوبی را برای لینک های داخلی و بک لینک ها برای محتوایی که به آن پیوند می دهد پر می کند، زیرا عبارات کلیدی ارتباط را برای SEO بهبود می بخشد.

به عنوان مثال، اگر “بهترین خدمات تحویل گل” یک عبارت کلیدی مهم در کمپین سئوی شما است، باید از آن عبارت به عنوان یک متن لنگر منطبق دقیق هنگام پیوند دادن به صفحه ای در مورد خدمات تحویل گل استفاده کنید. با این حال، برای جلوگیری از بهینه‌سازی بیش از حد یا پر کردن کلمات کلیدی در پیوندها، می‌توانید از استفاده از عبارات کلیدی منطبق جزئی مانند «خدمات تحویل گل» یا «خدمات تحویل گل» بهره ببرید.

پیروی از یک استراتژی سئو مانند این به الگوریتم های موتورهای جستجو کمک می کند تا ارتباط صفحه را برای کلمات کلیدی خاص شناسایی کنند و همچنین به کاربران در مورد اینکه در صورت کلیک بر روی پیوند به کجا برده می شوند، شفافیت ارائه می دهد.

ویژگی Dofollow بهترین عملکرد را دارد

یکی دیگر از عوامل مهم در فرآیند متن لینک لنگر برای سئو این است که هایپرلینک یک پیوند dofollow است. در غیر این صورت، خزنده های موتورهای جستجو ممکن است کلمه کلیدی و سیگنال های رتبه صفحه را نادیده بگیرند.

لینک‌های Nofollow با تگ HTML rel=nofollow کدگذاری می‌شوند تا به موتورهای جستجو بگویند که هیچ صفحه رتبه (یا آب پیوند) را از صفحه اصلی وب به صفحه هدف منتقل نکنند. به این ترتیب می توانید کنترل کنید که کدام صفحات وب در اینترنت برای بک لینک هایی که از وب سایت شما و همچنین لینک های داخلی می آیند، اعتبار دریافت کنند.

استفاده از Anchor Text برای SEO

Anchor text همچنین زمانی که فقط یک نسخه از متن در صفحه استفاده می شود بهترین کار را دارد. اگر بیش از یک بار در یک صفحه به یک صفحه وب پیوند می‌دهید، نمی‌خواهید دو یا چند لینک با تغییرات متن لنگر متفاوت به آن صفحه هدف منتهی شود. در غیر این صورت، خزنده موتور جستجو ممکن است گیج شود که متن صحیح برای تجزیه و تحلیل برای اهداف رتبه بندی کدام است.

راه آسان برای اطمینان از اینکه از بهترین شیوه‌های انکر تکست پیروی می‌کنید، انتخاب یک متن توصیفی برای استفاده در سراسر محتوا هنگام پیوند دادن به یک صفحه است و سپس برای پیوندهای بعدی که به همان صفحه اشاره می‌کنند، به آن بچسبید. لنگرها را با متن لنگر عمومی، عنوان صفحه یا یک لنگر پیوند برهنه برای سایر پیوندها ترکیب و مطابقت ندهید.

درباره Anchor Text بیشتر بیاموزید

لینک های زیر بیشتر در مورد انکر تکست و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه متن Anchor برای SEO کار می کند

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد نحوه عملکرد انکر تکست برای سئو لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، فرآیند انکر تکست، زمینه را از طریق کلمات پیوندی متن لنگر به صفحات وب پیوند داده شده اضافه می کند. و موتورهای جستجو مانند گوگل از این متن لنگر برای رتبه بندی و نمایه سازی محتوا در SERP ها استفاده می کنند. به همین دلیل مهم است که فاکتورهای انکر تکست خاص در سئو را درک کنید تا بهترین نتایج رتبه بندی را برای وب سایت خود داشته باشید.
منبع: https://seochatter.com/how-does-anchor-text-work-for-seo/