AhrefsBot: چیست و چگونه کار می کند

AhrefsBot یک ربات خوب برای اهداف بازاریابی است که از قوانین robots.txt و دستورالعمل‌های Crawl-Delay با User-Agent String پیروی می‌کند: Mozilla/5.0 (سازگار؛ AhrefsBot/7.0؛ +http://ahrefs.com/robot/) .

AhrefsBot چگونه کار می کند؟

AhrefsBot را می توان با افزودن نشانه گذاری زیر به فایل robots.txt از خزیدن وب سایت شما مسدود کرد:

AhrefsBot همچنین برنامه ریزی شده است تا وب سایت را خیلی سریع خزید تا از بارگذاری بیش از حد آن جلوگیری کند، که می تواند منجر به مهلت زمانی و خطاهای سرور شود. همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد وب سایت هایی که تجزیه و تحلیل می کند جمع آوری یا ذخیره نمی کند. همچنین AhrefsBot بازدیدهای تبلیغاتی را فعال نمی کند یا به عنوان ترافیک بازدیدکننده در Google Analytics نشان داده نمی شود.

فرکانس خزیدن AhrefsBot را می توان با تعیین حداقل تاخیر قابل قبول بین دو درخواست متوالی در فایل robots.txt با استفاده از این نشانه گذاری تغییر داد:

User-agent: AhrefsBot
Disallow: /

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتوانید ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.


منبع: https://seochatter.com/ahrefs-bot/

همانطور که متوجه شدید، AhrefsBot یک خزنده وب است که پایگاه داده پیوند را برای مجموعه ابزار بازاریابی دیجیتال Ahrefs کامپایل و نمایه می کند. AhrefsBot به طور مداوم با خزیدن در وب کار می کند تا پایگاه داده پیوند خود را با پیوندهای جدید پر کند و وضعیت پیوندهای موجود را برای یافتن URL های مرده بررسی می کند. این فرآیند داده های لحظه به لحظه را برای کاربران Ahrefs فراهم می کند. شما فرکانس خزیدن AhrefsBot وب سایت خود را تغییر می دهید و از دسترسی آن به سایت خود از طریق فایل robots.txt یا آدرس های IP جلوگیری می کنید.