8 بهترین ابزار سئو معنایی برای بهینه سازی محتوا برای جستجو

فقط عبارت head اصلی را که می خواهید استفاده کنید تایپ کنید، enter را فشار دهید و در عرض چند ثانیه با تعداد زیادی از کلمات کلیدی مرتبط مفهومی همراه با تعاریف، مثال های استفاده، اصطلاحات مرتبط و موارد دیگر روبرو خواهید شد.

این یک راه سریع و ساده برای جمع آوری کلمات کلیدی مرتبط با معنایی با استفاده از ابزارهای جستجوی رایگان گوگل است. تنها نقطه ضعف استفاده از این ابزارها این است که نمی توانید فقط روی یک دکمه کلیک کنید تا لیست کاملی از کلمات کلیدی و ایده های موضوع را به سرعت جمع آوری کنید. شما باید کلمات و عبارات را به صورت دستی در یک صفحه گسترده یا سند جمع آوری کنید.

2. LSIGraph

LSIGgraph

این کلمات کلیدی به شما کمک می کنند عبارات کلیدی معنایی دیگری را که با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارند، کشف کنید. به عنوان مثال، افرادی که در جستجوی آموزش های هنری هستند ممکن است به آموزش های آنلاین هنری، آموزش های رایگان هنری یا آموزش های هنری برای مبتدیان نیز علاقه مند باشند که ابزار سحر و جادو کلمه کلیدی Semrush نمایش می دهد.

4. Moz Keyword Explorer

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/best-semantic-seo-tools/

Ubersuggest برای توسعه ایده‌های محتوای جدید بسیار عالی است، به خصوص اگر به تازگی با سئوی معنایی شروع کرده‌اید و نرم‌افزار مقرون‌به‌صرفه‌ای را می‌خواهید که همراه با ابزارهای تحلیل دیگر باشد.

6. Twinword Ideas LSI Graph

نمودار LSI Ideas Twinword

SEO Surfer یکی از بهترین ابزارهای بهینه سازی محتوا برای سئوی معنایی است زیرا تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده را انجام می دهد که به شما امکان می دهد قبل و بعد از انتشار محتوا صفحات وب خود را با URL های رتبه برتر در SERP مقایسه کنید.

Surfer SEO ابزاری برتر برای استفاده برای سئوی معنایی است زیرا از قدرت پردازش زبان طبیعی (NLP) برای استخراج موجودیت‌ها (کلمات و عبارات مرتبط) مرتبط با کلمه کلیدی اصلی شما استفاده می‌کند. با دستورالعمل‌های مبتنی بر NLP، می‌دانید که از چه عباراتی، کجا و هر چند وقت یک‌بار باید به Google اطلاع دهید که محتوای شما بسیار مرتبط با جستار هدف شما است.

درباره سئوی معنایی بیشتر بدانید

حفظ موضوعات پرطرفدار و پرس و جوها در جایگاه شما برای سئو بسیار مهم است. و استفاده از ابزار رایگان Google Trends برای تجزیه و تحلیل موفقیت بالقوه کلمات کلیدی مرتبط با معنایی شما عالی است.

Google Trends یک ابزار سئوی معنایی رایگان است که بینشی در مورد محبوبیت یک عبارت جستجوی خاص در هر منطقه خاص ارائه می دهد. برای مثال، جستجوی «آموزش‌های هنری» در ایالات متحده، این نمودار مفید را برای سنجش علاقه کاربر در طول زمان نشان می‌دهد.

ابزار Google Trends

در اینجا، نتایج دقیق هستند: “آموزش هنر پیکسل”، آموزش هنر لاته، و “آموزش هنر دیجیتال”. همچنین می‌توانید به «ایده‌های محتوا» بروید تا لیست مفیدی از پیوندها را برای بررسی دریافت کنید. شما می توانید بازدیدهای صفحه، بک لینک ها و حتی تعداد اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی آنها را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید از ابزار «جستجوهای مرتبط» در جستجوی گوگل برای تحقیقات سئوی معنایی استفاده کنید که اطلاعات مشابهی را در قالب عبارات کلیدی ارائه می‌دهد.

ابزار جستجوی مرتبط با گوگل برای سئوی معنایی

این داده ها شامل:

یکی از بهترین ابزارهای رایگان سئوی معنایی که می توانید استفاده کنید، ابزار سحر و جادو کلمه کلیدی Semrush است. این پیوند پیوند شریک وابسته ما است که به شما یک دوره آزمایشی رایگان طولانی برای طرح Pro می دهد. با این حال، می توانید بدون پرداخت هزینه اشتراک، به استفاده از ابزار با 10 جستجوی رایگان کلمه کلیدی در روز ادامه دهید.

همانطور که در تصویر مثال زیر مشاهده می کنید، عبارت “لوازم هنری” را تایپ کرده ایم. با این کار نتایج جستجوی کلی کلمه کلیدی نمایش داده می شود. اما با کلیک بر روی تب Related نتایج زیر را دریافت می کنیم:

ابزار سحر و جادو کلمه کلیدی Semrush برای سئوی معنایی

امیدواریم از این راهنمای بهترین ابزارهای سئو معنایی لذت برده باشید.

Ubersuggest یکی دیگر از گزینه های عالی برای نرم افزار سئو معنایی است. به عنوان مثال، با کلیک بر روی «تحقیق کلمات کلیدی»، سپس «مرتبط» برخی از کلمات کلیدی معنایی را که بر اساس سطح دشواری آن‌ها کدگذاری شده‌اند، ظاهر می‌شوند.

با کلیک بر روی “پیشنهادات کلمات کلیدی” شما را به طیف وسیعی از کلمات کلیدی هدایت می کند که ممکن است مفید باشند. در این مورد، “آموزش های هنری آنلاین”، “آموزش های هنری رایگان” و “آموزش های هنری برای مبتدیان”. شما می توانید این موارد را بر اساس ارتباط و حجم جستجوی ماهانه نیز مشاهده کنید.

5. Ubersuggest

ابزار Ubersuggest

یک گزینه عالی برای توسعه استراتژی بازاریابی محتوای شما، پلت فرم LSIGraph نه تنها کلمات کلیدی معنایی شما را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه مجموعه ای جامع از داده ها را در مورد هر یک ارائه می دهد.

این نمودار LSI Ideas Twinword یکی دیگر از ابزارهای خوب برای سئوی معنایی است زیرا راه ساده ای برای ایجاد تجسم های دقیق از روابط معنایی بین کلمات کلیدی ارائه می دهد.

همانطور که متوجه شدید، چندین ابزار برتر SEO معنایی وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود بهینه سازی محتوای خود و اعتبار موضوعی وب سایت استفاده کنید. همه نرم‌افزارهای سئوی معنایی که در اینجا پوشش داده‌ایم گزینه‌های عالی برای کمک به شما در شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با معنایی هستند که برای ساخت محتوای کاربردی و مرتبط برای کاربران و موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ حیاتی است. به راحتی می توانید تمام ابزارها و نرم افزارهای موجود در این لیست را آزمایش کنید تا از نحوه عملکرد هر یک مطلع شوید و در نهایت راه حلی را بیابید که بهترین نیازها و بودجه شما را برآورده می کند.

بهترین ابزارها و نرم افزارهای سئو معنایی

1. گوگل

این راهنمای سریع و مفید خود را برای یافتن بهترین نرم افزارها و ابزارهای SEO معنایی متناسب با نیازها و بودجه خود در نظر بگیرید.

بهترین ابزارها و نرم افزارهای سئو معنایی

همچنین می‌توانید در گوگل تایپ کنید و به ویژگی تکمیل خودکار اجازه دهید ایده‌هایی مانند آنچه در تصویر مثال زیر می‌بینید ارائه دهد.

نمونه ابزار تکمیل خودکار گوگل