5 بهترین ابزار و نرم افزار ممیزی SEO برای حسابرسی وب سایت ها

Semrush یکی دیگر از نرم افزارهای عالی ممیزی SEO است که برای تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده می شود. این مجموعه از بیش از 50 ابزار شامل یک ویژگی قدرتمند Site Audit است که به شما امکان می‌دهد یک تجزیه و تحلیل SEO را اجرا کنید تا اولویت‌ترین مسائل فنی را برای بهبود کار کنید.

Moz یکی از بهترین ابزارهای ممیزی سئو در بازار است. این شرکت در Moz تاسیس شد و توسط رند فیشکین و جیلیان موسیگ در سال 2004 تاسیس شد و به عنوان یک وبلاگ و یک انجمن آنلاین راه اندازی شد که در آن برخی از اولین متخصصان سئو در جهان تحقیقات و ایده های خود را به اشتراک گذاشتند.

این راهنما شامل لیستی از بهترین ابزارهای ممیزی سئو برای ممیزی وب سایت ها می باشد.

ارائه بهترین نکات سئو …

بهتر از همه، Semrush یک حساب 100٪ رایگان ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد تا 100 صفحه را در هر ممیزی (و 100 صفحه در ماه به طور کلی) بخزند. کاربران طرح حرفه ای 20000 صفحه در هر ممیزی دریافت می کنند (در کل 100000 صفحه). کاربران گورو 20000 صفحه در هر ممیزی (300000 در کل)؛ و کاربران تجاری 100000 در هر ممیزی (1 میلیون نفر در کل).

رتبه بندی SE یکی دیگر از گزینه های محبوب در مورد نرم افزار ممیزی وب سایت است. به علاوه، این یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای موجود در بازار است که ارزان ترین طرح آن تنها 49 دلار در ماه هزینه دارد (کمتر از نیمی از هزینه هر ابزار ممیزی SEO دیگر که در این لیست وجود دارد). و شما می توانید تا 40000 صفحه در ماه را با بیش از 120 پارامتر تجزیه و تحلیل کنید.

به نظر ما، شما باید رتبه‌بندی SE را در کنار Semrush و Ahrefs آزمایش کنید تا متوجه شوید که چقدر می‌تواند برای ممیزی SEO قدرتمند باشد. (شما می توانید یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه برای رتبه بندی SE با استفاده از پیوند شریک ما دریافت کنید.) قیمت برای خدماتی که ارائه می دهد بی نظیر است و این ابزار به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از برترین ممیزان وب سایت SEO در بازار است.

اما این همه ماجرا نیست، می‌توانید با استفاده از پیوند شریک ما، Semrush را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید و یک دوره آزمایشی رایگان طولانی‌تر دریافت کنید که به شما امکان می‌دهد تمام ویژگی‌های برتر طرح Pro را بدون هیچ هزینه‌ای آزمایش کنید. پس از پایان دوره آزمایشی، همچنان می‌توانید از مزایای طرح رایگان مانند حسابرس سایت، جستجوگر سئوی درون صفحه، حسابرس بک لینک و موارد دیگر بهره ببرید.

3. احرف

پس از انجام این کار، Moz یک خزیدن سایت را انجام می دهد. این کار کمی طول می‌کشد، اما می‌توانید پس از تکمیل خزیدن، از رایانه خود فاصله بگیرید و ایمیلی دریافت کنید. خزیدن به شما بینش فوری در مورد مشاهده سایت شما (به صورت درصد نشان داده شده)، Domain Authority، و درصد مشاهده دسکتاپ در مقابل جستجوی تلفن همراه به شما می دهد.

اگر می خواهید درباره ممیزی SEO و ابزارهایی که برای اجرای تجزیه و تحلیل وب سایت نیاز دارید بیشتر بدانید، می توانید از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد این موضوع استفاده کنید.

خلاصه ابزارها و نرم افزارهای حسابرسی SEO

می توانید آن را تست کنید ویژگی حسابرسی سایت Ahrefs به صورت رایگان همانطور که قبلا ذکر شد با ثبت نام در AWT، که داده های تشخیصی رایگان را برای وب سایت های تأیید شده شما ارائه می دهد. همچنین دسترسی محدودی به Site Explorer خواهید داشت که به شما نگاهی عمیق به ترافیک جستجوی ارگانیک و نمایه بک لینک هر وب سایت یا URL می دهد.

4. رتبه بندی SE

Ahrefs امتیاز سلامت SEO را ارائه می دهد، مسائل مهم سایت را علامت گذاری می کند و داده ها را در نمودارهای قابل فهم و گزارش های قابل چاپ ارائه می دهد که مسائل را به دسته های زیر دسته بندی می کند:

  • کارایی: صفحات آهسته، CSS یا HTML خیلی بزرگ.
  • تگ های HTML: طول تگ های عنوان، توضیحات متا و تگ های H1 وجود ندارد، تکراری یا غیربهینه است.
  • برچسب های اجتماعی: تگ های Open Graph و کارت های توییتر ناقص یا مفقود شده اند.
  • کیفیت محتوا: تعداد کلمات کم، صفحات تکراری تجمیع نشده.
  • بومی سازی: همه مشکلات مربوط به hreflang.
  • لینک های ورودی: تشخیص صفحات یتیم و مشکلات پیوندهای nofollow.
  • لینک های خروجی: شناسایی پیوندها به تغییر مسیرها و صفحات شکسته.
  • منابع: مشکلات مربوط به تصاویر، جاوا اسکریپت، CSS.
  • صفحات خارجی

در زیر، بهترین نرم افزار ممیزی SEO را برای ارزیابی میزان بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ خواهید دید. این فهرست از ابزارهای ممیزی وب سایت، داده های پیشرفته ای را که برای بهبود سئو داخلی، خارج از سایت و فنی نیاز دارید، به شما می دهد تا به افزایش رتبه بندی و ترافیک ارگانیک کمک کند.

بهترین ابزار و نرم افزار حسابرسی SEO

Moz دارای یک رابط کاربری تمیز و آسان است که برای مبتدیان مفید است و اطلاعات مهمی را که باید سریع بدانید در اختیار شما قرار می دهد. تو می توانی Moz را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید.

2. سمروش

رتبه‌بندی SE تمام معیارهای مهم را در یک داشبورد ارائه می‌کند که در نمودارهایی نمایش داده شده است که درک آن بسیار آسان است. هر مشکلی را علامت‌گذاری می‌کند و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد، و همچنین بسیار سریع است: می‌تواند تا 1000 صفحه را در کمتر از 2 دقیقه بخزد.

نرم افزار حسابرسی وب سایت رتبه بندی SE

ممیزی سایت Semrush بر اساس تعدادی از عوامل مانند کدهای وضعیت، متا تگ ها، خطاهای لینک دهی داخلی و خارجی، داده های ساخت یافته و خطاهای جاوا اسکریپت و CSS و غیره به وب سایت شما امتیاز سلامت سایت می دهد.

نرم افزار ممیزی SEO Semrush

امتیاز صبح یکی دیگر از ابزارهای ممیزی وب سایت با استفاده آسان است که ارزش آن را برای سئو در نظر گرفته است. این یک حسابرسی کامل وب سایت را در چند دقیقه انجام می دهد، مسائل را علامت گذاری می کند و آنها را به ترتیب اولویت فهرست می کند.

ابزار ممیزی SEO Morningscore

Morningscore همچنین به شما در مورد هر گونه مشکل فوری هشدار می دهد و گزارش های منظم SEO را برای شما ارسال می کند که می توانید در فرکانس انتخابی خود اجرا کنید. همانطور که در تصویر مثال بالا می بینید، Morningscore شما را از طریق یک فرآیند داخلی هدایت می کند که به شما امکان می دهد تغییرات کلیدواژه، پیوندها و سلامت سایت را تجزیه و تحلیل و پیگیری کنید، که منعکس کننده مسائل فنی و مرتبط با محتوا است که نیاز به توجه دارند. امتیاز اولیه سلامت سایت بین 5-10 دقیقه طول می کشد تا نتایج را برگرداند.

همچنین می‌توانید کلمات کلیدی خاصی را ردیابی کنید (در مثال بالا، ما وب‌سایت خودمان را برای کلمات کلیدی مانند «لینک‌های ورودی در مقابل بک‌لینک‌ها» و سایر عبارات مرتبط ردیابی می‌کنیم) و موتورهای جستجو را انتخاب کنید که می‌خواهید شامل شوند.

تو می توانی Morningscore را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید یا بازدید کنید صفحه ویژگی های اصلی برای مشاهده جدولی که نشان می دهد Morningscore چگونه با سایر ابزارهای سئو محبوب موجود در بازار از جمله Moz، Semrush، Ahrefs و SE Ranking که در این صفحه توصیه شده اند، مقایسه می شود. تصویر مثال زیر را بررسی کنید تا ببینید جدول مقایسه چگونه به نظر می رسد.

نمودار مقایسه ابزار حسابرسی سئو Morningscore

درباره حسابرسی سئو بیشتر بدانید

امروزه، Moz یک پلت فرم حسابرسی SEO کاربرپسند ارائه می دهد که اجرای خزیدن سایت را ساده می کند، که به شما تجزیه و تحلیل سریعی از اثربخشی استراتژی سئو فعلی وب سایت شما می دهد. ویژگی Site Crawl همچنین به شما کمک می کند تا مسائل فنی رایج سئو را که ممکن است مانع از توانایی سایت شما برای رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر و نمایه شدن توسط موتورهای جستجو شود را پیدا کرده و برطرف کنید.

ابزار حسابرسی سئو Moz

همانطور که متوجه شدید، توصیه های عالی برای بهترین نرم افزار ممیزی SEO وجود دارد که می توانید امتحان کنید مانند Moz، Semrush، Ahrefs، SE Ranking و Morningscore. این ابزارهای حسابرسی وب سایت به شما ارزیابی عمیقی از نحوه عملکرد استراتژی سئو فعلی شما می دهد و مسائل قابل اجرا را برای بازرسی مرتبط با محتوا و عناصر فنی ارائه می دهد و تمرکز بر عوامل سئو را که می تواند بیشترین تأثیر را بر روی آن داشته باشد بسیار آسان تر می کند. رتبه بندی ارگانیک و ترافیک سایت شما.


منبع: https://seochatter.com/best-seo-audit-tools/