5 بهترین ابزار و نرم افزار سئو فنی برای ممیزی وب سایت ها

Ahrefs طیف وسیعی از ابزارهای مفید برای سئو دارد، از جمله ابزار تا حدی رایگان کلمه کلیدی، ردیاب رتبه و کاوشگر محتوا. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که یک ممیزی عمیق سایت انجام دهید و می‌توانید مسائل فنی عمیقی را که ممکن است بر عملکرد سئوی شما تأثیر منفی بگذارد، بررسی کنید.

قورباغه جیغ یک خزنده وب سایت و یک ابزار حسابرسی فنی سئو برای هر صاحب سایت و متخصص سئو است. هر صفحه از سایت شما را بررسی می کند و مسائل فنی عمده سئو را که باید برطرف شوند، علامت گذاری می کند.

همچنین می توانید گزارش های مربوط به بک لینک ها، موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی، نرخ کلیک (CTR) و موارد دیگر را مشاهده کنید.

اگرچه Lumar شاید از نظر فنی عمیق‌تر از برخی دیگر در این لیست باشد، اما گزارش‌ها را به روشی واضح و آسان برای پیمایش ارائه می‌کند و شما می‌توانید به سرعت هر مشکل عمده‌ای را که نیاز به رفع فوری دارد، تشخیص دهید.

کنسول جستجوی گوگل داده های فنی SEO را به گونه ای نمایش می دهد که در یک نگاه به راحتی قابل درک است، از جمله برخی معیارهای کلیدی مانند کل کلیک ها و کل نمایش ها. هر مشکل رایج سئو مربوط به خزیدن و نمایه سازی صفحات وب، ویدیوها و موارد دیگر را علامت گذاری می کند.

برای شروع کار با Google Search Console، باید دامنه خود را تأیید کنید. ساده ترین روش این است که یک فایل HTML را در دایرکتوری اصلی آپلود کنید که کنسول جستجو می تواند آن را بخزد تا تأیید کند که شما مالک وب سایت هستید. پس از انجام این کار، نگاهی عمیق به تمام مسائل فنی کوچکی که می تواند بر عملکرد سئوی شما تأثیر بگذارد، خواهید داشت.

Screaming Frog یک نرم افزار فنی قدرتمند برای ممیزی سئو است زیرا می تواند برخی از اشتباهات فنی و کوچک را که به راحتی نادیده گرفته می شوند اما می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد سئو شما داشته باشد، مانند مشکلات تغییر مسیر و لینک های شکسته را کشف کند. می‌تواند داده‌هایی مانند عناوین صفحه را تجزیه و تحلیل کند، محتوای تکراری را بیابد و ابرداده‌های شما را بررسی کند تا ببیند آیا می‌توان برای نمایه‌سازی و خزیدن بهتر بهبودهایی ایجاد کرد.

نقطه قوت کلیدی GTMetrix تجزیه و تحلیل است – گزارشی دقیق از سایت شما همراه با درجه به شما ارائه می دهد و شما می توانید در این گزارش عمیق تر شوید تا مناطقی را که نیاز به بهبود دارند مشاهده کنید.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین ابزارها و نرم افزارهای فنی سئو

1. GTMetrix

ابزار حسابرسی فنی SEO GTMetrix

امیدواریم از این لیست از بهترین ابزارهای فنی ممیزی SEO برای ممیزی وب سایت ها لذت برده باشید.

GTMetrix به شما امکان می دهد وب سایت ها را به صورت رایگان بدون ورود به سیستم (با محدودیت) تجزیه و تحلیل کنید یا می توانید برای یک برنامه رایگان برای ویژگی های اضافی ثبت نام کنید. یا، می توانید به یک طرح پولی با ویژگی های بیشتر و تست های درخواستی برای ممیزی فنی سئو ارتقا دهید.

2. قورباغه جیغ

نرم افزار ممیزی SEO فنی Screaming Frog

Screaming Frog جذاب‌ترین رابط کاربری (UI) را ندارد و منحنی یادگیری کمی نسبت به سایر ابزارهای ممیزی در این فهرست دارد، اما ارزش استفاده از آن را دارد، به‌ویژه با توجه به اینکه می‌توانید تا 500 صفحه را به صورت رایگان بخزید.

اجرای گزارش در نرم افزار پولی Ahrefs نمره سلامت وب سایت را برای شما به ارمغان می آورد. این یک معیار مفید برای بررسی است، زیرا می توانید به آرامی با توجه به پیشنهادات آنها آن را بهبود بخشید. فوراً هر مشکل فوری را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد تگ های هدر، کیفیت محتوا، برچسب های اجتماعی، پیوندها، محلی سازی، صفحات خارجی و منابعی مانند تصاویر، CCS و جاوا اسکریپت را بررسی کنید.

الوار (که قبلاً به عنوان Deepcrawl شناخته می شد) به عنوان “سریع ترین خزنده وب سایت در بازار” تبلیغ می شود. این به شما امکان می‌دهد تا تست‌های تضمین کیفیت SEO را با گزارش‌های سفارشی فوق‌العاده دقیق در مورد همه چیز از نقشه‌های سایت XML گرفته تا سرعت صفحه تا لینک‌ها و قابلیت خزیدن اجرا کنید.

در پایان این راهنما، فهرستی از بهترین نرم‌افزارهای فنی ممیزی سئو برای امتحان کردن در وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) خواهید داشت که هم ابزارهای رایگان و هم پولی هستند.

بهترین ابزارها و نرم افزارهای فنی سئو

گزارش‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که شامل داده‌هایی باشد که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید، و می‌توانید در هر زمان خزیدن را اجرا کنید و تنظیم کنید که به‌طور خودکار در فواصل زمانی منظم اجرا شوند. Lumar به شما امکان می دهد پیشرفتی را که در طول زمان انجام داده اید تجسم کنید و این ابزار عالی برای کاربران با تجربه تر است.

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار ممیزی رایگان SEO برای مبتدیان و کاربران با تجربه تر است. پس از ثبت نام و اتصال سایت خود به ابزار، چند روز طول می کشد تا همه داده ها وارد شوند تا تجزیه و تحلیل شود.

4. ابزار حسابرسی سایت Ahrefs

ابزار حسابرسی سایت Ahrefs برای سئو فنی

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار رایگان عالی برای بررسی عملکرد سئوی وب سایت شما در گوگل و همچنین مشکلات فهرست بندی و خزیدن است. کنسول جستجو تصویر کاملی از نحوه تعامل Google با سایت شما، اینکه آیا خزنده های وب آنها می توانند به همه صفحات شما دسترسی داشته باشند، آیا صفحات جدید ایندکس می شوند و غیره را به شما ارائه می دهد.

همانطور که متوجه شدید، چندین نرم افزار فنی ممیزی فنی برتر برای انتخاب بین وجود دارد که به شما امکان می دهد عملکرد فنی وب سایت خود را برای بهینه سازی موتور جستجو تجزیه و تحلیل کنید. به راحتی هر توصیه را امتحان کنید یا همه آنها را آزمایش کنید تا بفهمید کدام ابزار حسابرسی فنی سئو برای نیازهای شما بهترین کار را دارد.


منبع: https://seochatter.com/best-technical-seo-audit-tools/

این یک ابزار مفید است زیرا به شما امکان می دهد قوانینی را برای هر خزیدن تنظیم کنید. این بدان معنی است که می توانید بر روی زمینه های اصلی که می خواهید بهبود دهید تمرکز کنید. این داده ها را در نمودارهایی با درک آسان ارائه می دهد و برای افراد مبتدی تا SEO و کاربران با تجربه تر به خوبی کار می کند. همچنین می‌توانید خزیدن‌ها را برای اجرای خودکار در فواصل زمانی منظم برنامه‌ریزی کنید.

می‌توانید Core Web Vitals خود را بررسی کنید، که آمارهای حیاتی مانند بزرگترین رنگ محتوا، زمان مسدود کردن کل، و تغییر چیدمان تجمعی را به شما نشان می‌دهد. این جزئیات کوچک مهم هستند، زیرا می توانند بر نرخ پرش سایت شما تأثیر بگذارند. اگر می خواهید همه چیز خود را در رتبه بندی بالا در گوگل قرار دهید، این جزئیات حیاتی هستند.

همچنین جالب است بدانید که می توانید وب سایت خود را در شرایط مختلف آزمایش کنید. به عنوان مثال، می توانید آزمایشی را با تبلیغات مسدود شده یا با سرعت های مختلف اتصال اجرا کنید. این به شما این امکان را می دهد که تصویر عمیق تری از تجربه کاربر از دیدگاه های مختلف بازدیدکنندگان دریافت کنید.

قیمت Lumar در صورت درخواست در دسترس است و ممکن است بسته به مقیاس سایت شما متفاوت باشد. اگر قصد دارید یک متخصص فنی سئو شوید، ارزش آن را دارد که یک نسخه آزمایشی رزرو کنید تا تمام راه‌هایی را که Lumar می‌تواند به شما در بررسی عملکرد سئو فنی وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) کمک کند، بیابید.

درباره سئو فنی بیشتر بدانید

بهترین بخش در مورد Screaming Frog این است که یک نرم افزار حسابرسی SEO کاملاً رایگان است که می توانید آن را از رایانه خود دانلود و استفاده کنید. قبل از توقف تا 500 صفحه می‌خزد، و خزیدن‌های بیشتری پشت یک طرح پرداخت که از 239 دلار در سال شروع می‌شود، قفل می‌شود.

3. کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console Technical SEO Auditing Tool

ارائه بهترین نکات سئو …

Ahrefs آزمایشی رایگان ارائه نمی دهد. با این حال، برخی از ابزارهای آنها برای استفاده با محدودیت هایی که قبلا ذکر شد کاملا رایگان هستند. برای دسترسی به مجموعه کامل نرم افزار حسابرسی SEO فنی، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی و ویژگی های تجزیه و تحلیل بک لینک، قیمت یک طرح پولی از 99 دلار شروع می شود.

5. الوار

ابزار ممیزی SEO فنی Lumar

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه ابزار و نرم افزار سئو فنی