5 بهترین آزمایش کننده نشانه گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده های ساخت یافته

در اینجا، Google Rich Results Test سه مورد معتبر را شناسایی کرده است که برای نتایج غنی جستجوی Google واجد شرایط هستند. در این مورد، آن اقلام عبارتند از خرده نان، مشاغل محلی و کادر جستجوی پیوندهای سایت. با کلیک بر روی مورد، داده های شناسایی شده توسط Google، از جمله URL صفحه خاص ظاهر می شود.

برای شروع کار با این جستجوگر داده های ساختاریافته، فقط URL خود را در کادر وارد کنید و روی دکمه Checkup کلیک کنید.

تست داده های ساختار یافته سئو سایت

همانطور که می بینید، استفاده از این جستجوگر داده ساختاریافته ساده است و فوراً گزارشی دقیق از کد ایجاد می کند. اگر هر گونه خطای نحوی وجود داشته باشد، برای تشخیص مشکل به شما اشاره خواهد کرد.

زمین بازی JSON-LD یکی دیگر از بهترین اعتبارسنجی داده های ساختاریافته است که می توانید کاملاً رایگان از آن استفاده کنید. در حالی که برای مبتدیان کمی دلهره آور به نظر می رسد، این تستر به شما این امکان را می دهد که مطمئن شوید کد JSON-LD شما واقعاً همانطور که باید برای موتور جستجوی Google کار می کند.

زمین بازی JSON-LD

پس از اجرای تست، ابزار هر گونه خطای نحوی یا هشداری را که در هر خط کد تشخیص دهد گزارش می کند.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده‌های ساختاریافته

1. تست نتایج غنی گوگل

استفاده از این ابزارهای آزمایشی برای بررسی، آزمایش و اصلاح داده های ساختاریافته به وب سایت شما بهترین شانس را برای به دست آوردن دید ارگانیک بهتر در گوگل و سایر موتورهای جستجوی محبوب مانند یاهو و بینگ می دهد.

بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده‌های ساختاریافته

برای اطمینان از اینکه Google می‌تواند کدی را که ایجاد می‌کنید برای ارائه اطلاعات کلیدی در مورد یک صفحه و طبقه‌بندی محتوای صفحه، بخواند، اعتبارسنجی نشانه‌گذاری طرحواره خوبی است. اگر Schema Markup شما نامعتبر باشد، فوراً متوجه خواهید شد که باید اصلاح شود تا Google بتواند آن را پیدا کند، تجزیه کند و به طور مناسب برای کاربران نمایش دهد.

کنسول جستجوی گوگل به شما امکان می دهد تا داده های ساختاریافته ای را که در وب سایت شما شناسایی شده اند برای نتایج غنی نظارت کنید.

برای استفاده از این ابزار برای بررسی Schema Markup، فقط باید URL یا کد صفحه خود را وارد کنید و سپس نوع ابزار بازرسی Google را انتخاب کنید: گوشی هوشمند یا دسکتاپ. جستجو چند دقیقه طول می کشد و سپس نتایج واضحی مانند زیر را نشان می دهد:

تست نتایج غنی گوگل 1

بررسی سایت SEO به سرعت نشانه گذاری داده های ساختاریافته را در صفحه آزمایش و تأیید می کند و یافته ها را همراه با یک امتیاز SEO گزارش می کند.

تست داده های ساختار یافته سئو سایت 1

برای استفاده از ابزار اعتبارسنجی، می‌توانید یک URL عمومی واکشی کنید یا یک قطعه کد را تایپ کنید.

اعتبار سنجی Schema.org

بهترین آزمایش‌کننده داده‌های ساختاریافته بعدی در میزبانی می‌شود Schema.org. این به شما امکان می‌دهد داده‌های ساختاریافته را تولید کنید و همچنین نشانه‌گذاری موجود را تأیید کنید تا مطمئن شوید که برای خزیدن موتورهای جستجو به درستی کار می‌کند.

پیوندهای زیر در مورد Schema Markup و Structured Data و نحوه ارتباط آنها با بهینه سازی موتور جستجو توضیح بیشتری می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوعات استفاده کنید.

خلاصه آزمایش کنندگان نشانه گذاری طرحواره و اعتبار سنجی داده های ساخت یافته

را تست داده های ساخت یافته بررسی سئو سایت ابزار یکی دیگر از گزینه های خوب برای بررسی Schema Markup در سطح URL است. این یک ابزار تست رایگان است و استفاده از آن بسیار ساده است. با این حال، محدودیت هایی دارد که در زیر به آنها اشاره می شود.

گزارش‌های نتایج غنی برای سایت شما در بخش پیشرفت‌ها در صفحه منو فهرست شده‌اند. یک گزارش جداگانه برای هر نوع نتیجه غنی که در دامنه کشف شده است وجود دارد.

اگر خطا یا اخطار پیدا شود، تعداد صفحات تأثیرگذار و شرحی از مشکل را مشاهده خواهید کرد. می توانید روی این نتایج کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات دریافت کنید تا بتوانید آنها را برطرف کنید. پس از رفع مشکل، می‌توانید به صفحه جزئیات مشکل بازگردید و روی دکمه Validate Fix کلیک کنید تا فرآیند تأیید اعتبار آغاز شود. این فرآیند می‌تواند چندین روز طول بکشد تا Google صفحه یا صفحات را دوباره بخزد و شما اعلان‌های ایمیلی از پیشرفت دریافت خواهید کرد.

اعتبار سنجی داده های ساخت یافته: ابزار بازرسی URL

همانطور که متوجه شدید، توصیه های بسیار خوبی برای ابزارهای تست نشانه گذاری Schema وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید، مانند Google Rich Result Test، JSON-LD Playground، Schema.org Validator، Google Search Console Structured Data Report و SEO Site Checkup Structured Data. ابزار تست. هر یک از این وب‌سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به سرعت Schema Markup را بررسی کنید تا آزمایش کنید آیا معتبر است یا خطاها یا هشدارهایی دارد که باید برای بهبود عملکرد SEO در سایت برطرف شوند.


منبع: https://seochatter.com/best-schema-markup-testers-stuctured-data-validators/

ارائه بهترین نکات سئو …

هنگام استفاده از این بررسی کننده نشانه گذاری طرحواره، حتماً به دنبال علامت تعجب قرمز باشید. این عنصر بصری نشان می‌دهد که Google برخی از داده‌های ساختاریافته را شناسایی کرده است، اما خطاهای نحوی وجود دارد که نیاز به توجه شما دارد.

2. زمین بازی JSON-LD

خوشبختانه، می توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه ثبت نام کنید که به شما زمان می دهد تا ببینید آیا سئوی صفحه شما همانطور که باید کار می کند یا خیر و هر گونه خطا را در داده های ساختاریافته خود پیدا کرده و برطرف کنید.

در پایان این صفحه، طیف وسیعی از چک‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره رایگان را برای تأیید اعتبار سه نوع رمزگذاری طرحواره: RDFa، Microdata و JSON-LD خواهید داشت.

ابزار تست نتایج غنی گوگل یکی از بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره موجود در اینترنت است. این اعتباردهنده صفحات در دسترس عموم را آزمایش می کند تا بفهمد آیا کد نشانه گذاری طرحواره لازم برای ارائه نتایج غنی مانند چرخ فلک ها، تصاویر و سایر عناصر غیر متنی وجود دارد یا خیر.

تست نتیجه غنی گوگل

مزیت افزوده استفاده از پلتفرمی مانند بررسی سایت سئو این است که ویژگی‌های بهینه‌سازی اضافی روی صفحه و تجزیه و تحلیل رقبا را ارائه می‌دهد. می توانید ممیزی کامل سئو سایت را انجام دهید، لینک های شکسته را شناسایی کنید، نقشه سایت ایجاد کنید، موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی را ردیابی کنید، سرعت سایت را نظارت کنید و موارد دیگر. اینها ابزارهای مفیدی برای همه صاحبان وب سایت و متخصصان سئو هستند و ارزش دارد که آزمایش رایگان آن را امتحان کنید تا ببینید آیا این پلتفرم برای شما مناسب است یا خیر.

درباره نشانه گذاری طرحواره و داده های ساخت یافته بیشتر بیاموزید

با این حال، استفاده از این ابزار رایگان برای بررسی Schema Markup یک نقطه ضعف دارد. شما فقط می توانید هر 60 دقیقه یک URL را بدون ثبت نام حساب بررسی کنید. و برای گسترش هر یک از نتایج، باید در یکی از طرح‌های اشتراک SEO Site Checkup ثبت نام کنید.

می‌توانید هر نشانه‌گذاری JSON-LD را در آزمایش‌کننده داده‌های ساخت‌یافته کپی و جای‌گذاری کنید تا آن را برای وجود خطا بررسی کنید. یا می‌توانید روی یکی از دکمه‌های مثال کلیک کنید تا خروجی JSON-LD را با کد نمونه از قبل پر کنید تا در دسته‌های زیر کار کنید:

  • شخص
  • رویداد
  • محل
  • تولید – محصول
  • دستور آشپزی
  • کتابخانه
  • فعالیت

پس از اینکه دامنه شما توسط کنسول جستجوی گوگل اضافه شد و تأیید شد، اطلاعات دقیقی در مورد داده های ساختاریافته خود به دست خواهید آورد که به سه دسته طبقه بندی شده اند:

  • معتبر
  • معتبر با هشدارها
  • خطا
آزمایش‌کننده داده‌های ساختاریافته کنسول جستجوی Google: پیشرفت‌ها

این یک بررسی کننده نشانه گذاری طرحواره عالی برای مبتدیانی است که می خواهند تا آنجا که می توانند درباره سازماندهی طرحواره ها بیاموزند و کد خود را در یک مکان آزمایش کنند. به علاوه، استفاده از آن رایگان است و نیازی به پرداخت یا ثبت نام نیست.

4. گزارش داده های ساختار یافته کنسول جستجوی گوگل

امیدواریم از این راهنما در مورد بهترین آزمایشگرهای نشانه گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده های ساختاریافته لذت برده باشید.

این اعتبار سنجی نشانه گذاری طرحواره، داده های ساختاریافته، هشدارها و نشانه گذاری های ناموفق را که عبور کرده اند (یعنی به درستی کار می کند) پرچم گذاری می کند.