5 ابزار و نرم افزار ممیزی رایگان سئو برای تجزیه و تحلیل وب سایت


این راهنما شامل لیستی از ابزارهای ممیزی رایگان سئو برای تجزیه و تحلیل وب سایت است.

در زیر، بهترین نرم افزار رایگان ممیزی سئو را برای به دست آوردن تصویر واضحی از مسائل فنی و محتوایی وب سایت خود خواهید یافت تا بتوانید بر روی بهینه سازی عناصر کلیدی که می توانند موقعیت های رتبه بندی ارگانیک سایت شما و دیده شدن را در موتورهای جستجو مانند گوگل بهبود بخشند، کار کنید. ، یاهو و بینگ

در پایان این صفحه، لیست خوبی از نرم افزارهای ممیزی وب سایت رایگان خواهید داشت که می توانید برای ارزیابی اثربخشی کمپین های بهینه سازی موتور جستجو، به جعبه ابزار SEO خود اضافه کنید.

ابزار و نرم افزار ممیزی SEO رایگان

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

ابزار و نرم افزار ممیزی SEO رایگان

1. Netpeak Spider

نت پیک اسپایدر یک انتخاب محبوب برای ابزارهای ممیزی SEO رایگان برای تجزیه و تحلیل وب سایت است. با این حال، بر خلاف سایر نرم افزارهای مبتنی بر ابر مانند سایر ابزارهای برتر بررسی شده در این لیست، Netpeak Spider از شما می خواهد که نرم افزار را دانلود کرده و از رایانه خود اجرا کنید.

ابزار ممیزی SEO رایگان Netpeak Spider

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نسخه آزمایشی رایگان Netpeak Spider فقط به شما امکان می دهد تا حداکثر 500 URL را در 200 رشته اسکن کنید (یک رشته به معنای اتصال جداگانه به یک وب سایت است). بنابراین، اگر سایت شما بیش از 500 صفحه داشته باشد، نرم افزار نمی تواند هر URL را بررسی کند.

با این حال، در ابزار رایگان Netpeak Spider، همچنان می‌توانید تقریباً از تمام عملکردها به جز صادرات گزارش‌ها و ذخیره و کپی داده‌ها استفاده کنید، که پس از خرید اشتراک پولی در دسترس قرار می‌گیرند.

به طور کلی، این یک ابزار برتر برای اجرای یک خزیدن بزرگ در وب سایت شما به صورت رایگان است. پلتفرم‌های دیگر مانند Moz یا Semrrush برای دسترسی به این سطح از بینش نیاز به اشتراک پولی دارند. در حالی که Netpeak Spider فاقد مجموعه کامل ابزارهای ارائه شده توسط پلتفرم های بزرگتر حسابرسی SEO است، خود ابزار خزنده برای اکثر وبلاگ نویسان، صاحبان مشاغل کوچک و استارت آپ های آژانس سئو کار می کند.

Netpeak Spider به طور کامل سایت شما را برای هر گونه مشکل یا خطای فوری (با پرچم قرمز)، هر هشداری برای مواردی که ممکن است بهبود یابند (نارنجی)، و اخطارها (مشکلاتی که ممکن است در مقطعی بهبود یابد) بررسی می کند.

یکی از ویژگی های برجسته محاسبه رتبه صفحه داخلی است که در هیچ ابزار ممیزی رایگان SEO یافت نمی شود. ابزار محاسبه رتبه صفحه داخلی به شما کمک می کند تا تجزیه و تحلیل کاملی از پیوند داخلی انجام دهید تا بینش عمیقی در مورد جریان صفحه رتبه گوگل داشته باشید. این ویژگی تخمین می‌زند که وزن پیوند چگونه در سایت توزیع می‌شود و کجا بیشترین تمرکز را دارد. همچنین نشان می‌دهد که کدام صفحات بی‌اهمیت وزن لینک اضافی را اشغال می‌کنند و کدام URL‌ها بن‌بست هستند که وزن لینک ورودی ارزشمند را برای سئو می‌سوزاند.

تو می توانی Netpeak Spider را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید و ما شما را تشویق می کنیم که آن را به یکی از اجزای کلیدی جعبه ابزار SEO خود تبدیل کنید.

2. Xenu’s Link Sleuth

کاراگاه لینک Xenu یکی دیگر از نرم افزارهای رایگان ممیزی SEO است که می توانید از آن استفاده کنید. اساساً، این نرم‌افزار خراش‌دهنده است که برای بررسی لینک‌های شکسته وب‌سایت طراحی شده است تا بتوانید URL‌هایی را که به 404 صفحه منتهی می‌شوند، پیدا کرده و اصلاح کنید. همچنین یک ویژگی برای یافتن تصاویر با بزرگترین اندازه فایل وجود دارد، بنابراین می توانید با جایگزین کردن آنها با فایل های تصویری فشرده، روی بهینه سازی آنها برای سرعت کار کنید.

نرم افزار ممیزی SEO رایگان Link Sleuth Xenu

مسلماً، Xenu’s Link Sleuth جذاب‌ترین نرم‌افزار برای تجزیه و تحلیل وب‌سایت نیست (UI کمی تاریخ است)، و فقط نیاز به دانلود با سازگاری با ویندوز دارد. با این حال، برای یک ابزار رایگان که به سرعت برای تجزیه و تحلیل لینک های شکسته کار می کند، ارزش آزمایش را دارد. تو می توانی Xenu’s Link Sleuth را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید.

3. موکسی موبایل

موکسی موبایل مجموعه ای از محصولات، از جمله برنامه رایگان به نام SERPertaor است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که رتبه بندی موبایل یک وب سایت را با یک آدرس خاص بررسی کنید، که برای تجزیه و تحلیل اثربخشی استراتژی های بهینه سازی موتور جستجوی محلی بسیار مفید است.

Mobile Moxie ابزارهای جالب دیگری مانند Page-oscope را نیز ارائه می دهد که به شما امکان می دهد سرعت بارگیری یک صفحه را در دستگاه های خاص بررسی کنید.

نرم افزار ممیزی وب سایت رایگان Mobile Moxie

این ویژگی یک راه آسان برای دریافت هر گونه مشکل در عملکرد تلفن همراه است. گاهی اوقات، شما فکر می کنید یک صفحه برای موبایل بهینه شده است، اما در دستگاه های مختلف درست به نظر نمی رسد. این به شما امکان می دهد تا مطمئن شوید که سایت شما در همه پلتفرم ها خوب به نظر می رسد.

همچنین می‌توانید از مدت زمانی که برای بارگذاری طول می‌کشد ایده بگیرید، ببینید آیا تصاویر شما اندازه مناسبی دارند یا خیر، و ببینید که چگونه هر پنجره بازشو یا نوار هشدار برای کاربران تلفن همراه به نظر می‌رسد.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد Mobile Moxie، برنامه Rankalyzer رایگان است که به شما امکان می دهد رتبه بندی برنامه های تلفن همراه را در Google Play و iTunes Store نظارت کنید. اگر کمپین‌های سئو را برای یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل اجرا می‌کنید، این یک ابزار ضروری برای ردیابی بهبود رتبه‌بندی در فروشگاه‌های موبایل است.

شما می توانید از همه این ویژگی ها به صورت رایگان 3 بار در روز بدون ورود به سیستم استفاده کنید. Mobile Moxie را در اینجا به صورت رایگان امتحان کنید.

4. Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights یک ابزار ممیزی وب سایت رایگان است که به شما امکان می دهد تا میزان عملکرد وب سایت خود را از نظر سرعت بارگذاری صفحه تجزیه و تحلیل کنید.

ابزار حسابرسی صفحه Speed ​​Insights

در ابتدا، Core Web Vitals Assessments برای صاحبان وب‌سایت معمولی که چندان به فناوری نمی‌دانند، پیچیده است. با این حال، اگر برای درک این معیارهای مهم سرعت صفحه وقت بگذارید، دقیقاً خواهید دانست که تلاش خود را برای بهبود وب سایت کجا متمرکز کنید.

PageSpeed ​​Insights امتیازی را در چهار دسته ارائه می‌دهد: عملکرد، دسترسی و بهترین روش‌ها، و از یک سیستم شماره‌گذاری رنگی استفاده می‌کند تا به شما یک نمای کلی از سلامت سئوی سایت شما در آن زمینه‌ها ارائه دهد. سبز خوب است، نارنجی نیاز به بهبود دارد و قرمز نشان دهنده یک مشکل جدی است که باید برطرف شود.

این ابزار رایگان همچنین فهرستی از ایده‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد تا صفحات وب خود را سریع‌تر بارگذاری کنید (که توسط دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ از هم جدا شده‌اند)، مانند اندازه‌گیری مناسب تصاویر، حذف CSS استفاده نشده، کاهش زمان اجرای جاوا اسکریپت، فعال کردن فشرده‌سازی متن، به حداقل رساندن کار رشته، و غیره.

فرصت‌های ابزار حسابرسی بینش‌های سرعت صفحه

Google Page Speed ​​Insights همچنین به شما امکان صرفه‌جویی در زمان را برای هر پیشنهاد می‌دهد، و تمرکز روی پیشرفت‌هایی را که بیشترین سرعت صفحه را افزایش می‌دهند، آسان می‌کند.

برای یک ابزار رایگان، اگر می‌خواهید زمان بارگذاری وب‌سایت خود را افزایش دهید، این بسیار کامل و مکانی بسیار مفید برای شروع است. شما می توانید استفاده کنید PageSpeed ​​Insights به صورت رایگان در اینجا.

5. قورباغه جیغ

قورباغه جیغ یک خزنده وب سایت است که تعداد محدودی خزنده رایگان را برای وب سایت شما ارائه می دهد. شبیه به Netpeak Spider که در بالا توصیه شد، نسخه رایگان Screaming Frog فقط تا 500 URL را قبل از توقف می‌خزد، که برای اکثر کاربران کافی است تا مشکلات فنی عمده‌ای را که باید در سایت برطرف شوند، علامت‌گذاری کنند.

نرم افزار ممیزی Screaming Frog

Screaming Frog یک نرم افزار ضروری برای جعبه ابزار SEO شما است زیرا می تواند عناوین صفحات و ابرداده ها را تجزیه و تحلیل کند، پیوندهای شکسته و تغییر مسیرها را بیابد، محتوای تکراری را کشف و پرچم گذاری کند، جاوا اسکریپت را خزیده، و خزیدن های تکراری را برای تجزیه و تحلیل معمول برنامه ریزی کند.

همچنین می‌توانید پس از بهبود سئو یا وب‌سایت، یک خزیدن را با دیگری مقایسه کنید تا تأثیر آن را به سرعت تجسم کنید. می توانید دانلود کنید و از Screaming Frog به صورت رایگان در اینجا استفاده کنید.

درباره حسابرسی سئو بیشتر بدانید

اگر می خواهید درباره ممیزی SEO و ابزارهایی که برای اجرای تجزیه و تحلیل وب سایت نیاز دارید بیشتر بدانید، می توانید از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد این موضوع استفاده کنید.

خلاصه نرم افزار و ابزار ممیزی SEO رایگان

امیدواریم از این راهنما با لیستی از ابزارهای ممیزی رایگان سئو برای تجزیه و تحلیل وب سایت لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، چندین نرم افزار رایگان ممیزی SEO وجود دارد که می توانید به جعبه ابزار بهینه سازی موتور جستجوی خود اضافه کنید، که هر کدام مجموعه ای از ویژگی ها را ارائه می دهند تا شما را قادر به تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد استراتژی سئوی وب سایت خود کنید. اگرچه برخی از این پلتفرم‌ها کمی منحنی یادگیری دارند، ارزش آن را دارد که برای درک نحوه استفاده از هر یک از این نرم‌افزارهای رایگان ممیزی وب‌سایت، کمی وقت بگذارید، به خصوص اگر بودجه کمی دارید.


منبع: https://seochatter.com/free-seo-audit-tools/