302 تغییر مسیر تعریف و معنی


ریدایرکت 302 چیست؟

ریدایرکت 302 یک کد وضعیت HTTP است که توسط یک وب سرور به یک مرورگر ارسال می شود که یک تغییر مسیر موقت از یک URL به URL دیگر را نشان می دهد. تغییر مسیرهای 302 در سمت سرور اتفاق می‌افتد و وقتی به درستی تنظیم می‌شوند مورد توجه کاربران قرار نمی‌گیرد.

ریدایرکت‌های 302 مهم هستند زیرا به شما اجازه می‌دهند تا کاربران را به یک صفحه وب موقت بدون تجربه کد پاسخ 404 Not Found هدایت کنید. به این معنی که وب سرور نمی تواند صفحه وب مورد درخواست را پیدا کند.

مثال رایج استفاده از تغییر مسیر 302 زمانی است که در حال به روز رسانی یک صفحه وب در سایت خود هستید. شما نمی خواهید بازدیدکنندگان محتوای جدید را تا زمانی که آماده نشده است ببینند، بنابراین از تغییر مسیر 302 برای ارسال آنها به یک صفحه وب جدید برای مدت زمان کوتاهی استفاده می کنید. پس از تکمیل به‌روزرسانی، صفحه قدیمی را برمی‌گردانید و تغییر مسیر 302 را حذف می‌کنید تا کاربران به URL اصلی ارسال شوند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

ریدایرکت های 302 نیز برای انجام تست های A/B در یک وب سایت خوب هستند. این به شما امکان می دهد عملکرد را بدون آسیب رساندن به رتبه بندی خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) اندازه گیری کنید. موتورهای جستجو درک می کنند که این حرکت موقتی است و رتبه کلمات کلیدی شما را در SERP ها کاهش نمی دهد.

نکته ای که برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و ریدایرکت های 302 باید در نظر داشت این است که URL موقت از هیچ ارزش لینکی بهره نخواهد برد زیرا موتورهای جستجو مانند گوگل می دانند که تغییر مسیر خیلی طول نخواهد کشید. این بدان معنی است که هر مقدار PageRank برای SEO که برای صفحه اصلی وب ایجاد شده است به URL جدید منتقل نمی شود. علاوه بر این، هر پیوند ورودی که URL جدید در طول انتقال موقت به دست می آورد، پس از حذف تغییر مسیر 302 به صفحه وب قدیمی بازگردانده نمی شود.

به واژه نامه SEO مراجعه کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.
منبع: https://seochatter.com/302-redirect-definition/