15 مورد از خواص چای ماسالا که تا امروز نمی‌دانستید دیجی‌کالا مگ | OkChay

15 مورد از خواص چای ماسالا که تا امروز نمی‌دانستید دیجی‌کالا مگ | OkChay

زیرا این چای وقتی به صورت خالص تهیه می شود، به خاطر ترکیبات و ادویه های خاص موجود در خود مانند دارچین دارای طعم شیرینی ظریفی می باشد. با وجود خواصی که چای ماسالا برای لاغری دارد، نمی‌توان تنها به کمک آن به وزن دلخواه رسید، بلکه لازم است با یک رژیم غذایی اصولی، وزن خود را کم کرده و به وزن متناسب برسید. رژیم غذایی اصولی ویژگی‌های زیادی دارد همچون اختصاصی بودن و عدم محدودیت و حذف بیش از حد مواد غذایی که می‌توانید این ویژگی‌ها را در رژیم‌های بهاره غفاری پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی غفاری دایت و برای دریافت رژیم غذایی خود بر روی رژیم لاغری آنلاین من کلیک نمایید.

فواید چای ماسالا برای سلامتی

در صورتی که وگن هستید می‌توانید شیر سویا یا بادام را امتحان کنید. ترکیب چای ماسالا با جینسینگ می‌تواند خواص این چای را بیشتر کند. به طور کلی چای جینسینگ به تقویت انرژی و همچنین به آرامش اعصاب کمک می‌کند، علاوه بر این جنسینگ در کنترل سطح کلسترول و کاهش قند خون هم نقش موثری چای مهمانی دارد. به همین دلیل مصرف روزانه چای ماسالا با جینسینگ به شما این امکان را می‌دهد که هم از خواص چایی ماسالا برخوردار شوید، هم خواص جنسنینگ را داشته باشید. وقتی صحبت از ترکیب ادویه می شود، همه نسخه‌ها و طرز تهیه خاص خود را برای درست کردن چای ماسالا دارند.

فلفل سیاه، میخک، هل، دارچین را در حرارت بسیار کم به مدت 2 دقیقه روی گاز قرار دهید و سپس از آن خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شود. بعد مقدار بسیار کمی شیر و شکر اضافه نمایید و زمانی که به جوش امد چای سیاه را بیفزایید. هم اکنون میتوانید از این چای استفاده کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

  • مقاله ارتباطچای ماسالا و سرماخوردگی چیست؟ را مطالعه کنید.
  • برای خرید اینترنتی چای ماسالا از درمانگیاه هم اکنون می توانید اقدام کنید.
  • چای ماسالا به علت ترکیبات مقوی موجود در آن، خواص درمانی بسیاری برای بدن دارد که در ادامه به برخی از آن‎ها می‎پردازیم.
چای ماسالا در کنار خواص و فواسد بسیاری که برای بدن ما دارد باید در حد متعادلی استفاده شود زیرا در غیر این صورت چای ماسالا می‌تواند عوارضی نیز داشته باشد. همچنین برخی از افراد ممکن است به کافئین حساسیت داشته باشند. علاوه بر این زیاده روی در استفاده از کافئین ممکن است منجر به سقط جنین شده یا موجب افزایش نرخ کم‌وزنی نوزادان هنگام تولد شود، اشاره کنیم. به دلیل رژیم غذایی نامناسب، غذایی که در طول روز می‌خوریم همیشه به راحتی هضم نمی‌شود. همان‌طور که گفتیم ترکیبات موجود در چای ماسالا به هضم غذا کمک می‌کند.

شیرین‌کننده[ویرایش]