گوگل بات چگونه صفحات سایت را بررسی می کند؟

قرار گیری سایت شما در ردههای اول گوگل کار نسبتاً سختی است، زیرا با فروش و درآمد شما رابطه مستقیم دارد. پس اگر سایت شما نقشه سایت ندارد انتظار رتبه خوب در سیستم رتبه بندی گوگل نداشته باشید و سایت شما رنک خوبی نخواهد داشت. 7. لینک داخلی ایجاد به صفحات دسته بندی و مقالات خود ایجاد کنید. لینک داخلی فقط برای طولانی تر نگه داشتن بازدیدکنندگان در وب سایت شما مفید نیست. همچنین درصورتی که شما بهینه سازی سایت را بخوبی انجام نداده اید و سایت لینک های داخلی و خارجی مناسبی ندارد و صفحات آن به خوبی به هم مرتبط نشده اند، استفاده از Sitemap توصیه میشود. این کار هم آسان است. اگرچه این فرمت از نقشه سایت توسط کاربران قابل مشاهده نیست اما برای موتورهای جسجتجوی گوگل مناسب تر است. نوع دوم (XML Sitemap)، زمانی ایجاد میشود که شما سایت و صفحات مختلف را ساختهاید و آمادهاید تا آن را به گوگل نشان دهید. شما می توانید از این ابزار برای بررسی کل وب سایت و یا صفحات خاص استفاده کنید. دقت داشته باشید که این دستور فقط برای ربات های google و yahoo و ask و bing قابل فهم و اجرا می باشد. فرایند به این صورت است که عنکبوت موتور جستجو، یک صفحه را دانلود و آن را در سرور موتور جستجو ذخیره میکند و یک برنامه دیگر موسوم به ایندکسکننده، اطلاعات مختلفی را دربارهٔ صفحه استخراج میکند؛ اطلاعاتی از قبیل واژههای موجود و محل قرارگیری آنها در صفحه و نیز وزن خاص واژههای بهخصوص و تمام لینکهای موجود در صفحه، که سپس جهت خزش در زمانی دیگر، در دستور کار قرار میگیرد.

۷. سایت مپ یکی از چندین موردی است که به سئوی سایت کمک میکند و در آموزش سئو در بخش سئو تکنیکال به آن پرداخته میشود. حالکه داشتن سایت مپ ضروری است، باید ببینیم چطور میشود یک سایت مپ ساخت (باور کنید که اصلاً کار سختی نیست). وقتی که وبسایت خود را در کنسول جستجوی گوگل ثبت نمودید بر روی آیتم Crawl کلیک کنید و گزینه Sitemaps را انتخاب کنید. 2 عنوان و توضیحات برای هر صفحه ایجاد کنید آیا میدانستید که میتوانید برای هر صفحه از وبسایت خود یک عنوان و توضیحات منحصربهفرد بنویسید؟ با همین توضیحات ما می تونیم متوجه بشیم که خب هر چی که یک کلمه سخت تر باشه ، قطعا میزان درآمد در اون هزینه هم بیشتر است .به همین خاطر رقیبان زیادی وجود دارد . وقتی کاربری کلمه ی کلیدی خاصی را در سایت شما جستجو می کند در این صورت اگر برای همان کلمه ی کلیدی خاص وب سایت فروشگاهی شما بهینه سازی شده باشد، در اولین صفحه ی گوگل و حتی رتبه ی اول گوگل نمایش داده می شود. در گذشته، اگر شما برای محتوایی که قصد نوشتن آن را داشتید، یک کلمه کلیدی هدف مثل «دکوراسیون داخلی» انتخاب میکردید و آن را به تعداد مناسب در متن تکرار میکردید، خیلی راحت در گوگل رتبه میگرفتید.

تاکنون به اهمیت ایجاد نقشه سایت و نقش آن در سرعت و کیفیت ایندکس شدن سایت پرداختیم. گوگل رنک برین در سال 2015 بطور رسمی معرفی شد و با استفاده از یادگیری ماشینی، اهمیت مفهوم CTR، رفتار کاربر و … علاوه بر جذابیت عناوین مقالات باید در ارتباط با موضوع مطلب پیشروی کاربر باشند. این موضوع در نهایت باعث کاهش بانس ریت خواهد شد. این ابزارها به شما کمک میکنند که عباراتی که بیشترین جستجو در حوزه فعالیت سایت شما را دارند بشناسید، عباراتی که کاربران برای یافتن یک محصول یا خدمات استفاده میکنند را مشخص میکنند تا در نهایت ترافیک قابل قبولی را به سایت خود هدایت کنید. رقبای سایت را ارزیابی و در نهایت از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنیم تا میزان جستجوی کلمات، درجه سختی آنها و کلمات کلیدی جدیدتری را پیدا کنیم. چگونه اعتماد گوگل را جلب کنیم؟

این جنبه به طور کلی بهبود کیفیت محتوای ارائه شده به کاربر را تحت پوشش قرار میدهد. یکی موتورهای جستجو و دیگری کاربر. یکی از فاکتورهایی که تعیین کننده هزینه ای است که شما باید برای استفاده از خدمات سئو پرداخت کنید، میزان خدماتی است که دریافت می کنید، طبعاً هرچه این میزان بیشتر باشد، هزینه بیشتری را باید بپردازید. صفحات مراجعه کنید، یعنی به صفحات دیگر لینک داده شده است. هر موتور جستجو (و بسیاری از وب سایت های دیگر) دارای ربات هستند و ربات گوگل مربوط به گوگل است. برخی صفحات به نسبت نوع کارکرد وب سایت دارای اهمیت بیشتری هستند. بازهم تاکید میکنم سایت مپها برای منظم و مرتبشدن صفحات و محتواهای سایت شما و همچنین هدایتکردن خزندهها در میان صفحات مختلف سایت اهمیت دارند. با این کار رباتهای موتورهای جستجو زمان کافی و اختیارات لازم برای بررسی محتوای وبسایت شما را داشته و بهتر سایت شما را بررسی میکنند. بطورکلی وبسایت های بزرگ و تودرتو باید از همین فرمت استفاده کنند. یکی دیگر از مزیت های استخدام کارشناس تولید محتوا، این است که معمولا این افراد محتوای با کیفیت تری را در راستای برنامه ریزی اهداف سازمانی تولید می کنند.

شاید بیراه نباشد که بگوییم بخش جستجو گوگل این روزها مورد علاقه همه مردم دنیا می باشد. پیج های زیادی هستند که اقدام به تولید محتوای طنز و سرگرم کننده می کنند و توانسته اند مخاطبان زیادی را به پیج خود علاقه مند کنند. در مقابل، صفحات تگ، نویسنده ها و یا سایر صفحاتی که به تنهایی محتوای اصلی را ندارند را وارد سایت مپ XML نکنید. از دیگر فاکتورهای مهم محتوای سئو بیس میتوان به لینک سازی و بهینهسازی بدنه اصلی و متن اشاره کرد. مانند صفحه اول سایت، محصول، صفحه آموزش، صفحه گالری عکس، صفحه تماس با ما و صفحات دیگر که این صفحات باید با زبان گوگل به روبات ها گفته شود تا به نسبت اهمیتشان رتبه بندی شوند. صفحات سایت فهرست بندی شده است. به همین دلیل این نوع از نقشه های سایت متداول تر است. دقت کنید که برای ربات های گوگل مفهوم عبارت Sitemap با عبارت sitemap متفاوت است و عبارت دومی در واقع نوعی فایل HTML است که بیشتر برای کاربران انسانی مورد استفاده قرار میگیرد تا راحتتر عنوان صفحات را جستجو کنند و از آنها استفاده کنند.

شرکت گوگل بطور رسمی اعلام کرده که استفاده از نقشه سایت با فرمت XML مناسب تر است. فرقی نمیکند که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت میکنید یا یک فروشگاه بزرگ با محصولات متنوع یا یک شرکت معتبر با خدمات گوناگون. شما با این سایت مپ است که میتوانید با گوگل و خزندههایش حرف بزنید و به گوگل بگویید چه صفحاتی را ببیند و چه صفحاتی را نبیند. گزینهی Submit را هم باید بزنید. این تگ هم الزامی است. هیچ تضمینی برای باقی ماندن سایت در رتبههای برتر وجود ندارد و لازم است یک برنامه طولانی مدت برای سئو سایت تان داشته باشید از این رو قراردادهای وب24 یک ساله منعقد میشود. هنگامیکه تصویر دانلود نمیشود، یک کادر تصویر با تگ alt در گوشه بالا سمت چپ ظاهر میشود. به کمک بارگزاری تنبل، دیگر نیازی نیست تصویر تمامی صد محصول همان ابتدا بارگزاری شود. شما میتوانید در ابتدا با مطالعه هر یک از این موارد اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس به صورت اختصاصی به آموزش جامع سئو بپردازید. بعد از رعایت کردن فاکتورهای ثابت سئو، شاید بتوان گفت که چیزی در حدود 30 درصد موفقیت شما به تولید محتوای مفید مربوط میشود. زمانی که محتوای بی کیفیت و تکراری در وبسایت خود انتشار دهید، نه تنها به رتبهبندیهای برتر دست پیدا نمیکنید، بلکه دچار مجازاتهای گوگل نیز خواهید شد.

اگر به مباحث سئو سایت علاقهمندید، نگاهی هم به مقالهی «راهنمای جامع اسکیما و تاثیر آن بر سئو سایت» سایت reverse-seo بیندازید. آخرین تگ که اختیاری هم هست، ممکن است مقداری بین ۰.۰ و ۱.۰ باشد. نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای سایت و ارتباط بین آنها را بهتر درک کند و این امر تاثیر مستقیم روی سئو سایت شما خواهد داشت. این سایت مپ راحتتر و سریعتر خزندههای گوگل را بین صفحات سایت شما میچرخاند. اگر سایت شما وردپرسی است، بهراحتی و با افزونهی Yoast میتوانید سایت مپ بسازید. ۲. ساختن نقشه سایت کار پیچیدهای نیست و با افزونهها یا سایتهای واسطه بهراحتی انجام میشود. یکی از این سایتهای واسطه XML-Sitemaps است. خوشبختانه برای سایتهای وردپرسی افزونههای دیگری هم برای ساختن سایت مپ وجود دارد. چرا باید برای موفقیت در کمپینهای مارکتینگ آنلاین از این دو به صورت همزمان در کنار هم استفاده کنیم؟ در این بخش می بایست نوع ربات هایی که برای آن ها دستورات را نوشته ایم را مشخص کنیم. این کتاب توسط حمید طهماسبی نوشته شده و به صورت تخصصی در زمینه سئو محتوا و پارامترهای مرتبط می باشد.

اکنون می توانید استراتژی های سئو خود را شروع کرده و برای کسب نتایج بهتر در جستجوی گوگل تلاش کنید. البته، بهتر است محدودیتها را رعایت کنید تا مجبور نباشید سایت مپ را چند تکه کنید. کافی است به SEE INDEX COVERAGE سری بزنید تا ببینید چند لینک معتبر در وبسایت شما وجود داشته و ایندکس شده است. درصورتی که در وبسایت شما صفحات متعدد و محتوای زیادی وجود داشته باشد، سرزدن به تمام قسمت های سایت شما وقت زیادی نیاز دارد همچنین پهنای باند مصرفی نیز بصورت غیرضروری افزایش می یابد. گوگل بارها اعلام کرده است که جاوااسکریپت ممکن است کار را برای کرالرها سخت کند و این باعث شود آنها نتوانند تمام صفحات را ببینند یا کاملا در سایت بخزند.

سایت مپ یا Sitemap یک فایل با فرمت XML است که در آن شما باید لیست تمام URL های مهم سایت خود را قرار دهید تا ایندکس کردن آنها توسط موتورهای جستجو راحتتر انجام شود. هدف نهایی هر استراتژی سئو قرار گرفتن در نتایج اول جستجو های گوگل است اما قبل از شروع هر کاری، باید وب سایت شما ایندکس شود.ایندکس شدن به این معنی است که محتوای شما توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و بتواند از طریق کوئری های مربوطه جستجو شود. روشهای دیگری را در ادامه این مقاله برای حذف صفحه از نتایج جستجوی گوگل به شما معرفی خواهیم کرد. امیدوارم که مقاله ما در رابطه با محتوای سئو بیس برای شما مفید واقع شده باشد. با استفاده از افزونه Google XML Sitemaps ساخت نقش سایت در وردپرس به راحتی امکان پذیر است.از سری مقاله های آموزش رایگان طراحی سایت امروز به آموزش افزونه Google XML Sitemaps می پردازیم. این کتاب برای مبتدیان میتواند منبع آموزش کمکی عالی باشد.

کافیست تا وارد بخش تنظیمات» پیوند های یکتا شوید و گزینه نام نوشته را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه “ ذخیره تغییرات ” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. الگوریتم های پاندا، پنگوئن، رنک برین، مرغ مگس خوار و mobilegeddon از جمله مهمترین الگوریتم های گوگل می باشند که در ادامه به کاربرد هر یک از آنها و تاثیری که روی سئو گذاشتند میپردازیم. از این جهت باید گوگل را به سمت درستی هدایت کنیم که ایندکس به طور صحیح در صفحات ما بخزد و صفحات ما را ایندکس کند. خواسته شده که در پاراگراف اول یا همان اوایل مقاله از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم ، اینگونه نشان می دهیم که موضوع اصلی مقاله چیست. عکس با alt کلمه کلیدی خیلی مهمه حتما از عکس در محتوا استفاده کنین ویدیو هم واقعا تاثیر بالایی در سئو داره. ۴. فقط صفحات ایندکسشدنیِ (که میخواهید حتما گوگل آنها را ببیند) سایت خود را در سایت مپ به گوگل معرفی کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا محدودیتهای سایت مپ را رعایت کنید.

تفاوت اصلی گوگل ادوردز و سئو همین 2 موردی است که گفتیم. از صفحه اصلی با دو کلیک قابل دسترسی میباشد. اما مانع از خزیدن یا کراول کردن موتورهای جستجو در صفحات و یا فایل هایی که با /de شروع می شوند نیز می شود. یکی دیگر از راه های پیدا کردن کلمه کلیدی توجه سولاتی است که کاربران بیشتر ان ها را جستجوکرده اند و گوگل ان ها را در کادر People also ask نمایش می دهد. استفاده از جستجوی گوگل و ابزارهای کلمه کلیدی است. پس بایدآن را به گوگل معرفی کنیم و دراختیارش بگذاریم. حالا بر چه اساسی sitemap را طراحی می کنیم؟ چرا در طراحی سایت از نقشه سایت کمک می گیریم؟ چرا سایت مپ (Sitemap) مهم است؟ 3. چرا آنها به این اطلاعات نیاز دارند؟ صفحاتی که از ربات های جستجو دور نگه داشته شده باشند تساوی لینک را به صفحات داخلی و خارجی که به آنها لینک داده اند منتقل نمیکنند.

نحوه ارتباط صفحات داخلی رو برای رابط کاربری مشخص کرد. اینگونه فایلها هم برای گوگل و هم برای کاربرانمان مهم هستند. برخی نرم افزارها مثل screaming frog هم امکان ساخت sitemap را به شما میدهند. استفاده از نقشه سایت به موتورهای جستجوی گوگل کمک میکند تا به راحتی تمام قسمت های سایت شما را ایندکس کنند و سریعتر و دقیق تر صفحات وبسایت را بررسی کنند. درصورتی که وبسایت شلوغی دارید و محصولات و محتوای گوناگونی در سایت شما وجود دارد باید از سایت مپ های با فرمت XML استفاده کنید تا ایندکس شدن صفحات راحتتر انجام شود. زمانی که همه صفحات سایت قابلیت و ارزش ایندکس شدن توسط گوگل را داشته باشند، استفاده از این فایل ضرورتی ندارد. این نوع دوم است که راهنمای خزندههای گوگل است و در سئو سایت بسیار بسیار مهم است. برخی از وبسایتها دارای معماری بسیار تمیزی هستند و نیازی به جلوگیری از خزندههای موتورهای جستجو ندارند. همانطور که مشاهده میکنید این آدرس دارای یک سری اعداد و حروف نا مفهوم است و فقط برای موتور های جستجو قابل فهم است و محتوای صفحه را نمیتوان از روی این آدرس تشخیص داد. رسیدیم به مرحلهی آخر، همانطور که گفتیم، سایت مپ برای هدایت خزندهها و گوگل ساخته میشود.