گوگل آنالیتیکس چند وقت یکبار به روز می شود؟ (جواب داد)


این راهنما به این سوال پاسخ می دهد که “گوگل آنالیتیکس چند وقت یکبار به روز رسانی می شود؟”

در زیر، میانگین زمان پردازش برای هر تأخیر Google Analytics را با توجه به نوع ویژگی (Google Analytics 4 یا Analytics 360) و تعداد جلساتی که وب‌سایت یا برنامه در روز و ماه دریافت می‌کند، خواهید یافت.

همچنین با ویژگی‌های ردیابی بیدرنگ و پردازش داده‌های غیراستاندارد پلتفرم Google Analytics آشنا می‌شوید که می‌تواند بر فراوانی گزارش‌های بازاریابی دیجیتال و پرس و جوهای API شما تأثیر بگذارد.

گوگل آنالیتیکس چند وقت یکبار به روز می شود؟

گوگل آنالیتیکس چند وقت یکبار به روز می شود؟

Google Analytics ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا اکثر گزارش‌ها و درخواست‌های API را برای حساب‌های استاندارد که کمتر از ۲۰۰۰۰۰ جلسه در روز ارسال می‌کنند، به‌روزرسانی کند. حساب‌های Google Analytics 360 برای دارایی‌هایی که کمتر از ۲ میلیارد بازدید در ماه ارسال می‌کنند، تاخیر پردازشی بین ۴ تا ۲۴ ساعت دارند.

تاخیر داده گوگل آنالیتیکس

Google Analytics فواصل مختلف تأخیر داده را ارائه می‌کند که بر تعداد دفعات به‌روزرسانی یک ویژگی برای گزارش‌ها و جستجوهای API تأثیر می‌گذارد. جدول زیر نشان می دهد که چگونه تازه بودن داده ها برای حساب های Google Analytics 4 Standard (GA4) و Analytics 360 مقایسه می شود.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید
فاصله زمان پردازش نوع ملک محدودیت داده در هر دارایی پوشش پرس و جو
به موقع < 1 دقیقه 360، استاندارد هیچ یک محدود به چند بعد و معیار
افزایش تازگی داده ها 10 دقیقه – 1 ساعت 360 < 2B بازدید در ماه اکثر گزارش ها و پرس و جوهای API
360 روزانه < 4 ساعت 360 < 2B بازدید در ماه همه گزارش ها و درخواست های API، به جز ویژگی های غیر استاندارد
روزانه 360 < 24 ساعت 360 N/A همه گزارش ها و پرس و جوهای API
استاندارد روزانه < 24 ساعت استاندارد < 200 هزار جلسه در روز همه گزارش ها و درخواست های API، به جز ویژگی های غیر استاندارد
استاندارد روزانه 24-48 ساعت استاندارد < 10 میلیون بازدید در ماه همه گزارش ها و پرس و جوهای API

توجه: تازگی داده های پیشرفته برای حساب های Google Analytics 360 بر اساس بهترین تلاش کار می کند. اگر تازه‌ترین داده‌های تحلیلی برای دارایی در دسترس نباشد، Google Analytics آخرین به‌روزرسانی داده بعدی را برمی‌گرداند. همانطور که در جدول بالا می بینید، هر دو حساب استاندارد و 360 می توانند به روز رسانی های روزانه را برای اکثر گزارش ها و جستجوهای API دریافت کنند، اگر تعداد جلسات کاربر از یک محدودیت ترافیکی خاص فراتر نرود.

ویژگی های با پردازش غیر استاندارد داده

ویژگی‌های Google Analytics 4 (GA4) زیر غیراستاندارد در نظر گرفته می‌شوند و تحت پوشش قرارداد سطح سرویس پردازش داده Analytics 360 نیستند:

ویژگی زمان پردازش تخمینی
به موقع < 1 دقیقه
واردات داده 4 ساعت
کاوش بدون نمونه 1 ساعت
تکنیک طول عمر کاربر 24 ساعت
بینش ها 24 ساعت
صادرات روزانه BigQuery 24 ساعت بعد از نیمه شب در منطقه زمانی ملک

ردیابی بیدرنگ Google Analytics

ردیابی بلادرنگ در گوگل آنالیتیکس به شما این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌ها را همانطور که در دارایی یا برنامه وب‌سایت شما اتفاق می‌افتد، نظارت کنید. گزارش ها به طور مداوم به روز می شوند و هر ضربه در عرض چند ثانیه یا حداکثر یک دقیقه پس از وقوع گزارش می شود.

همانطور که در این راهنمای دیگر در مورد ذکر شده است Google Analytics چقدر طول می کشد تا داده ها را نشان دهد، شش گزارش در داشبورد ردیابی بیدرنگ Google Analytics موجود است:

  • بررسی اجمالی
  • مکان ها
  • منابع ترافیک
  • محتوا (یا صفحه نمایش، برای ویژگی های برنامه تلفن همراه)
  • مناسبت ها
  • تبدیل ها

گزارش ها اطلاعات به روز رسانی زیر را نمایش می دهند:

درباره کتاب کلید واژه شتاب دهنده بیشتر بدانید
  • تعداد کاربران فعال
  • تعداد بازدیدها در هر یک از 30 دقیقه اخیر.
  • تعداد بازدیدها در هر یک از 60 ثانیه اخیر.

منابع بیشتر در Google Analytics

اکنون که از تعداد دفعاتی که گوگل آنالیتیکس برای به روز رسانی استفاده می کند مطلع هستید، ممکن است علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلت فرم آنالیتیکس باشید. منابع زیر می توانند به شما در درک نحوه عملکرد، سطوح قیمت گذاری و استفاده از Google Analytics برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کمک کنند.

خلاصه به‌روزرسانی و تأخیر داده‌های Google Analytics

ازوئیکاین آگهی را گزارش کنید

امیدوارم از این راهنما در مورد هر چند وقت یکبار به روز رسانی گوگل آنالیتیکس لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، Google Analytics 24 تا 48 ساعت طول می کشد تا اکثر گزارش ها و درخواست های API را برای حساب های استاندارد که کمتر از 200000 جلسه در روز ارسال می کنند، به روز کند. و فراوانی به‌روزرسانی‌های حساب Google Analytics 360 برای دارایی‌هایی که کمتر از 2 میلیارد بازدید در ماه ارسال می‌کنند، تاخیر پردازشی بین 4 تا 24 ساعت دارد. برخی از داده‌ها و گزارش‌ها در فواصل زمانی بی‌درنگ در دسترس هستند و ممکن است برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که از محدودیت‌های ترافیکی خاص تجاوز نمی‌کنند، به‌روزرسانی‌ها انجام شود.
منبع: https://seochatter.com/how-often-does-google-analytics-update/