کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟ (و نحوه یافتن و بهینه سازی برای آنها)


در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟

اما ما بیشتر از توضیح تعریف کلمات کلیدی ارگانیک به طور عمیق تر خواهیم رفت. ما همچنین به اهمیت جستجوی ارگانیک، نحوه یافتن کلمات کلیدی ارگانیک در گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجو، و همچنین نکاتی در مورد چگونگی افزایش رتبه بندی ارگانیک خود خواهیم پرداخت.

این راهنمای کامل خود را در مورد هر جنبه مربوط به کلمات کلیدی ارگانیک در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟

کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟

کلمات کلیدی ارگانیک نوعی کلمه کلیدی هستند که با بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ترافیک رایگان جذب می کنند. یک کلمه کلیدی ارگانیک به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که وب سایت شما را بدون کلیک بر روی تبلیغ پیدا کنند. کلمات کلیدی ارگانیک در مقایسه با کلمات کلیدی پولی که برای رتبه بندی در موتورهای جستجو هزینه دارند، رایگان هستند.

چرا کلمات کلیدی ارگانیک مهم هستند؟

کلمات کلیدی ارگانیک مهم هستند زیرا هدفمند هستند. ترافیک جستجوی ارگانیک نیز رایگان است. ترافیکی که از کلمات کلیدی ارگانیک به دست می آید برای جذب ترافیک وب سایت بدون پرداخت و افزایش دید سایت شما در موتورهای جستجو بسیار مهم است.

چگونه کلمات کلیدی ارگانیک را پیدا کنیم

گوگل آنالیتیکس راهی برای یافتن کلمات کلیدی ارگانیک است که ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند. کنسول جستجوی گوگل راه دیگری برای یافتن کلمات کلیدی ارگانیکی است که سایت شما برای آنها رتبه بندی می کند، تعداد نمایش هایی که هر کلمه کلیدی دریافت می کند، نرخ کلیک و میانگین رتبه رتبه بندی.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

اولین روش برای یافتن کلمات کلیدی ارگانیک استفاده از گوگل آنالیتیکس است. با رفتن به بخش «جستجوی ارگانیک» داشبورد می‌توانید این کلمات کلیدی را در Google Universal Analytics ببینید:

  • اکتساب > همه ترافیک > کانال ها > جستجوی ارگانیک

مرحله 1: کلمات کلیدی ارگانیک Google Universal Analytics

پس از کلیک بر روی پیوند “جستجوی ارگانیک”، لیستی از کلمات کلیدی را مشاهده خواهید کرد که ترافیک را به وب سایت شما منتقل می کنند. با این حال، این داده ها کامل نخواهند بود زیرا نتیجه برتر “(ارائه نشده)” را به همراه تنها چند کلمه کلیدی عمومی نشان می دهد.

در Google Analytics 4 (GA4)، شما فقط داده‌های کلی «جستجوی ارگانیک» را بدون هیچ اشاره‌ای به کلمات کلیدی می‌بینید. می‌توانید با رفتن به بخش «اکتساب ترافیک» داشبورد به این صفحه دسترسی پیدا کنید:

  • اکتساب > کسب ترافیک
مرحله 1: کلمات کلیدی ارگانیک Google Analytics 4 (GA4)

در سال 2011، گوگل به ایمن تر کردن داده های جستجو با محافظت از حریم خصوصی کاربران خود:

هنگامی که یک کاربر وارد شده از سایت شما از طریق جستجوی ارگانیک گوگل بازدید می کند، تمام سرویس های تجزیه و تحلیل وب، از جمله گوگل آنالیتیکس، بازدید را به عنوان جستجوی “ارگانیک” گوگل تشخیص می دهند، اما دیگر عبارات درخواستی را که کاربر در آن جستجو کرده گزارش نمی کنند. برای رسیدن به سایت شما.”

بنابراین، گوگل آنالیتیکس بازدیدکننده را در کانال جستجوی ارگانیک می‌شناسد، اما عبارت جستجوی دقیقی را که منجر به بازدید از وب‌سایت می‌شود، به شما نشان نمی‌دهد. در نتیجه، کلمات کلیدی ارگانیک را در این گزارش خواهید دید (ارائه نشده است). خوشبختانه، کنسول جستجوی گوگل (در ادامه توضیح داده شد) داده های کلمه کلیدی ارگانیک مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مرحله 2: کلمات کلیدی ارگانیک Google Analytics

برای جزئیات بیشتر در مورد بررسی ترافیک جستجوی ارگانیک در Google Analytics 4 (GA4)، این راهنمای دیگر در مورد نحوه مشاهده ترافیک ارگانیک در Google Analytics را بررسی کنید.

کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل برای یافتن کلمات کلیدی ارگانیک که وب سایت شما در آنها رتبه بندی می کند بسیار بهتر است زیرا داده ها به کاربران جداگانه پیوند داده نمی شوند.

با رفتن به بخش “عملکرد” ​​داشبورد می توانید لیست کاملی از کلمات کلیدی خود را مشاهده کنید:

  • عملکرد > نتایج جستجو
کلمات کلیدی ارگانیک در کنسول جستجوی گوگل

با Google Search Console، می‌توانید فهرستی از تمام پرس‌و‌جوها (یعنی کلمات کلیدی) که ترافیک ارگانیک را به سایت شما ارجاع می‌دهند و همچنین تعداد کلیک‌ها، نمایش‌ها، نرخ کلیک و موقعیت برای هر پرس و جو را مشاهده کنید.

اکنون که پاسخ “کلمات کلیدی ارگانیک به چه معناست” را می دانید؟ و اینکه چگونه این نوع داده ها را در ابزارهای سئو گوگل خود پیدا کنید، می توانیم به چند استراتژی برای افزایش کلمات کلیدی ارگانیک و ترافیک SEO برای وب سایت خود بپردازیم.

چگونه کلمات کلیدی ارگانیک را افزایش دهم؟

1. یک لیست کلمات کلیدی ارگانیک ایجاد کنید

بهترین راه برای افزایش کلمات کلیدی ارگانیک این است که ابتدا لیستی از کلمات کلیدی را برای هدف ایجاد کنید.

برای این مرحله، به یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند نیاز دارید KWFinder توسط Mangools (رایگان امتحان کنید). این یکی از تنها ابزارهای SEO است که من به عنوان یک شرکت وابسته توصیه می کنم زیرا ارزان و در عین حال قدرتمند برای تحقیق کلمات کلیدی است.

(من همچنین یک پست در مورد چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی کم رقابت در اینجا دارم که شامل روش های تحقیق دستی است.)

با KWFinder، می‌توانید یک کلمه کلیدی seed را تایپ کنید و فهرستی از کلمات کلیدی ارگانیکی را که افراد فعالانه در گوگل جستجو می‌کنند، دریافت کنید. این کار حدس و گمان را برای یافتن کلمات کلیدی خوب برای هدف گذاری در وب سایت شما از بین می برد.

فقط به این فکر کنید که مردم چگونه محصولات و خدمات شما را جستجو می کنند و همچنین به انواع سؤالات مربوط به صنعت و جایگاه شما فکر می کنند.

فهرستی از آن کلمات کلیدی تهیه کنید و سپس جستجو در KWFinder را شروع کنید تا ببینید آیا سطح خوبی از حجم جستجوی ماهانه دارند یا خیر. نکته جالب این است که کلمات کلیدی ارگانیک را با حجم جستجوی بالا و رقابت کم تا متوسط ​​پیدا کنید، که نشان دهنده عبارات بالقوه ترافیک بالا است که رتبه بندی آنها آسان تر است.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، KWFinder این اطلاعات را در زیر ستون های “Search” و “KD” به شما می دهد. KD مخفف کلمه Keyword Difficulty است که امتیازی است که KWFinder به هر کلمه کلیدی بر اساس معیارهای مختلف می دهد. هرچه KD کمتر باشد، رتبه بندی آن برای پرس و جو آسان تر است.

کلمات کلیدی جستجوی ارگانیک KWFinder

2. کلمات کلیدی مرتبط را کشف کنید

گام بعدی این است که همه کلمات کلیدی ارگانیک نزدیک به هم را برای هر یک از کلیدواژه های اصلی که در جستجوی آن هستید، بیابید.

در تصویر قبلی، می توانید تغییرات مربوط به عبارت جستجوی “کلیدواژه های ارگانیک” را مشاهده کنید. با این حال، تنها یکی از آن عبارات به طور مستقیم با عبارت جستجوی اصلی مرتبط است:

بهتر است فهرست را مرور کنید و یادداشت کنید کدام کلمات کلیدی با کلیدواژه اصلی مرتبط هستند و بقیه را نادیده بگیرید. اگر روی نماد ستاره در کنار کلمه کلیدی در KWFinder کلیک کنید، می توانید آن را در یک لیست ذخیره کنید.

سپس، یک جستجوی جدید در ابزاری مانند KWFinder برای کلمات کلیدی مرتبطی که پیدا کردید انجام دهید تا کلمات کلیدی نزدیک‌تر را پیدا کنید.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

می‌توانید با جستجوی مستقیم «معنای کلمات کلیدی ارگانیک» که عبارت دیگری را پیدا کرد که بسیار مرتبط است، چگونه این کار را در تصویر زیر انجام دادم:

  • تعریف کلمات کلیدی ارگانیک

این فرآیند می تواند به شما کمک کند مجموعه کلمات کلیدی مورد نیاز برای خوشه بندی در مرحله 3 را محدود کنید.

معنی کلمات کلیدی ارگانیک

3. کلمات کلیدی ارگانیک خود را برای هر صفحه دسته بندی کنید

بعد از اینکه مرحله 2 را برای هر کلمه کلیدی اصلی که فکر می کنید مربوط به کسب و کار شما است تکرار کردید، می خواهید خوشه های کلیدواژه نزدیک مرتبط را انتخاب کنید و برای هر مجموعه یک صفحه وب جداگانه بنویسید.

(این کلید برای نوشتن مبتنی بر سئو است. برای جزئیات بیشتر به پست من در مورد نکات نوشتن محتوای SEO مراجعه کنید.)

شما نمی خواهید چندین خوشه کلیدواژه را در یک صفحه هدف قرار دهید زیرا هدف جستجو متفاوت است. و موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ URL های مختلفی را در نتایج جستجوی ارگانیک بر اساس آن هدف رتبه بندی می کنند.

به عنوان مثال، در مرحله 1 مشاهده کردید که با جستجوی کلمه کلیدی دانه اصلی، انواع عبارات نامرتبط کشف شد.

سه مورد از این اصطلاحات شامل:

  1. کلمه کلیدی جستجوی ارگانیک ارائه نشده است
  2. جستجوی ارگانیک ارائه نشده است
  3. جستجوی ارگانیک semrush

دو کلمه کلیدی اول باید در صفحه وب خودشان باشد و سومی باید جداگانه نوشته شود زیرا شخصی که می خواهد در مورد “جستجوی ارگانیک ارائه نشده” بیاموزد به دنبال آموزش تجزیه و تحلیل “جستجوی ارگانیک semrush” نیست.

4. کلمات روی صفحه را افزایش دهید

یک راه آسان برای افزایش کلمات کلیدی ارگانیک، نوشتن مقالات طولانی تر است. هرچه محتوای سئو طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای رتبه بندی کلمات کلیدی ثانویه دارید که به طور طبیعی در صفحه استفاده می شوند. برای کمک به افزایش رتبه کلمات کلیدی خود برای انواع خاصی از محتوا، این راهنمای مرتبط را برای حداقل تعداد کلمات برای SEO مشاهده کنید.

5. عنوان صفحه خود را بهینه کنید

عنوان متا که به عنوان صفحه نیز شناخته می شود، مهم ترین فاکتور رتبه بندی سئو در صفحه برای یک صفحه وب است. و این همان چیزی است که برای صفحات وب شما در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) نمایش داده می شود، زمانی که افراد درخواست شما را جستجو می کنند.

بنابراین، باید عنوان صفحات خود را با درج کلمه کلیدی اصلی خود در این زمینه بهینه کنید. ترجیحاً به عنوان اولین کلمات در عنوان.

6. کلمات کلیدی را در URL های خود قرار دهید

URL یکی دیگر از عوامل رتبه بندی گوگل است که می توانید از آن برای بهبود موقعیت کلمات کلیدی برای جستجوی طبیعی استفاده کنید. بنابراین کلمه کلیدی اصلی را در URL صفحه قرار دهید.

از خط تیره (-) در بین کلمات استفاده کنید و از زیرخط (_) استفاده نکنید، بنابراین به نظر می رسد:

Ezoic را امتحان کنید

7. کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید

گوگل در سند خود کلمه به کلمه می گوید جستجو چگونه کار می کند، “اصلی ترین سیگنال مرتبط بودن اطلاعات زمانی است که محتوا حاوی کلمات کلیدی مشابه با عبارت جستجوی شما باشد.”

اگر می‌خواهید رتبه ارگانیک وب‌سایت خود را افزایش دهید، کاملاً واضح است که باید کلمات کلیدی خود را در محتوای صفحه قرار دهید. این مقاله مرتبط با نمونه‌های کلمات کلیدی SEO را ببینید تا انواع کلمات کلیدی را که می‌توانید برای سئوی درون صفحه بهینه کنید، بیابید.

8. تگ های هدر خود را بهینه کنید

سند Google’s How Search Work نیز می‌گوید: “اگر آنها در سرفصل‌ها ظاهر شوند، ممکن است اطلاعات مرتبط‌تر باشد.” به عبارت دیگر، کلمات کلیدی ارگانیک خود را در تگ های هدر مانند H1 و H2 قرار دهید تا به افزایش دید در موتورهای جستجو کمک کند.

H3s باید شامل کلمات کلیدی یا تغییرات جزئی (مترادف) باشد تا بهینه سازی بیش از حد کاهش یابد. برچسب‌های H4 تا H6 برای بهبود رتبه‌بندی ارگانیک ارزشی ندارند.

برای راهنمایی بیشتر در مورد این موضوع و سایر موارد مرتبط با سئو داخلی، ممکن است بخواهید دوره کارشناسی ارشد SEO در صفحه را در نظر بگیرید. این سیستم کامل من برای بهینه سازی عناصر HTML در سایت برای به حداکثر رساندن رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک را به شما می آموزد.

9. اعتبار موضوعی را با پیوند داخلی افزایش دهید

همه چیزهایی که تا به اینجا بحث کرده ایم، در مورد سئوی درون صفحه برای صفحه ای است که در مورد عبارت کلیدی هدف نوشته شده است. و در حالی که این روش خوبی برای اطلاع دادن به گوگل است که صفحه باید برای کلمات کلیدی جستجوی ارگانیک خاص رتبه بندی شود، می توانید این سیگنال ها را با انجام پیوندهای داخلی استراتژیک بهبود بخشید.

پیوند دادن به صفحه هدف از سایر صفحات مرتبط در سایت شما با استفاده از کلمات کلیدی مطابقت دقیق در متن لنگر می تواند ارتباط موضوعی صفحه هدف را افزایش دهد. بنابراین نه تنها صفحه به خوبی برای گوگل بهینه شده است تا بفهمد موضوع محتوا چیست، بلکه پیوندهای داخلی ورودی نیز این اعتبار را تأیید می کنند.

فقط نمی‌خواهید با استفاده از متن‌های انکر تطبیق دقیق که به همان صفحه اشاره می‌کنند، با این تکنیک بازاریابی جستجوی ارگانیک زیاده روی کنید. کمی آن را تغییر دهید تا با استفاده از تطابق جزئی کلمه کلیدی و کلمات پرکننده اضافی در متن لنگر برای طبیعی نگه داشتن پیوندهای داخلی، برای عبارات کلیدی خود بیش از حد بهینه نشوید.

10. سایت خود را برای دستگاه های موبایل بهینه کنید

در مقاله خود در مورد سئوی موبایل توضیح می دهم که چگونه گوگل از نمایه سازی موبایل اول استفاده می کند برای موتور جستجویش این بدان معناست که الگوریتم عمدتاً از نسخه موبایلی محتوا برای نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کند.

بنابراین اگر می خواهید کلمات کلیدی ارگانیک خود را افزایش دهید، باید وب سایت و محتوای خود را برای موبایل بهینه کنید. چند تاکتیک برای بهینه سازی موبایل شامل استفاده از طراحی وب سایت واکنش گرا، بهبود عملکرد سرعت، عدم استفاده از پاپ آپ های بینابینی و افزودن داده های ساختاریافته در صفحاتی است که می توانند از آن بهره مند شوند.

خلاصه کلمات کلیدی ارگانیک

امیدوارم از این راهنمای در مورد کلمات کلیدی ارگانیک لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، ایده اصلی در پس معنای کلمات کلیدی ارگانیک، جستارهایی است که محتوای شما در گوگل رتبه بندی می کند و ترافیک رایگان را از طریق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ارائه می دهد.

و ساده ترین راه برای چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی ارگانیک برای وب سایت خود استفاده از Google Analytics و Google Search Console است.

در نهایت، افزایش رتبه شما برای کلمات کلیدی ارگانیک می تواند با چند تکنیک بهینه سازی در صفحه و همچنین لینک سازی داخلی و بهبود سرعت موبایل انجام شود.

کلمات کلیدی ارگانیک به چه معناست
منبع: https://seochatter.com/what-are-organic-keywords/