چیست و چگونه کار می کند


این یک راهنمای کامل برای مرور ایمن گوگل است.

در زیر، خواهید فهمید که Google Safe Browsing چیست و چگونه برای محافظت از کاربران در اینترنت در برابر بدافزارها، نرم افزارهای ناخواسته و حملات مهندسی اجتماعی کار می کند.

همچنین خواهید دید که چگونه Google به کاربران و صاحبان وب‌سایت در مورد محتوای ناامنی که با فناوری مرور ایمن شناسایی می‌کند هشدار می‌دهد. به علاوه، یک آموزش گام به گام با دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه روشن کردن مرور ایمن Google برای دستگاه‌های خود و مروری بر سطوح مختلف حفاظتی وجود دارد تا بدانید کدام یک را برای ایمنی خود در برابر سایت‌ها و برنامه‌های خطرناک در وب انتخاب کنید.

مرور ایمن گوگل

مرور ایمن گوگل چیست؟

مرور ایمن Google با نشان دادن اخطارهایی روی دستگاه‌ها هنگام حرکت به سایت‌های خطرناک یا فایل‌های بارگیری خطرناک به محافظت از آنها کمک می‌کند. فناوری مرور ایمن گوگل تقریباً چهار میلیارد دستگاه را از وب سایت ها و فایل های مخرب و هک شده ایمن نگه می دارد.

Safe Browsing یک سرویس رایگان است که برای توسعه‌دهندگان و سایر شرکت‌ها در دسترس عموم است تا از طریق یک API در برنامه‌ها و مرورگرهای خود استفاده کنند. هدف از این فناوری ایمن تر کردن اینترنت برای همه با محافظت از کاربران در برابر محتوای مضر در وب است.

مرورگرها و محصولات وب زیر از سرویس مرور ایمن Google استفاده می کنند:

 • شجاع
 • کروم
 • گنوم
 • فایرفاکس
 • سافاری
 • اندروید
 • جستجوی گوگل
 • جیمیل
 • تبلیغات گوگل

مرور ایمن گوگل چگونه کار می کند؟

Google Safe Browsing با بررسی میلیاردها URL در روز به دنبال وب سایت های ناامنی که حاوی نرم افزارهای ناخواسته، بدافزارها و حملات مهندسی اجتماعی هستند، کار می کند. نرم افزار Google Safe Browsing همچنین به برنامه های کاربردی سرویس گیرنده اجازه می دهد تا URL ها را در برابر لیست به روز شده وب سایت های ناامن Google بررسی کنند تا کاربران را به صورت آنلاین ایمن نگه دارند.

هشدار به کاربران

دو روش وجود دارد که فناوری مرور ایمن Google به کاربران در مورد وب‌سایت‌های ناامن هشدار می‌دهد: در مرورگر یا برنامه و در نتایج جستجوی Google.

هنگامی که کاربر نرم افزار مرور ایمن را در مرورگر یا برنامه خود فعال کرده باشد و سعی کند از یک URL ناامن که توسط فناوری مرور ایمن شناسایی شده است بازدید کند، آن شخص صفحه هشداری را مشاهده می کند که محتوایی را که می خواهد به آن دسترسی پیدا کند توضیح می دهد. زیان آور.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

هنگامی که یک URL در نتایج جستجوی Google ظاهر می شود که سرویس مرور ایمن تشخیص داده است که برای کاربران مضر است، یک برچسب هشدار در کنار آن سایت در نتایج ظاهر می شود. این به کاربر هشدار می دهد که ممکن است URL برای بازدید ناامن باشد. اگر کاربر بخواهد از جستجوی Google به URL دسترسی پیدا کند، هشداری در مرورگر یا برنامه ظاهر می‌شود که توضیح می‌دهد محتوایی که می‌خواهد به آن دسترسی پیدا کند ممکن است ناامن باشد.

اطلاع رسانی به صاحبان وب سایت

فناوری مرور ایمن گوگل با اطلاع رسانی در کنسول جستجوی گوگل که یکی از ابزارهای رایگان سئو گوگل برای مدیران وب سایت است، به صاحبان وب سایت هشدار می دهد که سایت آنها به لیست مرور ناامن اضافه شده است. می‌توانید هشدارهای مرور ایمن را در برگه «مشکلات امنیتی» که در بخش «اقدامات امنیتی و دستی» قرار دارد، بیابید. کنسول جستجو نشانی‌های اینترنتی حاوی محتوای مضر را به همراه مشکلات خاصی که سرویس مرور ایمن شناسایی کرده است فهرست می‌کند.

همچنین اطلاعاتی را با مراحل لازم برای پاکسازی مشکل دریافت خواهید کرد. پس از حذف محتوای مضر، می‌توانید روی دکمه «درخواست بررسی» کلیک کنید تا Google برای ایمنی دوباره URL را تجزیه و تحلیل کند. اگر همه چیز حل شود، هشدارهای مرور ایمن از سایت در نتایج جستجوی Google و مرورگرهای وب کاربران حذف خواهد شد.

در مورد تأثیر هشدارهای مرور ایمن در رتبه بندی وب سایت، گوگل در اینجا گزارش می دهد که «گاهی اوقات سایت‌ها قربانی سرقت شخص ثالث می‌شوند، که می‌تواند باعث بروز هشدارهای Safe Browsing شود. ما می دانیم که این مسائل همیشه در کنترل صاحبان سایت نیست، به همین دلیل است که روشن می کنیم که مرور ایمن به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده نمی شود…”

وضعیت سایت مرور ایمن

می‌توانید وضعیت سایت مرور ایمن Google را برای هر URL با استفاده از آن بررسی کنید ابزار تشخیص وضعیت سایت. این ابزار رایگان نشان می دهد که آیا سایت در حال حاضر برای بازدید بر اساس آخرین تاریخ خزیدن خطرناک است یا خیر.

توجه: این ابزار تشخیصی بررسی نمی کند که آیا URL در موتور جستجوی گوگل ایندکس شده است یا خیر. این ابزار فقط URL را در مقابل لیست پایگاه داده مرور ایمن تأیید می کند. اگر برای فهرست کردن صفحات وب خود به کمک نیاز دارید، این راهنمای دیگر در مورد نحوه ارسال URL به Google را بررسی کنید.

هشدار مرور ایمن Google: سایت فریبنده در پیش است

هشدارهای مرور ایمن

هنگام تلاش برای دسترسی به محتوایی که به عنوان خطرناک یا فریبنده برچسب خورده است، هشدارهای مرور ایمن Google شامل هشدارهای زیر است:

 • سایت پیش رو حاوی بدافزار است: سایتی که شروع به بازدید از آن می کنید ممکن است سعی کند نرم افزار بدی به نام بدافزار را روی رایانه شما نصب کند.
 • سایت فریبنده در پیش است: سایتی که سعی می کنید از آن بازدید کنید ممکن است یک سایت فیشینگ باشد.
 • مشکوک سایت: سایتی که می خواهید از آن بازدید کنید مشکوک به نظر می رسد و ممکن است ایمن نباشد.
 • سایت پیش رو حاوی برنامه های مضر است: سایتی که شروع به بازدید از آن می کنید ممکن است سعی کند شما را فریب دهد تا برنامه هایی را نصب کنید که هنگام مرور آنلاین مشکل ایجاد می کنند.
 • این صفحه در تلاش است تا اسکریپت ها را از منابع احراز هویت نشده بارگیری کند: سایتی که سعی می کنید از آن بازدید کنید ایمن نیست.

نحوه فعال کردن مرور ایمن گوگل

 1. در دستگاه خود، مرورگر وب Chrome یا برنامه را باز کنید.
 2. روی دکمه بیشتر کلیک کنید (…)
 3. روی تنظیمات کلیک کنید.
 4. روی Privacy and Security کلیک کنید.
 5. بر روی Safe Browsing کلیک کنید.
 6. سطح Safe Browsing را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

سطوح حفاظت از مرور ایمن

حفاظت پیشرفته

 • رویدادهای خطرناک را قبل از وقوع پیش بینی می کند و به شما هشدار می دهد.
 • شما را در Chrome ایمن نگه می‌دارد و ممکن است هنگام ورود به سیستم برای بهبود امنیت شما در سایر برنامه‌های Google استفاده شود.
 • امنیت را برای شما و همه افراد در وب بهبود می بخشد.
 • به شما هشدار می دهد اگر گذرواژه ها در معرض نقض داده ها قرار گیرند.
 • URL ها را برای بررسی ایمن به مرور ایمن می فرستد. همچنین نمونه کوچکی از صفحات، بارگیری‌ها، فعالیت برنامه‌های افزودنی و اطلاعات سیستم را برای کمک به کشف تهدیدات جدید ارسال می‌کند. زمانی که به سیستم وارد شده‌اید، این داده‌ها را موقتاً به حساب Google شما پیوند می‌دهد تا از شما در سراسر برنامه‌های Google محافظت کند.

حفاظت استاندارد

 • وقایع خطرناک را در صورت وقوع شناسایی می کند و به شما هشدار می دهد.
 • URL ها را با فهرستی از سایت های ناامن ذخیره شده در Chrome بررسی می کند. اگر سایتی سعی کند گذرواژه شما را بدزدد، یا زمانی که فایل مضری را دانلود می‌کنید، Chrome ممکن است نشانی‌های وب، از جمله بیت‌هایی از محتوای صفحه را نیز به «مرور ایمن» ارسال کند.

بدون حفاظت

 • مرور ایمن خاموش است.
 • از شما در برابر وب سایت ها، دانلودها و برنامه های افزودنی خطرناک محافظت نمی کند. در صورت وجود، در سایر سرویس‌های Google، مانند Gmail و جستجو، همچنان از «مرور ایمن» برخوردار خواهید بود.

خلاصه مرور ایمن گوگل

امیدوارم از این راهنما در مرور ایمن Google لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، Google Safe Browsing یک سرویس رایگان است که با نشان دادن اخطارهایی در دستگاه‌ها هنگام تلاش برای پیمایش به سایت‌های خطرناک یا فایل‌های دانلود خطرناک، به محافظت از کاربران کمک می‌کند. فناوری مرور ایمن همچنین به صاحبان وب‌سایت‌ها هشدار می‌دهد که سایت‌هایشان حاوی محتوای ناامن باشد تا بتوانند آن را حذف کنند تا همه در اینترنت ایمن باشند.
منبع: https://seochatter.com/google-safe-browsing/