چیست و چگونه آن را انجام دهیم (8 راه)


این راهنما جستجوی معکوس ویدیویی را توضیح می دهد.

در زیر، خواهید فهمید که جستجوی ویدیوی معکوس چیست، چگونه کار می کند، و فهرستی از موتورهای جستجوی ویدیوی معکوس محبوب را دریافت خواهید کرد که می توانید به صورت رایگان برای یافتن کپی ها و مشتقات یک منبع ویدیویی آنلاین استفاده کنید. همچنین نحوه جستجوی عکس معکوس برای ویدیوها را با استفاده از رایانه رومیزی، آیفون و دستگاه اندرویدی یاد خواهید گرفت.

این را راهنمای نهایی خود برای جستجوی معکوس ویدیو و ابزارهای برتر یاب ویدیو برای کشف استفاده دزدیده شده، کپی شده، مجاز و غیرمجاز از محتوای ویدیویی که در موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo، و Bing و همچنین در سایر وب سایت ها ظاهر می شود، در نظر بگیرید.

جستجوی معکوس ویدیو

جستجوی معکوس ویدیو چیست؟

جستجوی معکوس ویدیویی یک فناوری موتور جستجو است که یک فایل تصویری ویدیویی را به عنوان یک جستجوی ورودی می گیرد و نتایج مربوط به ویدیو را برمی گرداند. ویدیوی جستجوی معکوس به شما کمک می کند کپی ها و ویدیوهای مشابه بصری را در سراسر وب پیدا کنید.

جستجوی معکوس ویدیو چگونه کار می کند

جستجوی معکوس ویدئو با جستجوی اینترنت برای فایل تصویری به جای کلمات کلیدی کار می کند. موتورهای جستجوی معکوس ویدیو، رنگ ها و داده های پیکسل را در یک تصویر ویدیویی برای یافتن ویدیوهای دقیق یا مشابه آنلاین تفسیر می کنند.

موتورهای جستجوی ویدیوی معکوس از تکنیک جستجوی تصویر مبتنی بر محتوا (CBIR) استفاده می‌کنند که محتوای تصویر منبع ویدیو را به جای ابرداده، برچسب‌ها یا توضیحات مرتبط با فایل تجزیه و تحلیل می‌کند. فرآیند CBIR از یک تصویر نمونه برای استناد به جستجوی خود استفاده می‌کند و نیاز کاربران به حدس زدن کلمات کلیدی یا عباراتی را که ممکن است ویدیو با آنها برچسب‌گذاری شده باشد را از بین می‌برد. CBIR نوعی از بینایی کامپیوتری است که به کاربران کمک می کند ویدیوهای دزدیده شده را پیدا کنند که محتوای ابرداده حذف شده یا نام فایل تغییر یافته است.

یاب های ویدیوی معکوس برای کشف نسخه های تکراری دقیق، نسخه های دستکاری شده و آثار مشتق شده که در صفحات وب در سراسر اینترنت ظاهر می شوند مفید هستند. با این حال، این فرآیند جستجوی ویدیوی معکوس همیشه 100٪ دقیق نیست، زیرا فناوری بینایی رایانه تنها یک تصویر ویدیویی را نمونه برداری می کند. چند فریم نیست این بدان معناست که ممکن است نسخه‌ای از منبع ویدیو به صورت آنلاین وجود داشته باشد که حاوی تصویر نمونه‌گیری شده در حال تجزیه و تحلیل با CBIR نباشد. بنابراین، باید چندین اسکرین شات ویدیو را با یک موتور جستجوی ویدیوی معکوس آپلود و اسکن کنید تا همه موارد بالقوه تکراری را بیابید.

موتورهای جستجوی ویدئو معکوس: نوار جستجو

موتورهای جستجوی ویدئو معکوس

جستجوی معکوس ویدیوی گوگل

جستجوی معکوس ویدیوی گوگل می تواند از طریق Google Images استفاده شود. برای استفاده از این موتور جستجو برای جستجوی ویدیو، به آن بروید تصاویر گوگل، سپس نماد دوربین را برای جستجو بر اساس تصویر انتخاب کنید. در مرحله بعد، یک قاب تصویر ویدیویی متمایز را آپلود کنید و Google تصویر را با Google Lens جستجو می‌کند تا نتایج تکراری یا مشابه تصویر صفحه را برگرداند.

جستجوی معکوس ویدیوی گوگل

جستجوی معکوس ویدیوی بینگ

بینگ یکی دیگر از موتورهای جستجوی ویدیوی معکوس خوب است که گزینه ای اختصاصی برای یافتن ویدیوها و تصاویر مشابه در وب دارد.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

هدایت به جستجوی بصری بینگ صفحه را انتخاب کنید و روش مورد نظر خود را برای آپلود یک قاب تصویر ویدیویی برای تجزیه و تحلیل با فناوری CBIR انتخاب کنید. Bing راه‌هایی را برای انجام جستجوی معکوس ویدیو ارائه می‌کند: کشیدن و رها کردن، گرفتن عکس، جای‌گذاری تصویر یا URL، یا جستجوی تصویر ویدیویی از رایانه یا تلفن خود.

جستجوی ویدیویی معکوس بینگ

جستجوی معکوس Yandex

Yandex به طور مشابه برای معکوس کردن جستجوی ویدیو در گوگل و بینگ کار می کند، اما نتایجی را که در موتور جستجوی آن فهرست شده اند، برمی گرداند. هدایت به تصاویر یاندکس، سپس روی نماد دوربین کلیک کنید تا یک تصویر ویدئو یا URL وب سایت برای یافتن کپی ها در اینترنت آپلود شود.

موتور جستجوی معکوس ویدیوی Yandex

موتور جستجوی فیلم شاتر استوک

Shutterstock یک وب سایت عکاسی و ویدئو است که دارای پایگاه داده ای با بیش از 340 میلیون تصویر است. همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از موتور جستجوی خود جستجوی معکوس ویدیویی انجام دهید. Shutterstock ابزار خوبی برای یافتن کپی ها و مشتقات منبع ویدئویی است که کاربران غیرمجاز در سایت آپلود کرده اند تا با فروش آن درآمد کسب کنند.

قابل اعتماد و متخصص شاتر استاک، سپس روی نماد دوربین در نوار جستجو کلیک کنید. سپس، یک قاب تصویر ویدیویی را بکشید و رها کنید یا آن را از رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود آپلود کنید. Shutterstock نتایج را با فیلم ها و عکس های بصری مشابه باز می گرداند.

موتور جستجوی ویدئو معکوس شاتر استوک

ویدیو جستجوی عکس معکوس را Berify کنید

Berify یک ابزار ویدیویی جستجوی عکس معکوس است که به شما کمک می کند تصاویر و ویدیوهای دزدیده شده را پیدا کنید. می‌توانید از الگوریتم تطبیق تصویر Berify برای جستجوی بیش از 800 میلیون تصویر به همراه داده‌های تصویر از تمام موتورهای جستجوی اصلی تصویر استفاده کنید.

هدایت به صفحه اصلی Berify، سپس یک فایل تصویری ویدیویی را آپلود یا بکشید و رها کنید تا جستجوی خودکار انجام شود. شما می توانید تا 6000 تصویر را به صورت رایگان اجرا کنید تا بفهمید کجا از آنها در اینترنت استفاده می شود.

ویدیوی جستجوی عکس معکوس را بررسی کنید

TinEye Video Finder

TinEye یکی دیگر از ویدیویاب های معکوس محبوب است که شبیه به Berify است. هم یک موتور جستجوی آنلاین و هم افزونه کروم برای یافتن کپی‌های ویدیویی آنلاین دارد. TinEye دائماً در وب می خزد تا تصاویر جدیدی را به فهرست خود اضافه کند. در حال حاضر بیش از 57 میلیارد تصویر دارد و هر ماه صدها میلیون تصویر جدید به فهرست جستجوی معکوس اضافه می کند.

بازدید کنید وجود دارد، سپس یک تصویر ویدیویی را در موتور جستجو آپلود یا جایگذاری کنید یا یک URL برای فایل تصویر ارائه دهید. TinEye نتایج مشابه بصری شامل تصویر، نام فایل، URL وب سایت، تاریخ اولین یافتن و اندازه فایل را برمی گرداند.

درباره کتاب کلید واژه شتاب دهنده بیشتر بدانید
فیلم یاب معکوس TinEye
جستجوی معکوس ویدیو در تلفن

جستجوی معکوس ویدیو در تلفن

اگر می‌خواهید یک جستجوی ویدیویی آیه در تلفن انجام دهید، دستورالعمل‌های زیر می‌تواند در دستگاه‌های iOS و Android کمک کند.

ویدیوی جستجوی تصویر در iOS

در اینجا مراحل نحوه معکوس کردن جستجوی ویدیو در آیفون آمده است:

  • با فشار دادن همزمان دکمه روشن/خاموش و افزایش صدا از منبع ویدیو عکس بگیرید.
  • قابل اعتماد و متخصص تصاویر گوگل در مرورگر شما
  • در سافاری، می‌توانید روی نماد دوربین کلیک کنید تا یک جستجوی آنلاین ویدیوی معکوس انجام دهید.
  • در کروم، باید روی نماد منو (…) کلیک کنید و درخواست سایت دسکتاپ را انتخاب کنید. با این کار نسخه دسکتاپ Google Images که شامل نماد دوربین برای جستجوی تصاویر با Google Lens است، ظاهر می شود.

جستجوی ویدیوی اندروید

در اینجا مراحل نحوه جستجوی معکوس ویدیو در تلفن های اندرویدی آمده است:

  • با فشار دادن همزمان دکمه روشن/خاموش و کاهش صدا از فریم تصویر ویدیویی یک اسکرین شات بگیرید.
  • قابل اعتماد و متخصص تصاویر گوگل در مرورگر کروم
  • روی نماد دوربین کلیک کنید.
  • برای انجام جستجوی معکوس ویدیو به صورت آنلاین با Google Lens، اسکرین شات تصویر ویدیو را آپلود کنید.

منابع ویدیویی بیشتر

اکنون که می دانید چگونه جستجوی معکوس ویدیو را در دستگاه های دسکتاپ و موبایل انجام دهید، ممکن است علاقه مند به یادگیری نحوه بهبود بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت خود (SEO) باشید. برای راهنمایی های بیشتر در زمینه بازاریابی دیجیتال به راهنماهای زیر مراجعه کنید.

خلاصه جستجوی معکوس ویدیویی

امیدوارم از این راهنمای جستجوی معکوس ویدیو لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، جستجوی ویدیوی معکوس یک فناوری موتور جستجو است که یک فایل تصویری ویدیویی را به عنوان یک جستجوی ورودی می گیرد و نتایج مربوط به ویدیو را برمی گرداند. این فرآیند جستجوی یک ویدیو به صورت معکوس به شما کمک می کند کپی ها و ویدیوهای مشابه بصری را در سراسر وب پیدا کنید. و چندین موتور جستجوی ویدیویی و ابزارهای یاب وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین برای جستجوی رایگان ویدیو از آنها استفاده کنید.
منبع: https://seochatter.com/video-reverse-search/