چگونه متن ALT تصویر برای سئو کار می کند؟ (روند توضیح داده شد)


این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می دهد که “متن ALT تصویر چگونه برای سئو کار می کند؟”

در زیر، یک نمای کلی از فرآیند متن ALT تصویر، از جمله توضیح مفصلی از عوامل موثر در سئو که بر رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت تأثیر می گذارد، دریافت خواهید کرد.

همچنین بخشی با منابع بازاریابی دیجیتال اضافی وجود دارد که در مورد اصول اولیه تصویر ALT توضیح بیشتری می دهد تا به شما در ایجاد مؤثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

چگونه متن ALT تصویر برای سئو کار می کند؟

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چگونه متن ALT تصویر برای سئو کار می کند؟

متن ALT تصویر برای سئو کار می کند و زمینه را برای تصاویر فراهم می کند تا خزنده های موتورهای جستجو را از آنچه در تصویر نمایش داده می شود مطلع کند تا آن را به درستی در SERP ها فهرست کنند. ویژگی های متن ALT تصویر همچنین سیگنال های سئوی درون صفحه را برای محتوای حاوی تصویر بهبود می بخشد.

فرآیند متن ALT تصویر توضیح داده شد

فرآیند متن ALT تصویر شامل ایجاد محتوای جایگزین به شکل متن است که وقتی کاربران صفحه شما را با مرورگر وب فقط متنی مشاهده می‌کنند یا زمانی که تصاویر بارگیری نمی‌شوند، به جای تصاویر نمایش داده می‌شود.

ویژگی های متن ALT در ابتدا برای دسترسی به وب سایت ها برای کاربران دارای اختلالات بینایی ایجاد شد، اما اکنون به یک عنصر ضروری HTML برای بهینه سازی موتورهای جستجو تبدیل شده است.

الگوریتم گوگل از تمام داده هایی که می تواند در صفحات وب پیدا کند برای تعیین رتبه بندی کلی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) استفاده می کند، و برچسب های متنی ALT که به خوبی نوشته شده اند، داده های سئو قوی را ارائه می دهند که می تواند به طور قابل توجهی شانس یک تصویر را بهبود بخشد.و صفحه مرتبط– برای پرس و جوهای مرتبط در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود.

خزنده های وب از کلمات نوشته شده در متن ALT برای نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کنند، و بنابراین، دو مزیت کلیدی بهینه سازی موتور جستجو را ارائه می دهند: این یک عامل رتبه بندی مستقیم برای جستجوی تصویر گوگل است، و همچنین یک سیگنال اضافی SEO در صفحه است که به شما کمک می کند. رتبه وب سایت در جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مورد نظرش بالاتر است.

فاکتورهای متن ALT تصویر در سئو

برجستگی کلمه کلیدی

اولین راهی که متن ALT تصویر برای سئو کار می کند، افزودن برجستگی بیشتر به کلمات کلیدی هدف شما برای صفحه وب و تصویر است. برجستگی کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتورهای جستجو حیاتی است زیرا کلمات کلیدی با قرارگیری مناسب احتمال یافتن وب سایت و ظاهر شدن آن در بالای نتایج جستجوی ارگانیک را افزایش می دهند.

هنگامی که خزنده های وب گوگل یک صفحه وب را جستجو می کنند، کد HTML صفحه را از بالا به پایین اسکن می کنند. سپس کلمه کلیدی مورد نظر شما را هر بار که ظاهر می شود مکان یابی می کند و هنگامی که در صفحه بالاتر و در عناصر HTML خاصی ظاهر می شود، وزن بیشتری برای SEO تعیین می کند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

هرچه کلمه کلیدی شما به ابتدای صفت متن ALT نزدیکتر باشد، برجستگی کلمه کلیدی بیشتری دارد (یعنی وزن سئو). بنابراین، شما باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را به عنوان اولین قطعه متن در ویژگی ALT قرار دهید تا ارتباط موضوعی را برای خزنده موتور جستجو افزایش دهید.

طول کاراکتر

طول کاراکتر بخش دیگری از فرآیند بهینه سازی متن ALT تصویر برای SEO است. اگرچه هیچ محدودیت فنی برای تعداد کلماتی که می‌توانید در ویژگی ALT بگنجانید وجود ندارد، یک تمرین خوب سئو این است که طول آن را به 150 کاراکتر محدود کنید.

یک تگ ALT بیش از حد پر حرف می تواند به سلامت سئو صفحه شما آسیب برساند و تجربه کاربری را برای خوانندگانی که دارای اختلالات بینایی هستند بهبود نمی بخشد. علاوه بر این، نرم‌افزار صفحه‌خوان اغلب خواندن برچسب‌های بیش از 125 کاراکتر را متوقف می‌کند، بنابراین بهتر است متن ALT خود را تا حد امکان کوتاه کنید.

مکان‌های زیادی برای گنجاندن کلمات کلیدی SEO در سراسر محتوا و در کد HTML وجود دارد، و نگه‌داشتن متن کوتاه ALT از کوتاه شدن، قطع شدن یا نادیده گرفتن محتوای شما توسط صفحه‌خوان‌ها و خزنده‌های موتورهای جستجو جلوگیری می‌کند.

توضیحات تصویر دقیق

برای اینکه متن ALT تصویر بدون شانس دریافت جریمه رتبه بندی گوگل برای ویژگی های ALT پر کردن کلمه کلیدی به خوبی کار کند، این عنصر باید تصویر را به دقت توصیف کند و در عین حال حاوی کلمه کلیدی SEO شما نیز باشد.

به جای بهینه سازی متن ALT برای یک کلمه کلیدی خاص در یک تصویر تصادفی در صفحه، سعی کنید عکس یا گرافیکی را که با مفهوم SEO مطابقت دارد آپلود یا انتخاب کنید. سپس، کلمه کلیدی را به طور طبیعی در متن ALT کار کنید و در عین حال توصیف دقیقی از تصویر نیز ارائه دهید.

برای مثال، اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما «کفش دویدن برای مردان» بود، می‌توانید تصویری از یک جفت کفش دویدن نایک را در صفحه وب آپلود کنید. در مرحله بعد، می‌توانید متن ALT را بهینه کنید تا برای کاربر نیز دقیق باشد و ارزش سئوی قوی داشته باشد، با برچسب‌گذاری «کفش دویدن مردانه نایک» به آن.

1 متن ALT تصویر برای هر کلمه کلیدی را بهینه کنید

یکی دیگر از فاکتورهای مهم فرآیند متن ALT تصویر برای سئو این است که برای هر کلمه کلیدی هدفمند یک تگ درج شود و هرگز یک کلمه کلیدی مشابه را در بیش از یک ویژگی متن ALT تصویر تکرار نکنید.

لازم نیست متن ALT را برای هر تصویر در صفحه خود اضافه کنید، اما باید حداقل یک تصویر مرتبط را که می تواند به یک کلمه کلیدی SEO اختصاص داده شود که تمرکز اصلی مقاله شما را به بهترین شکل نشان می دهد، اضافه کنید.

کلمه کلیدی متن ALT باید با نام فایل مطابقت داشته باشد

متن ALT تصویر نیز زمانی بهترین عملکرد را دارد که با نام فایل تصویر مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما “iPhone اپل سیاه” است، یک نام فایل ایده آل برای عکس “black-apple-iphone.jpg” و یک برچسب متنی ALT خوب “بلک اپل آیفون روی میز” خواهد بود.

اطمینان از مطابقت نام فایل های تصویری و ویژگی های ALT با کلمه کلیدی هدف، سازماندهی محتوای وب سایت شما را آسان تر می کند و برجستگی کلمه کلیدی را بهبود می بخشد. این ترکیب، الگوریتم گوگل را قادر می‌سازد تا ارتباط قوی‌تری با کلمات کلیدی سئوی صحیح ایجاد کند تا به رتبه‌بندی تصاویر و صفحات وب در SERP برای جستجوهای مرتبط کمک کند.

درباره متن ALT تصویر بیشتر بیاموزید

پیوندهای زیر بیشتر در مورد متن ALT تصویر و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه متن ALT تصویر برای SEO کار می کند

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد نحوه عملکرد متن ALT تصویر برای سئو لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، فرآیند ALT تصویر، خزنده‌های موتورهای جستجو را از آنچه در تصاویر نمایش داده می‌شود مطلع می‌کند تا آنها را به درستی در SERP برای کلمات کلیدی مرتبط فهرست‌بندی کنند. ویژگی های متن تصویر ALT همچنین به عنوان یک سیگنال SEO در صفحه برای محتوایی که حاوی تصویر برای نمایه سازی و رتبه بندی است، کار می کند. به همین دلیل مهم است که فاکتورهای متن ALT تصویری خاص در سئو را برای به دست آوردن بهترین نتایج رتبه بندی برای وب سایت خود درک کنید.
منبع: https://seochatter.com/how-does-image-alt-text-work-for-seo/