چگونه دشواری کلمات کلیدی در سئو محاسبه و اندازه گیری می شود؟

دامنه های ارجاع به وب سایت هایی گفته می شود که از طریق بک لینک به یک سایت هدف لینک می شوند. به عنوان مثال، اگر یک وب سایت دارای یک بک لینک از یک سایت شخص ثالث باشد، به آن یک دامنه ارجاع داده می شود.

همه ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی روش اختصاصی خود را برای محاسبه دشواری کلمات کلیدی برای SEO دارند. به همین دلیل است که هر ابزار قدرت پروفایل لینک یا LPS متفاوتی را برای هر URL رتبه‌بندی گزارش می‌کند که بر امتیاز نهایی KD تأثیر می‌گذارد. با این حال، شرکت ها دوست دارند DataForSEO که معیارهای سئو را برای ابزارهای ارائه شده ارائه می دهند، در مورد نحوه محاسبه سختی کلمات کلیدی توسط نرم افزار آنها شفاف هستند.

این راهنمای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می‌دهد که «سختی کلمات کلیدی چگونه محاسبه می‌شود؟»

فاکتورهای اعتبار صفحه در محاسبه KD مشابه با Domain Authority. با این حال، Page Authority (PA) فقط مقادیر دشواری کلمه کلیدی را بر اساس سطح صفحه اندازه گیری می کند.

دشواری کلمه کلیدی با نمره ای بین 0 تا 100 محاسبه می شود. هر چه امتیاز در مقیاس کمتر باشد، رتبه بندی کلمه کلیدی آسان تر است. نمره 50 یا بیشتر نشان دهنده نمره دشواری کلمه کلیدی بالاتر است. API یا رابط برنامه نویسی برنامه، صفحات وب با رتبه برتر گوگل را بر اساس کلمه کلیدی می کشد.

وب سایت ها می توانند چندین بک لینک از یک دامنه داشته باشند، مانند یک صفحه که چندین بار لینک می دهد یا صفحات مختلف به طور مکرر به یک سایت لینک می شوند. با این حال، مجموعه همه پیوندهای یک وب سایت هنوز به عنوان یک دامنه ارجاع واحد در نظر گرفته می شود.

محاسبه برای یافتن رتبه برای سختی کلمه کلیدی (KD) به صورت زیر محاسبه می شود:

  • نرم افزار API 10 صفحه برتر را بر اساس کلمه کلیدی جمع آوری می کند.
  • بر اساس دامنه اول، امتیاز رتبه بندی برای کلمه کلیدی بر اساس تعداد بک لینک ها به صفحه و دامنه محاسبه می شود.
  • یک سیستم رتبه بندی جداگانه برای بک لینک ها وجود دارد که از 0 برای بدون لینک تا 1000 شروع می شود که امتیاز برتر رتبه بندی است.
  • هر دو رتبه دامنه و رتبه صفحه در محاسبه استفاده می شوند. رتبه صفحه در 0.9 ضرب می شود و رتبه دامنه در 0.1 ضرب می شود.
  • این محاسبه برای هر یک از 10 صفحه وب برتر و دامنه آنها تکمیل می شود.
  • API صفحات را بر اساس این مقادیر، از کمترین به بالاترین مرتب می کند، سپس میانه را محاسبه می کند.
  • 0.2 از مقدار میانه کسر می شود و نتیجه بر 0.8 تقسیم می شود و سپس در 100 ضرب می شود تا عدد به یک عدد صحیح تبدیل شود.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/how-is-keyword-difficulty-calculated-measured-in-seo/

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

سختی کلمه کلیدی چگونه محاسبه می شود؟

لینک های Dofollow و nofollow دو نوع لینک هستند که در وب سایت ها هنگام لینک دادن به دامنه های دیگر استفاده می شوند. تفاوت اصلی بین این نوع پیوندها این است که پیوندهای dofollow همیشه ارزش PageRank را به وب سایت مورد نظر نشان می دهند. از سوی دیگر، لینک های Nofollow یک اشاره هستند. بخشنامه نیست بنابراین، پیوند nofollow ممکن است برای ارزیابی محاسبات PageRank استفاده شود یا نباشد.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول سختی کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما کمک کند موثرترین استراتژی سئو را برای بهبود رتبه وب سایت خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ایجاد کنید.

سختی کلمه کلیدی چگونه محاسبه می شود؟

سختی کلمه کلیدی با اندازه گیری تعداد و کیفیت بک لینک ها به 10 صفحه برتر در نتایج موتور جستجو برای یک کلمه کلیدی محاسبه می شود. محاسبات برای متریک دشواری کلمه کلیدی نیز بر اساس داده‌های SEO مانند Domain Authority، Page Authority، دامنه‌های ارجاع‌دهنده و نسبت پیوند dofollow/nofollow است.

محاسبه مشکل کلمه کلیدی توضیح داده شده است

اگر وب‌سایت‌های زیادی در 10 نتیجه جستجوی برتر با معیارهای Domain Authority (DA) بالاتر برای عبارت کلیدواژه هدف وجود داشته باشد، امتیاز KD بالاتر خواهد بود. برعکس، اگر چندین وب‌سایت برای کلمه کلیدی دارای امتیاز DA پایین رتبه‌بندی شوند (نشانگر تعداد کمتری از کل بک لینک‌ها که به کل دامنه اشاره می‌کنند)، امتیاز KD کمتر محاسبه می‌شود.

اعتبار صفحه

همانطور که متوجه شدید، مشکل کلمه کلیدی با اندازه گیری تعداد و کیفیت بک لینک ها به 10 صفحه برتر در نتایج موتور جستجو برای یک کلمه کلیدی محاسبه می شود. محاسبات برای متریک دشواری کلمه کلیدی نیز بر اساس داده‌های SEO مانند Domain Authority، Page Authority، دامنه‌های ارجاع‌دهنده و نسبت پیوند dofollow/nofollow است.