چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم (5 روش برتر)

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول تگ عنوان صفحه بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی بهتر کمک کند.

چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم

چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم

1. کلمه کلیدی SEO اولیه را بارگذاری کنید

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه بهینه سازی تگ عنوان برای سئو را توضیح می دهد.

همانطور که می بینید، این استراتژی بهینه سازی عنوان را برای موتورهای جستجو برای طیف گسترده ای از کلمات کلیدی مرتبط، قابل خواندن تر و قابل کلیک تر برای افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک از SERP ها می کند.

3. عبارات کلیدواژه را تکرار نکنید

تکرار عبارات کلیدی یکسان فضای غیرضروری را در تگ عنوان اشغال می‌کند، به نظر یک خواننده انسانی شلخته به نظر می‌رسد و باعث بهینه‌سازی بیش از حد می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات رتبه‌بندی در SERP شود.

بهترین روش دیگر برای بهینه سازی تگ عنوان، گنجاندن کلمات کلیدی ثانویه برای سئو است. هر صفحه وب باید برای چندین تغییر کلمه کلیدی بهینه شود و تگ عنوان می تواند به شما در این تکنیک سئو داخلی کمک کند.

تگ عنوان همچنین اولین کلماتی است که یک شخص در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) برای فهرست صفحه وب شما می بیند و اگر در بین مخاطبان هدف شما باشد، علاقه او را جلب می کند.

اولین راه برای بهینه سازی تگ عنوان در سئو این است که مطمئن شوید کلمه کلیدی اصلی که برای موتورهای جستجو هدف قرار می دهید در تگ عنوان HTML بارگذاری شده است.

اگر می‌خواهید برچسب عنوان خود را برای بهینه‌سازی بهتر موتورهای جستجو بهینه کنید، باید به دنبال راه‌هایی برای افزایش نرخ کلیک (CTR) در SERP باشید.

به عنوان مثال، شما نمی خواهید عبارت کلیدی اصلی “بهترین تهویه مطبوع” و عبارت کلیدی ثانویه “تهویه مطبوع برتر” را در عنصر برچسب عنوان تکرار کنید. در غیر این صورت، به این صورت خواهد بود: بهترین تهویه مطبوع – 10 تهویه مطبوع برتر، که اضافی است، بیش از حد بهینه شده است و تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهد.

الگوریتم های رتبه بندی CTR بالا را به عنوان یک سیگنال تجربه کاربری خوب درک می کنند زیرا نشان می دهد که سایت احتمالاً ارزش بالایی دارد یا به خوبی با یک عبارت جستجو مطابقت دارد. بنابراین، صفحه وب شما در صورت دریافت کلیک های ارگانیک بیشتر، شانس خود را برای نمایش بالاتر در نتایج جستجو برای پرس و جوهای مرتبط افزایش می دهد.

به عنوان مثال، “20 بهترین نکته سئو برای بازاریابان و وبلاگ نویسان مبتدی” برای خزنده ها و کاربران موتورهای جستجو بسیار بهتر از “بهترین نکات سئو” است.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

همانطور که متوجه شدید، نکات زیادی برای بهینه‌سازی برچسب عنوان HTML وجود دارد که می‌توانید برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجوی وب‌سایت خود دنبال کنید، با بهترین شیوه‌های تگ عنوان برتر از جمله بارگذاری عبارت کلیدی اصلی، افزودن کلمات کلیدی ثانویه، نه بهینه‌سازی بیش از حد برای همان. اصطلاحات، کوتاه نگه داشتن متن و استفاده از روش هایی برای افزایش نرخ کلیک (CTR). پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به بهبود استراتژی کلی SEO شما برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر کمک کند.


منبع: https://seochatter.com/how-to-optimize-title-tag-for-seo/

این به این دلیل اتفاق می افتد که عناوین طولانی تر معمولاً برای صفحه نمایش کاربر که نتایج در آن نمایش داده می شود بسیار بزرگ هستند و توسط موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo و Bing کوتاه می شوند.

این دو فاکتور در کنار هم به محتوای شما کمک می‌کنند تا برای جستجوهای مرتبط رتبه بالاتری داشته باشد و کلیک‌های بیشتری از کاربران موتورهای جستجو دریافت کند.

2. شامل کلمات کلیدی ثانویه

افزودن عناصری مانند اعداد (مثلاً 10، 20 یا 50) به تگ‌های عنوان خود یا یک عبارت دعوت به اقدام (مثلاً اکنون بخرید یا سهام کم) افراد بیشتری را ترغیب می‌کند تا روی نتیجه صفحه شما کلیک کنند. همچنین اضافه کردن سال جاری در پرانتز (2023) یا عبارت «به‌روزشده» می‌تواند CTR و ارزش SEO تگ‌های عنوان شما را افزایش دهد.

درباره برچسب‌های عنوان بیشتر بدانید

بهترین روش برای برچسب‌های عنوان در اینجا این است که متن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید و در عین حال کلمات کلیدی مورد نظر خود را درج کنید و به بازدیدکنندگان بالقوه بگویید صفحه وب شما در مورد چیست. اکثر مردم فقط یک نتیجه را در SERP ها اسکن می کنند تا بفهمند آیا ارزش کلیک کردن روی آن را دارد یا خیر و داشتن یک برچسب عنوان کوتاه شده که خیلی طولانی است می تواند نرخ کلیک صفحه شما را کاهش دهد.

5. بهینه سازی برای نرخ کلیک

امیدوارم از این راهنمای توضیح نحوه بهینه سازی برچسب عنوان در سئو لذت برده باشید.

یک راه مهم برای بهینه‌سازی برچسب‌های عنوان برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو در دنیای مدرن امروزی سئو این است که هرگز عبارات کلیدی مشابهی را که بین کلیدواژه‌های اصلی و ثانویه همپوشانی دارند تکرار نکنید.