چگونه به سئو کمک می کند

ایجاد محتوای باکیفیت که الزامات سیستم RankBrain گوگل را برآورده می کند، اکنون با تحقیق صحیح کلمات کلیدی معنایی کار بیشتری می طلبد، اما ارزش آن را هم برای شما و هم برای بازدیدکنندگان وب سایتتان دارد.

درباره کلمات کلیدی معنایی بیشتر بدانید

لینک های زیر بیشتر در مورد کلمات کلیدی معنایی و نحوه استفاده موثر از آنها برای بهینه سازی موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه تحقیق کلمه کلیدی معنایی

در واقع، گوگل یک سیستم یادگیری ماشینی کامل به نام RankBrain دارد که بر رتبه‌بندی محتوا بر اساس «چیزها» (یا موضوعات) و نه «رشته‌ها» (استفاده از کلمه کلیدی صرفاً مطابقت دقیق) متمرکز است. بنابراین، هرچه بتوانید از کلمات کلیدی معنایی بیشتری در محتوای خود استفاده کنید، بیشتر به سیستم RankBrain نشان می‌دهید که مقاله شما با موضوع مرتبط است و نه صرفاً از روش منسوخ شده پر کردن کلمات کلیدی.

کلمات کلیدی معنایی نقش مهمی در فرآیند رتبه بندی دارند. هرچه کلمات کلیدی مرتبط تری را در صفحه بگنجانید، سیستم الگوریتم گوگل واضح تر می شود که جستجوی صفحه شما با رتبه بندی کاربرانش مرتبط است.

علاوه بر جستجوی گوگل، راه های بیشتری برای جمع آوری کلمات کلیدی معنایی برای سئو وجود دارد، از جمله:

  • برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل: برنامه ریز کلمات کلیدی ابزار کلمات کلیدی مرتبط را برای هر موضوع و طیف وسیعی از میانگین حجم جستجوی ماهانه ارائه می دهد.
  • Google Trends: Google Trends سرویس به شما نشان می دهد که یک عبارت جستجوی خاص در هر منطقه چقدر محبوب است. همچنین موضوعات مرتبط و پرس و جوهای مرتبط را نمایش می دهد، که راهی سریع برای جمع آوری کلمات کلیدی معنایی است که ممکن است هرگز به آن فکر نکرده باشید.
  • ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی LSI: اینها ابزارهای خاصی برای تحقیق کلمات کلیدی معنایی هستند که از مخفف LSI استفاده می کنند که مخفف Latent Semantic indexing است. تعدادی از مولدهای کلمه کلیدی LSI وجود دارد که می توانید برای سئو از آنها استفاده کنید که لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با معنایی را برای استفاده در محتوای خود تهیه می کنند. برای این منظور، این راهنمای مرتبط را با بهترین تولیدکنندگان کلمات کلیدی LSI و ابزارهای تحقیقاتی رایگان مشاهده کنید.

اضافه کردن کلمات کلیدی معنایی در محتوا

همانطور که متوجه شدید، تحقیق کلمه کلیدی معنایی فرآیند استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با معنایی است که از نظر مفهومی با یکدیگر مرتبط هستند. کلمات کلیدی معنایی فقط مترادف نیستند، بلکه کلمات و عباراتی هستند که به عبارت جستجوی اصلی مربوط می شوند. اکنون که می دانید تحقیق کلمات کلیدی معنایی چگونه کار می کند، می توانید محتوای کاربر محور بهتری داشته باشید که می تواند در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشد.


منبع: https://seochatter.com/semantic-keyword-research/

همانطور که می بینید، دلایل متعددی وجود دارد که چرا تحقیق کلمه کلیدی معنایی می تواند به ایجاد محتوای سئو و با کیفیت بالا کمک کند. روزهایی که می‌توانستید یک کلمه کلیدی مطابقت دقیق را چندین بار در صفحه وارد کنید و عملکرد خوبی در موتور جستجوی Google داشته باشید، گذشته است.

پس از تکمیل فرآیند تحقیق کلمه کلیدی معنایی، می توانید شروع به ایجاد محتوا در اطراف آن کلمات کلیدی مرتبط معنایی تازه کشف شده کنید، که هدف نهایی یادگیری نحوه استفاده از تحقیقات کلمه کلیدی معنایی برای SEO است: تولید محتوای جذاب، کاربردی و مرتبط برای سئو. بازدیدکنندگان وب سایت شما که می توانند در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالایی کسب کنند.

امیدواریم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد تحقیق کلمه کلیدی معنایی لذت برده باشید.

البته، هر عبارت جستجوی پیشنهادی برای همه افرادی که عبارت جستجوی اصلی را تایپ می کنند بسیار مرتبط نخواهد بود، اما الگوریتم گوگل مشخص کرده است که عبارات کلیدی خاصی از نظر مفهومی با یکدیگر مرتبط هستند، بنابراین مهم است که به این پیشنهادات خودکار در طول کلمه کلیدی توجه داشته باشید. فرآیند تحقیق

در زیر، توضیح کاملی در مورد تحقیق کلمات کلیدی معنایی، از جمله نحوه عملکرد آن و نحوه استفاده از تحقیق کلمات کلیدی معنایی برای سئو، دریافت خواهید کرد. در پایان این صفحه، درک بهتری از اینکه چرا تحقیق کلمه کلیدی معنایی برای استراتژی سئوی شما بسیار حیاتی است و نحوه شروع با آن خواهید داشت.

تحقیق کلمه کلیدی معنایی توضیح داده شده است

تحقیق کلمه کلیدی معنایی با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای کشف کلمات و عبارات مرتبط با عبارت جستجوی اصلی کار می کند. با جمع آوری تمام کلمات کلیدی معنایی در یک لیست، می توانید محتوا را به درستی برای سئو بهینه کنید.

استفاده از گوگل برای تحقیق کلمات کلیدی معنایی

با تایپ یک عبارت جستجو در گوگل، لیستی از جستجوهای مرتبط در نوار جستجو ظاهر می شود. به عنوان مثال، جستجوی عبارت «چگونه در هنگام نشستن وضعیت خوبی داشته باشیم» همچنین پیشنهادات خودکاری را برای «بهترین وضعیت نشستن روی زمین»، «نمونه‌های وضعیت بدنی خوب»، «وضعیت صحیح نشستن در مقابل رایانه» و غیره ارائه می‌دهد.

نمونه تحقیق کلمه کلیدی معنایی در گوگل

به عنوان مثال، شخصی که به دنبال «محصولات مراقبت از مو» است ممکن است به چیزهای مختلفی مانند شامپو، نرم کننده و ابزار علاقه مند باشد. علاوه بر این، یک صفحه وب متمرکز بر فهرستی از “بهترین تهویه مطبوع پنجره” بدون استفاده از اصطلاحات مرتبط با معنایی مانند “کمپرسور”، “ترموستات”، “براکت پنجره”، “واحد AC” و غیره کامل نخواهد شد.

استفاده از گوگل یک راه ابتدایی و رایگان برای شروع با تحقیق کلمه کلیدی معنایی و معرفی آسان برای مبتدیان است، حتی اگر آنها هیچ تجربه ای با ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی نداشته باشند.

جمع آوری کلمات کلیدی مرتبط با معنایی

یک نقطه شروع خوب برای تحقیق کلمه کلیدی معنایی استفاده از موتور جستجوی گوگل است.

ارائه بهترین نکات سئو …

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می دهد که “تحقیق کلمات کلیدی معنایی چیست؟”

همچنین، هنگام برنامه‌ریزی محتوا با تحقیق کلمه کلیدی معنایی، یک ایده به طور طبیعی باعث سیل موارد جدید می‌شود که می‌توانید آن‌ها را به چندین صفحه تقسیم کنید که به صورت داخلی با متن لنگر بهینه‌شده با کلیدواژه بر اساس عبارات کلمه کلیدی معنایی به یکدیگر پیوند می‌دهند. این استراتژی سئو، اقتدار موضوعی وب سایت شما و در نهایت، رتبه بندی در SERP ها در کل خوشه محتوا را افزایش می دهد.

چگونه تحقیقات کلمات کلیدی معنایی به سئو کمک می کند؟

تحقیق کلمه کلیدی معنایی به شما کمک می کند تا هدف اصلی عبارت جستجوی اصلی و عبارات و عبارات مرتبط را بررسی کنید تا به شما کمک کند محتوایی ایجاد کنید که شامل همه کلمات کلیدی مرتبط لازم برای رتبه بالاتر در نتایج جستجو باشد.

تحقیق کلمات کلیدی معنایی چگونه کار می کند

تحقیق کلمه کلیدی معنایی می تواند:

  • Google را فعال کنید تا صفحه شما را به طور دقیق دسته بندی کند: این بدان معناست که محتوای شما احتمالاً برای جستجوهای مرتبط پیدا می شود زیرا صفحه درک کاملی از موضوع را نشان می دهد.
  • راهنمای محتوای سئوی شما: این باعث می‌شود بدون حدس زدن، بدانید از کدام کلمات کلیدی برای بهبود سیگنال‌های سئوی درون صفحه استفاده کنید.
  • فرصت هایی را برای پیوند درونی باز می کند: این به افزایش زمان جلسه کاربر با دادن محتوای مفیدتر برای مرور کمک می کند.
  • اقتدار موضوعی شما را افزایش می دهد: مرجع موضوعی این است که چگونه گوگل تخصص شما را در یک زمینه خاص رتبه بندی می کند و یک عامل رتبه بندی حیاتی در نتایج جستجو است. تحقیق کلمه کلیدی معنایی تضمین می کند که سایت شما به شدت بر نشان دادن قدرت موضوعی در یک حوزه معین از محتوا متمرکز است.