چگالی کلمات کلیدی خوب برای سئو چیست؟ (درصد ایده آل)

در زیر، درصد ایده‌آل چگالی کلمات کلیدی برای بهبود رتبه‌بندی یک وب‌سایت در موتورهای جستجو و دریافت لیستی از عوامل دیگر در مورد چگالی کلمات کلیدی در سئو را خواهید یافت.

در روزهای اولیه اینترنت، چگالی کلمات کلیدی برای سئوی درون صفحه اهمیت زیادی داشت زیرا موتورهای جستجو فراوانی یک عبارت را در سند HTML شمارش می‌کردند تا میزان مرتبط بودن آن را با جست‌وجوهای جستجوی کاربران اندازه‌گیری کنند.

موتورهای جستجوی مدرن مانند گوگل، یاهو و بینگ اکنون از فرآیندی به نام جستجوی معنایی برای درک هدف و معنای محتوای یک صفحه وب استفاده می کنند. نه فقط تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی در محتوا استفاده می شود. این بدان معنی است که تراکم کلمات کلیدی برای رتبه بندی یک سند در موتورهای جستجو اهمیت کمتری دارد و با روش های سئو معنایی جایگزین شده است.

همانطور که متوجه شدید، درصد ایده آل برای چگالی کلمات کلیدی 1-2 کلمه کلیدی برای هر 100 کلمه متن است که حدود 1-2٪ است. این محدوده چگالی کلمه کلیدی به عنوان یک درصد متوسط ​​خوب در نظر گرفته می‌شود که می‌توان آن را با سئوی درون صفحه هدف قرار داد، بدون اینکه به سطح فرکانس اصطلاحی که به عنوان پر کردن کلمات کلیدی در نظر گرفته می‌شود، برسید.


منبع: https://seochatter.com/what-is-a-good-keyword-density-for-seo/