چک لیست رایگان سئو فنی برای حسابرسی کامل سایت

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/technical-seo-checklist/

ارائه بهترین نکات سئو …

نشانه گذاری طرحواره کد HTML است که داده های ساختار یافته را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد و به آنها امکان می دهد محتوا و زمینه صفحات وب را بهتر درک کنند. می‌تواند دید موتور جستجو را بهبود بخشد، قطعات نتایج جستجو را بهبود بخشد، و ویژگی‌های جستجوی غنی مانند پانل‌های دانش، بررسی‌ها و رویدادها را فعال کند.

چندین خطا، مانند محتوای مفقود یا تکراری و مشکلات در ساختار URL شما، می تواند از خزیدن و فهرست بندی صحیح سایت شما جلوگیری کند.

این راهنما شامل یک چک لیست فنی رایگان SEO است که می توانید از آن برای پیگیری عناصر کلیدی لازم برای بهینه سازی سایت خود برای عملکرد بهتر و قابلیت استفاده بهتر استفاده کنید.

می‌توانید با باز کردن کنسول جستجوی Google و پیمایش به آن خطاها را شناسایی کنید صفحات – نمایه سازی صفحات – چرا صفحات ایندکس نمی شوند.

Robots.txt فایل مفید دیگری است که دستورالعمل‌های خاصی را برای جستجوی خزنده‌ها در مورد اینکه کدام قسمت‌های صفحه شما باید خزیده و فهرست‌بندی شوند، ارائه می‌دهد. این فایل معمولاً در دایرکتوری ریشه وب سایت شما ذخیره می شود، بنابراین باید بتوانید به سادگی با تایپ /robots.txt در انتهای URL خود به آن دسترسی داشته باشید، مانند: https://www.yourwebsite.com/robots.txt.

4. فایل Robots.txt

آیتم چک لیست سئو فنی سئو: نمونه فایل Robots.txt

برای انجام این قسمت از چک لیست فنی سئو، ابتدا سایت خود را در مرورگرهای زیر بررسی کنید:

عواملی که باید هنگام بررسی ساختار پیوند داخلی موجود خود بررسی کنید عبارتند از:

8. نشانه گذاری طرحواره

نقشه سایت XML فایلی است که به گوگل کمک می کند تا ساختار، سلسله مراتب و ساختار وب سایت شما را درک کند، خزیدن و فهرست بندی سایت شما را آسان تر می کند و در نتیجه حضور آن را در نتایج جستجو افزایش می دهد.

همانطور که بر روی چک لیست فنی سئوی خود کار می کنید، با در نظر گرفتن عوامل مهم زیر، استفاده وب سایت خود از طرحواره را بررسی کنید:

در اینجا خطاهای خزیدن و نمایه سازی فهرست شده است، همراه با راهنمایی در مورد نحوه رفع آنها، اضافه کردن هر گونه کار عیب یابی ضروری را به لیست کارهای پس از حسابرسی خود آسان می کند.

آیتم چک لیست حسابرسی فنی سئو: نمایه سازی صفحه در کنسول جستجوی گوگل

7. لینک های داخلی

با فرض موجود بودن فایل، بررسی کنید که تمام معیارهای زیر را داشته باشد:

5. گواهی SSL

با پیروی از طرح گام به گام در چک لیست ممیزی فنی سئوی زیر، می توانید تشخیص دهید که وب سایت شما تا چه حد معیارهای ضروری برای بهینه سازی فنی موثر را برآورده می کند. در نتیجه، می توانید روی مسائل مهم سئو کار کنید که می تواند دید ارگانیک سایت شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ افزایش دهد.

موارد چک لیست سئو فنی

بدون گواهی SSL، اشخاص غیرمجاز می توانند اطلاعات حساس مانند اطلاعات شخصی یا پرداخت را رهگیری کرده و به آنها دسترسی داشته باشند.

ما امیدواریم که این چک لیست فنی سئو ابزاری عالی به جعبه ابزار بهینه سازی موتور جستجوی شما باشد.

پس از بررسی پاسخگویی تلفن همراه، مشکل فنی اصلی بعدی سئو که می تواند به طور قابل توجهی مانع موفقیت وب سایت شما شود، عملکرد ضعیف است.

خزیدن و نمایه سازی به این موضوع اشاره دارد که چگونه موتورهای جستجو مانند گوگل محتوای شما را برای گنجاندن در نتایج جستجو کشف و فهرست می کنند.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

موارد چک لیست سئو فنی

1. طراحی واکنشگرا

برای به دست آوردن چنین مزایایی، باید نقشه سایت XML خود را در طی یک ممیزی فنی سئو بررسی کنید تا مطمئن شوید که:

طراحی ریسپانسیو به نحوه ظاهر، عملکرد و عملکرد سایت شما در مرورگرها و اندازه های مختلف صفحه اشاره دارد.

امروز، بیش از 50 درصد از کل ترافیک وب از دستگاه های تلفن همراه است. اگر می‌خواهید به صورت آنلاین موفق شوید، سایت شما باید همان تجربه یکپارچه را ارائه دهد، فرقی نمی‌کند بازدیدکنندگان شما از تلفن هوشمند اندرویدی، اپل آی‌پد یا رایانه رومیزی استفاده می‌کنند.

در مرحله بعد، آن را روی دستگاه ها و اندازه های مختلف صفحه نمایش آزمایش کنید. اگر چندین دستگاه در اختیار ندارید، نگران نباشید، می‌توانید با باز کردن سایت خود در Google Chrome، به همان نتیجه برسید. بازرسی عنصر، و سپس روی آن کلیک کنید دستگاه را تغییر دهید دکمه، که به شما امکان می دهد سایت خود را همانطور که در تلفن های هوشمند و تبلت های محبوب و همچنین اندازه های صفحه نمایش معمول استفاده می شود آزمایش کنید.

چک لیست فنی سئو: تست طراحی واکنشگرا در کروم

می توانید در راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت برای سئو اطلاعات بیشتری در مورد همه این موارد کسب کنید.

درباره سئو فنی بیشتر بدانید

گواهینامه های SSL اساساً برای امنیت وب سایت شما حیاتی هستند زیرا داده های ارسال شده بین مرورگر کاربر و سرور وب را رمزگذاری می کنند و از محرمانه بودن و یکپارچگی آن اطمینان می دهند.

برای جلوگیری از ناامیدی کاربران و تأثیر منفی بر نرخ پرش شما، از این ممیزی فنی ساده سئو برای اطمینان از سرعت بارگذاری سریع صفحه استفاده کنید:

3. نقشه های XML

چک لیست بازرسی فنی SEO: نقشه های سایت XML

در دنیای امروزی وای‌فای فوق‌العاده سریع و دستگاه‌های پرسرعت، کاربران وب مدرن حوصله سر زدن و منتظر ماندن برای بارگیری صحیح صفحات با عملکرد کند را ندارند، مخصوصاً زمانی که تعداد زیادی وب‌سایت دیگر وجود دارند که می‌توانند نیازهای آنها را سریعتر برآورده کند.

اگر باز هم کمکی نکرد، احتمالاً به این معنی است که شما فایلی را در وب‌سایت خود ندارید، اگرچه تنها یک ثانیه طول می‌کشد تا با استفاده از افزونه‌های SEO مانند Yoast و RankMath ایجاد کنید.

همانطور که متوجه شدید، این چک لیست ممیزی فنی سئوی فنی رایگان شامل لیستی از مهمترین مراحلی است که باید هنگام انجام ممیزی کامل سایت برای تجزیه و تحلیل بهینه سازی موتور جستجو انجام دهید. پیروی از نکات موجود در این چیت‌شیت تضمین می‌کند که هرگز عوامل حیاتی را که می‌توان برای سئو بهینه‌سازی کرد تا رتبه‌بندی ارگانیک و دیده شدن وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) در موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo و Bing را از دست ندهید.