چرا ممیزی SEO مهم است

اگرچه نمی خواهید بدون ابزار یک ممیزی SEO را اجرا کنید، اما همچنان وظیفه شما به عنوان یک متخصص سئو این است که نتایج را تفسیر کنید و آنچه را که نیاز به تعمیر دارد اولویت بندی کنید.

بسته به وب سایت خاصی که در حال بررسی آن هستید، ممکن است بخواهید موارد بیشتری را اضافه کنید. با این حال، هر عنصر اضافی که برای تجزیه و تحلیل استفاده می شود، بر هزینه کل ممیزی SEO تأثیر می گذارد.

یکی دیگر از ابزارهای حسابرسی معروف است قورباغه جیغ، که بر روی کامپیوتر شما اجرا می شود و تجزیه و تحلیل کامل سئوی هر صفحه را ارائه می دهد.

برخلاف یک خودروی کاملاً جدید که فوراً به خدمات نیاز ندارد، یک وب سایت جدید می تواند مشکلات مهمی داشته باشد. اگر آنها را قبل یا بلافاصله پس از پرتاب بگیرید، می توانید از آسیب جدی جلوگیری کنید.

هفتگی یا ماهانه

در اینجا یک مثال افراطی وجود دارد:

اگر بهبودها به درستی اجرا شده اند، زمان آن رسیده است که تأثیر را اندازه گیری کنید و بررسی کنید که آیا جذب ترافیک ارگانیک را مشاهده می کنید. سپس وقت آن است که به آیتم بعدی لیست کارهای سئو خود بروید.

درباره حسابرسی سئو بیشتر بدانید

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چرا ممیزی SEO مهم است؟

ممیزی سئوی درون صفحه دقیقاً مانند آن است، اما برای وب سایت شما.

هنگامی که پروژه جدید خود را شروع می کنید یا پروژه جدیدی را با مشتری دریافت می کنید، ایده خوبی است که با یک ممیزی SEO شروع کنید.

هنگام کار با دیگران، مهم است که سایر تیم ها را در تغییراتی که نیاز دارید مشارکت دهید. با توضیح تأثیر مسائلی که می خواهید برطرف کنید و بحث در مورد راه حل های احتمالی، در زمان کمتری نتیجه نهایی بهتری خواهید داشت.

پیگیری

هر متخصص سئو در مورد مواردی که باید در ممیزی سئو گنجانده شود، نظر کمی متفاوت خواهد داشت، اما اکثر آنها موافق هستند که این موارد مهمی هستند که در طول ممیزی باید بررسی شوند:

برخی از مسائل فنی سئو و سئو داخلی را پیدا خواهید کرد و تغییرات مورد نیاز را اعمال خواهید کرد و درست مانند خودروی خود، وب سایت شما اکنون عملکرد بهتری دارد.

اگر تعداد صفحات کمی دارید، انجام ممیزی سئو به صورت دستی ممکن است انجام شود. اما این به سرعت غیرممکن می شود. اجرای یک چک لیست از 20 مورد برای هر صفحه برای وب سایت های بزرگتر هفته ها طول می کشد.

به طور کلی، ممیزی سئو یک راه عالی برای شروع یک پروژه سئو جدید، اولویت بندی عقب ماندگی فنی و پیگیری پیشرفت است.

چرا باید ممیزی SEO را در پروژه های مهم خود بگنجانید؟

در طی یک ممیزی سئو، شما تمام بخش‌هایی از وب‌سایت را که برای سئو مهم هستند، ارزیابی می‌کنید. به مواردی مانند فهرست پذیری، توضیحات متا، عناوین و سرعت صفحه فکر کنید.

انتقال یک سایت به یک سیستم مدیریت محتوای جدید (CMS) یا اجرای تغییرات فنی عمده دلایل خوبی برای اجرای یک ممیزی جدید سئو هستند. ممکن است URL ها تغییر کرده باشند، پیوندها دیگر کار نکنند یا سرعت صفحه کاهش یابد.

بعد از آپدیت گوگل

ریک عاشق سئو و ساخت ابزارهای عالی در آن است سایت گورو. ریک به عنوان یک متخصص سئو برای بسیاری از مشتریان بزرگ و بین المللی کار کرده است و همچنین تجربه گسترده ای در توسعه وب سایت ها و برنامه ها دارد.


منبع: https://seochatter.com/why-seo-audit-is-important/

بسته به اینکه هر چند وقت یکبار تغییرات ایجاد می شود، باید چک هفتگی یا ماهانه انجام دهید تا مسائل مربوطه را پیدا کنید.

البته همه مسائل تاثیر زیادی روی عملکرد شما نخواهد داشت. اما بسیاری از مسائل جزئی در مجموع هنوز هم می‌تواند منجر به موفقیت قابل توجهی در ترافیک جستجو شود. ممیزی SEO به شما کمک می کند این مشکلات را پیدا کرده و برطرف کنید.

تنظیم اولویت ها

صبر کنید، آیا کسی URL متعارف را که به سرور آزمایشی اشاره می کند تغییر داده است؟

همانطور که در زیر متوجه خواهید شد، ممیزی SEO یک تجزیه و تحلیل جامع از فعالیت های درون صفحه است که به شما امکان می دهد سلامت و عملکرد وب سایت خود را ارزیابی کنید.

را به روز رسانی Google Page Experience باعث شد بسیاری از سئوکاران به سرعت صفحه و Core Web Vitals توجه بیشتری داشته باشند. این اولویت‌های جدید می‌تواند دلیل خوبی برای اجرای ممیزی جدید باشد تا مطمئن شوید سایت در تغییر فاکتورهای رتبه‌بندی عملکرد خوبی دارد.

چگونه یک حسابرسی سئو انجام دهیم؟

با ابزار مناسب شروع کنید

بسته به پروژه، ممکن است بتوانید خودتان بهبودهای لازم را انجام دهید یا با تیم های فنی و محتوایی برای اجرای تغییرات همکاری کنید.

آنها ابتدا وب سایت شما را می خزند (همه صفحات را پیدا می کنند)، و سپس هر صفحه را برای همه موارد مرتبط با سئو بررسی می کنند. این کار باعث صرفه جویی در وقت شما می شود: اکثر ابزارهای حسابرسی می توانند در کمتر از 30 دقیقه گزارش معناداری را به شما ارائه دهند.

ابزار ممیزی سئو نمی تواند جایگزین متخصص سئو شود. لمس انسان چیزی است که ممیزی SEO را عالی می کند.

اجرای تغییرات

ممیزی سئو نوعی از تعمیر و نگهداری وب سایت است، شبیه به تعمیر و نگهداری که در خودرو انجام می دهید.

ممیزی سئو به شما کمک می کند اولویت ها را تعیین کنید، زیرا به شما یک نمای کلی از همه مسائل و تعداد صفحات تحت تأثیر آنها می دهد.

پیگیری پیشرفت

کل تیم ماه هاست روی وب سایت جدید کار می کنند. وقتی بالاخره فعال شد، ترافیک تقریباً به 0 کاهش می یابد.

در اینجا یک اسکرین شات از نحوه ظاهر داشبورد SiteGuru آمده است:

ممیزی SEO با SiteGuru

مالک سایت نمی داند که توسعه دهنده به طور تصادفی همه صفحات را روی noindex تنظیم کرده است. سایت تا زمانی که به طور کامل از صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) حذف نشود، ترافیک کمتر و کمتری از گوگل دریافت می کند. این سایت فقط 50 درصد از کل ترافیک خود را از دست داده است.

ممیزی SEO بخش مهمی از هر پروژه سئو است. این به شما کمک می کند مسائل را پیدا کرده و اولویت بندی کنید و پیشرفت پروژه خود را پیگیری کنید. ابزارهای سئو بسیار مفیدی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاهی حسابرسی انجام دهید.

با انجام ممیزی سئو به طور منظم می توان از چنین مسائلی جلوگیری کرد. قبل از اینکه بر عملکرد شما تأثیر بگذارد، مشکلات را پیدا خواهید کرد و زمان زیادی برای رفع آنها باقی مانده است.

این رابط کاربری در مقایسه با SiteGuru چگونه به نظر می رسد:

SEO صوتی با ScreamingFrog

هر صاحب خودرو می داند که تعمیر و نگهداری مهم است. هرازگاهی ماشین را به گاراژ می برید و اجازه می دهید مکانیک به زیر کاپوت نگاه کند. او بررسی می کند که آیا همه چیز خوب است یا نه، و ممکن است روغن را عوض کند یا ترمزها را تعویض کند. ماشین شما بعد از سرویس کمی بهتر رانندگی می کند.

این به شما کمک می کند تا به سرعت وضعیت وب سایت را درک کنید و خواهید دید که بزرگترین نقاط درد چیست. و با پیدا کردن میوه های کم آویزان و رفع مشکلات مهم، می توانید اولین تاثیر عالی داشته باشید.

پس از راه اندازی یک وب سایت جدید

اکنون در اینجا یک مثال رایج تر است که اغلب دیده می شود:

ممیزی سئو یک راه حل یک بار نیست. محتوای جدید به سایت شما اضافه می شود و محتوای قدیمی حذف می شود. تغییرات فنی اجرا می شود سایت مدام در حال تغییر است شما باید در بالای آن بمانید. به همین دلیل است که شما نیاز به ممیزی منظم سئو دارید.

یک ممیزی خوب سئو همه چیزهایی را که برای سئو مرتبط است، مانند فهرست‌بندی، عناوین صفحه، توضیحات متا، لینک‌های شکسته، سرعت صفحه و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. انجام ممیزی SEO به طور منظم – به عنوان مثال یک بار در هفته – برای حفظ مسائل جدید و یافتن مشکلات قبل از اینکه عملکرد ارگانیک شما تحت تأثیر قرار گیرد، تمرین خوبی است.