چرا مشکل کلمه کلیدی در سئو مهم است؟ (5 مزیت برتر)

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال که چرا مشکل کلیدواژه در سئو مهم است لذت برده باشید.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول سختی کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما کمک کند موثرترین استراتژی سئو را برای بهبود رتبه وب سایت خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ایجاد کنید.

چرا مشکل کلمه کلیدی در سئو مهم است؟

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی امتیازات دشواری کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید آنها را در تصمیم گیری خود در مورد اینکه آیا هدف گذاری یک کلمه کلیدی خاص ارزش زمان، تلاش و بودجه شما را دارد یا خیر، در نظر بگیرید.

2. قدرت بک لینک مورد نیاز برای رتبه را نشان می دهد

دشواری کلمه کلیدی نیز مهم است زیرا به شما کمک می کند تا انتخاب کنید کدام کلمات کلیدی را می توانید به طور موثر بر اساس Domain Authority (DA) وب سایت خود هدف قرار دهید.

DA یک معیار بر اساس کیفیت و کمیت بک لینک هایی است که به دامنه کلی اشاره می کنند. وب‌سایت‌هایی که امتیاز Domain Authority بالاتری دارند، معمولاً برای کلمات کلیدی با دشواری بالاتر رتبه‌بندی موفقیت بیشتری خواهند داشت، که می‌تواند به شما کمک کند تا بر اساس معیارهای KD، کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/why-is-keyword-difficulty-important-in-seo/

یکی دیگر از مزایای Keyword Difficulty برای سئو این است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی با رتبه بندی آسان را بیابید که می توانند ترافیک ارگانیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت کنند بدون اینکه نگران به دست آوردن بک لینک باشید.

به عنوان مثال، یک وب سایت با DA بالا 80 اغلب می تواند برای کلمات کلیدی با دشواری بالاتر در محدوده KD 50-80 رتبه بندی کند، در حالی که یک سایت با امتیاز DA پایین 15 معمولا نمی تواند برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی کند، مگر اینکه بین محدوده KD قرار گیرد. از 0-20.

5. کل فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را سرعت می بخشد

در واقع، اگر به دنبال کلمات کلیدی با نمره KD 25 یا کمتر باشید، ممکن است حتی به یک لینک ورودی برای رتبه بندی برای عبارت جستجوی مورد نظر نیاز نداشته باشید. اغلب کلمات کلیدی با امتیاز KD پایین دارای سه یا چند صفحه وب هستند که در 10 موقعیت برتر در SERP ها رتبه بندی می شوند که دارای 0-5 بک لینک هستند، که برای اکثر صاحبان وب سایت به راحتی می توان به دست آورد.

به عنوان مثال، اگر به تازگی یک وب سایت جدید راه اندازی کرده اید، پس هدف قرار دادن کلمات کلیدی رقابتی پایین تر در جایگاه خود (یعنی امتیاز KD بین 0-20) سودمندتر از وب سایت های دشوارتر (یعنی امتیاز KD بالای 30) خواهد بود، زیرا می توانید به راحتی برای آن عبارات جستجو رتبه بندی کنید.

مزیت اصلی تجزیه و تحلیل دشواری کلمات کلیدی این است که به شما کمک می کند رقابت را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید رتبه بندی برای یک عبارت کلیدی خاص چقدر ممکن است دشوار باشد. هرچه امتیاز KD بالاتر باشد، پیشی گرفتن از رقبا در SERP ها چالش برانگیزتر خواهد بود.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید به 5 موقعیت برتر برسید، احتمالاً به 1000 پیوند ورودی نیاز خواهید داشت که همان چیزی است که وب‌سایت رتبه‌بندی شماره 3 به URL آن اشاره کرده است. و برای رسیدن به رتبه اول، به حدود 38000 بک لینک نیاز دارید تا با فوربس که در رتبه اول قرار دارد رقابت کنید.

3. برای یافتن کلمات کلیدی با رتبه آسان

ارائه بهترین نکات سئو …

به عنوان مثال، اگر عبارت کلیدواژه «بهترین رمز ارز برای خرید در حال حاضر» را تجزیه و تحلیل کنیم، به ما یک مشکل کلیدواژه 65 را نشان می دهد که بسیار رقابتی است. همچنین به ما می گوید که برای قرار گرفتن در 10 موقعیت برتر گوگل، به حدود 160 بک لینک به صفحه هدف نیاز دارید.

بسیاری از وبلاگ نویسان، اپراتورهای سایت تخصصی و بازاریابان وابسته، با تمرکز استراتژی سئوی خود بر روی هدف قرار دادن کلمات کلیدی با امتیاز KD پایین، وب سایت های بسیار موفقی ساخته اند. این تضمین می‌کند که سایت می‌تواند در رتبه‌بندی SERP ها بدون نیاز به انجام لینک سازی گسترده، در صورت وجود، رتبه بالایی داشته باشد. اغلب، اگر محتوا دارای سئوی خوبی در صفحه باشد و هدف جستجوی کاربر را برآورده کند، صفحه وب می تواند بدون هیچ پیوندی رتبه بندی کند.

4. به شما کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را برای اعتبار وب سایت خود شناسایی کنید

در زیر، خواهید فهمید که چرا هنگام انجام تجزیه و تحلیل تحقیق کلمات کلیدی، دشواری کلیدواژه اهمیت دارد و فهرستی از مزایای برتر استفاده از امتیاز دشواری کلیدواژه هنگام انتخاب عبارات جستجو برای هدف محتوای سئو را دریافت خواهید کرد.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چرا مشکل کلمه کلیدی در سئو مهم است؟

یکی از مهم ترین دلایل تمرکز بر مشکل کلمه کلیدی این است که کل فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را سرعت می بخشد. داشتن درک درستی از دشواری کلمات کلیدی خاص به شما یک مزیت استراتژیک در هنگام ایجاد یک برنامه محتوا می‌دهد، که می‌تواند بسیاری از حدس‌ها را از بین ببرد که کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید.

همانطور که متوجه شدید، دشواری کلمه کلیدی مهم است زیرا این امتیاز به شما کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را برای هدف گذاری در یک وب سایت بر اساس رقابت انتخاب کنید. از مزایای اصلی تمرکز بر دشواری کلمات کلیدی برای سئو نیز می توان به تخمین تعداد بک لینک های مورد نیاز برای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص، توانایی یافتن کلمات کلیدی با رتبه بندی آسان با امتیاز KD پایین، شناسایی کلمات کلیدی برتر برای هدف گذاری بر اساس وب سایت شما اشاره کرد. متریک Domain Authority و سرعت بخشیدن به کل فرآیند تحقیق کلمات کلیدی.