چرا متن ALT تصویر برای سئو مهم است؟ (5 مزیت برتر)


این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می دهد که “چرا متن ALT تصویر برای سئو مهم است؟”

در زیر، خواهید فهمید که چرا متن ALT تصویر برای رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت اهمیت دارد و لیستی از مزایای برتر متن ALT تصویر در سئو را دریافت خواهید کرد.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول ویژگی های متن ALT تصویر بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

چرا متن ALT تصویر برای سئو مهم است؟

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چرا متن ALT تصویر برای سئو مهم است؟

متن ALT تصویر برای سئو مهم است زیرا ویژگی های متن ALT تصویر یک عامل کمک کننده در رتبه بندی موتورهای جستجو هستند. تگ‌های ALT که به خوبی نوشته شده‌اند دسترسی به وب‌سایت شما را افزایش می‌دهند، تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند و داده‌های اضافی را ارائه می‌دهند که به خزنده‌های وب امکان می‌دهد دقت متنی نتایج جستجوی تصویر را افزایش دهند.

مزایای متن ALT تصویر در سئو

1. متن ALT تصویر سئوی درون صفحه را بهبود می بخشد

مزیت اصلی متن ALT تصویری این است که اطلاعات قابل جستجوی بیشتری در مورد عکس‌های شما ارائه می‌دهد که سیگنال‌های SEO روی صفحه را بهبود می‌بخشد. هنگامی که کلمات کلیدی هدف در تگ های ALT ظاهر می شوند، موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ اطلاعات بیشتری در دسترس دارند تا به آنها کمک کند ارتباط محتوا را با جستارهای خاص تعیین کنند.

2. متن ALT یک عامل رتبه بندی برای تصاویر گوگل است

ویژگی‌های متن ALT تصویر نیز مهم هستند زیرا زمینه و توضیحات بیشتری را ارائه می‌دهند که خزنده‌های موتورهای جستجو می‌توانند از آنها برای فهرست‌بندی و رتبه‌بندی تصاویر در پایگاه‌های داده جستجوی تصویر خود به‌طور کارآمدتر استفاده کنند.

برای مثال، خزنده‌های وب Google از برچسب‌های متنی ALT، الگوریتم‌های بینایی رایانه و محتوای موجود در یک صفحه وب برای تعیین پرسش‌های کاربر مرتبط با گرافیک یا عکس استفاده می‌کنند. و ویژگی های ALT به خزنده های وب کمک می کند تا موضوع محتوای بصری را بهتر درک کنند.

کلید بهینه سازی موثر برای موتورهای جستجو، ارائه اطلاعات دقیق به خزنده های وب گوگل (و سایر موتورهای جستجو مانند بینگ) است تا به کاربران کمک کند عکس شما را پیدا کنند. تگ‌های ALT این نوع اطلاعات متنی را ارائه می‌دهند که الگوریتم را قادر می‌سازد تا ارتباط تصویر را پس از یافتن آن مشخص کند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

برچسب‌های متنی ALT که به خوبی نوشته شده‌اند، الگوریتم گوگل را قادر می‌سازد تا نتایج جستجوی نامربوط را فیلتر کند و شانس ظاهر شدن تصویر شما را در بالای صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی مرتبط SEO تقویت کند.

3. متن ALT تصویر برای تجربه کاربر مفید است

یکی دیگر از مزایای متن ALT تصویری این است که کاربران در صورت عدم بارگذاری صحیح، بلافاصله اطلاعات مربوط به تصاویر شما را مشاهده خواهند کرد.

عکس‌ها و گرافیک‌ها زمینه ارزشمندی را برای داستان‌های خبری و پست‌های وبلاگ فراهم می‌کنند، اما گاهی اوقات این پیوندهای تصویر خراب می‌شوند. علاوه بر این، کاربران گوشی های هوشمند در حال حرکت ممکن است همیشه پهنای باند کافی برای نمایش یا دانلود تصاویر را نداشته باشند.

در نتیجه، متن ALT به کاربران کمک می‌کند تا محتوا را بهتر درک کنند، حتی اگر نتوانند عکس‌ها یا گرافیک‌های همراه را ببینند، زیرا متن ALT به جای تصویر برای خواندن در صفحه نمایش داده می‌شود.

4. ویژگی های ALT برای دسترسی خوب هستند

یکی از بهترین مزایای ویژگی‌های متن ALT تصویر، دسترسی بهتر برای کاربران دارای اختلالات بینایی است. بیش از هفت میلیون آمریکایی از صفحه‌خوان‌ها برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند و شیوه‌های خوب SEO می‌توانند صفحه شما را به طور کامل در دسترس همه کاربران قرار دهند.

متن ALT در ابتدا در HTML برای کار با نرم افزارهای صفحه خوان و مرورگرهای وب فقط متنی ایجاد شد و دسترسی همچنان هدف اصلی آن است. با این حال، از جمله متن ALT بهینه سازی شده SEO به کاربرانی که دارای اختلالات بینایی، نارساخوانی و سایر اختلالات ارتباطی هستند، این امکان را می دهد تا تمام محتوای سایت شما را درک کرده و قدردانی کنند و در عین حال آن را برای موتورهای جستجو بهینه نگه می دارند.

5. ویژگی های متن ALT تصویر، ترافیک وب سایت را افزایش می دهد

به طور کلی، مزیت اصلی متن ALT تصویر این است که به افزایش ترافیک وب سایت کمک می کند. الگوریتم گوگل از چندین فاکتور سئوی درون صفحه برای محاسبه رتبه بندی خود استفاده می کند، از جمله کیفیت محتوا، بهینه سازی کلمه کلیدی، ابرداده و اطلاعات متنی ALT.

اهمیت ویژگی های متن تصویر ALT توانایی آنها در بهبود سیگنال های بهینه سازی روی صفحه و تجربه کاربر است. بنابراین، تگ های متنی ALT رابطه بین محتوای وب سایت شما و تصاویر پشتیبانی کننده آن را برای موتورهای جستجو و huans تقویت می کند.

بهتر از همه، ویژگی ALT یک عنصر ساده HTML است که می توانید آن را برای SEO بهینه سازی کنید تا رتبه بندی SERP وب سایت خود را بهبود بخشد.

درباره متن ALT تصویر بیشتر بیاموزید

پیوندهای زیر بیشتر در مورد متن ALT تصویر و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

متن ALT تصویر برای خلاصه SEO مهم است

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال که چرا متن ALT تصویر برای سئو مهم است لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، متن ALT تصویر اهمیت دارد زیرا این ویژگی HTML یک عامل کمک کننده در رتبه بندی موتورهای جستجو است. مزایای متن ALT تصویر در سئو همچنین شامل افزایش دسترسی وب سایت شما، بهبود تجربه کاربر، و ارائه داده های اضافی کلمه کلیدی است که به خزنده های وب امکان می دهد دقت متنی نتایج جستجوی تصویر را افزایش دهند.
منبع: https://seochatter.com/why-is-image-alt-text-important-for-seo/