چرا تراکم کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟ (5 دلیل اصلی) – سئوی سئو

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول تراکم کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما کمک کند موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو را ایجاد کنید.

چرا تراکم کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

چرا تراکم کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

واضح است که چگالی کلمه کلیدی مهم است. با این حال، هیچ چگالی کلمه کلیدی بهینه ای وجود ندارد که بتوان آن را برای هر صفحه وب که منتشر می کنید اعمال کرد. در سال 2013، الگوریتم گوگل با به روز رسانی به نام Hummingbird Update تغییر کرد که موتور جستجوی گوگل را به یک موتور جستجوی معنایی تبدیل کرد. این به گوگل این امکان را داد که مرتبط ترین نتایج جستجو را برای کاربرانش با تفسیر هدف جستجوگر به جای تکیه بر چگالی کلمه کلیدی خاص در صفحه ارائه دهد.

به طور مشابه، اگر یک صفحه وب فقط یک یا دو بار کلمه کلیدی سئوی هدف را در یک سند 3000 کلمه ای داشته باشد، ممکن است نشان دهد که محتوا اهمیت نسبی کمی برای آن کلمه کلیدی دارد. به عبارت دیگر، این اصطلاح بخش مهمی از موضوع نیست.

2. برای تجزیه و تحلیل TF-IDF مهم است

یکی از بهترین دلایلی که تراکم کلمه کلیدی در بهینه سازی موتور جستجو اهمیت دارد این است که شما (یا نویسندگانتان) را تشویق می کند تا با تمرکز بر یک عبارت کلیدی خاص در مرحله نوشتن، در موضوع باقی بمانید.

غیرمعمول نیست که ناشران وب سایت هنگام نوشتن یک مقاله از موضوع خارج می شوند تا سایر بخش های موضوعی را که برای خواننده مهم می دانستند بررسی کنند. با این حال، این سرگردانی می تواند باعث عدم همسویی با هدف جستجوی کاربر شود که بخش مهمی از الگوریتم های رتبه بندی برای SEO است.

چگالی کلمات کلیدی برای سئو مهم است زیرا چگالی کلمات کلیدی به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند یک صفحه خاص برای فهرست بندی و رتبه بندی در SERP ها چیست. تراکم کلمات کلیدی بخش مهمی از استراتژی سئو برای کمک به رتبه بندی صفحه وب برای کلمات کلیدی مناسب در SERP ها است.

مزایای چگالی کلمات کلیدی در سئو

1. ارتباط کلمات کلیدی را بهبود می بخشد

لینک های زیر بیشتر در مورد چگالی کلمات کلیدی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

چکیده چگالی کلمات کلیدی برای سئو مهم است

به طور کلی، مزیت اصلی چگالی کلمات کلیدی این است که برای SEO خوب است، اما این فاکتور رتبه بندی نهایی برای موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو یا بینگ نیست.

در زیر، دلایل اهمیت تراکم کلمات کلیدی برای رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو را خواهید یافت و لیستی از مزایای برتر چگالی کلمات کلیدی در سئو را دریافت خواهید کرد.

با هدف تراکم کلمه کلیدی خاص، یا صرفاً نگه داشتن فرکانس در خط مقدم ذهن هنگام تایپ، شما (یا نویسنده) را مجبور می کند که در موضوع باقی بمانید و محتوایی بنویسید که هدف جستجوی کاربر را بهتر برآورده کند.

5. برای سئو خوب است اما فاکتور رتبه بندی نهایی نیست

یکی دیگر از مزایای چگالی کلمات کلیدی برای سئو این است که می تواند به عنوان ابزاری برای اندازه گیری بهینه سازی بیش از حد یک کلمه کلیدی هدف در یک صفحه وب عمل کند. پر کردن کلمات کلیدی تمرین تکرار یک عبارت یا عبارت به تعداد زیاد در محتوا برای تلاش برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو است. و موتورهای جستجو مانند گوگل دارای سیستم هایی هستند که می توانند این نوع تاکتیک های هرزنامه را شناسایی کنند.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف استفان به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/why-does-keyword-density-matter-for-seo/

بنابراین، اگر چگالی کلمه کلیدی برای عبارت جستجوی سئوی هدف در محتوای شما بر اساس سایر اسناد مشابه در فهرست موتورهای جستجو خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، می تواند بر رتبه بندی صفحه وب در SERP تأثیر بگذارد. چگالی خیلی کم به این معنی است که محتوا به کلمه کلیدی مورد نظر مرتبط نیست، در حالی که درصد زیاد آن می تواند نشان دهنده یک تکنیک ارسال هرزنامه وب به نام پر کردن کلمات کلیدی باشد.

3. به جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی کمک می کند

با تجزیه و تحلیل چگالی کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی سئوی هدف خود، می توانید مطمئن شوید که محتوای شما مطابق با استاندارد میانگین صنعت است تا از هرگونه جریمه احتمالی الگوریتم به دلیل پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنید: تراکم حدود 1-2٪. این معادل استفاده از عبارت کلیدواژه 1-2 بار در هر 100 کلمه محتوا است.

4. نویسندگان را تشویق می کند تا روی کلمه کلیدی هدف تمرکز کنند

به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب عبارت جستجو، “بهترین ابزار سئو” را هدف قرار داده باشد، اما محتوا یک بار آن عبارت کلیدی را در صفحه ذکر نکرده باشد، خزنده های موتور جستجو ممکن است محتوا را به عنوان مرتبط با آن عبارت جستجو تشخیص ندهند.

همانطور که متوجه شدید، چگالی کلمه کلیدی مهم است زیرا به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند یک صفحه خاص برای فهرست بندی و رتبه بندی در SERP ها چیست. تراکم کلمات کلیدی همچنین در SEO برای بهبود ارتباط کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل TF-IDF، اجتناب از پر کردن کلمات کلیدی و نگه داشتن نویسندگان در موضوع مهم است. با این حال، چگالی کلمات کلیدی به خودی خود تنها عامل رتبه بندی برای بهینه سازی موتور جستجو نیست و باید با محتوای با کیفیتی همراه باشد که هدف جستجوی کاربر و موتورهای جستجوی معنایی مبتنی بر موجودیت را برآورده کند.