چرا برجسته بودن کلمه کلیدی برای سئو مهم است؟ (5 مزیت برتر)

برجستگی کلمه کلیدی برای سئو مهم است زیرا برجستگی کلمه کلیدی با رتبه های بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو ارتباط مثبت دارد. استفاده از تکنیک های برجستگی کلمات کلیدی در سئو به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند که یک صفحه خاص برای رتبه بندی محتوا برای پرس و جوهای مرتبط چه چیزی را در نظر دارد.

مزایای برجستگی کلمات کلیدی در سئو

1. نمایه سازی برای کلمات کلیدی هدف را بهبود می بخشد

در زیر، خواهید فهمید که چرا برجستگی کلمه کلیدی برای رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت اهمیت دارد و فهرستی از مزایای برتر استفاده از برجستگی کلمه کلیدی در محتوای سئو را دریافت خواهید کرد.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/why-is-keyword-prominence-important-for-seo/

“من توصیه می کنم، اگر چیزی وجود دارد که می خواهید به ما بگویید که صفحه شما در مورد آن است، آن را تا حد امکان قابل مشاهده کنید. بنابراین آن را فقط به عنوان ذکر یک کلمه در پایین قرار ندهید [of the page]”

2. فاکتور رتبه بندی مثبت برای سئو

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول برجسته کلمه کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

چرا برجسته بودن کلمه کلیدی برای سئو مهم است؟

مهمترین مزیت برجستگی کلمه کلیدی در سئو این است که می تواند نمایه سازی کلمات کلیدی هدفمند در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در نتیجه این امر باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود.

این یکنواختی تضمین می‌کند که کلمه کلیدی به طور مداوم در مکان‌های HTML روی صفحه قرار می‌گیرد، در نتیجه در زمان بهینه‌سازی صرفه‌جویی می‌شود و در عین حال اطمینان می‌دهد که محتوای شما به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه شده است.

4. به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بفهمند صفحه درباره چیست

برجستگی کلمه کلیدی نیز مهم است زیرا چندین فاکتور رتبه بندی حیاتی برای سئو را بهبود می بخشد، از جمله:

  • موقعیت کلمات کلیدی: پیاده سازی برجستگی کلمه کلیدی صفحه وب شما را برای یک کلمه کلیدی هدف خاص در رتبه بالاتری قرار می دهد.
  • نرخ کلیک (CTR): تمرکز بر برجستگی کلمه کلیدی، احتمال نمایش محتوای شما در بخش‌های ویژه Google و سایر Rich Snippets در جستجو را افزایش می‌دهد و در نتیجه کلیک‌های بیشتری را جذب می‌کند.
  • ارتباط: قرار دادن کلمات کلیدی در زمینه های برجسته محتوا، مانند عنوان فرعی و برچسب عنوان، صفحه وب را برای موتورهای جستجو بهینه می کند تا آن را به عنوان مرتبط رتبه بندی کنند.
  • اعتبار صفحه: داشتن کلمات کلیدی نمایه شده برجسته که با الگوریتم موتور جستجو همسو هستند، می تواند شانس سایت را برای دریافت اشتراک گذاری مستقیم، لینک های ورودی و سایر اقدامات بازدیدکننده که اعتبار آن را در وب ارتقا می دهد، افزایش دهد.

3. فرآیند SEO درون صفحه را ساده می کند

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چرا برجسته بودن کلمه کلیدی برای سئو مهم است؟

یکی دیگر از مزایای برجسته کلمه کلیدی برای سئو این است که درک واضحی از مکان قرار دادن کلمه کلیدی هدف بدون هیچ گونه ابهامی ارائه می دهد. با دانستن اینکه دقیقاً کجا کلمه کلیدی مورد نظر خود را قرار دهید، می توانید ساختار و قالبی ثابتی ایجاد کنید که می تواند در تمام صفحات وب صرف نظر از موضوع محتوا تکرار شود.

همانطور که تحلیلگر ارشد جستجوی گوگل، جان مولر، در یک جلسه پرسش و پاسخ هفتگی در سال 2021 گفت:

برجستگی کلمه کلیدی نیز مهم است زیرا به خوانندگان کمک می کند تا با سرعت بیشتری بفهمند صفحه درباره چه چیزی است. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که صاحبان سایت تنها حدود 20 ثانیه فرصت دارند تا توجه بازدیدکنندگان را قبل از ترک آن جلب کنند. بنابراین، قرار دادن کلمات کلیدی به صورت برجسته و زودتر در صفحه، تجربه کاربری را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

هنگامی که کلمات کلیدی به طور برجسته در محتوای یک سایت مانند عنوان صفحه، توضیحات متا، متن بدنه (به ویژه در پاراگراف اول)، تگ های ALT تصویر، تگ های سرصفحه و متن لنگر وجود دارند، موتورهای جستجو می توانند به سرعت آن کلمات را شناسایی و فهرست بندی کنند. جستجوهای مرتبط

لینک های زیر بیشتر در مورد برجستگی کلمه کلیدی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

برجسته بودن کلمه کلیدی برای خلاصه سئو مهم است

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال که چرا برجستگی کلمه کلیدی برای سئو مهم است لذت برده باشید.

یکی از مهمترین دلایل استفاده از برجستگی کلمه کلیدی این است که به نویسندگان کمک می کند در هنگام نوشتن در مسیر خود باقی بمانند. گاهی اوقات برای نویسنده آسان است که از موضوع اصلی منحرف شود، به خصوص اگر بخش های زیادی در مقاله وجود داشته باشد.

اساساً، هنگامی که خزنده‌های وب اینترنت را جست‌وجو می‌کنند، در جستجوی کلمات کلیدی مرتبط هستند تا محتوا را در پایگاه داده موتور جستجو فهرست کنند تا بعداً سند را با سؤالاتی که کاربران به دنبال آن هستند مطابقت دهند.

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می دهد که “چرا برجستگی کلمه کلیدی برای سئو مهم است؟”

همانطور که متوجه شدید، برجستگی کلمه کلیدی اهمیت دارد زیرا با رتبه های بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو ارتباط مثبت دارد. مزایای اصلی برجسته بودن کلمه کلیدی در سئو همچنین شامل بهبود نمایه سازی برای کلمات کلیدی هدف، ساده کردن فرآیند سئوی درون صفحه، کمک به بازدیدکنندگان برای درک موضوع صفحه و هدایت فرآیند نوشتن به طوری که نویسنده محتوا در موضوع باقی بماند.