پرپشت کردن ابرو با روشهای سنتی و طبیعی مجله تصویر زندگی

بعضی از بهترین سرم ها شامل پروتئین‌های پپتید هستند که باعث تسریع رشد مو می‌شوند. برای استفاده از شیر به عنوان یکی از موثرترین انواع روش پرپشت کردن مو، یک دستمال پنبه‌ای را آغشته به شیر کنید. سپس ابروهای خود را به‌آرامی با آن دستمال ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آن را با آب بشویید. دقت داشته باشید هنگام استفاده از لیمو روی پوست، طبیعی است که در ابتدا مقداری احساس سوزش کنید.

_ اگر ابروهایتان نازک است و دوست دارید کمی آن را پررنگ‌تر و پرپشت‌تر جلوه دهید از ریمل ابرو کمک بگیرید. در بهترین حالت، رنگ ابروها باید با رنگ ریشه موها یکی باشد. اگر نمی‌دانید باید از کدام مداد یا سایه چشم استفاده کنید، همیشه رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید. روغن نارگیل هم به عنوان روغن خوراکی استفاده می‌شود و هم برای مقاصد مختلف زیبایی.

این روغن حاوی ویتامین ها به ویژه ویتامینE ، پروتئین ها، اسیدهای چرب، لوریک اسید و مواد مغذی مورد نیاز موها بوده و به بهبود رشد آن ها کمک می کند. همچنین اثرات نرم کننده و مرطوب کننده داشته و موجب افزایش جریان خون می شود. توصیه می شود هر روز و بی وقفه یا حداقل دو الی سه بار در هفته از روغن نارگیل برای رشد و پرپشتی ابروها استفاده کنید. برای استفاده از روغن نارگیل بهتر است قبل از خواب یک دستمال پنبه ای آغشته به روغن را روی ابروهای خود ماساژ دهید.

در این مقاله عوامل موثر بر تقویت ابرو را بررسی کرده و در انتها به معرفی یک قطره برای پرپشت شدن ابرو می‌پردازد. آب پیاز سرشار از سولفور، سلنیوم، مواد معدنی، ویتامین‌های گروه B و ویتامین C است که همه‌ی آن‌ها برای رشد مو بسیار مفید هستند. تمام این ویتامین‌ها و مواد معدنی در رشد ابرو تاثیرگذار هستند.

به‌عنوان مثال در دهه‌های۷۰ تا ۸۰ ابروی باریک و بلند زیبا بود، بعد از آن ابروی پهن و کوتاه مد شد و در حال حاضر عبارت زیبایی ابرو، به ابروان پرپشت و بلد نسبت داده می‌شود. در کاشت ابرو همان تکنیک ها و مراحلی که در کاشت موی طبیعی سر انجام می شود، به کار گرفته می شوند. در ادامه مراحل کاشت ابرو را به طور مختصر توضیح داده می دهیم. در ابتدای پیدایش کاشت ابرو، تکنیک کاشت نواری (FUT) و چند روش‌ مشابه دیگر به کار گرفته می‌شد.

شما باید به دنبال یک راه حل دائمی برای افزایش تراکم ابروهایتان باشید. روشی که در آن ابروها به طور طبیعی پرپشت شده و این وضعیت ماندگار باشد. از طرفی ابروهای پرپشت ترندی است که به نظر می‌رسد تا سال‌های سال از مد نمی‌افتد. از ترکیبات موثر این ماده آلونین است که باعث افزایش رشد مو می شود. ژل آلوئه ورا را تهیه نمایید و به ابروهای خود بمالید تا جذب شود.

این خط را کمی بالاتر از خط واقعی ابرو بکشید تا پرپشت‌تر دیده شود. _ اگر ابروی توخالی دارید یا موهای ابروها خیلی نازک است از ژل ابرو برای پرپشت شدن ابرو در یک هفته کمک بگیرید تا پرتر به نظر برسند و موها ضخامت پیدا کنند. _ اگر ابروهایتان خیلی خالی شده می‌توانید از تاتوی ابرو یا ‌هاشور به سلیقه خود استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی می‌تواند باعث کاهش رشد ابروهای شما شود. این ژل همچنین برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است، زیرا چربی اضافه پوست را از بین می‌برد و روزنه فولیکول‌ها را باز می‌کند. بنابراین به این ترتیب رشد بیشتر ابرو را تقویت خواهد کرد.

پوست لیموترش غنی از ویتامین C و B، اسید فولیک و دیگر مواد مغذی است که رشد مژه‌ها را تحریک می‌کند. برای تقویت مژه و ابرو به این روش، پوست لیموترش را خشک و پودر کنید. سپس یک قاشق غذاخوری از آن را با روغن زیتون یا کرچک مخلوط کنید. شب‌ها قبل از خواب با یک فرچه ریمل تمیز این ترکیب را به مژه‌ها بمالید و صبح با آب گرم بشویید. این کار را چند ماه تکرار کنید تا مژه‌های‌تان پرپشت شوند. شیر به طور طبیعی فواید زیادی دارد، دقیقاً به همین دلیل است که از آن در محصولات مختلف مراقبت از پوست استفاده می‌شود.

مرطوب کننده می‌تواند به تقویت و آبرسانی به این ناحیه کمک کند که به نوبه خود باعث رشد سالم موهای ابرو می‌شود ( درست مانند پوست سر سالم و هیدراته که به رشد موهای سر کمک می‌کند). نکته کلیدی این است که لوسیون را به آرامی بر روی پوست ابرو استفاده کنید، بهتر است ابتدا آن را روی نوک انگشتان خود بگذارید و سپس روی ابرو به آرامی ماساژ دهید. برای پرپشت کردن ابروها می توانید از روش های خانگی یا سرم ها و محلول های تقویت ابرو کمک بگیرید. این موضوع بستگی به علت و میزان ریزش ابروهای شما نیز دارد. از طرفی چرخه رویش مجدد ابرو نیز در همه افراد یکسان نبوده و به عواملی نظیر سن، سلامتی و مدل ریزش ابروها بستگی دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار