همه چیز در مورد فایل ربات سایت Robots.txt و بهینه سازی آن در وردپرس

همچنین نقشه سایت معرفی کننده سایت به موتورهای جستجو و کاربران است. در این شرایط در صورت عدم وجود یک نقشه سایت، گوگل نمیتواند به صفحاتی که دارای لینک دهی نیستند دسترسی پیدا کند و این صفحات ها برای گوگل و بالطبع برای کاربران شما دسترسی سختی خواهد داشت. هر گروه با یک خط User-agent شروع میشود که هدف گروه ها را مشخص میکند. این قسمت در رابطه با نحوه تدوین استراتژی سئو صحبت کردیم. اگر استراتژی درستی نداشته باشیم کارهایی که انجام میدیم اثربخشی خودشون را از دست میدهد. داشتن استراتژی و مسیر مشخص برای کارهای مختلف مثل بارگذاری محتوا و سئو، در سایتها به شدت اهمیت دارند؛ یعنی هر چقدر فرد بتواند استراتژیهای دقیق و اصولیتری تعیین کند، بارخوردهای بهتری میگیرد. آقای احسان وارستهنژاد از سال ۹۱ در حوزه سئو فعالیت دارند و با برندهای مطرح زیادی مثل شیپور و مایکت همکاری داشتند و در حال حاضر هم سئو منیجر ویزا موندیال هستند. البته می توان با فشرده سازی حجم فایل و پهنای باند را کاهش داد اما اگر پس از فشرده سازی حجم فایل به کمتر از 10 مگابایت کاهش نیافت باید حتما از فایل ایندکس استفاده کنیم. 2. پس از یافتن افزونه، بر روی نصب کلیک کنید و منتظر باشید تا پلاگین نصب شود.

نقشه سایتXML (زبان نشانه گذاری قابل توسعه) یک فایل متنی است که در آن با یک قالب مشخص واستاندار تمامی لینک های سایت را مشخص می کنیم. در برخی مواقع تعدا صفحات، موضوعات و لینک های یک سایت بسیار زیاد هستند و امکان تهیه یک نقشه سایت نیست. بیشتر سیستمهای مدیریت محتوا مانند وردپرس امکان اضافه کردن این برچسبهای تصویر را فراهم میکنند. زمانی که تعداد صفحات شما زیاد است و ارزش محتوایی آنها با یکدیگر متفاوت است مثلا مقالات طراحی و سئو سایت اصفهان و مقالات گرافیکی و بازی، معرفی این تفاوت ها به وبمستر با ایجاد نقشه سایت امکان پذیر است.

اما ممکن است که در این حالت برخی از صفحه ها دارای لینک نباشند. اما اگر کلاً به طراحی سایت تسلط کافی ندارید یک دوره جامع طراحی سایت داریم به نام وبمستران مبتکر که در آن دوره اگر شرکت کنید، به موازات اینکه طراحی سایت با وردپرس را به صورت حرفهای یاد میگیرید، سئو را نیز آموزش میبینید. نقشههای سایت از این جهت برای سئو اهمیت دارند که باعث می شوند روباتهای موتورهای جستجو بتوانند سریع تر صفحات سایت شما پیمایش کرده و مطالب سایت شما را ایندکس کنند، از طرف دیگر اگر محتوایی را ویرایش کنید، خزنده ها سریعتر متوجه این تغییر می شوند و امکان ایندکس کردن تصاویر و ویدئوها به صورت مجزا وجود خواهد داشت. همچنین از آنجایی که خزنده های موتورهای جستجو با استفاده از لینک های داخل صفحات، دیگر مطالب سایت را یافته و در سایت شما جستجو وکاوش می کنند، اگر این لینک سازی ها درست انجام نشده و لینک مربوطه یافت نشود کار موتورهای جستجو طولانی و سخت تر خواهد شد. زمانی که سایت جدید و یا مطلب جدیدی به سایتی اضافه می شود کار موتورهای جستجو طولانی تر خواهد شد. با استفاده از ابزارهایی مانند SEO Writing Assistant میتوانید لحن مطلب و همینطور خوانایی آن را بسنجید.

در واقع این فایل به ربات های خزنده کمک می کند تا صفحاتی را ایندکس کرده و یا برخی را نادیده بگیرند. کار اصلی موتورهای جستجو یافتن محتوا و مطالب مرتبط با عبارت جستجو شده کاربر است، از این رو ربات های خرنده موتورهای جستجو مانند گوگل در سراسر اینترنت و سایتها جستجو میکنند تا بتوانند بهترین مطالب را یافته و به کاربران ارائه کنند. موتورهای جستجو از نقشه سایت xml استفاده میکنند تا ساختار لینک سازی داخلی سایت را یاد بگیرند. Image XML Sitemap : سایت مپ نگهداری جزئیات مربوط به تصاویر که به ایندکس سریعتر آنها کمک می کند. گوگل، برای اینکه صفحات سایت ما را بخواند و به آنها رتبه بدهد، نیاز دارد که از یک جایی ما را پیدا کرده و قدمبهقدم شروع به بررسی کند. اگر شما میخواهید سرمایه گذاری درستی روی سایت خودتان داشته باشید و میخواهید که از طریق فضای مجازی به گسترش کسب و کار خود بپردازید؛ داشتن یک نقشه سایت برای شما بسیار مهم و حیاتی میباشد پس سعی کنید که آن را جدی بگیرید و با ساخت یک نقشه سایت متناسب و درست باعث بهبود و سئو و رتبهبندی خودتان شود و جابهجایی میان صفحات سایت خود را راحتتر کنید.

اینکه وب سایت شما در سئو و نتایج گوگل نتیجه نگیره، تقریباً غیرممکن چون اگه شما طبق اصول سئو پیشروی کنید، 100% نتیجه میگیرید فقط باید بدانید که در کلمات کلیدی سخت و پر رقابت با یک روز و یک هفته و یک ماه به نتیجه دلخواهتان نمیرسید بلکه باید پشتکار داشته باشید و با برنامه جلو برید و مطمئن باشید که هیچ جایگاهی غیرقابل دسترس نیست! طبق این تصویر، گوگل هیچ اخطار و اروری برای این فایل ثبت نکرده. بهترین شرکت سئو با تجربه و دانشی که در این زمینه دارد، به سادگی لحن مخاطبان یک کسب و کار را حدس میزند و بر طبق آن کلمات کلیدی پرکاربرد را پیشنهاد میکند. اینها تنها بخشی از اهدافی است که کاربر با جستجو عبارت ژاکت آبی بدنبال آن است. فکرش را بکنید با وجود این نقشه، موتورهای جستجو میفهمند که سایت شما چند صفحه دارد، مهمترین صفحات شما کدامند؟ نقشه سایت یکی بهترین ابزارها برای ایندکس صفحات در گوگل است. یکی از اصطلاحات کاربردی متخصصن سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب با میزان جستجوی کاربران و محتوای موجود در وب سایت است.

اگر قصد افزودن قابلیت ساخت sitemap به صورت خودکار به یک سایت در لاراول را دارید، میتوانید از پکیج laravel-sitemap استفاده کنید که یک xml sitemap generator است. اگر روی نماد علامت سوال در کنار “Site XML Maps” کلیک کنید. سئو یعنی مجموعهای از کارها که باید در کنار هم به درستی انجام شوند. هنگام محدود کردن دسترسی به محتویات یک پوشه، حتماً باید در انتهای نام پوشه یک اسلش دیگر بگذارید. توصیه می کنیم حتماً آن را به سایت خود اضافه کرده و داخل فایل، پیوندی به نقشه سایت نیز داشته باشید. 14. حتماً برای هر صفحه تایتل، متا دیسکریپشن و تصویر در نظر گرفته شود. 3. آدرس وب سایت شما قبلاً در اختیار کسبوکار دیگری نبوده باشد. ممکن است قبلاً روی سئو کار کرده باشید، اما نتایج مورد نظرتان را نگرفته باشید. موتورهای جستجو محتواهای جذاب را در نتایج جستجو رتبه بندی می کنند. شناسایی محتوای صفحاتی که برای جستجو مهم اند. همانطور که تکههای پارچه به وسیله کوکهای نخ در جای درست به هم وصل میشوند و در نهایت، لباسی زیبا و برازنده را به وجود میآورند، اصول نگارشی و دستور زبان هم چهرهای زیبا، خواستنی و اصیل به محتوای ما میدهند و درک آن را برای مخاطب و حتی گوگل راحتتر میکند.

کلمات کلیدی را در H2 و H3 قرار دهید: می توانید سازماندهی سئو محتوای خود را با استفاده از قراردادن کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی LSI در H2 یا H3 پست خود بهبود بخشید. با کلیک روی آن، افزونه فعال خواهد شد. همانطور که دیدید افزونه YOAST کار شما را در سایت های وردپرسی بسیار آسان ساخته است و هر بار با اضافه شدن یک آدرس جدید و صفحه جدید در سایت، خود به روزسانی میشود. اطلاعات مربوط به آخرین تغییرات با فرمت YYYY-MM-DD را در بر دارد. در این حالت بایستی چند نقشه سایت ایجاد کرده و سپس فایل مربوط به هر نقشه سایت را در یک فایل ایندکس نقشه سایت (Sitemap index file) لیست کنیم. و وقتی یک کلمه رو چندین و چند بار در جاها و تگهای مختلف میبینه متوجه میشه که صفحه مورد نظر باید در مورد اون کلمه باشه.

داشتن مقالات سئو شده و مناسب میتواند نظرات بسیاری از کاربران سایت reverse-seo را جلب نماید. با استفاده از این سایت می توانید عملکرد رقبا را تجزیه و تحلیل کنید، همچنین می توانید از Ahrefs برای بررسی بک لینک های رقبای خود استفاده کنید تا از این طریق برای سایت خود بک لینک های مناسب ایجاد کنید. همانطور که می دانید به کمک تولید محتوای سئو شده می توان به رتبه های اولیه در نتایج گوگل دست پیدا کرد و از این طریق تعداد بسیار زیادی لید (Lead) جذب کرد که در نهایت منجر به فروش بیشتر و سوددهی بیشتر کسب و کار شما می شود. انتخاب تیترهای مناسب تاثیر به سزایی در جذب مخاطبان شما دارد. دلیل اهمیت کلمه کلیدی و عنوان سئو، این است که تاثیر مستقیم در کسب بازدید برای سایت دارد که باعث افزایش سئو سایت نیز می شود.

با معرفی نقشه سایت خود به موتورهای جستجو کمک خواهیم کرد تا قسمت های مختلف سایت و مطالب خود را سریعتر شناسایی و ایندکس کنند. چطور در نقشه گوگل اول باشیم ؟ 100% این مهم را با کمک آموزش ما کسب خواهید کرد و پشتیبانان و مربیان ما در کنار شما خواهند بود و اصلاً نگران نباشید و قدم اول را بردارید تا سختی ها کنار روند. اما اگر برای یک کلمه کلیدی دو یا چند محتوا بنویسید نمیتوانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. حضور در نتایج جستجو برای رشد کسب و کار حیاتی است، اما راه درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد.

جستجوی کلیدواژهها همچنان مهمترین منبع دسترسی به وبسایتهای کسبوکار است و بخش مهمی از خدمات سئو سایت نیز مبتنی بر عملکرد کلیدواژهها انجام میشود. بدون شک نتیجه گرفتن از سئو به آموزش حرفهای نیاز دارد که شما باید برای یادگیری این حرفه سودآور برای خودتان هزینه کنید و مطمئن باشید اینقدر این تخصص ارزشمند است که ارزش سرمایه گذاری برای آموزش را خواهد داشت. درباره اهمیت سایت مپ در سئو باید گفت که ربات خزنده گوگل برای درک وب سایت و ساختار آن، پس از ورود به سایت، اطلاعات آن صفحه را ذخیره میکند و سپس به دنبال لینکهایی میگردد که از آن صفحه به سایر صفحات لینک شده باشد. اولویت بالاتری نسبت به سایر صفحات خواهند داشت. موتور های جستجوی گوناگون با خزش و چرخیدن و بررسی کردن محتوا ها لینک های داخلی و خارجی هر صفحه را چک میکنند و با استفاده از این لینک های داخلی و خارجی به صفحات گوناگون دسترسی پیدا میکنند. رتبه بندی جستجوی ارگانیک به شدت تحت تأثیر داده های رفتار کاربر است. اینگونه کاربر بعد از جستجو و دیدن توضیح شما ترغیب میشود که وارد سایت شما شود و این یعنی یک گام به سئو سایت نزدیک شدهاید. استراتژی سئو سایت یک برنامه دقیق برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو و افزایش ترافیک ارگانیک است.

تفاوت سئو داخلی و خارجی چیست؟ بنابراین کاری که یک ربات خزنده انجام میدهد این است که دائما به دنبال لینکهای داخلی و درک ساختار سایت و جایگاه هر لینک در وب سایت باشد. گاهی یافتن برخی لینکها به دلیل عدم لینک سازی مناسب و یا به دلایلی دیگر، برای ربات جستجوگر سخت باشد و یا حتی نتواند برخی لینکهای مهم را پیدا کند. 7. سرعت وب سایت شما بسیار برای موتورهای جستجوگر مهم است. همانطور که قبلا اشاره شد بحث سئوی سایت امری گسترده و زمان بر است و راههای مختلفی برای بهینه سازی، شناسایی و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو وجود دارد. از آنجایی که موتورهای جستجو به صورت خودکار به دنبال سایت مپ نمی گردند بایستی با ابزاری مانند وبمستر تولز گوگل، سایت مپ خود را در بینگ و گوگل ثبت کنید. برخی از سیستمهای مدیریت محتوا (CMS) قابلیت ایجاد خودکار سایت مپ را دارند اما اگر سایت شما اختصاصی توسعه داده شده است و یا سیستم مدیریت محتوای شما از قابلیت ساخت خودکار نقشه سایت پشتیبانی نمیکند، میتوانید از پلاگین سایت مپ استفاده کنید. شما میتوانید با شرکت در دوره های تخصصی آموزش سئو در زمانی کوتاه دانش خود را تکمیل کرده و تکنیک های کاربردی زیادی را بیاموزید.

این ابزار رایگان می تواند از طریق پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی در ارتقای جایگاه سایت شما کمک کند و بازدید و ترافیک سایت شما را افزایش دهد. لذا ما نمونه ریپورت بک لینکهای سایت شما را در این سرویس بصورت رایگان برای شما ارسال خواهیم کرد. کامل درباره SEO صحبت کردیم که اگر آن مقاله رایگان را نخواندین، بهتره که مطالعه کنید چون حرف های زیادی اونجا زدیم. یک نمونه فایل صحیح ربات robots.txt که شاید بیشتر کاربران به دنبال آن هستند، میتوانید آن را در زیر مشاهده کنید. در واقع، شکل قدیمی SEO به رتبه ­بندی وب سایت شما آسیب می ­رساند چرا که موتورهای جستجو با یک سری کلمه کلیدی محدود پر می شد که شاید اصلا جواب سوال مخاطب نبوده و فقط بخشی از محتوا را پوشش می ­داده است. این فایل به موتور جستجو می گوید که کدام بخش از سایتتان باید در دسترس باشد و توسط ربات ها ایندکس شود. نقشه سایت لیست خلاصه ای از تمامی لینک ها و تصاویر سایت است و چکیده و فهرستی از سایت را مشخص می کند. نقشه سایت بایستی در پوشه اصلی فایل ها در هاست قرارگیرد.