نحوه شناسایی آدم خواری کلمات کلیدی در سئو (5 راه آسان)

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف استفان به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/how-to-identify-keyword-cannibalization-in-seo/

نکته بعدی در این لیست از نکاتی که در مورد آدم خواری کلمات کلیدی وجود دارد، استفاده از Google Analytics برای شناسایی صفحات کم بازدید در سایت است.

اگر می‌خواهید آدم‌خواری کلمات کلیدی را در سئو بدون بررسی دقیق URLها یا کلمات کلیدی که در این صفحه ذکر شده است شناسایی کنید، باید یک ممیزی کامل سئو سایت را برای خودکارسازی فرآیند انجام دهید.

این نوع از نرم افزارهای ردیابی رتبه ابزاری خودکار برای تجزیه و تحلیل SERP های گوگل برای یافتن URL های رتبه بندی وب سایت شما و کلمات کلیدی مرتبط با آن ها ارائه می کنند. این ابزارها همچنین دارای ویژگی هایی هستند که با برجسته کردن صفحات مشکل دار برای بازرسی بیشتر، به سرعت مسائل مربوط به آدمخواری کلمات کلیدی را تشخیص می دهند.

به عنوان مثال، رتبه بندی SE یک عدد قرمز را در کنار کلمه کلیدی ردیابی شده نمایش می دهد که نشان می دهد چند URL در وب سایت با کدام یک برای عبارت جستجوی یکسان رقابت می کنند. Mangools SERPWatcher یک نقطه قرمز در کنار کلمه کلیدی نشان می دهد تا بتوانید آن را برای تجزیه و تحلیل عمیق سئو بررسی کنید.

2. مشکلات کلمات کلیدی را در کنسول جستجوی گوگل پیدا کنید

این روش همچنین به شما امکان می‌دهد ببینید کدام یک از صفحات رقیب بیشترین موفقیت را با ترافیک ارگانیک دارد، بنابراین می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید که کدام مقاله را نگه دارید و کدام یک را حذف، تغییر مسیر دهید یا با صفحه با رتبه بهتر ادغام کنید تا مشکل آدم‌خواری متوقف شود.

5. ممیزی سایت SEO را انجام دهید

در زیر، فهرستی از راه‌های برتر برای تشخیص آدم‌خواری کلمات کلیدی در وب‌سایت خود را خواهید یافت تا بتوانید کشف کنید که:و کدام– صفحات وب برای کلمات کلیدی مشابه در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رقابت می کنند.

امیدوارم از این راهنما که نحوه شناسایی کلمه کلیدی آدمخواری در سئو را توضیح می دهد لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، راه های مختلفی برای تشخیص آدم خواری کلمات کلیدی در وب سایت شما وجود دارد، بنابراین می توانید کشف کنید که کدام صفحات وب برای کلمات کلیدی مشابه در SERP ها رقابت می کنند. استراتژی‌های برتر برای این نوع تجزیه و تحلیل بهینه‌سازی موتور جستجو شامل استفاده از ردیاب رتبه‌بندی کلمات کلیدی، شناسایی مسائل مربوط به آدم‌خواری در کنسول جستجوی گوگل، استفاده از اپراتور سایت:جستجو در گوگل، شناسایی صفحات کم‌ترافیک در Google Analytics و انجام ممیزی‌های منظم سایت است. پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به بهبود استراتژی کلی SEO شما برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر کمک کند.