نحوه رفع آدم خواری کلمات کلیدی در سئو (5 روش سریع)

اگر می‌خواهید مسائل مربوط به آدم‌خواری کلمات کلیدی را حذف کنید و به محتوای صفحه ضعیف‌تر اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید به سادگی آن را حذف کنید و URL را به محتوای قوی‌تر هدایت کنید.

شما می توانید هر URL را به یک URL دیگر برای جلوگیری از آدمخواری کلمات کلیدی در یک وب سایت متعارف کنید. بعلاوه، استفاده از این روش به انتقال ارزش لینک ثابت شده از صفحه مشکل دار به URL صحیح برای اهداف سئو (یعنی افزایش امتیاز Page Authority) کمک می کند.

4. حذف و تغییر مسیر صفحات آدمخوار

این مرحله شامل کاهش استفاده از کلمه کلیدی (یا تراکم) در صفحه رقیب است تا برای آن عبارت خاص از حالت بهینه خارج شود. در عین حال، می توانید ارتباط کلمه کلیدی سئوی هدف را در صفحه صحیح با بهینه سازی بیشتر آن برای عبارت جستجوی هدف افزایش دهید.

2. صفحات Cannibalized را ادغام کنید

تگ noindex به طور موثر به گوگل و سایر موتورهای جستجو می گوید که صفحه را به طور کامل از فهرست جستجو حذف کنند. با این حال، محتوا همچنان در سایت شما منتشر شده است و خزنده موتور جستجو همچنان می تواند به URL دسترسی داشته باشد. اگرچه نادر است، اما برخی از URL ها به طور تصادفی مجدداً فهرست می شوند، حتی اگر دارای برچسب noindex هستند، به همین دلیل است که این باید آخرین انتخاب شما برای متوقف کردن مشکلات آدم خواری کلمات کلیدی باشد.

هنگام استفاده از روش برای حذف مسائل مربوط به آدم خواری، باید معیارهایی مانند ترافیک ارگانیک، نرخ تبدیل، و رتبه بندی کلمات کلیدی را برای هر صفحه وب رقیب در نظر بگیرید تا قوی ترین عملکرد را شناسایی کنید. سپس این URL پایه و اساس صفحه جدید و ترکیبی شما خواهد بود.

استفاده از یک URL متعارف به خزنده های موتورهای جستجو اطلاع می دهد که یک URL خاص صفحه اصلی است و باید برای نمایه سازی و رتبه بندی در SERP ها استفاده شود. این یک روش معمول سئو برای وب سایت هایی است که محتوای تکراری یا تقریباً مشابه دارند.

برای استفاده از این روش برای رفع مشکلات آدم خواری، URL را با بهترین دید، ترافیک و نرخ پرش انتخاب کنید. سپس یک تغییر مسیر 301 را از صفحات رقیب ایجاد کنید که می‌خواهید دسترسی خزنده‌های وب را متوقف کنید تا به صفحه هدفی که می‌خواهید در SERP رتبه بالایی داشته باشید منجر شود. سپس، آن صفحات وب دیگر را از سرور خود حذف کنید تا به طور تصادفی تحت ساختارهای URL مختلف بازنشر نشوند.

5. صفحه را Noindex کنید

هنگامی که قوی ترین صفحه خود را انتخاب کردید، محتوای صفحه ضعیف تر را در آن ادغام کنید. همچنین، بخش‌هایی را که با محتوایی که قبلاً در صفحه پایه وجود دارد، همپوشانی دارند حذف کنید. در نهایت، یک تغییر مسیر 301 از URL ضعیف تر به URL قوی تر ایجاد کنید تا باعث شود آن از SERP ها خارج شود.

3. از URL Canonical استفاده کنید

اولین راه برای رفع آدم‌خواری کلمات کلیدی در سئو، بهینه‌سازی صفحه مشکل‌ساز برای جستجوهای خاص است.

پیوندهای زیر بیشتر در مورد آدمخواری کلمات کلیدی و نحوه اعمال آن در بهینه سازی موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

رفع آدم خواری کلمات کلیدی در خلاصه SEO

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف استفان به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/how-to-fix-keyword-cannibalization-in-seo/

هنگامی که تگ noindex را برای صفحه آدم خوار قرار دادید، باید با مشاهده خروج URL از SERP، تغییرات را در عرض یک یا دو هفته مشاهده کنید.

به عنوان مثال، یک مالک سایت ممکن است پنج صفحه فرود برای یک کمپین تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) داشته باشد که حاوی طرح و محتوا دقیقاً یکسان است اما تماس برای اقدام (CTA) برای آزمایش نرخ تبدیل متفاوت است.

اگر به طور تصادفی یک یا چند صفحه را ایجاد کرده باشید که هدف جستجوی کاربر یا کلمات کلیدی یکسانی را هدف قرار می دهد، این مرحله به خوبی کار می کند. در این حالت، شما فقط می‌خواهید که یک صفحه وب توسط موتورهای جستجو خزیده شود، زیرا داشتن چندین صفحه که مخاطبان یکسانی را جذب می‌کنند، فقط دید ارگانیک و ترافیک صفحه قوی‌تر را کاهش می‌دهد.

بهترین روش دیگر برای رفع آدم خواری کلمات کلیدی، ادغام صفحات رقیب در یک منبع واحد و معتبرتر است. اگر هیچ یک از صفحات به تنهایی قوی نباشد، این گزینه عالی است.

در این صورت، نمی خواهید گوگل و سایر موتورهای جستجو فکر کنند که با داشتن پنج صفحه تقریباً تکراری، سعی در دستکاری نتایج جستجو دارید. بنابراین، راه‌اندازی یک URL متعارف برای صفحه اصلی روش صحیحی است که باید دنبال شود و توسط ارائه‌دهندگان موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo و Bing برای جلوگیری از مشکلات فهرست‌بندی و رتبه‌بندی تشویق می‌شود.

برای noindex یک صفحه وب، فقط باید تگ rel=”noindex” را در قسمت هدر کد HTML اضافه کنید. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید و افزونه‌های سئو مانند AIOSEO، Rank Math یا Yoast را نصب کرده‌اید، می‌توانید بدون لمس کردن هیچ یک از HTML یک کادر را علامت بزنید تا URL را فهرست نکنید.

این راهنمای بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) چگونگی رفع آدم خواری کلمات کلیدی در سئو را توضیح می دهد.

یک راه سریع و آسان برای رفع آدم‌خواری کلمات کلیدی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو در حالی که همچنان صفحه مشکل‌دار را بدون کار اضافی منتشر می‌کنید، متعارف کردن URL است.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

اگر نمی‌توانید صفحات مشکل‌دار وب‌سایت خود را حذف، ادغام، متعارف یا تغییر مسیر دهید، گزینه نهایی برای رفع آدم‌خواری کلمات کلیدی این است که URL‌های رقیب را فهرست‌بندی نکنید. با این حال، شما فقط باید از این استراتژی به عنوان آخرین راه حل برای سئو استفاده کنید زیرا روش های دیگر لیست شده در این صفحه نتایج بهتری ارائه می دهند.

با این حال، این استراتژی نه تنها برای رفع مشکلات محتوای مشابه مفید است. همچنین می تواند برای هر نوع صفحه رقیب در SERP کار کند، خواه محتوای تکراری داشته باشد یا نداشته باشد.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب دارای ترافیک بالا و دیگری دارای نرخ تبدیل بالایی است، باید از صفحه پر بازدید به عنوان URL اصلی خود برای رفع مشکلات آدم خواری کلمات کلیدی استفاده کنید. این استراتژی به شما این امکان را می‌دهد که محتوای نرخ تبدیل بالا را به صفحه‌ای که بازدیدکنندگان بیشتری جذب می‌کند منتقل کنید.منجر به صفحه وب بهتری می شود که هر دو نقطه قوت را دارد.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که بیشتر در مورد اصول آدمخواری کلمات کلیدی توضیح می دهد تا به شما در ایجاد استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی بهتر کمک کند.

چگونه می توان ادم خواری کلمات کلیدی را در سئو برطرف کرد

چگونه می توان ادم خواری کلمات کلیدی را در سئو برطرف کرد

1. صفحه را از حالت بهینه خارج کنید

همانطور که متوجه شدید، راه‌های مختلفی برای از بین بردن آدم‌خواری کلمات کلیدی در وب‌سایت شما وجود دارد تا از رقابت صفحات وب برای کلمات کلیدی مشابه در SERP جلوگیری شود، که بهترین راهبردها برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو شامل بهینه‌سازی صفحه مشکل‌ساز، ادغام صفحات آدم‌خوار با یکدیگر است. ، با استفاده از یک URL متعارف، حذف و تغییر مسیر محتوای تکراری و استفاده از تگ noindex. پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به بهبود استراتژی کلی SEO شما برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر کمک کند.