نحوه بهینه سازی متن ALT تصویر برای سئو (8 روش برتر)


این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه بهینه سازی متن ALT تصویر را برای سئو توضیح می دهد.

در زیر، فهرستی از بهترین نکات بهینه سازی متن ALT تصویر را مشاهده خواهید کرد که می توانید از آنها برای بهبود رتبه بندی و ترافیک وب سایت خود بر اساس بهترین شیوه های متن ALT تصویر در بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول ویژگی های متن ALT تصویر بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی بهتر کمک کند.

نحوه بهینه سازی متن ALT تصویر برای سئو: بهترین روش ها

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

نحوه بهینه سازی متن ALT تصویر برای سئو

1. کلمه کلیدی سئوی هدف را وارد کنید

اولین راه برای بهینه سازی متن ALT برای سئو این است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در تگ قرار دهید. علاوه بر دسترسی بیشتر به تصاویر شما برای کاربران دارای اختلالات بینایی، از جمله کلیدواژه هدف شما، برجستگی کلمه کلیدی شما را برای بهینه سازی موتورهای جستجو افزایش می دهد.

افزودن کلمات کلیدی مورد نظر به ویژگی‌های متن ALT، خزنده وب Google را قادر می‌سازد تا با تصویر و جستارهای مرتبطی که باید در جستجوی تصویر Google رتبه‌بندی کند، ارتباط برقرار کند. همچنین با تأیید اینکه صفحه باید برای کدام کلمات کلیدی در جستجوی گوگل ایندکس شود، به بهبود سئوی درون صفحه برای محتوا کمک می کند.

2. عبارت کلیدواژه را از جلو بارگذاری کنید

بهترین روش دیگر برای بهینه سازی متن ALT این است که کلمه کلیدی خود را در این ویژگی HTML بارگذاری کنید. هم خزنده‌های موتور جستجو و هم نرم‌افزارهای صفحه‌خوان محتوا را در قسمت متن ALT از چپ به راست می‌خوانند، بنابراین مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر شما در ابتدای این ویژگی ظاهر می‌شود.

الگوریتم‌های رتبه‌بندی موتورهای جستجو، وزن اضافی SEO را به کلمات کلیدی که در ابتدای عناصر HTML خاص، از جمله ویژگی ALT تصویر، کشف می‌شوند، اختصاص می‌دهند. بنابراین، هرچه بتوانید عبارت کلیدی خود را به ابتدای قسمت متنی ALT نزدیکتر کنید، برای برجستگی کلمه کلیدی و رتبه بندی موتورهای جستجو بهتر است.

3. متن ALT تصویر را کوتاه نگه دارید

همچنین می توانید سئوی متن ALT را با کوتاه نگه داشتن آن بهبود بخشید. هرچه متن کوتاه‌تر باشد، سیگنال قوی‌تر برای بهینه‌سازی موتور جستجو است.

این یک تمرین خوب است که طول ویژگی های ALT خود را به 150 کاراکتر یا کمتر محدود کنید. هیچ محدودیتی برای مقدار متنی که می‌توانید به ویژگی ALT اضافه کنید وجود ندارد، اما نرم‌افزار صفحه‌خوان معمولاً خواندن برچسب‌ها را زمانی که از 125 کاراکتر فراتر می‌رود متوقف می‌کند و خزنده‌های موتور جستجو ممکن است ارتباط قدرت متن ALT را در صورت طولانی بودن آن کاهش دهند.

یک تگ مختصر ALT تلاش‌های سئوی شما را برای کلمات کلیدی خاص به حداکثر می‌رساند و در عین حال به کاربرانی که دارای اختلالات بینایی هستند نیز سود می‌رساند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

4. کلمات غیر ضروری را وارد نکنید

نکته بعدی در این لیست از نکات بهینه سازی متن ALT تصویر این است که از استفاده از کلمات غیر ضروری در توضیحات خود اجتناب کنید. اگر می‌خواهید متن ALT خود را برای بهینه‌سازی بهتر موتور جستجو بهینه کنید، نباید کلماتی مانند «تصویر» یا «تصویر» را در ویژگی متن ALT وارد کنید.

خزنده‌های وب مانند Googlebot از قبل می‌دانند که فایل تعبیه‌شده شما یک تصویر است، و نمی‌خواهید آن را مجبور کنید تا از طریق داده‌های غیرضروری اسکن کند تا کلمه کلیدی مورد نظر خود را پیدا کند.

5. تصویر را به طور دقیق توصیف کنید

توصیف دقیق تصویر روشی موثر برای بهینه سازی متن ALT برای بهینه سازی موتورهای جستجو و استانداردهای دسترسی وب و الزامات مربوط به انطباق با ADA است.

به عنوان مثال، ویژگی ALT عمومی “تهویه مطبوع قابل حمل Honeywell” به اندازه “تهویه مطبوع قابل حمل Honeywell مدل MN4HFS9 متصل به پنجره” برای موتورهای جستجو و کاربران دارای ناتوانی بینایی توصیفی نیست.

تگ های متنی ALT که به خوبی نوشته شده اند و برای SEO بهینه شده اند و در عین حال داده های متنی اضافی را نیز ارائه می دهند، الگوریتم گوگل را قادر می سازد تصاویر شما را فهرست و رتبه بندی کند—و محتوا-در نتایج جستجو با دقت بیشتر و همچنین رعایت الزامات انطباق ADA.

6. در صورت لزوم از متن ALT خالی استفاده کنید

وقتی صحبت از بهترین شیوه های بهینه سازی متن ALT تصویر و الزامات انطباق با ADA می شود، همه تصاویر به ویژگی های ALT بهینه سازی شده نیاز ندارند. طبق استانداردهای دسترسی به وب، تصاویر صرفاً تزئینی می توانند متن ALT خالی داشته باشند، اگر برای کاربر برای درک زمینه صفحه ضروری نباشد.

اگر یک تصویر تزئینی اطلاعات معنی‌داری به محتوا اضافه نمی‌کند، یک تگ خالی ALT به نرم‌افزار صفحه‌خوان اجازه می‌دهد تا تصویر را به کاربر اعلام نکند. همچنین به سرعت بخشیدن به فرآیند بهینه سازی صفحات وب شما کمک می کند زیرا لازم نیست برای هر عنصر تصویر یک متن ALT خاص بنویسید.

7. متن ALT یک تصویر را برای هر کلمه کلیدی بهینه کنید

یکی دیگر از راه های برتر برای بهینه سازی متن ALT در سئو، استفاده از یک کلمه کلیدی در هر تصویر است. هرگز یک کلمه کلیدی را بیش از یک بار در سایر ویژگی های متن ALT تصویر تکرار نکنید.

یک کلمه کلیدی هدف در هر ویژگی ALT برای گوگل کافی است تا ارتباط صحیحی برای سئوی درون صفحه داشته باشد. همچنین به شما کمک می کند با کاهش شانس استفاده از تاکتیک های دستکاری رتبه بندی به نام پر کردن کلمات کلیدی، از جریمه دستی یا الگوریتمی جلوگیری کنید.

8. متن ALT SEO را با نام فایل تصویر مطابقت دهید

نامگذاری نام فایل تصویر با کلمه کلیدی مشابه متن ALT هدف می تواند با تأیید این دو سیگنال SEO با یکدیگر به بهبود بهینه سازی متن ALT تصویر کمک کند.

هنگامی که نام فایل تصویر و ویژگی ALT مطابقت دارند، ارتباط‌هایی را که الگوریتم برای ایندکس و رتبه‌بندی مناسب عکس شما در Google Images و محتوایی که تصویر برای جستجوی Google در آن قرار داده شده است، تقویت می‌کند.

درباره متن ALT تصویر بیشتر بیاموزید

پیوندهای زیر بیشتر در مورد متن ALT تصویر و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

بهینه سازی متن ALT تصویر در SEO خلاصه بهترین روش ها

امیدوارم از این راهنمای توضیح نحوه بهینه سازی متن ALT تصویر در سئو لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، نکات زیادی برای بهینه‌سازی متن ALT تصویر وجود دارد که می‌توانید برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجوی وب‌سایت خود دنبال کنید، بهترین روش‌های متن ALT تصویر از جمله بارگذاری عبارت کلیدی خود از جلو، کوتاه نگه داشتن متن، و بهینه‌سازی بیش از حد یک ویژگی ALT، و مطابقت متن ALT با نام فایل تصویر. پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به بهبود استراتژی کلی SEO شما برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر کمک کند.
منبع: https://seochatter.com/how-to-optimize-image-alt-text-for-seo/