نحوه انجام ممیزی فنی سئو (راهنمای گام به گام)

گام بعدی برای انجام ممیزی فنی سئو این است که اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای بارگیری در سریع ترین زمان ممکن بهینه شده است، زیرا صفحاتی که بارگذاری بیش از حد طول می کشد باعث ناامیدی کاربران شما می شود و باعث می شود آنها سایت شما را ترک کنند و بر نرخ پرش شما تأثیر منفی بگذارد.

SSL یک ویژگی امنیتی ضروری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و وب سرور را رمزگذاری می کند و از داده های ارسال شده در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می کند.

برای انجام این کار، را باز کنید ابزار Google Pagespeed Insights، URL خود را وارد کرده و کلیک کنید تجزیه و تحلیل.

مرحله 3: سئو فنی برای یک وب سایت: تست برای بهینه سازی عملکرد PageSpeed

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چگونه یک حسابرسی فنی سئو انجام دهیم

1. یک خزیدن کامل سایت انجام دهید

در زیر، نحوه انجام یک ممیزی فنی سئو را یاد خواهید گرفت که تمام عوامل ضروری را که باید به آنها توجه کنید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد و تجربیات کاربر بهینه ارائه می کند را پوشش می دهد.

Sitemap.xml و Robots.txt دو فایلی هستند که برای کمک به موتورهای جستجو برای خزیدن و فهرست بندی مناسب وب سایت شما بسیار مهم هستند.

برای بررسی لینک های داخلی خود، ابتدا ساختار آن ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که لینک ها به مفیدترین محتوای مرتبط اشاره می کنند و مهم ترین محتوای شما (صفحات ستونی و غیره) بیشترین لینک هایی را دارد که به آنها اشاره می کند. راهنمای مرتبط ما در مورد بهترین شیوه های پیوند داخلی برای نکات، ساختار و استراتژی های سئو برای پیوندهای داخلی را ببینید.

بیشتر از 60 درصد مردم از گوگل کروم استفاده می کنند برای دسترسی به وب فرض کنید از مرورگر دیگری برای مشاهده و به روز رسانی وب سایت خود استفاده می کنید. در این صورت، وظیفه بعدی شما این است که Chrome را باز کنید و آزمایش کنید که تجربه مشابهی را در مرورگر دلخواه خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام همین کار با دستگاه تبلتی مانند iPad، جهت‌های صفحه افقی و عمودی را آزمایش کنید.

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه انجام ممیزی فنی سئو را توضیح می دهد.

در مرحله بعد، از یک پلتفرم مانند ابزار رایگان Ahrefs Broken Link Checker برای شناسایی لینک های شکسته که نیاز به تعمیر دارند، استفاده کنید.

7. استفاده از داده های ساخت یافته را مرور کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

قبل از اینکه ممیزی فنی سئوی خود را کامل کنید، بررسی کنید که سایت شما در وهله اول از داده های ساخت یافته استفاده می کند. اگر داده‌های ساخت‌یافته را به سایت خود اضافه نکرده‌اید، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته به وب‌سایت مراجعه کنید تا نحوه انجام آن را بیاموزید.

برای نقشه سایت، موارد زیر را بررسی کنید:

مرحله 4: بررسی ممیزی فنی سئو نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل

اولین قدم برای انجام ممیزی سئو، اجرای خزیدن سایت با استفاده از ابزارهای سئو مانند: ممیزی سایت Ahrefs. با انجام این کار، فهرستی جامع از خطاهایی که بر عملکرد و نمایه سازی سایت شما تأثیر می گذارد، ایجاد می کند.

مرحله 1: خزیدن کامل سایت حسابرسی فنی سئو با Ahrefs انجام دهید

استفاده از نشانه‌گذاری داده‌های ساخت‌یافته در صفحات شما می‌تواند به شما کمک کند تا با کمک به Google در درک بهترین راه برای ارائه آن‌ها برای عبارت‌های جستجوی مرتبط، املاک و مستغلات برتر را در صفحات نتایج جستجو به دست آورید.

البته، همه ما به مجموعه ای پر از دستگاه های هوشمند دسترسی نداریم که بتوانیم برای این کار از آنها استفاده کنیم. خوشبختانه، یک جایگزین وجود دارد، که شبیه سازی صفحه نمایش دستگاه های مختلف از طریق مرورگر وب است.

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه حسابرسی فنی سئو را انجام دهید

این گزارش فنی وب‌سایت به شما کمک می‌کند هر چیزی را که ممکن است در ممیزی نادیده گرفته‌اید، انتخاب کنید، و این اطمینان را می‌دهد که در مورد تسریع عملکرد و قابلیت استفاده سایت خود، سنگ تمام نگذارید.

درباره سئو فنی بیشتر بدانید

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/how-to-do-a-technical-seo-audit/

با این حال، قبل از اینکه یک روز به آن زنگ بزنید، آن را باز کنید صفحات را در Google Search Console بزنید و به آن نگاه کنید چرا صفحات ایندکس نمی شوند برگه

خطاهای خزیدن و مشکلات نمایه سازی را بررسی کنید

در اینجا، شما به دنبال مشاهده این هستید که همه معیارهای زیر برآورده شده اند:

سپس، روی دستگاه را تغییر دهید نماد، تصویر کوچکی از تلفن هوشمند و لپ تاپ در کنار عناصر برگه

مرحله 2: ادامه مثال برای پاسخگویی در دستگاه‌ها در Chrome

بدون گواهینامه SSL که به درستی پیکربندی شده باشد، موتورهای جستجو مانند Google سایت شما را برای کاربران ناامن و ناامن می بینند، به این معنی که صفحات در نتایج جستجو تنزل می یابند و بدتر از آن، سایت شما با خطاهای حریم خصوصی کاربران مواجه می شود که مانع از دسترسی آنها به محتوای شما می شود.

این ابزار بینش دقیقی از عملکرد سایت شما و هر مشکلی که باید به آن توجه شود ارائه می دهد.

تست برای بهینه سازی عملکرد 1

پیوندهای داخلی نقش ارزشمندی در کمک به خزنده های جستجو برای درک روابط بین محتوای شما و افزایش زمانی که کاربر در وب سایت شما صرف می کند با هدایت آنها به سایر محتوای مفید بازی می کند.

همانطور که متوجه شدید، تعدادی از بهترین شیوه های فنی سئو وجود دارد که مهمترین آنها شامل خزیدن کامل سایت، تست پاسخگویی، اندازه گیری عملکرد، بررسی نقشه های سایت و فایل های robots.txt، تست SSL، بررسی لینک های داخلی، ممیزی داده های ساخت یافته، و بررسی خطاهای خزیدن و مشکلات نمایه سازی. پیروی از این دستورالعمل ها برای انجام سئوی فنی می تواند به صفحات وب شما کمک کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند، ترافیک ارگانیک بیشتری را هدایت کنند و تجربه های کاربری با کیفیتی را ارائه دهند.