نحوه اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت برای سئو (گام به گام)


این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه اضافه کردن Schema Markup را به یک وب سایت توضیح می دهد.

در زیر، راهنمای گام به گام و مناسب برای مبتدیان را پیدا خواهید کرد که به شما نشان می دهد چگونه Schema را به سه روش مختلف به وب سایت ها اضافه کنید تا بتوانید مورد مناسب خود را انتخاب کنید.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که اصول نشانه گذاری طرحواره را توضیح می دهد تا به شما کمک کند دید جستجو و ترافیک وب سایت خود را بهبود بخشید و مؤثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو را برای موفقیت طولانی مدت ایجاد کنید.

نحوه اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت برای سئو

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

نحوه اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت برای سئو

1. Schema Markup را به صورت دستی اضافه کنید

مرحله 1: بهترین طرحواره برای محتوای خود را تعیین کنید

اگر راهنمای دیگر ما برای مثال‌های طرحواره برای SEO را بخوانید (لینک در پایین این صفحه است)، می‌دانید که می‌توانید انواع مختلفی از نشانه‌گذاری طرحواره را اضافه کنید.

برای مثال، اگر در حال ایجاد یک آموزش هستید، احتمالاً می خواهید از طرح چگونگی استفاده کنید، در حالی که بیوگرافی مدیر عامل شرکت شما استفاده از طرحواره شخص را تضمین می کند.

برای این آموزش، ما بر روی طرح واره مقاله اصلی تمرکز خواهیم کرد، زیرا تصور می کنیم اکثر صاحبان وب سایت باید از آن استفاده کنند.

مرحله 2: یک قالب طرحواره را انتخاب کنید

سه قالب طرحواره مختلف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

این شامل:

JSON-LD (نشانگذاری شی جاوا اسکریپت برای داده های پیوندی)

JSON-LD محبوب ترین فرمت طرحواره برای سئو است و ما در این آموزش از آن استفاده خواهیم کرد. پیاده سازی و نگهداری آن آسان است و به شما امکان می دهد چندین نوع طرحواره را در یک صفحه اضافه کنید، که همه آنها برای کمک به خزنده های جستجو برای درک سایت شما ایده آل هستند.

میکروداده

مانند JSON، Microdata نسبتاً آسان است. با این حال، با استفاده از ویژگی‌های مجموعه برای تعریف ویژگی‌های طرحواره در ساختار HTML شما کار می‌کند، که می‌تواند آن را به‌روزرسانی، به‌ویژه برای وب‌سایت‌های مقیاس بزرگ، به چالشی تبدیل کند.

RDFa (چارچوب توصیف منبع در ویژگی ها)

RDFa به شما کنترل بیشتری بر روی نشانه گذاری شما می دهد و می تواند انتخاب خوبی برای سایت های سازمانی یا سایت هایی با ساختار پیچیده باشد، اما حفظ آن بسیار چالش برانگیز است.

مرحله 3: ویژگی های طرحواره مربوطه را شناسایی کنید

قبل از شروع کدنویسی و پیاده سازی طرحواره خود، باید بدانید که از کدام ویژگی های طرحواره استفاده کنید. ویژگی های طرحواره ویژگی های خاصی هستند که به بخش هایی از محتوای خود در طرحواره اختصاص می دهید.

برای مثال، با استفاده از طرح مقاله، می‌خواهید جزئیات مربوط به خزنده‌های جستجو را ارائه دهید:

  • عنوان مقاله شما
  • تاریخی که منتشر شد
  • نویسنده مقاله
  • محتوای بدنه مقاله

هر یک از آن ها یک ویژگی در طرح شما خواهد بود. توصیه می کنیم بررسی کنید مستندات در Schema.org تا تمام املاک مورد نیاز خود را بدست آورید.

مرحله 4: طرحواره خود را کد کنید

اکنون که همه قطعات را در جای خود قرار داده اید، زمان آن رسیده است که آنها را برای ایجاد کد طرحواره خود جمع آوری کنید.

طرحواره خود را کد کنید

در اینجا، یک طرح مقاله کامل را می بینید که با استفاده از قالب بندی JSON-LD نوشته شده است.

بیایید ببینیم چگونه این را کنار هم قرار داده ایم.