معرفی و بررسی سیستم های گرمایشی ساختمان مجله دماپویا-اخگرتابش

همچنین، ایمنی شومینه به دلیل باز بودن اطراف آن پایین است و ممکن است باعث بروز حادثه گردد. بنابراینانواع شومینهکه با عناوینی مثل شومینه هیزمی، سنگی و موارد مشابه طراحی وساخته شده نیز با مزایا و معایبی همراه است. جهت سرویس و تعمیر شومینه آشنایی با نحوه عملکرد و همین طور ویژگی‌های ساختاری آن تاثیر بسزایی در استفاده بهینه از این وسیله دارد. برخی از کولرهای گازی می‌توانند در فصل تابستان، سرما و در فصل زمستان، گرما تولید کنند. شما در این شاخه می توانید تمامی محصولات گرمایشی موجود در بازار های ایران و جهان را مورد بررسی ، تحلیل و مقایسه قرار دهید و محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

فاکتورهای مهم که توسط انواع بهترین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تنظیم می‌شوند را در ادامه بحث، بهتر توضیح خواهیم داد. هوای مطبوع، آب گرم و موارد دیگر، همه از اهداف نصب انواع سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان، از بخاری تا جدیدترین سیستم گرمایشی ساختمان و وسیله گرمایشی لوکسدر خانه‌های مسکونی است. در واقع فقط آب، سیال مورد نیاز سیستم های گرمایشی نیست و بسیاری از وسایل گرمایشی هستند که انتقال حرارت بین بیرون و داخل ساختمان را به شیوه دیگری انجام می دهند. دستگاه هایی نظیر دستگاه GHP، داکت اسپلیت ها و دستگاه های گرمایشی VRF . این سیستم ها از انواع سیستم گرمایشی ساختمان اند که دارای مدار آب برای تولید گرما نیستند. یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، فن کویل‌ها هستند.

  • ‌در زمان قدیم خانه ها سیستم‌ گرمایشی رادیاتور و دیگ بخار استفاده میشد.
  • تهیه نوع به‌خصوصی از منابع سوخت ممکن است در محل زندگی شما محدودیت‌هایی داشته باشد.
  • در این روش، آب داغ از لوله‌هایی که در کف منزل و زیر کف‌پوش نصب شده‌اند عبور داده شده و از گرمای حاصله، برای گرم کردن خانه استفاده می‌شود.
  • علاوه بر این موارد برای نصب و راه اندازی ﺁن مانند سایر سیستم ها نیاز به تاسیسات لوله کشی نیست.

پس از گذشت زمان بسیار کمی این هوای گرم به درون فضای مورد نظر شما فرستاده خواهد شد. در این سیستم پرطرفدار گرمایشی به دلیل افزایش بهره‌وری از انرژی کاهش چشمگیری در هزینه‌ها مشاهده می‌کنید. حرکت آب داغ در لوله‌های کار گذاشته شده کف منزل و گرمای حاصل از آن موجب افزایش دما می‌شود. همچنین در فصول سرد سال گرمای یکنواختی به واسطه دیگ‌های بخار در سراسر محل کار یا منزل شما پخش می‌شود.

نکات انتخاب کارآمدترین سیستم گرمایشی منزل

موتورخانه ها مناسب ساختمان های متوسط و بزرگ و پکیج ها مناسب ساختمان های واحدی و کوچک می لینک باشند. سپس این آب گرم شده به وسیله پمپ و لوله کشی هایی که در ساختمان انجام شده به دستگاه های داخل ساختمان اعم از شوفاژها و یا همان رادیاتورها، لوله های سیستم گرمایش از کف، هواسازها، فن کویل ها و … پمپ و انتقال می شود. سیستم گرمایشی؛ تأسیساتی است که از انرژی گرمایی برای کنترل و حفظ درجه حرارت در سطح دلخواه و مطلوب ما در خانه، اداره و ساختمان‌های دیگر استفاده می‌کند. این تأسیسات بخشی از تأسیسات گرمایش، سرمایش و تهویه هوا یا HVAC محسوب می‌شوند. بخاری، شومینه، رادیاتورها، پکیج، فن کویل‌ها، آبگرمکن، موتورخانه و … مواردی از تاسیسات گرمایشی ساختمان است. سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار نصب دشواری ندارد، کاراست و ابعاد کوچکی نیز دارد.

به نظر می رسد، سیستم های گرمایشی گازی جزو محبوب ترین سیستم ها هستند. این سیستم گرمایشی علاوه بر گرم کردن محیط تهویه هوا را نیز بر عهده دارد. نصب رادیاتور قرنیزی به عنوان یک وسیله گرمایشی لوکس در میان سیستم‌های تاسیساتی، جایگزین خوبی برای سیستم گرمایشی شوفاژ و گرمایش از کف بوده و معایب هیچ یک از این دو را ندارد.

معرفی انواع سیستم‌های گرمایشی خانگی: سیستم گرمایش از سقف خانگی

معرفی و بررسی سیستم های گرمایشی ساختمان مجله دماپویا-اخگرتابش