مزایای داده های ساختاریافته (چرا برای سئو مهم است)

داده های ساختاریافته با افزایش حضور آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو، برای وب سایت شما مفید است. اطلاعاتی که از طریق این داده ها به خزنده های جستجو داده می شود برای بهبود دقت محتوای شما با هدف جستجوی عبارت های جستجوی کاربر مطابقت دارد.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/benefits-of-structured-data-for-seo/

گنجاندن این نشانه گذاری در سراسر فروشگاه تجارت الکترونیک شما، اثبات اجتماعی را نشان می دهد، که اساساً کیفیت و مطلوبیت محصولات شما را در چشم مشتریان تأیید می کند.

فرض کنید شما یک بار، رستوران، شرکت تحویل غذا یا هر تجارت خدماتی را اداره می کنید. در این صورت، نظرات مثبت می‌تواند مستقیماً روی نتیجه شما تأثیر بگذارد، بنابراین گنجاندن آنها در فهرست نتایج جستجوی شما می‌تواند منجر به افزایش رزرو، سفارش‌ها و تحویل شود.

6. برای جستجوی محلی بهینه می شود

محتوایی که مستقیماً به درخواست جستجوی کاربر پاسخ می‌دهد می‌تواند در قطعه‌های برجسته مانند مورد بالا ظاهر شود. وقتی کاربران این را می بینند، می توانند قبل از کلیک کردن، تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه آیا محتوا نیازهای آنها را برآورده می کند یا نه، بگیرند، در نتیجه تعداد کمتری از کاربران دکمه برگشت خود را فشار می دهند و به نرخ پرش شما آسیب می رسانند.

4. شهرت شما را به عنوان یک منبع معتبر و قابل اعتماد بهبود می بخشد

در زیر، خواهید آموخت که چرا داده های ساختاریافته برای بهبود دید وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) و هدایت ترافیک بیشتر به محتوای شما مهم است.

گاهی اوقات، بازدیدکنندگان وب سایت شما را به دلیل مشکل قابلیت استفاده، مانند سرعت پایین بارگذاری صفحه، ترک می کنند. با این حال، در اغلب موارد، محتوا با هدف جستجوی آنها مطابقت ندارد.

مردم برای ارائه اطلاعات مرتبط، قابل اعتماد و دقیق به Google اعتماد دارند. اگر این کار را نمی کردند، پرکاربردترین موتور جستجو در جهان نبود.

اما این همه ماجرا نیست. هنگامی که صفحات شما مانند یک منبع قابل اعتماد توسط گوگل به نظر می رسند، می توانید بک لینک های ارگانیک بیشتری برای افزایش امتیازات Domain Authority و Page Authority خود به دست آورید. در نتیجه، سایت‌های بیشتری شروع به پیوند مجدد به محتوای شما می‌کنند تا معیارهای سئو را افزایش دهند.

5. افزایش فروش با اثبات اجتماعی

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

مزایای داده های ساختاریافته برای سئو

مزایای اصلی داده های ساختاریافته این است که از کد HTML برای بهبود نحوه درک و نمایش محتوای شما در صفحات نتایج توسط موتورهای جستجو استفاده می کند. داده‌های ساخت‌یافته به خزنده‌های جستجو داده‌های اضافی درباره عناصر کلیدی صفحه وب شما، مانند افراد، مکان‌ها، یا انواع محتوا (بازبینی، پرسش‌های متداول، آموزش‌ها و غیره) می‌دهد.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که اصول داده های ساختار یافته سئو و نحوه اعمال آن را در وب سایت شما توضیح می دهد.

مزایای داده های ساخت یافته (چرا برای سئو مهم است)

با این اوصاف، رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها بیشتر از فروشگاه‌های آنلاین سود می‌برند.

افزایش فروش با اثبات اجتماعی 1

هر چه تعداد افراد بیشتری از وب سایت شما پرش کنند، موتورهای جستجو کمتر آن را به عنوان یک منبع مفید و مرتبط نگاه می کنند و رتبه بندی جستجو پایین تر می رود.

همانطور که متوجه شدید، داده های ساختاریافته اهمیت دارند زیرا از کد HTML برای بهبود نحوه درک و نمایش محتوای شما توسط موتورهای جستجو در صفحات نتایج جستجو استفاده می کنند. داده‌های ساخت‌یافته به خزنده‌های جستجو داده‌های اضافی درباره عناصر کلیدی صفحه وب شما، مانند افراد، مکان‌ها، یا انواع محتوا برای نمایه‌سازی، رتبه‌بندی و نمایش بهتر در SERP می‌دهد.