محتوای سئو شده چیست؟

بهترین کار دنبال کردن اخبار مربوط به سئو و آموزش سئو، آشنایی با باتها و الگوریتمهای گوگل است تا موثرترین روش را استفاده کنید. توی اینم مطلب قراره روش ها و راه های جلوگیری از ایندکس شدن مطالب و صفحات خاصی از سایت در موتور های جستجو و مشخصا گوگل رو بررسی کنیم. کاربران آنلاین نیز برای این رتبهبندی گوگل ارزش زیادی قائلاند، پس اگر وبسایتی از نظر گوگل اعتبار داشته باشد، ناخودآگاه در ذهن کاربران نیز معتبر شناخته میشود. بخصوص اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، منابع مفید و معتبر زیادی برای این کار در اختیار شما قرار دارد. هنگامی که صحبت از سئو سایت میشود، اغلب بر روی ساختن لینک و تبادل لینک بحث میشود اما مهمترین بحث در سئو به خود سایت شما مربوط میشود.

بهتر است همواره سئو را ادامه دهید تا هیچ گاه دچار افت جایگاه در گوگل نشوید. ممکن است رقبای شما به فکر هک کردن سایت شما بیافتند، بنابراین بهتر است امنیت سایتتان را تامین کنید تا دچار این مشکل نشوید. بنابراین برای افزایش کاربران سایت، سرعت سایتتان را افزایش دهید. اگرچه ممکن است نتایج بهینه سازی موتور جستجو به سرعت دیده نشود ، اما در طولانی مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه سایت و افزایش بازدید کنندگان می شود. برای بررسی سرعت سایت نیز می توان از Google PageSpeed Insights استفاده کرد. تحقیقات سایت Ahrefs نشان میدهد که از بین دو میلیون کلمه کلیدی بررسی شده (انگلیسی) URLهای کوتاه توانستهاند رنک بهتری کسب کنند. در مبحث آموزش سئو یاد خواهید گرفت که استفاده از ساختار صحیح در وب، تاثیر چشمگیری برای کسب و کار شما دارد. برچسب x-robots به شما امکان می دهد همان کاری را که برچسب های متا ربات ها حتی در هدرهای یک پاسخ HTTP انجام می دهند، انجام دهید. پاسخ این سوال بسیار ساده است. بعد از تماشای این دوره چه تغییری در حرفهام ایجاد میشود؟ در این سطح مباحث متنوعی از حوزههای تکنیکال گرفته تا محتوا، بکلینک و سناریوهای مختلفی که میتوان برای سئوی سایتها در نظر گرفت، آموزش داده میشوند.

یک وب سایت خوب با سئو داخلی خوب، میتواند در مراحل بعدی به لینک سازی هم بپردازد اما اولین قدم، سئو داخلی وب سایت reverse-seo سایت است. بهتر است بدانید بهینه سازی سایت فرایندی زمان بر است و شما باید از ابتدای ایجاد وب سایت، به فکر بهبود آن باشید؛ بنابراین به دنبال نتیجهگیری کوتاه مدت از طریق بلک سئو (Black SEO) نباشید. بنابراین ادامه دادن تکنیکی که سال گذشته به بهبود رتبه سایت شما کمک کرده است، ممکن است به رتبه سایت شما آسیب بزند. بنابراین میتوانید با مدیریت محتوا و در کنار آن بازاریابی صحیح سئو، رتبه سایت تان را بهبود بخشید. فعال سازی و تنظیم این فایل بسیار مهم و ضروری است گرچه با استفاده از عملکردهای دیگری مانند noindex نیز می توان برای جلوگیری ایندکس صفحات سایت استفاده کرد اما این تگ توانایی جلوگیری از ایندکس یک دسته از صفحات را ندارد و امکان استفاده از آن برای صفحات به صورت جداگانه نیز وجود ندارد. قیف فروش اینترنتی در کل 4 مرحله، جذب، تبدیل، فروش و وفادار سازی دارد که سئو فرایند جذب را انجام میدهد و محتوای سئو شده فرایند تبدیل مشتری به علاقهمند و درنهایت فروش و پولسازی.

در این حالت برای اینکه از طرف گوگل به داشتن محتوای duplicate و تکراری متهم نشویم، باید یکی از آنها را نگه داشته و بقیه را از دید موتور جستجو پنهان کنیم. گاهی اوقات در زمان جستوجو نمیدانیم چگونه پرسش خود را مطرح کنیم. اما علاوه بر آموزشهای کلی که در سطح پیشرفته فرامیگیرید، ممکن است شما تمایل داشته باشید در یکی از حوزهها به صورت تخصصی وارد شوید. اما از آنجایی که بازاریابی بخش زیادی از هزینه تولید محتوا سایت را به خود اختصاص می دهد، مدیران سایت ها سعی می کنند تا این هزینه ها را کاهش دهند. اما اینجا رابطه مشترکی نیز بین بازاریابی محتوا و سئو مشخص می گردد و آن این است که هدایت بازدید کننده بیشتر به وب سایت توسط سئو انجام می شود و بازاریابی محتوا بازدیدکنندگان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. بنابراین این ربات در بالا رفتن سئو سایت اهمیت فراوانی دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. Wildcards کاراکترهای خاصی هستند که می توانند به عنوان مکان نگهدار برای سایر نمادها در متن کار کنند و بنابراین فرآیند ایجاد فایل robots.txt را ساده می کنند. در قدم بعدی آموزش سئو، باید روند اجرای یک پروژه سئو را فرا بگیرید.

در این سطح موردتوجه قرار میگیرند. مخاطبان آموزش سئو و بهینه سازی سایت بسیار گسترده و متنوع هستند، به همین دلیل سطح دانش و آگاهی این افراد بسیار متفاوت است. در حال حاضر دوره های متعدد آنلاین و حضوری در حوزه سئو و بهینه سازی سایت برگزار میشود که انتخاب را برای شما بسیار دشوار میکند. در قدم بعدی از آموزش رایگان تولید محتوا با من همراه باشید تا بهتون یاد بدم که چطور بنویسید. بهتر است برای آموزش سئو از اساتید یا منابعی استفاده کنید که تخصص و تجربه خود را در این حوزه اثبات کرده باشند. این اصطلاح در سالهای اخیر اهمیت بیشتری هم پیدا کرده، از وقتیکه گوگل اعلام کرده اولویت رتبه بندی سایتها، نسخه موبایل آنهاست و اصطلاح جدید دیگری به نام mobile-first indexing نیز به همین دلیل رونمایی شده است. با دکمه اول فایل Robots.txt جدید را دانلود میکنید. علاوه بر این توجه داشته باشید هیچ دوره سئویی نمیتواند به تنهایی برای آموزش سئو کافی باشد، از یکسو شما باید همواره اطاعات و دانش خود را بروز نگه داشته و به دنبال اطلاعات جدید باشید.

در واقع نمیشه در اینجا به تفصل بیان کرد که کنسول جستجوی گوگل چه امکانات وسیعی در اختیارتون میذاره. همان طور که بیان کردیم ربات خزنده و ایندکس کننده گوگل Googlebot نام دارد. به دلیل گستردگی حوزه سئو، نظرات و ایدههای مختلف و گاه متناقضی توسط افراد مختلف بیان میشود که البته همه آنها صحیح نیستند. در مبحث آموزش سئو نحوه آدرس دهی صحیح صفحات نیز به این صورت باید باشد که برای هر دستهبندی یک فولدر در نظر گرفته شود و نام صفحات بر اساس عنوان صفحه در نظر گرفته شود. در Google Analytics به دنبال جستجوی سایت زیر عنوان Behavior باشید. سئوی منفی غیراخلاقی است و اغلب کسانی که درباره آموزش سئو اطلاعی ندارند، به سمت استفاده از ان میروند که درباره سئو اطلاعات کافی ندارند و به دنبال نتیجه گرفتن سریع هستند.

با فراگیری اطلاعات گفتهشده میتوان گفت آموزش سئو مبتدی برای شما انجام شده است. آموزش سئو داخلی سایت (On-Page SEO) شامل چه مواردی میشود؟ برای آغاز، بهتر است آموزش سئو را با مباحث پایه سئو شروع کنیم که شامل دو بخش سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) میشود. برای درک ساده تر این موضوع، فرض کنید قصد خرید محصولی از فروشگاه اینترنتی را دارید اما نمی دانید که این محصول چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد؛ به سادگی وارد بخش توضیحات محصول یا ویژگی های آن می شوید و اطلاعات خوبی در مورد آن کسب می کنید. پس از انتخاب حوزه تخصصی خود بهتر است بقیه آموزشهای خود را در همان حوزه متمرکز کنید، ابزارهای محتلف آن را کامل یاد بگیرید و مهارت خود را ارتقا دهید.

گوگل پست های وبلاگ را رتبه بندی می کند (و افراد از آنها بازدید می کنند) زیرا اطلاعات یا توصیه های مفیدی را ارائه می دهند. در طرف مقابل اگر محتوای مفیدی در کار نباشد، بهترین راهکارها هم کارساز نخواهند بود. سلام جناب حسینی عزیز با توجه به آپدیت های اخیر گوگل اپدیت محتواهای قدیمی در بالا بردن جایگاه کلمات کلیدی آنها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. تحقیق کلمات کلیدی (Keyword research) چیست ؟ این روند از فعالیتهای سئو داخلی شروع میشود، اینکه تحقیق کلمات کلیدی را از کجا شروع کنید و چگونه انجام دهید. به این استراتژی، هدفگذاری کلمات کلیدی میگوییم که در دوره جامع سئوکاران وبمستر آموزش داده شده است. اگر در ابتدای راه هستید، بهتر است برای آموزش سئو و یادگیری مطالب، ابتدا با دقت تمام بر روی سئو داخلی سایت نظارت کنید و کدنویسیهای مرتبط با سئو و متاها را کنترل نمایید و با خیال راحت بر روی سئو خارجی سایت تان کار کنید. بهینه سازی تصاویر و محتوا درون سایت، ساختار چینش صفحات و لینکسازی بین آنها و چندین فاکتور مهم دیگر از جمله مواردی هستند که جزو سئو داخلی سایت محسوب می شوند. گوگل ابزارهای متنوعی را برای بهینه سازی سایت در اختیار شما قرار میدهد.

یکی دیگر از عناصری که تشخیص صفحات وب را برای رباتهای جستجوگر آسان میکند، نشانه گذاری اسکیما است. مثلا لینک دادن به وب سایتهای بی کیفیت، یکی از این موارد است. برای این منظور پیگیری اخبار، پادکستها و سایتهای معتبر فعال در حوزه سئو توصیه میشود. داشتن یک لینک پروفایل طبیعی و کسب لینکهای ارزشمند از سایتهای معتبر و مرتبط تاثیر بسزایی در سئوی سایت شما خواهد داشت. گوگل کاربر محور است و تجربه کاربری خوب، یکی از عوامل موثر در رتبه سایت شماست؛ بنابراین مشکلات داخلی سایت میتواند اثرات مخربی بر رتبه سایت شما داشته باشد. بنابراین پیش از هرچیز بر روی سایت و رفع مشکلات احتمالی آن متمرکز شوید. بنابراین با مدیریت محتوای صحیح، به دنبال سئو سفید بروید. می توانید با دنبال کردن این کانال ها در یوتیوب از طریق ویدئو، سئو را یاد بگیرید.

به طور کلی، با بهینهسازی این فاکتورها در پی آن هستیم که دسترسی راحتتر و بهتری به محتواهای وبسایتمان برای کاربران فرآهم کنیم. تفاوت اصلی بین SEO و تبلیغات پولی این است که SEO شامل رتبه بندی “ارگانیک” است ، به این معنی که شما برای حضور در آن فضا هزینه نمی کنید. برای شرکت در دوره آموزش سئو لازم است در دوره ای شرکت کنید که متناسب با نیازها و توانمندیهای شما باشد. ارسال آگهی به مردم با هدف این که به صفحات محصول یا دستهبندی سایت برگردند، اگر محتوای شما شامل لینک به این صفحات میشود. اگر با آموزش سئو مبتدی توانستید یک سایت کوچک با تعداد صفحات محدود را بهینهسازی کنید، حالا با آموزش سئو پیشرفته باید بتوانید برای هر سایتی رتبههای بالا در نتایج جستجو کسب کنید. برخی لینک ها Sub Directory ، دستور همیشه مشخص می کند تا بتوانید همواره از گوگل. اساسا سئو حوزهای است که تغییرات با سرعت زیادی در آن اتفاق میافتند، زیرا گوگل همیشه در حال بروزرسانی الگوریتمهای خود است. نکتهای که نباید هرگز از آن غافل شوید، قرار داشتن در جریان اخبار روز حوزه سئو است.

زمان بارگذاری صفحه، نرخ پرش شما را تعیین می کند، مدت زمانی که یک بازدید کننده در وب سایت شما باقی می ماند. زمانی که شما در متن خود کلمات: سامسونگ، اپل، مایکروسافت استفاده کردهاید، موتورهای جستجو تشخیص میدهند که این متن در مورد تکنولوژی است. اقدامی برای امکان نمایش در رتبههای بالاتر که بهطور قطع هزینههای بسیار زیادی به همراه دارد و در رابطه با صرفهجویی اقتصادی هرگز به اندازه سئو کردن سایت، برای کسب و کارها مقرون به صرفه نیست و بیشتر برای حل مشکل زمانی در معرفی یک محصول فصلی یا با کاربری مقطعی مثلا: تور مسافرتی بکار میآید. اهمیت سئو سایت علاقهمندان به این حوزه را به سمت تولید ابزارهایی برای تحلیل موارد لازم در سئو سایت کرده است. مثلا اگر در حال حاضر برای شرکتی کار میکنید که نیاز به متخصص سئو داخلی دارد، انتخاب این حوزه برای شما بسیار مفید خواهد بود. اما بعنوان شخصی که نزدیک به یک دهه در این حوزه ( برنامه نویسی ، تجارت الکترونیک ، سئو ، دیجیتال مارکتینگ و فروش مستقیم ) و بعنوان مدیر سئو ( از سایت های کوچک بدون یوزر تا سایت هایی بزرگ مثل شیپور ) کار کردم . بنابراین این حقوق های بسیار پایینی که در سایت هایی مثل دیوار و شیپور ثبت شده اند را به عنوان معیار درآمد سئوکار در سال 1400 نبینید، بلکه آنها را پای دانش پایین کارفرماهایی بگذارید که به تازگی وارد دنیای وب شده اند.

واکنش گرا بودن سایت، موضوع بسیار مهمی در سئو است؛ زیرا همیشه جستجوها از طریق دسکتاپ انجام نمیشود و بسیاری از کاربران از تلفن همراه خود برای جستجو در اینترنت استفاده میکنند؛ بنابراین ایجاد نسخه موبایلی وب سایت، باعث میشود کاربر مدت زمان زیادتری را در صفحه شما صرف کند و بر رتبه صفحه شما تاثیر بگذارد. از خاطر مبرید که اگر یک بار به جایگاه یک در گوگل دست پیدا کردید، به این معنی نیست که همیشه در صدر میمانید. همچنین میتوانید روند کار گوگل در انجام یک جستجو و ارائه نتایج مرتبط را درک کنید. از سوی دیگر باید به صورت عملی با چالشهای سئویی مواجه شوید و برای حل آنها راهکار ارائه دهید تا آموزش سئو برای شما اتفاق بیفتد.