لینک های Dofollow در سئو (راهنمای کامل)

خلاصه ای از مزایای برتر پیوندهای dofollow عبارتند از:

  • به عنوان یک سیگنال اعتماد برای الگوریتم های موتورهای جستجو عمل کنید.
  • مقدار PageRank را از صفحه وب مبدا به صفحه مقصد منتقل کنید.
  • به یک صفحه وب کمک کنید تا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی هدف خود رتبه بالاتری داشته باشد.
  • به موتورهای جستجو کمک کنید تا محتوا را برای اهداف فهرست بندی و رتبه بندی کشف کنند.
  • به صفحه هدف، اعتبار صفحه بالاتری بدهید.
  • به وب سایت کلی دامنه اعتبار بیشتری بدهید.

بنابراین، هر چه لینک‌های dofollow با کیفیت‌تر به یک دامنه و صفحات وب مرتبط با آن اشاره کنند، اعتماد، اعتبار و اعتبار وب‌سایت و محتوای آن بالاتر است که منجر به رتبه‌بندی بالاتر و ترافیک جستجوی ارگانیک در گوگل، یاهو و بینگ می‌شود.

برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد این مزایا، به این راهنمای مرتبط مراجعه کنید: چرا پیوندهای Dofollow برای SEO مهم هستند؟

چگونه لینک های Dofollow برای سئو کار می کنند

همانطور که متوجه شدید، بک لینک های dofollow لینک هایی هستند که به وب سایت یا وبلاگ شما برای خزیدن گوگل و سایر موتورهای جستجو اشاره می کنند. و پیوندهای dofollow، عنکبوت‌های موتورهای جستجو را هدایت می‌کند تا لینک را بخزند و مرجع رتبه صفحه سایت مبدا را به سایت مقصد منتقل کنند.

توجه: مقایسه دقیق لینک های nofollow و dofollow را می توان در اینجا یافت: Dofollow vs Nofollow Links در سئو.

لینک های Dofollow در خلاصه SEO

می توانید با مراجعه به صفحه بررسی عمیق در اینجا درباره نحوه عملکرد هر یک از این ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک dofollow اطلاعات بیشتری کسب کنید: بهترین ابزار جستجوگر لینک Dofollow برای SEO.

تفاوت بین لینک های Dofollow و لینک های Nofollow

امیدوارم از این راهنمای پیوندهای dofollow در سئو لذت برده باشید.

برای ایجاد پیوند dofollow باید متن را در یک صفحه وب برجسته کنید و سپس یک لینک به آن اضافه کنید، همانطور که در مثال کد HTML زیر مشاهده می کنید.

اگر می خواهید در مورد این نکات بک لینک سازی dofollow بیشتر بدانید، راهنمای کامل نحوه دریافت بک لینک Dofollow برای SEO را ببینید.

ابزارهایی برای بررسی پیوندهای Dofollow

فرآیند بک لینک‌های dofollow شامل این است که یک مالک وب‌سایت یک هایپرلینک را در یک صفحه وب قرار می‌دهد تا آن را به یک صفحه وب در سایت دیگری که به آن اعتماد دارد متصل کند. هنگامی که گوگل و سایر موتورهای جستجو یک پیوند dofollow را در یک صفحه وب می بینند، دستورالعملی برای خزیدن URL پیوند شده ارسال می کند. در مقابل، یک بک لینک که با ویژگی nofollow تگ شده است به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که لینک را نخزند (یعنی دنبال کنند).

در زیر، یک نمای کلی از بک لینک های dofollow، از جمله اینکه چه هستند، چگونه کار می کنند، اهمیت لینک های dofollow، و راه های بدست آوردن آنها برای بهینه سازی موتورهای جستجوی خارج از سایت (SEO) دریافت خواهید کرد.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتوانید ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.


منبع: https://seochatter.com/dofollow-links/

تفاوت اصلی بین لینک‌های dofollow و nofollow این است که لینک‌های dofollow به صورت رسمی به یک وب‌سایت منتقل می‌شوند در حالی که لینک‌های nofollow سیگنال‌های PageRank را منتقل نمی‌کنند. لینک‌های Dofollow مستقیماً سئو را بهبود می‌بخشند زیرا آنها آب پیوند را به اشتراک می‌گذارند در حالی که لینک‌های nofollow فقط ارزش سئو غیرمستقیم دارند.

جدول مقایسه زیر این تفاوت های کلیدی را گسترش می دهد، بنابراین شما می دانید که چگونه هر عنصر در SEO و تجربه کاربر اعمال می شود.

شاخص Dofollow Nofollow
هدف برای عبور از PageRank برای عبور از PageRank نیست
ارزش سئو بالا کم
خزیده است همیشه خزیده ممکن است خزیده شود یا نباشد
نمایه سازی همیشه برای نمایه سازی استفاده می شود همیشه برای نمایه سازی استفاده نمی شود
ویژگی تگ لنگر هیچ مورد نیاز نیست rel=”nofollow”

هدف ثانویه بک لینک های dofollow انتقال ارزش لینک به نام PageRank از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. الگوریتم های موتورهای جستجو از لینک های dofollow برای اندازه گیری اهمیت و محبوبیت صفحات وب در اینترنت برای اهداف نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کنند.

اهمیت لینک های Dofollow

این راهنما پیوندهای dofollow را توضیح می دهد.

برای به دست آوردن لینک‌های dofollow بیشتر برای سئو، می‌توانید بهترین روش‌ها را برای لینک‌سازی و گسترش لینک دنبال کنید:

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که در 1 مارس 2020، گوگل شروع به برخورد با برچسب های لینک nofollow به عنوان یک اشاره برای اهداف خزیدن و نمایه سازی محتوا در موتور جستجو کرد و نه به عنوان یک دستورالعمل. بنابراین، اگر الگوریتم تشخیص دهد که برای اهداف رتبه‌بندی و نمایه‌سازی مفید است، پیوندهای nofollow ممکن است مقدار PageRank را پاس کنند.

بررسی‌های پیوند dofollow زیر برخی از بهترین گزینه‌ها برای کمک به شما در انجام این نوع تحلیل هستند:

توضیح عمیق تری از فرآیند بک لینک dofollow را می توان در این صفحه یافت: لینک های Dofollow چگونه برای سئو کار می کنند؟

مثال لینک Dofollow

دانستن نحوه کار لینک های dofollow و راه های تولید بیشتر آنها برای سئو (همانطور که در این صفحه توضیح داده شد) می تواند به افزایش رتبه و ترافیک وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ کمک کند.