لیست سایت های میکروبلاگینگ: 20 پلتفرم میکرو وبلاگ نویسی


این راهنما شامل لیستی از سایت های میکروبلاگینگ است.

در مجموع، بهترین 20 وب‌سایت میکروبلاگینگ را که می‌توانید برای شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال برای ایجاد آگاهی بیشتر برای برند یا کسب‌وکار شخصی خود و ایجاد بک لینک‌های با کیفیت بیشتر برای بهینه‌سازی موتورهای جستجوی خارج از صفحه (SEO) استفاده کنید، پیدا خواهید کرد. ترافیک هدفمند به وب سایت شما

این صفحه به دو بخش تقسیم می شود: بخش اول شامل 10 پلتفرم میکرو وبلاگ نویسی است که محبوب ترین هستند و بیشترین مخاطب را دارند. بخش دوم 10 سایت میکرو بلاگ رایگان دیگر را فهرست می کند که می توانید برای کمپین های بازاریابی محتوا و سئوی خود از آنها استفاده کنید. ساخت 20 وب سایت مختلف در کل.

سایت های میکروبلاگینگ

سایت های میکروبلاگینگ چیست؟

سایت‌های میکروبلاگینگ وب‌سایت‌هایی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک و پینترست هستند که وبلاگ‌های کوتاه‌تری هستند که کاربران می‌توانند متن، لینک، صدا، تصاویر و ویدیو را به اشتراک بگذارند. محتوای سایت های میکروبلاگینگ هم از نظر اندازه واقعی و هم از نظر اندازه فایل کوچکتر است زیرا میکروبلاگ دارای تعداد کلمات یا محدودیت حجم فایل است.

5 نوع میکروبلاگینگ وجود دارد:

 • میکروبلاگینگ متنی: این یک محتوای کوتاه است که از چند کلمه یا جمله به جای وبلاگ نویسی معمولی استفاده می کند که می تواند چند صد کلمه یا بیشتر باشد.
 • لینک میکروبلاگینگ: این نوعی از میکروبلاگینگ است که فقط لینک های موجود در پست وبلاگ میکرو را شامل می شود. این یک نوع محبوب میکروبلاگینگ SEO برای ایجاد بک لینک به یک وب سایت است.
 • میکروبلاگینگ تصویر: این نوع برای پلتفرم‌های میکرو وبلاگ‌نویسی اعمال می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها، GIF و انواع دیگر تصاویر را برای مشاهده و نظر کاربران ارسال کنند.
 • میکروبلاگینگ صوتی: این نوع شامل هر دو ضبط صوتی زنده و آپلود فایل های صوتی در سایت میکروبلاگینگ است.
 • میکروبلاگینگ ویدیویی: این محتوایی در قالب ویدیو است که مستقیماً در پلتفرم میکرو وبلاگ نویسی آپلود می شود یا به عنوان پیوندی از یک سایت شخص ثالث مانند YouTube به اشتراک گذاشته می شود که به یک پست وبلاگ میکرو تبدیل می شود.
وب سایت های میکروبلاگینگ

برترین سایت های میکروبلاگینگ

پلتفرم های میکروبلاگینگ

پلتفرم های میکرو وبلاگ نویسی بیشتر

در اینجا فهرستی از پلتفرم‌های میکرو بلاگ‌نویسی رایگان وجود دارد که می‌توانید از آنها برای اشتراک‌گذاری محتوا به صورت آنلاین برای تعامل سریع با مخاطبان با شکل مختصری از وبلاگ‌نویسی استفاده کنید.

 • Plurk
 • فیس بوک
 • Reddit
 • TikTok
 • ابسنس
 • VK
 • Scoop.it
 • دیگ
 • جیبی
 • جیمدو

محبوب ترین سایت میکروبلاگینگ چیست؟

توییتر با بیش از 300 میلیون کاربر محبوب ترین سایت میکروبلاگینگ است. محبوبیت این میکروبلاگینگ هر سال افزایش می یابد و کاربران به محبوب ترین فرمت های میکروبلاگینگ از جمله متن، لینک، تصویر، صدا و ویدئو دسترسی دارند.

در زیر یک مرور کلی از 10 پلتفرم میکروبلاگینگ رایگان وجود دارد که می توانید از آنها برای وبلاگ با محتوای کوتاه استفاده کنید. اگر می‌خواهید درباره 10 بهترین سایت میکروبلاگینگ دیگر که در جدول بالا فهرست شده‌اند اطلاعات بیشتری کسب کنید، به بالا بروید و روی آن پیوندها کلیک کنید. در مجموع 20 وب سایت در این صفحه فهرست شده است تا بتوانید از بازاریابی میکرو وبلاگ استفاده کنید.

1. توییتر

توییتر برترین سایت های میکروبلاگینگ در اینترنت است. طبق آمار Statistaپیش‌بینی می‌شود که توییتر تا سال 2024 به 340 میلیون کاربر افزایش یابد. چیزی که آن را به یک پلتفرم محبوب برای میکروبلاگینگ و رسانه‌های اجتماعی تبدیل می‌کند این است که کاربران می‌توانند شامل متن، پیوندها، تصاویر، صدا، ویدئو، فایل‌های GIF و موارد دیگر باشند. به علاوه، هر توییت می‌تواند تا ۲۸۰ کاراکتر داشته باشد. اگر می خواهید از توییتر برای سئو و بک لینک استفاده کنید، پس این مقالات مرتبط را بررسی کنید: راهنمای ساخت لینک توییتر و نکات سئوی توییتر.

2. وبلاگ Tumblr

وبلاگ Tumblr بهترین وب سایت میکروبلاگینگ بعدی است که می توانید برای ایجاد یک وبلاگ میکرو برای به اشتراک گذاری مطالب آنلاین مانند متن، عکس، نقل قول، پیوند، موسیقی و ویدیو استفاده کنید. به گفته داستین ستوتبرخی از آمارهای برتر Tumblr شامل بیش از 452 میلیون وبلاگ، تقریباً 371 میلیون بازدید ماهانه، بیش از 166 میلیارد پست منتشر شده و تقریباً 7.2 میلیون وبلاگ جدید ایجاد شده در هر ماه است.

3. میکرو بلاگ

میکرو بلاگ خود را به عنوان سریعترین پلتفرم میکرو وبلاگ نویسی در وب معرفی می کند و سایتی است که در واقع به استفاده از آن ادامه خواهید داد. می توانید یک میکرو وبلاگ جدید راه اندازی کنید یا یک وبلاگ موجود را به دامنه micro.blog منتقل کنید. انجمن بر روی شبکه‌ای از میکرو وبلاگ‌های مستقل با پاسخ‌ها، گفتگوها و جدول زمانی برای دنبال کردن پست‌های دوستانتان ساخته شده است.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

4. گاب

بعدی در لیست سایت های میکرو وبلاگ نویسی ما است گاب، که یک سرویس میکرو وبلاگ نویسی و شبکه اجتماعی فناوری جایگزین آمریکایی است که به دلیل پایگاه کاربران راست افراطی خود شناخته شده است. از آزادی بیان، آزادی فردی و جریان آزاد اطلاعات آنلاین پشتیبانی می کند. آمار در SimilarWeb تخمین زده می شود که حدود 15 میلیون بازدید در ماه، میانگین مدت جلسه 9 دقیقه، و سهم بازار فعلی در بین مخاطبان مختلف که 73.91٪ مرد و 26.09٪ زن را شامل می شود. بیشترین گروه سنی بازدیدکنندگان 25 تا 34 سال است.

5. پینترست

پینترست بهترین سایت میکروبلاگینگ برای تصاویر، گیف های متحرک و ویدیوهای کوتاهی است که به علایق عمومی مربوط می شوند. این موتور اکتشاف بصری به کاربران کمک می کند تا ایده های جدیدی برای خانه، سبک شخصی، دستور العمل ها، اطلاعات مربوط به نحوه کار و موارد دیگر پیدا کنند. اگر به دنبال یک پلتفرم میکرو بلاگ برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا هستید که به وب سایت شما برای فروش محصولات و خدمات لینک می دهند، Pinterest سایت خوبی برای استفاده از آن استراتژی بازاریابی دیجیتال است.

6. اینستاگرام

اینستاگرام بهترین سایت میکروبلاگینگ رایگان برای به اشتراک گذاری تصاویر آنلاین با شرح است. این پلتفرم رسانه اجتماعی همچنین امکان آپلود ویدیو را فراهم می کند و حتی برخی از کاربران آن را با ترکیب تصاویر ثابت و ضبط صدا در فرمت ویدیویی به یک کانال به اشتراک گذاری صدا تبدیل کرده اند. محدودیت کپشن اینستاگرام 2200 کاراکتر برای میکرو بلاگ است. حداکثر اندازه فایل برای ویدیوهای 10 دقیقه یا کمتر 650 مگابایت و ویدیوهای تا 60 دقیقه 3.6 گیگابایت است.

7. متوسط

متوسط یک پلت فرم انتشار آنلاین است که هر کسی می تواند از آن برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه های منحصر به فرد خود استفاده کند. محتوا می تواند ترکیبی از متن، ویدئو، تصاویر، لینک ها و صدا فایل ها. و اگرچه محدودیتی برای تعداد کلمات برای داستان های متوسط ​​وجود ندارد، بسیاری از مردم هنوز از این پلت فرم به عنوان یک وب سایت میکرو وبلاگ نویسی برای ایجاد آگاهی از برند، پخش محتوای وبلاگ و ایجاد بک لینک برای سئو استفاده می کنند.

8. لینکدین

لینکدین بهترین سایت میکروبلاگینگ برای متخصصان برای اتصال، اشتراک گذاری و یادگیری در مورد موضوعات مهم در صنایع خود است. کاربران می‌توانند با استفاده از ویژگی «نوشتن مقاله»، به‌روزرسانی‌های سریع را از جدول زمانی شخصی یا میکروبلاگ خود درباره موضوعات طولانی‌تر ارسال کنند. لینکدین منحصر به فرد است زیرا می توانید اسناد را علاوه بر تصاویر و ویدیوها نیز آپلود کنید. به علاوه، می توانید رویدادها و صفحات شرکتی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید، که به شما امکان می دهد با نام تجاری خود در لینکدین میکروبلاگ کنید.

9. وبلاگ نویس

وبلاگ نویس یک پلت فرم وبلاگ نویسی متعلق به گوگل است. و در حالی که ممکن است آن را به عنوان یک وب سایت میکرو بلاگ در نظر نگیرید، در واقع می تواند یک پلت فرم خوب برای افزودن محتوای خرد برای پشتیبانی از تجارت آنلاین شما باشد. ثبت نام رایگان است و می توانید پست های وبلاگ کوتاهی ایجاد کنید که می توانند در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما فهرست شوند. همچنین می توانید برای استفاده از بلاگر برای اهداف لینک سازی برای سئو، بک لینک در محتوا قرار دهید.

10. وردپرس

وردپرس یکی دیگر از پلتفرم های آنلاین محبوب است که می تواند به عنوان یک وبلاگ میکرو استفاده شود. لازم نیست مانند یک وب سایت معمولی حاوی مطالب طولانی یا مقالات باشد. یکی از برترین سایت های وردپرس در اینترنت که مانند وبلاگ میکرو اجرا می شود، می باشد وبلاگ ست گادین. ست یک کارآفرین، نویسنده پرفروش و سخنران در صنعت بازاریابی دیجیتال است. میانگین پست در این سایت میکرو وبلاگ نویسی بین 50 تا 100 کلمه است. می توانید از WordPress.com به صورت رایگان برای راه اندازی میکرو وبلاگ خود استفاده کنید یا برای دانلود این نرم افزار مدیریت محتوا (CMS) به WordPress.org بروید و وبلاگ خود را در دامنه خود با یک سرویس میزبانی وب میزبانی کنید.

اکنون علاوه بر استفاده از میکروبلاگینگ برای اهداف بازاریابی، می توانید از انواع دیگر وب سایت ها نیز برای ارسال محتوای خود برای سئو و افزایش آگاهی از برند استفاده کنید. این سایت‌های انتشار مقاله، سایت‌های ارسال تصویر، سایت‌های تبلیغ ویدیو، وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ، سایت‌های بک لینک رایگان و راهنمای ساخت لینک رسانه‌های اجتماعی را برای منابع مفیدتر بررسی کنید.

خلاصه سایت های میکروبلاگینگ

امیدوارم از این لیست از سایت های میکروبلاگینگ لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، بسیاری از وب سایت های میکروبلاگینگ رایگان وجود دارند که می توانید برای کسب و کار خود از آنها استفاده کنید و به طور خاص چندین سایت به عنوان برترین پلتفرم های میکرو وبلاگ نویسی برای به اشتراک گذاری محتوا به شکل مختصر وبلاگ نویسی در نظر گرفته می شوند. برای شروع بازاریابی میکرو بلاگ، فقط سایت هایی را که بیشتر دوست دارید از این لیست انتخاب کنید (یا همه آنها را امتحان کنید).
منبع: https://seochatter.com/microblogging-sites/