قیمت و هزینه سئو چقدر است؟

قیمت دوره سئو: هزینه شرکت در دوره سئو نیوسئو نسبت به تعداد نفرات (خصوصی یا عمومی بودن کلاس) تعیین می شود که بین 4 میلیون تا 19 میلیون تومان متغیر سایت reverse-seo است! امروزه به طور کلی کاربرد سئو خاکستری بسیار زیاد هست و تمامی سئوکاران از سئو کلاه خاکستری دارن استفاده میکنند؛ به این دلیل که نسبت به سئو کلاه سفید سریع تر هست و نسبت به سئو کلاه سیاه هم کم خطرتر! علت این کار خزیده شدن بیشتر سایت مپ نسبت به سایر فایل ها می باشد. لازم به ذکر است، هر URL و یا آدرسی که در نقشه ی سایت جای گذاری می شود، می بایستی دارای دو تگ و یک تگ باشد و بقیه تگ ها نیز اختیاری می باشند. همانطور که از نام این الگوریتم مشخص است، گوگل به ارائه محتوای تازه اهمیت می دهد و از این رو، آپدیت محتوا می تواند تاثیر خوبی در گرفتن رتبه داشته باشد.

3. لازم است که تمامی آدرس های موجود در سایت مپ مربوط به یک دامنه ی مشخص باشند. در نتیجه ی این امر وبمسترها اقدام به ایجاد یک فایل ایندکس در سایت مپ برای خود می کنند. چنانچه تغییراتی در سایت مپ خود ایجاد نمودید، از طریق دکمه ی Add/Test Sitemap اقدام به مطلع ساختن گوگل از تغییرات خود نمایید. در ادامه صفحه را به سایت خود افزوده و با کمک آموزش سایت مپ در وبمستر این صفحه را در وبمستر خود ثبت نمایید. سپس ، سایت خود را از صفحه اصلی کنسول جستجو انتخاب کنید دکمه Add / Test نقشه سایت را انتخاب کنید ، URL را که نقشه سایت شما در آن قرار دارد وارد کنید و ارسال را وارد کنید. به این معنا که می توانید اقدام به ثبت نمودن 2.5 میلیارد آدرس یا URL در فایل خود نمایید. بودجه خزش یا Crawl budget به تعداد صفحاتی گفته میشود که ربات های گوگل طی یک دوره زمانی مشخص (مثلاً یک روز) در سایت ما بررسی و ایندکس میکنند.

← این برچسب نیز درجه ی اهمیت صفحه در سایت مپ شما را مشخص کرده که می تواند در بازه ای بین 0.0 تا 1.0 باشد. ← این نوع برچسب از سایت مپ شما اطلاعاتی را ارائه می دهد که مربوط به بازه ی زمانی تغییرات در صفحه ی مورد نظر می باشد. ← اطلاعات مربوط به هر نقشه ی سایت و یا سایت مپ، در این برچسب قرار دارد. خب، الان دیگر به خوبی میدانید که سئو چیست، اما اجازه بدهید ببینیم چه راه هایی در مقابل شما وجود دارد که به کمک شان، سایت تان را به صفحه اول برسانید؟ این کار را با نوشتن نام ربات بعد از عبارت user-agent انجام میدهیم. زمانی سایت مپ اهمیت پیدا می کند که دارای تعداد زیادی صفحه در سایت خود باشید و ارزش محتوایی هر کدام از این سایت ها نیز با یکدیگر متفاوت باشند. این امر هم از نظر سئو محتوایی ارزشمند هست و هم اینکه محتوای ارزشمندی تولید شده است . در بازاریابی محتوا به جای تمرکز بر کاهش قیمت تولید محتوا بر بازدهی سرمایه گذاری تمرکز کنید و از مصرف هزینه های اضافی بپرهیزید.

با توجه به مزایای سایت مپ بر سئو سایت بهتراست که در طراحی سایت به این موضوع توجه داشته باشید. با کلیک کردن بر روی دکمه ی قرمز رنگ Add/Test Sitemap در قسمت راست صفحه و بعد از آن وارد نمودن URL سایت مپ خود همانند تصویر زیر، گوگل اقدام به بررسی فایل شما نموده و تعداد صفحه هایی را که توسط آن به شما پیشنهاد شده را برای شما به نمایش می گذارد. به این نکته توجه کنید که کلیک کردن بر روی این دکمه علاوه بر بررسی و تحلیل نمودن سایت، مورد استفاده برای معرفی سایت مپ به گوگل نیز می باشد. یکی از عناصر مهم و حیاتی در سئو سایت، وجود سایت مپ یا نقشه سایت می باشد که کار ایندکس نمودن صفحات وب سایت را انجام می دهد تا گوگل بتواند به راحتی برای دسترسی به صفحات سایت به آن مراجعه نماید. برای ورود به نقشه سایت، روی نقشه سایت کلیک چپ کنید.

در بخش «Submitted sitemaps» روی نقشه سایتی که میخواهید حذف کنید کلیک کنید. فبل از اینکه اقدام به معرفی سایت مپ خود به گوگل نمایید می توانید از طریق بخش Optimization و قسمت Sitemaps در بخش Google Webmaster Tools، عملکرد درست سایت مپ را مورد بررسی قرار داده و از آن مطمئن شوید. همچنین بهتر است که سایت خود را برای موتور جستجو بینگ نیز بهینه نمایید تا از ترافیک مناسب این موتور جستجو نیز بهره مند شوید. با این روی یکی از مسئولان بینگ ادعا نموده است که تمام چیزهایی که پشتیبانی نشوند، نادیده انگاشته می شوند. قواعد نحوه ی سازگار: آدرس هایی که در سایت مپ قرار داده می شود باید طبق قوانین خاص صورت پذیرد و آدرس هایی که با پیشوند WWW شروع می شوند با آدرس هایی که بدون WWW آغاز می گردند را نمی توان با هم ترکیب نمود. همچنین می توان سایت مپ را به صورت XML استفاده نمود و در صورتی که دارای حجم بالایی بود آن را با استفاده از ابزار Gzip فشرده سازی نمود. موتورهای جستجو با استفاده از نقشه سایت XML به ساختار سایت های مختلف پی می برند. سرعت لود سایت خود را با رقبا خود بررسی کنید و جهت افزایش آن اقدامات لازم را انجام دهید.

2. نوع خبری: به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای خبری سایت شما را تجزیه و درک کنند. چنانچه با برنامه نویسی آشنا هستید می توانید از طریق PHP و C سایت مپ خود را بسازید. محدودیت در اندازه: در سایت مپ بیش از 50000 آدرس را نمی توان استفاده کرد و درصورت نیاز به ورودی بیشتر باید از فایل ایندکس سایت مپ استفاده شود. سئو کارآمد صرفاً استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت شما را شامل نمی شود، برای موفقیت در سئو همچنین به کلیه اطلاعاتی که موتور های جستجو برای درک بهتر محتوای شما نیاز دارند تا در اختیار موتورهای جستجو مانند Google قرار گیرد را شامل میشود. به شرط اینکه تمامی مراحل زیر را به خاطر سپرده و به انجام برسانید. برای این کار بهتر است که بیاید URLهایی که دارای این رشته حروف هستند را یکجا ببندید تا اینکه لیست بلندی از URLهایی که دارای این رشته حروف هستند را تهیه کرده و در فایل ربات بارگزاری کنید.

معمولاً می توانید Root Directory خود را با رفتن به اکانت وب سایت هاستینگ خود و لاگین کردن و رفتن به بخش مدیریت فایل ها یا FTP در سایت خود پیدا کنید. تا چه اندازه با گوگل بات و عملکرد آن آشنایی دارید؟ اگر مطمئن نیستید که Robots.txt را دارید یا نه میتوانید به سادگی در انتهای آدرس سایت خود یک Robots.txt را تایپ کنید تا مشخص شود که سایت شما دارای این فایل است یا خیر. بعد از این مرحله از شما یک آدرس ایمیل درخواست می شود و نقشه سایت را در قالب فرمت Xml به شما ارائه می نماید. استفاده از لینک های ذکر شده در قسمت زیر، ساخت و ایجاد سایت مپ را برای شما آسان و راحت می نماید. شما میتوانید در سرچ کنسول تمامی این اطلاعات را در بازه زمانی های مختلف یا حتی دلخواه مشاهده کنید . به عنوان مثال، می توانید ببینید Googlebot هنگام خزیدن سایت خود تحت Error Crawl با هرگونه خطایی روبرو می شود، و جزئیات فعالیت خود را تحت Crawl Stats مشاهده می کنید. سایت هایی که در آن ها به سختی می توان صفحات را شناسایی نمود و اغلب دارای محتواهای غیر متنی سنگین مانند فلش می باشند.

همانگونه که اشاره شد، تنها می توانید از 50000 URL در سایت مپ استفاده نمود. سایت مپ XML یک فایل متنی می باشد که حاوی تمامی URL های موجود در وب سایت شما است و می تواند اطلاعات متا هر آدرس از سایت را همچون میزان اهمیت، آخرین بروز رسانی و نحوه ارتباط آن با سایر صفحات وب سایت شما را شامل شود. کدهای XML در سایت مپ، دارای انواع مختلف تگ های الزامی و اختیاری هستند. شبکه های اجتماعی بعد از موتورهای جستجوگر به عنوان دومین منبع ترافیکی می توانند بیشترین بازدید کننده را به وب سایت شما وارد نمایند .

Crawl-delay : این مورد، میزان میلی ثانیه ای که ربات جستجوگر باید بین بالا آمدن سایت تا ایندکس آن منتظر بماند را مشخص می کند. مشخص نمودن فضای نام(namespace) در سایت مپ: سایت مپ می بایستی اقدام به مشخص نمودن فضای نام XML پیش فرض مناسب نماید. در این سایت می توانید در بخش اول سایت URL سایت را وارد کرده و در بخش دوم اقدام به مشخص نمودن مدت زمان Change frequency نمایید و سپس در بخش سوم Last modification تنظیمات را بر روی سرور تنظیم نموده و در بخش Prioty اقدام به انتخاب گزینه ی Automatically Calculated Priority نمایید و در خاتمه بر روی کلید Start کلیک نمایید. این روشها, امروزه منسوخ شدهاند و گوگل آگاهی کاملی بر آنها دارد. اما با درج دستور “Disallow: /” در فایل robots.txt به رباتها اعلام میکنید که آنها نباید هیچ صفحهای از این سایت را بازدید، بررسی یا ایندکس کنند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا اهمیت بهینهسازی Sitemap یا نقشه سایت را متوجه شوید و یاد بگیرید چگونه نقشه سایت بسازید.

نکته ای دیگر که حائز اهمیت است اینکه، کدهای XML که معتبر هستند، با تگ های شروع یا باز شونده “” آغاز شده و جء صفت های الزامی به شمار می رود. این تگ با تگ “” که دارای صفت “xmlns” است، دنبال شده و طرح کلی XML فایل ایندکس را شرح می دهد. اگر قبلاً از کنسول جستجو استفاده نکرده اید ، ابتدا باید سایت خود را به عنوان یک ویژگی جدید اضافه کنید. علت این امر این می باشد که اگر در سایت مپ از کدهای XML خوب و عالی استفاده بشود و از طرفی آدرس های معتبری را برای کارولرها فراهم سازد، به موجب آن URL هایی که در این سایت وجود دارد در Crawel های بعدی مورد توجه قرار می گیرند. یکی از ویژگی هایی که انواع موتورهای جستجوی بینگ و گوگل دارند، پذیرفتن فرمت XML برای سایت مپ به عنوان یک پروتکل می باشد. برای معرفی نقشه سایت به موتور جستجو بینگ، شما باید یک حساب مایکروسافت داشته باشید و به بخش وبمستر تولز وارد شده و عملیات ثبت نقشه سایتXML در بینگ را انجام دهید.

البته تاثیر بالای آن در سئوی سایت را هم نادیده نگیرید. وب سایت هایی که برای محتوای خود از URL های دینامیک بهره می برند. عدم کاربرد جهانی مراجع کراس سایت: یکی از امکاناتی که گوگل به افراد داده، اجازه ثبت نام URL کراس سایت در سایت مپ می باشد تا از طریق آن هر فردی بتواند ثابت کند که تمامی سایت های مرجع متعلق به او است. فرمت فایل سایت مپ و انواع آن به چه صورت است؟ نیازمندی های متنی: یکی از نکاتی که وجود دارد این است که می بایستی فایل سایت مپ به صورت UTF-8 باشد و در URL خود از کاراکترهای entity-escaped استفاده کنند. ایندکس سایت مپ دارای ورودی بیش از 50000 URL می باشد. به منوی پیکربندی سایت بروید، روی افزودن نقشه سایت کلیک کنید و منبع نقشه سایت را اضافه کنید. شما با آگاهی محتوای با کیفیت را جستجو کرده و با رعایت مبانی سئو که قبلا در سایت آموزشی آریا تهران درباره آن صحبت کردیم، سایت خود را در رتبه بالایی قرار می دهید. زمانی که کاربر روی لینک کلیک کند وارد صفحه ای می شود که وجود ندارد و با خطای 404 مواجه می شود. 49. استفاده از ریدایرکت برای لینک های تغییر یافته.

بایدو را شاید صرفا در چین استفاده کنند چراکه موتور جستجوگر قدرتمند چینی است. همه ما تجربه کسلکننده کار با وبسایتهای کند را داریم. کپی مطلب از سایت های دیگر بدون هیچ ادیتی و یا با ادیت کم تاثیرگذاری بسیار منفی در سایت شما خواهد داشت. در چنین شرایطی ساخت یک نقشه سایت و ثبت آن در گوگل، میتواند کمک بسیار بزرگی به سئوی سایت شما کند. چگونه یک فایل Robots.txt در وردپرس ایجاد کنیم؟ این نوع از نقشه سایت بر پایه HTML ایجاد شده است که مهمترین فایل های یک سایت را در خود جای داده است. ایراد اساسی قیمت گذاری بر اساس کلمات کلیدی این است که ممکن است بعد از گذشت زمان داده شده توسط شرکت سئوکار، هنوز رتبه مورد نظر کسب نشده باشد و این باید در قرارداد ذکر شود که اگر به نتیجه دلخواه نرسیدیم چه خواهد شد؟ شواهدی وجود دارد که سیگنال های رسانه های اجتماعی بخشی از الگوریتم گوگل هستند، به این معنی که اگر حضور قوی در رسانه های اجتماعی داشته باشید، به احتمال زیاد در گوگل رتبه خوبی خواهید داشت. علاوه بر این از قرار دادن آدرس هایی که دارای شناسه ی جلسه (session ID) هستند، خود داری نمایید.