عکس زیر از وبلاگ Wordstream است

اگرچه سایت مپ برای سالها وجود داشتهاند، اما سوال این است که آیا آنها هنوز در سال ۲۰۲۲ برای سئو سایت reverse-seo مهم هستند؟ کدام صفحات را در سایت مپ خود قرار دهید؟ کدام صفحات را باید از سایت مپ خود حذف کنید؟ در این مطلب، ما در مورد سايت مپ چييست؟ کلمات یا عبارتی که برچسب H1 میگیرند، بیشترین اهمیت را در محتوای شما دارند و باید شامل کلمه کلیدی مورد نظر باشند. نقشه سایت طرحی از وب سایت شما است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا تمام محتوای وب سایت شما را پیدا ، بخزند و فهرست بندي کنند. همه فرمت ها یک نقشه سایت را به 50 مگابایت (غیر فشرده) و 50000 URL محدود می کنند. شما می توانید پتانسیل سئو یک صفحه را با نوشته افزایش دهید. این یعنی گوگل پیش از مواجهه با سایت شما به خوبی میداند که نقاط کلیدی کجا هستند و باید بر کدام صفحات برای رتبهبندی سایت شما تمرکز کند.

اما گاهی اوقات، بعضی از صفحات ممکن است بی نصیب بمانند، یعنی بدون هیچ لینک داخلی که به آنها اشاره کند رها شوند، اینگونه آن صفحات در نتایج جست و جو گوگل، نامرئی خواهند بود. گوگل با استفاده از ربات هاي خود كه Googlebot ناميده مي شود یک برنامه خزنده است كه از صفحه ای به صفحه دیگر سايت حرکت می کند و در طول مسیر، اطلاعاتی را در مورد پیوندهای مختلفی که مورد بازدید كاربران بوده را ثبت می کند. در هر زمان که تغییرات اساسی در سایت خود ایجاد کنید، قطعاً شاهد بالا رفتن آمار خطاها و مشکلات جستجوی ربات گوگل در سایت خود خواهید بود. نقشه های سایت را با استفاده از فایل robots.txt نيز مي توان در گوگل ارسال كرد،اگر نمی خواهید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید، می توانید نقشه های سایت خود را با افزودن آن به فایل robots.txt مي توانيد ارسال کنید. اگر از وردپرس استفاده نکنیم چطور؟

اولین قدم شما ایجاد نقشه های سایت است.اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید نقشه های سایت را با افزونه Yoast SEO ايجاد كنيد . اما مهم ترین کاربردی که این فایل دارد استفاده از آن برای جلوگیری از ایندکس شدن صفحات مختلف سایت بدون اینکه به کد هر صفحه به صورت جداگانه نیاز باشد می پردازد. 3. Backlink: هر نوع لینکی ( Follow و NoFollow، چه در قسمت پیوند ها، کامنت ها و هر جای سایت) به سایت ما داده شود، بک لینک برای سایت ما می باشد. محتوای شما با توجه نوع سایت و حوزه فعالیت آن ها باید متفاوت باشد. عنوان باید بیش تر از 70 کاراکتر نباشد و کلمه کلیدی که محتوای شما بر آن متمرکز است در عنوان ذکر شود. اگر صفحات سایت شما به طور طبیعی به یکدیگر ارجاع نمی دهند، می توانید آنها را در نقشه سایت فهرست کنید تا مطمئن شوید که گوگل برخی از صفحات شما را نادیده نمی گیرد. در نتیجه، به احتمال زیاد خزندههای وب Google ممکن است خزیدن برخی از صفحات جدید یا اخیراً به روز شده شما را نادیده بگیرند. چرا بهینهسازی بودجه خزش نادیده گرفته میشود؟

نقشه سایت یا سایت مپ چیست و چرا مهم است؟ سپس در سال 2006 MSN ،Yahoo به پروتکل سایت مپ پیوستند. در کنار آن حتما سعی کنید از مشاوره سئو و خدمات سئو seo بهره بگیرید. هاب اسپات یکی از سایتهای منبع است که بسیاری از متخصصان حوزههای مختلف با گرفتن مدارک آن سعی میکنند تا تواناییهای خود را به دیگران ثابت کنند. نیازمند این هست که با انجام سئو خارجی که مجموعه ای از فعالیت هایی از قبیل لینک سازی خارجی مثل فعالیت در انجمن های تخصصی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، خرید بک لینک، ارسال رپورتاژ در سایت های دیگر و… سئو محلی به تکنیک هایی میگویند که سایت شما رار برای یک منطقه خاص بهینه میکند. محتوا، چیزی است که مردم برای دیدن آن به شما سر میزنند. بهعلاوه اگر شما محتویات صفحهای را تغییر دهید یا صفحهای اضافه شود، بیشک موتور جستجو گوگل به سرعت متوجه این موضوع خواهد شد. ما توصیه می کنیم که به سادگی پیوندهایی به متن موجود اضافه نکنید، بلکه پیوندهای جدید اضافه کنید، که می تواند ارتباط و طراوت پیوندهای جدید را افزایش دهد. با توجه به الگوریتمهای جدیدی که گوگل برای صفحه خود در نظر گرفته است، شاهد رتبه بندی نتایج در این صفحات هستیم که این رتبه بندی با توجه به سئو سازی انجام میشود؛ توجه داشته باشید رتبه بندی نتایج در به نمایش گذاشتن اطلاعات تاثیر بسیاری دارد.

Breadcrumb عنصر ناوبری سایت است که در بالای هر صفحه فرعی وجود دارد. هر صاحب وب سايتي به وسيله نقشه ها،مي تواند سايت خود را به ربات هاي گوگل بهتر نشان دهد. با این کد آدرس صفحه ای را که می خواهید ربات ها به آن دسترسی نداشته باشند، پنهان می کنید. 1. تصمیم بگیرید که از کدام فرمت نقشه سایت می خواهید استفاده کنید. نقشه سایت HTML معمولاً در قالب و ساختاری خوانا ساخته می شوند و برای کمک به کاربران در یافتن آنچه به دنبال آن هستند استفاده می شوند. اگر صفحات سایت شما به درستی لینک داده شده باشند، گوگل معمولاً می تواند بیشتر صفحات سایت شما را پیدا کند. نقشه سایت XML در درجه اول موتورهای جستجو و ربات ها و خزنده های وب را هدف قرار می دهد و به راحتی به تمام صفحات وب سایت شما و همچنین به تمام اطلاعات مرتبط در مورد آن دسترسی داشته باشند. شما با استفاده از این فایل ها می توانید صفحات سایت خود را در جهت ایندکس شدن و یا مشاهده ی آنها توسط ربات های گوگل، بهینه سازی کنید. Sitemap صفحات یک وب سایت را ایندکس میکند و قابلیت این را دارد که برای گوگل تعریف کنیم صفحاتی از سایت ما را ایندکس نکند و یا صفحاتی را با اولویت بالاتری ایندکس کند، بنابراین، با استفاده از نقشه سایت میتوانید مطمئن شوید که موتورهای جستجو میتوانند آنها را پیدا کرده و بخزند.

در گنجه هاست شما میتوانید بهترین پلانهای خدمات هاستینگ را در انواع مختلف با توجه به نیازهای خود تهیه کنید. مثلا شاید شما یک سایت تجارت الکترونیک با ۵ میلیون صفحه راهاندازی کرده باشید. دلیل آن هم این است که طراحان آن سایت از یک قالب مناسب استفاده کرده و یا… استفاده از کلمات کلیدی نیز در این زمینه اثر گذار است. اگر شما تغییرات زیادی در مدت کوتاهی ایجاد میکنید و این بر URLها نیز اثر قابل توجهی میگذارد، میتوانید با ارسال یک نقشه سایت موقت، که حاوی تمام صفحات سایت شماست، به گوگل کمک کنید تا این تغییرات اساسی را هرچه زودتر درک کرده و مورد ارزیابی قرار دهد. این کار را میتوانید با استفاده از پرسشنامههای متعدد در صفحات سایت یا استفاده از ابزارهای تحلیل شبیه گوگل آنالیتیکس انجام دهید. موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ از سایت مپ شما برای یافتن صفحات مختلف وبسایت شما استفاده میکنند. برای اینکه بدانید سایت مپ چیست با یک مثال آشنا شروع میکنیم، با خانواده برنامهریزی کردهاید و قصد دارید برای تعطیلات به شهری سفر کنید و اصلا هیچ آشنا و دوستی هم در آنجا ندارید. الگوریتم خزش و جستجو گوگل نیز به محض مواجهه با سایت، به دنبال یافتن یک نقشه سایت HTML برای درک بهتر وضعیت محتواهای سایت است.

همچنین شما باید الگوریتم های گوگل را دنبال کنید تا متوجه شوید قوانین سئو گوگل چیست. نقشه های سایت اخبار: اين نقشه به گوگل کمک می کند تا محتوای سایت هایی را که برای Google News تأیید شده اند پیدا کنند. علاوه بر این، اگر سایت از نوع Flash باشد یا به زبان هایی غیر از HTML نوشته شده باشد، نقشه سایت گزینه بسیار مفیدی است. همانطور که از نام این نوع نقشه مشخص است، نقشه تصاویر در پیدا کردن عکس های قرار گرفته شده در وبسایت مورد نظر توسط گوگل کمک می کند. روشها، ابزار و استراتژی های سئوی کلمات کلیدی و هرآنچه در این مورد است را بخوانید.

شما می توانید به صورت اختیاری یک فایل فهرست نقشه سایت (فایلی که به لیستی از نقشه های سایت اشاره می کند) ایجاد کنید و آن فایل فهرست واحد را به گوگل ارسال کنید. کد Sitemap: این کد نشان میدهد که نقشه سایت در چه آدرس URL قرارداد. در ادامه به ۳ ترفند بنیادینی میپردازیم که با رعایت کردن آنها میتوانید محتوای سئو شده بهترین برای وبسایت یا بلاگ خود تدارک ببینید. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید، پس از تعیین عنوان، میتوانید بر روی دکمه “ویرایش” در سمت راست لینک خود کلیک کنید. سپس از این دادهها برای رتبه بندي سايت در نتایج جستجو استفاده میکند .

لینک های داخلی یعنی یک لینک از یک صفحه به صفحه دیگر در داخل یک وب سایت . سئو یعنی خودتان را از طریق موتور های جستجو به کاربر پیشنهاد دهید. افزایش رتبه سایت هم یکی از دغدغههای امروز وبمستران است که برای شروع میتوانید به کمک ۲ ابزار رسمی یعنی گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس آمار سئو سایت خود را مشاهده کنید. میتوانید این کار را از طریق کنسول جستجوی گوگل یا همان (Google search console) انجام دهید. برخلاف نقشه سایت HTML ، این نقشه سایت پیشتر به کنسول گوگل (Google Console) معرفی شده و از این طریق الگورتیمهای جستجوی گوگل به خوبی میدانند که باید برای محتواهای مهم به کدام صفحات اصلی مراجعه کنند.

به جای آن کافیست تا با آرامش تغییرات را در لیست جدید کنسول جستجوی گوگل یا همان (Google Search Console) پیگیری کنید و از ایندکس شدن صفحات مطمئن شوید. در ایران سئوکار حرفهای کمی وجود دارد اما شما میتوانیم با شرکت در دوره سئو راه دیجیتال همین امروز سئوکار حرفه ای شوید. شما در راه دیجیتال میتوانید آموزش سئو را مطالعه کنید، میزان کلیک گوگل را افزایش دهید، میدانید سئو چیست؟ در وردپرس میتوانید از یوست سئو و رنک مث سئو کمک بگیرید. نقشه سایت یا sitemap طرحی از وبسایت شما معمولا با فرمت XML است که به موتورهای جستجوی گوگل کمک میکند تا تمام محتوای وبسایت شما را پیدا کرده و در آن بخزند و آنها را ایندکس کنند. باید اشاره کنیم که نه تنها ضرری ندارد، بلکه استفاده کردن از آن منطقیتر به نظر میرسد. اما در واقع منظور آنها از بهترین محتوای سئو شده استفاده از کلمات کلیدی در متن است یا این که روی استفاده از لینک داخلی و خارجی بحث میکنند.

البته خیلی از مالکین کسب و کارها هم که استفاده از این خدمات به آنها توصیه شده است، علاقهمند به کسب اطلاع از چند و چون این کار هستند. نقشه های سایت ویدیویی: به طور خاص برای کمک به گوگل برای درک محتوای ویدیویی سايت شما استفاده می شود . این فایل به ویژه برای موتورهای جستجویی که از اعلان های پینگ پشتیبانی نمی کنند، مناسب است. URL در واقع یکی از تکنیک های سئو شدن مطالب و بسایت است که لینک های مورد استفاده را از دید همگان به خصوص موتور های جستجو و کاربران دور نگه میدارد. عواملی مانند لینک سازی داخلی صحیح، سرعت مناسب وبسایت، استفاده از محتوای غنی و … موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ از نقشه سایت شما برای یافتن صفحات مختلف سایت استفاده می کنند.به عنوان مثال، گوگل تا حد زیادی صفحات وب را از طریق پیوندها پیدا می کند. وقتی به شکلی صحیح از این پلتفرمها استفاده شود، میتوانید اعتبار برند خود را مدیریت کنید. با آپلود کردن این فایل در گوگل سرچ کنسول، میتوانید به گوگل کمک کنید تا محتوای منتشر شده در سایت شما را راحتتر پیدا کرده و در نتایج جستجو، به کاربران نشان دهد.

ابتدای روی سربرگ (Crawl) کلید کنید و پس از آن با پدیدار شدن گزینه (Sitemaps) میتوانید روی آن کلیک کنید. سئوکاران حرفهای پس از آزمایش این روش دریافتند که گوگل با سرعت بیشتری به سراغ صفحات قدیمی رفته، تغییر مسیرها را درک کرده و سریعاً به سمت محتواهای جدید خزیده است. پس شکی نیست که سئو بدون تولید محتوای دقیق و با کیفیت انجام پذیر نیست. بالابردن رتبه سایت در گوگل کار دشواری نیست، به طرحی که علم سئو یا دانش سئو را داشته باشید. را در یک صفحه وارد کنید تا یک نقشه سایت پویا نمایش داده شود. در یکی از مقالههایی که یکی از برترین سئوکارهای دنیا نوشته بود، با یک جمله عجیب مواجه شدم. نقشه سایت (XML )همچنین به موتورهای جستجو می گوید که کدام صفحات در سایت شما مهم تر هستند. Sitemap به عنوان نقشه راه وبسایت شما عمل میکند که موتورهای جستجو را قادر میسازد فوراً تمام صفحات مهم شما را بیابند، صرف نظر از اینکه دارای ساختار لینک داخلی هستند یا خیر.