عناوین شغلی SEO (نقش ها و توضیحات برای صنعت سئو)

اکثر کمپین‌های سئو که توسط یک آژانس یا سازمان انجام می‌شود با متخصص تحقیقات کلمات کلیدی شروع می‌شود، که کارش یافتن کلمات کلیدی مرتبط است که می‌توانند برای افزایش دید موتورهای جستجو و افزایش ترافیک هدف قرار گیرند.

در حالی که اکثر نقش های شغلی سئو بر روی سمت کاربر وب سایت تمرکز می کنند، سئوهای فنی بر روی قسمت پشتی تمرکز می کنند و مسئولیت موارد مهمی مانند:

  • طراحی واکنشگرا و سازگاری با موبایل
  • سرعت بارگذاری سایت
  • امنیت
  • مسائل فنی سئو

اگرچه برخی افراد SEO Copywriters و SEO Content Writers را یک نوع عنوان شغلی می دانند، اما از نظر فنی مسئولیت های متفاوتی دارند.

یک مشاور سئو معمولاً برای یک آژانس سئو کار می کند اما ممکن است به طور مستقل به عنوان یک پیمانکار نیز کار کند.

با گزارش دادن به مدیر بازاریابی محتوا، کارمندانی که نقش شغلی یک محتوانویس سئو را دارند، وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی و سایر محتوای نوشتاری را برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی انتخابی ایجاد می کنند.

تحلیلگران سئو ممکن است مسئول انجام ممیزی های فنی و محتوایی، تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل کمپین های سئوی رقبا باشند. افرادی که دارای این موقعیت شغلی SEO هستند همچنین به دانش کاری عالی از ابزارهایی مانند Google Analytics و Search Console نیاز دارند تا بتوانند داده های عملکرد SEO را به ذینفعان ارائه دهند.

استراتژیست سئو

با ارائه گزارش به مدیر فنی سئو، یک توسعه دهنده سئو وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که توسعه فنی یک وب سایت با بهترین شیوه ها مطابقت دارد.

در حالی که یک متخصص سئو عمومی ممکن است کلمات کلیدی گسترده ای مانند “تجهیزات باغبانی” را هدف قرار دهد، یک متخصص SEO محلی بر روی عبارات بهینه سازی جستجوی محلی مانند “تجهیزات باغبانی در رالی، کارولینای شمالی” تمرکز می کند تا به یک شرکت باغبانی کمک کند تا مشتریان را در آن شهر هدف قرار دهد.

متخصص سئوی بین المللی

یک متخصص بازاریابی ورودی از چندین روش برای هدایت ترافیک به یک وب سایت و جذب مشتریان جدید استفاده می کند.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/seo-job-titles/

استراتژیست های سئو معمولاً با تیم های بازاریابی و دیجیتال همکاری نزدیکی دارند تا اطمینان حاصل کنند که سئو به طور کامل در حضور آنلاین یک برند یکپارچه شده است. افرادی که دارای این عنوان شغلی سئو هستند نیز ممکن است به عنوان رابط بین این تیم ها و مدیریت شرکت عمل کنند و اطمینان حاصل کنند که تمام تلاش های سئو به اهداف کلی شرکت کمک می کند.

سئو محتوا نویس

در همین حال، کار یک Copywriter SEO ایجاد متن جذاب و کوتاه مانند کپی تبلیغات، سرفصل های صفحه فرود و CTA است که افراد را وادار به انجام عمل می کند و در عین حال کلمات کلیدی هدف را نیز شامل می شود.

لینک جستجوگر

یک متخصص SEO محلی، تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، و مهارت‌های تجزیه و تحلیل را با دانش پلتفرم‌هایی مانند Google Business و الگوریتم‌های جستجوی محلی ترکیب می‌کند تا به کسب‌وکارها کمک کند تا دید خود را در نتایج جستجوی محلی به حداکثر برسانند.

بسته به شرح شغل خود، یک محقق کلمه کلیدی ممکن است در توسعه استراتژی هایی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی انتخابی خود مشارکت داشته باشد یا نباشد.

مدیر سئو فنی

اگر شرکت آنها جستجوگر لینک اختصاصی نداشته باشد، یک متخصص لینک بیلدینگ ممکن است فرصت های ایجاد لینک را نیز شناسایی کند.

کارشناس تحقیقات کلمات کلیدی

جستجوگر لینک در شناسایی فرصت‌هایی برای رشد پروفایل بک لینک یک برند متخصص است. این بدان معناست که افرادی با این عنوان شغلی سئو به دنبال وب سایت های با کیفیت بالا با Domain Authority خوب مرتبط با جایگاه شرکت هستند.

نقش یک مدیر سئو مستلزم دانش گسترده ای از تمام جنبه های سئو، از جمله سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه، سئو فنی و تحقیقات کلمات کلیدی، و همچنین درک الگوریتم های موتورهای جستجو است.

ممکن است گاهی اوقات این نقش شغلی را به عنوان مدیر سئو یا رئیس سئو ببینید، اما همه این عناوین شغلی به یک چیز اشاره دارند: فردی که مسئول توسعه و اجرای استراتژی های موثر بهینه سازی موتور جستجو برای مشتری شرکت یا آژانس است.

یک مدیر سئو فنی تضمین می کند که یک وب سایت عملکرد و قابلیت استفاده بهینه را ارائه می دهد، که می تواند به بهبود دید موتورهای جستجو کمک کند.

یک استراتژیست سئو مسئولیت طراحی و اجرای یک استراتژی سئو را بر عهده می گیرد که با اهداف سازمان همسو باشد.

سازندگان لینک از نزدیک با تیم بازاریابی محتوا برای ایجاد محتوای مناسب لینک همکاری می کنند و باید به مدیر SEO در مورد موفقیت کمپین های لینک بیلدینگ خود گزارش دهند.

کار یک متخصص سئو بین المللی فقط هدف قرار دادن کلمات کلیدی در مقیاس جهانی نیست. از این رو سئو بین المللی نامیده می شود). این بسیار فنی تر است و شامل وظایفی مانند اطمینان از درست بودن تگ های hreflang است تا خزنده ها بفهمند که کدام نسخه از محتوای سایت باید برای کاربران در مکان های مختلف یا افرادی که به زبان های دیگر صحبت می کنند ارائه شود.

نقش‌های شغلی سئو در سراسر صنایع و سازمان‌ها در هر اندازه مورد نیاز است، و چه علاقه‌مند به شغلی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو باشید و چه به دنبال استخدام یک کارمند جدید برای مدیریت دید ارگانیک کسب‌وکارتان در گوگل، یاهو و بینگ باشید. بسیاری از موقعیت های شغلی مختلف سئو در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

همانطور که متوجه شدید، نقش‌های شغلی سئوی مختلفی وجود دارد که در صنایع و سازمان‌ها در هر اندازه مورد نیاز است. و موقعیت های شغلی سئو و توضیحات ذکر شده در این صفحه نشان دهنده بهترین زمینه هایی است که می توانید در زمینه بهینه سازی موتور جستجو کار کنید.