عناوین شغلی SEO (نقش ها و توضیحات برای صنعت سئو)

همانطور که متوجه شدید، نقش‌های شغلی سئوی مختلفی وجود دارد که در صنایع و سازمان‌ها در هر اندازه مورد نیاز است. و موقعیت های شغلی سئو و توضیحات ذکر شده در این صفحه نشان دهنده بهترین زمینه هایی است که می توانید در زمینه بهینه سازی موتور جستجو کار کنید.


منبع: https://seochatter.com/seo-job-titles/

بسته به شرح شغل خود، یک محقق کلمه کلیدی ممکن است در توسعه استراتژی هایی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی انتخابی خود مشارکت داشته باشد یا نباشد.

مدیر سئو فنی

یک تحلیلگر سئو مسئول شناسایی فرصت های جدید برای ارتقای رتبه یک شرکت و ارزیابی اثربخشی تلاش های موجود است.

اگرچه معمولاً به عنوان یک نقش بازاریابی در نظر گرفته می شود، بازاریابان ورودی باید درک کاملی از بهترین شیوه های SEO و نحوه ادغام آنها به طور مؤثر در کمپین های جستجوی ارگانیک و پولی در رسانه های اجتماعی، صفحات فرود، استراتژی های بازاریابی ایمیلی و سایر روش ها داشته باشند.

مدیر بازاریابی محتوا

در همین حال، کار یک Copywriter SEO ایجاد متن جذاب و کوتاه مانند کپی تبلیغات، سرفصل های صفحه فرود و CTA است که افراد را وادار به انجام عمل می کند و در عین حال کلمات کلیدی هدف را نیز شامل می شود.

لینک جستجوگر

در حالی که اکثر نقش های شغلی سئو بر روی سمت کاربر وب سایت تمرکز می کنند، سئوهای فنی بر روی قسمت پشتی تمرکز می کنند و مسئولیت موارد مهمی مانند:

  • طراحی واکنشگرا و سازگاری با موبایل
  • سرعت بارگذاری سایت
  • امنیت
  • مسائل فنی سئو

کار یک متخصص سئو بین المللی فقط هدف قرار دادن کلمات کلیدی در مقیاس جهانی نیست. از این رو سئو بین المللی نامیده می شود). این بسیار فنی تر است و شامل وظایفی مانند اطمینان از درست بودن تگ های hreflang است تا خزنده ها بفهمند که کدام نسخه از محتوای سایت باید برای کاربران در مکان های مختلف یا افرادی که به زبان های دیگر صحبت می کنند ارائه شود.

با گزارش دادن به مدیر بازاریابی محتوا، کارمندانی که نقش شغلی یک محتوانویس سئو را دارند، وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی و سایر محتوای نوشتاری را برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی انتخابی ایجاد می کنند.

این ممکن است به معنای بازبینی کدهای بک‌اند و به حداقل رساندن آن برای بهبود سرعت‌های جانبی، بهینه‌سازی ساختار و سلسله‌مراتب سایت، و توسعه سایت‌های واکنش‌گرا باشد که به سرعت بارگیری می‌شوند و به درستی در تمام اندازه‌ها و جهت‌های صفحه نمایش کار می‌کنند.

متخصص سئوی محلی

نقش‌های شغلی سئو در سراسر صنایع و سازمان‌ها در هر اندازه مورد نیاز است، و چه علاقه‌مند به شغلی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو باشید و چه به دنبال استخدام یک کارمند جدید برای مدیریت دید ارگانیک کسب‌وکارتان در گوگل، یاهو و بینگ باشید. بسیاری از موقعیت های شغلی مختلف سئو در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

استراتژیست های سئو معمولاً با تیم های بازاریابی و دیجیتال همکاری نزدیکی دارند تا اطمینان حاصل کنند که سئو به طور کامل در حضور آنلاین یک برند یکپارچه شده است. افرادی که دارای این عنوان شغلی سئو هستند نیز ممکن است به عنوان رابط بین این تیم ها و مدیریت شرکت عمل کنند و اطمینان حاصل کنند که تمام تلاش های سئو به اهداف کلی شرکت کمک می کند.

سئو محتوا نویس

یک استراتژیست سئو مسئولیت طراحی و اجرای یک استراتژی سئو را بر عهده می گیرد که با اهداف سازمان همسو باشد.

یک متخصص SEO محلی، تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، و مهارت‌های تجزیه و تحلیل را با دانش پلتفرم‌هایی مانند Google Business و الگوریتم‌های جستجوی محلی ترکیب می‌کند تا به کسب‌وکارها کمک کند تا دید خود را در نتایج جستجوی محلی به حداکثر برسانند.

اکثر کمپین‌های سئو که توسط یک آژانس یا سازمان انجام می‌شود با متخصص تحقیقات کلمات کلیدی شروع می‌شود، که کارش یافتن کلمات کلیدی مرتبط است که می‌توانند برای افزایش دید موتورهای جستجو و افزایش ترافیک هدف قرار گیرند.

یک متخصص بازاریابی ورودی از چندین روش برای هدایت ترافیک به یک وب سایت و جذب مشتریان جدید استفاده می کند.

یک مشاور سئو معمولاً برای یک آژانس سئو کار می کند اما ممکن است به طور مستقل به عنوان یک پیمانکار نیز کار کند.

سازندگان لینک از نزدیک با تیم بازاریابی محتوا برای ایجاد محتوای مناسب لینک همکاری می کنند و باید به مدیر SEO در مورد موفقیت کمپین های لینک بیلدینگ خود گزارش دهند.

یک مدیر بازاریابی محتوا رهبری را بر عهده می گیرد تا اطمینان حاصل کند که تمام محتوای تولید شده روی برند باقی می ماند و با اهداف شرکت از جمله اهداف مربوط به بهینه سازی موتورهای جستجو همسو می شود.

در حالی که یک متخصص سئو عمومی ممکن است کلمات کلیدی گسترده ای مانند “تجهیزات باغبانی” را هدف قرار دهد، یک متخصص SEO محلی بر روی عبارات بهینه سازی جستجوی محلی مانند “تجهیزات باغبانی در رالی، کارولینای شمالی” تمرکز می کند تا به یک شرکت باغبانی کمک کند تا مشتریان را در آن شهر هدف قرار دهد.

متخصص سئوی بین المللی

از این لیست از شرح وظایف سئو برای درک عناوین و مسئولیت‌های مرتبط رایج در فهرست‌های شغلی که نامزدهای بهینه‌سازی موتور جستجو را هدف می‌گیرند، استفاده کنید.

عناوین شغلی سئو

لیست عناوین مشاغل سئو

مدیر سئو

به عنوان یک موقعیت رهبری، مدیر SEO باید بتواند یک تیم را مدیریت کند و اطمینان حاصل کند که همه با هم در جهت یک هدف مشترک کار می کنند.

تحلیلگر سئو

تحلیلگران سئو ممکن است مسئول انجام ممیزی های فنی و محتوایی، تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل کمپین های سئوی رقبا باشند. افرادی که دارای این موقعیت شغلی SEO هستند همچنین به دانش کاری عالی از ابزارهایی مانند Google Analytics و Search Console نیاز دارند تا بتوانند داده های عملکرد SEO را به ذینفعان ارائه دهند.

استراتژیست سئو

با این عنوان شغلی SEO، کارمند نیاز به دانش عمیق در مورد نحوه کار وب سایت ها و تعامل با موتورهای جستجو دارد تا اطمینان حاصل شود که یک وب سایت به طور کامل برای موفقیت بهینه شده است.

توسعه دهنده سئو

اگرچه برخی افراد SEO Copywriters و SEO Content Writers را یک نوع عنوان شغلی می دانند، اما از نظر فنی مسئولیت های متفاوتی دارند.

جستجوگر لینک در شناسایی فرصت‌هایی برای رشد پروفایل بک لینک یک برند متخصص است. این بدان معناست که افرادی با این عنوان شغلی سئو به دنبال وب سایت های با کیفیت بالا با Domain Authority خوب مرتبط با جایگاه شرکت هستند.

نقش یک مدیر سئو مستلزم دانش گسترده ای از تمام جنبه های سئو، از جمله سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه، سئو فنی و تحقیقات کلمات کلیدی، و همچنین درک الگوریتم های موتورهای جستجو است.

ممکن است گاهی اوقات این نقش شغلی را به عنوان مدیر سئو یا رئیس سئو ببینید، اما همه این عناوین شغلی به یک چیز اشاره دارند: فردی که مسئول توسعه و اجرای استراتژی های موثر بهینه سازی موتور جستجو برای مشتری شرکت یا آژانس است.

نقش مشاور سئو کمک به کسب‌وکارها در شناسایی موانعی است که بر سر راه بهبود رتبه‌بندی جستجو و فرصت‌هایی برای ایجاد این پیشرفت‌ها وجود دارد. افرادی که دارای این عنوان شغلی سئو هستند، معمولاً شامل انجام ممیزی های سئو و ارائه توصیه هایی در مورد اینکه چگونه مشتری آنها می تواند سئوی خود را تقویت کند، انجام می شود.

خلاصه عناوین شغلی، نقش ها و توضیحات SEO

یک مدیر سئو فنی تضمین می کند که یک وب سایت عملکرد و قابلیت استفاده بهینه را ارائه می دهد، که می تواند به بهبود دید موتورهای جستجو کمک کند.

هنگامی که یک مشتری بالقوه پیوند قوی شناسایی شد، جستجوگر پیوند یک استراتژی موثر برای ارتباط با آن مشتری و درخواست یک پیوند به وب سایت شرکت یا مشتری ایجاد می کند.

کارشناس لینک سازی

با ارائه گزارش به مدیر فنی سئو، یک توسعه دهنده سئو وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که توسعه فنی یک وب سایت با بهترین شیوه ها مطابقت دارد.

اگر شرکت آنها جستجوگر لینک اختصاصی نداشته باشد، یک متخصص لینک بیلدینگ ممکن است فرصت های ایجاد لینک را نیز شناسایی کند.

کارشناس تحقیقات کلمات کلیدی