سایت مپ یا نقشه سایت چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

علاوه بر این، توجه داشته باشید که بهینهسازی بودجه خزش برای سئو سایت بسیار مفید سایت reverse-seo است. توجه داشته باشید که شما باید تمامی عوامل مهم برای طولانی بودن مقاله، محصولات و … این موضوع به خصوص برای سئو سایت های فروشگاهی که هزاران صفحه داشتند، مشکل بوجود آورده بود. اگرچه صفحاتی را از نقشه سایت XML خود حذف میکنید، اما لزوماً به این معنا نیست که موتورهای جستجو آن URL را ایندکس نمیکنند. نقشه سایت XML: XML رایجترین نوع sitemap است. اما مهمترین مزیت سئو هدایت بازدیدکننده هدفمند به سایت است. کلمات کلیدی هدفمند در مطالب شما نباید بیشتر از ۱۵ باشد. همون طور که قبلا هم اشاره شد با بهینه سازی سایت و سئو کردن ترافیک هدفمند از طریق گوگل وارد سایت ما میشه و اون موقعست که ما میتونیم کاربران خیلی با کیفیت تری رو برای فروش محصولات سایت خودمون داشته باشیم. ممکن است یک یا دو تغییر مسیر آسیب زیادی به شما وارد نکند، اما با این وجود بهتر است این موضوع را درنظر داشته باشید. در حالت ایدهآل، میتوانید از داشتن حتی یک زنجیره تغییر مسیر در کل دامنه خود اجتناب کنید.

برای جلوگیری از این مشکل، به غیر از حذف URL آن صفحه از sitemap خود، اگر نمیخواهید آن URL در نتایج جستجو نشان داده شود، باید یک برچسب ‘no-index’ و ‘follow’ اضافه کنید. به عنوان مثال: وقتی شخصی روی یک URL (آدرس سایت) قرار میگیرد، آیا ارزشی برای فرد ایجاد میکند؟ رعایت کردن نکات سئو که در بالا شرح داده شده است بسیار ضروری و دارای اهمیت میباشد و یکی از تاثیر گذارترین نکات برای بالا رفتن نتایج جستجوی گوگل وب سایت شما، همین موارد میباشد. این تکنیک با این هدف انجام میشود که به موتور جستوجوی گوگل نشان دهد که کیفیت و مطالب سایت ارزش زیادی دارند. با این عبارت، مطمئناً یکی از مهم ترین کارهایی است که همه ما باید هر ثانیه انجام دهیم، اینطور نیست؟ برای سئو سایت، مهم ترین موضوع، تحقیق کلمات کلیدی سایت فروشگاهی می باشد که باید طبق اصول خاصی انجام شده تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. نقشه سایت ویدیویی: به طور خاص برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای ویدیویی وبسایت استفاده میشود. در مورد تگ عنوان H2 تا H6 می توان گفت استفاده از آن ها به کاربر و سئو کمک خواهد کرد اما نباید بیش از حد از این عناوین استفاده کرد یا بی رویه کلمات کلیدی را داخل آن ها قرار داد.

وقتی هر یک از محدودیتها فراتر رفتید، باید ادرس صفحات متعدد خود را در چندین XML قرار دهید. یک نقشه راه مطمئن و مورد اعتماد برای نشان دادن صفحات سایت به کرالرهای گوگل است؛ به ویژه برای سایتهایی که چندین هزار صفحه محصول و دستهبندی دارند (همه فروشگاههای اینترنتی). همچون سایر تنظیمات این پلاگین، تنظیمات ساخت نقشه سایت نیز از چندین زبانه تشکیل شده است که هر یک هدف خاصی دارند. اگر پیش از این، تنظیمات اولیهٔ رنکمث را انجام دادهاید و اکنون قصد ویرایش آن را دارید، میتوانید از طریق سربرگ «تنظیمات سریع» در پیشخوان پلاگین رنک مث این کار را انجام دهید. برای شما یک دوره آموزش ویدیویی سئو محتوا تدارک دیدهایم و در ۸ ساعت هرآنچه در چنتهمان است را با شما به اشتراک گذاشتیم؛ تمام مثالهای دوره را با مدرسه دیجیتالینگ پیش بردیم که فهم موضوع برای شما سادهتر باشد. شما باید صفحات خاصی را به صورت پیش فرض از نقشه سایت خود حذف کنید.

به ارتباط URL فکر کنید. در این بخش، میتوانید حداکثر تعداد لینکها در یک صفحه از نقشه سایت را تعیین کنید. به همین دلیل نیاز به ایجاد و بهینه سازی سایت مپ دارد و به نوعی برای بهینهسازی بهتر نرخ خزش ضروری است. برای اینکه بدانید چه محتوایی از نظر سئو خوب است میتوانید آموزش تولید محتوای سئوشده را مطالعه نمایید. حتما لینک سازی داخلی اصولی را مطالعه کنید. وردپرس نیز دارای زیر ساخت نسبتا خوبی از لحاظ سئو و بهینه سازی می باشد. وب سایت من در مورد چیست و یا چه چیزی ارائه می دهم؟ هر سایت، میتواند چندین نقشهٔ سایت داشته باشد که هر یک، بخشی از محتویات سایت را در بر میگیرد.

از کلمه کلیدی یا کلمات هممعنی آن در این پاراگراف بیشتر استفاده شود. از طرف دیگر، نکته حائز اهمیت این است که موتورهای جستجوی گوگل هنوز کاملا این مکانها را پوشش ندادهاند. در این مثال هیچ یک از موتورهای جستجو اجازه دسترسی به لینک هایی که با پسوند .php تمام می شوند را ندارند. دادههای ساختار یافته صحیح در صفحات شما همچنین باعث می شود صفحه شما برای بسیاری از ویژگیهای خاص از جمله ستارههای مرور، نتایج تزئینشده فانتزی، و موارد دیگر در نتایج جستجوی Google واجد شرایط باشد. در این بخش، شما میتوانید ساختار کلی نقشه سایت را تعیین کنید.

همانطور که همه ما میدانیم، سئو دنیایی از تغییرات بزرگ و به دست آوردن نتایج آنی نیست، بلکه فرایندی بسیار تدریجی است. همانطور که گوگل کاملا واضح توضیح میدهد، خزش به خودی خود یک عامل رتبهبندی نیست. همانطور که میبینید، فایل سایت مپ XML باید در دایرکتوری سایت آپلود شده باشد تا گوگل بتواند از طریق دامنه سایت به آن دسترسی داشته باشید. به طور خلاصه، در این مرحله از تنظیمات، شما به پلاگین میگویید که آدرس چه نوع صفحاتی را در فایل XML سایت بگنجاند. سایت مپهایی که با فرمت XML ساخته میشوند این قابلیت را دارند که زمانی که ما صفحه جدیدی در سایتمان بوجود میآوریم، به صورت خودکار در سایتمپ هم به آن صفحه جدید لینک میشود. نقشه سایت (Sitemaps): با فعالسازی این گزینه، ساخت نقشه سایت توسط پلاگین Rank Math به صورت خودکار صورت میگیرد. در حالت کلی، زبانههای مربوط به تنظیمات نقشه سایت در Rank Math به چند دسته اصلی تقسیم میشوند که در ادامه به مرور به هر یک خواهیم پرداخت. بر اساس تنظیمات پست، ممکن است تصاویر شاخص در پستها نمایش داده نشوند. اما این لینک ها دارای تگ های مختلف نیز ممکن است باشند.

اگر پیام «نمایه نقشه سایت با موفقیت پردازش شد» را مشاهده کردید، روی نقشه سایتی که آخرین بار آپلود کرده اید کلیک کنید، به این معنی که گوگل نقشه سایت شما را بررسی و تایید کرده است. اگر پلاگینهایی نظیر ووکامرس و المنتور را نصب کرده باشید، پستها و صفحات شخصیسازی شده با این نوع پلاگینها نیز در این قسمت نمایش داده خواهند شد. برچسب های متا روبات ها از دو قسمت تشکیل شده اند. پستهای عمومی (Public Post Types): در این قسمت میتوانید انواع پستهایی را که میخواهید در نقشه سایت درج شوند انتخاب کنید. آیا میخواهید افراد در آن URL وارد شوند؟ هر چه تعداد دفعات بازدید آنها بیشتر باشد، سریعتر به فهرست به روز رسانی صفحات وارد خواهید شد. اما دامنهای با تعداد صفحات متوسط، نگرانی کمتری نسبت به بودجه خزش خود دارد اما این به این معنی نیست که نباید بودجه خزش خود را بهینه کند. مشاهدات نشان میدهند که پایین بودن تعداد لینکها در هر صفحه، نتیجهٔ بهتری از نظر سئو دارد.

کلیه مشتریان در نرم افزار CRM فراگستر که در اختیارشان قرار گرفته است میتوانند تمامی فعالیت ها و کارکرد ها را به صورت دقیق مشاهده نمایند. یک راه بسیار ساده برای تصمیمگیری اینکه کدام صفحات را در نقشه سایت خود قرار دهید وجود دارد. در این راهنما، برای این کار چند نکته آوردهایم. مثال دیگه ای که میتونم بزنم این هست که حتی بنر گرفتن در خیابون های شهری هم به نوعی Off Page Seo به شمار میاد چون باعث میشه کاربرها به ما توجه بیشتری داشته باشن و گوگل مارو به شکل یک برند ببینه و این بدین معنی هست که فقط فضای گوگل مختص این کار نیست و فضای حقیقی هم در به نتیجه رسیدن فعالیت های سئو اثرگذار خواهد بود. Off Page Seo یا همون سئو خارجی وب سایت ما در واقع مکمل بخش On Page Seo هستش؛ یعنی در ابتدا ما باید فعالیت های درون سایتی خودمون رو درست بکنیم و بعد سراغ فعالیت های خارج از سایت خودمون بریم. برای اینکه بدونید چطور باید یک محتوای خوب بنویسید باید ابتدا بعضی مقدمات رو راجع به تولید محتوای متنی بدونید.

شامل تصاویر (Include Images): با فعال کردن این گزینه، لینک تصاویر درج شده در سایت در نقشه سایت قرار خواهد گرفت. با فعالسازی این گزینه در ساخت نقشه سایت، تصاویر شاخصی که برای هر یک از پستهای وبسایت آپلود کردهاید در فایل XML گنجانده میشوند. نقشه سایت یا Site Map، یک فایل XML است که آدرس تمامی صفحات سایت شما در آن درج شده است. برای کنترل بیشتر، لازم است از طریق ماژول Site Map، تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. نقشه سایت (Site Map) چیست و چه کاربردی دارد؟ افزونه Rank Math، تمامی نقشههای سایت را به صورت خودکار در قالب یک فایل XML گردآوری میکند که میتوانید آن را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنید.

اولین زبانه از تنظیمات پیشرفته افزونه Rank Math برای ساخت نقشه سایت، به تنظیمات عمومی مربوط میشود. عدد پیشنهادی و پیشفرض Rank Math برای این فیلد، ۲۰۰ لینک در هر صفحه است. در هنگام اجرای تنظیمات سریع Rank Math، گزینههای کلی و عمومی برای ساخت نقشه سایت در اختیار کاربران قرار میگیرد. در تنظیمات اولیه Rank Math، شما میتوانید انواع پستهای مورد نظرتان برای ساخت نقشه سایت را تعیین کنید. نقشه سایت خبری: به طور خاص برای کمک به موتورهای جستجو برای یافتن بهتر محتوا در وبسایتهایی که برای Google News تأیید شدهاند، استفاده میشود. نقشه سایت یا Site Map، یک فهرست کامل از آدرس صفحات و محتویات وبسایت شما در قالب یک فایل XML است که با کمک آن، میتوانید سایتتان را به نحو مؤثرتری به موتورهای جستجو معرفی کنید. سپس این نقشههای سایت را میتوان در یک فایل XML ترکیب کرد.

اگر متوجه شدید سایت شما کند است ، ممکن است بخواهید موضوع و افزونه های وب سایت خود را بررسی کنید. با این حال، اگر تعداد تصاویر در وبسایت شما بیش از حد زیاد باشد، ممکن است بخواهید این گزینه را غیرفعال کنید. در این مقاله سعی کردم به زبان ساده و به بهترین شکل ممکن مفهوم سئو را به شما آموزش داده و در مورد چیستی آن توضیح بدهم. کرنر استون به انگلیسی ححح که در زبان فارسی به معنی محتوای شاخص ترجمه است به مقالات و محتوا های طولانی گفته می شود. متاسفانه در زبان فارسی پس از اشتراک گذاری آدرس ها نامفهوم می شوند. زیرا همانگونه که ذکر شد این فایل شامل اطلاعاتی درباره محدودیت ها و نحوه دسترسی ربات ها به صفحات مختلف سایت می باشد.

در اصل سئو یک مجموعه کامل از روشهای منحصربهفردی است که منجر به تغییر استراتژی وب سایتها برای هرچه بیشتر و بهتر دیده شدن میشود. امیدوارم با این مقاله متوجه شده باشید که چطور فایل robots.txt را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. ارائه آدرس صفحات از طریق سایت مپ باعث میشود تا بتوانید هم از ایندکس شدن آنها مطمئن شوید و هم اینکه به سئوی سایت و روی کروال باجت خود تا حدودی کنترل داشته باشید. نوشته وبلاگ – وبلاگ از سادهترین روشهای جذب ترافیک از طریق سئو محتوا است. روشهای مختلفی برای ساخت نقشه سایت وجود دارد. توصیه میشود، به جز مواردی که محتوای شاخصی وجود ندارد، تمامی انواع صفحات و پستها را برای ساخت نقشه سایت انتخاب کنید. ساخت نقشه سایت را میتوانید به کمک افزونههایی مثل yoast، rankmath، google xml sitemaps و ابزارهای دیگر انجام دهید تا مسیر و راهنمای مشخصی برای ایندکس صفحات به گوگل نشان دهید. سایت مپ XML میتواند حداکثر ۵۰ هزار URL و محدودیت اندازه فایل فشرده نشده ۵۰ مگابایت را داشته باشد.