سئو ( SEO ) چیست ؛ تعریف سئو و انواع آن

با دانستن این موضوع ، سئوکاران هوشمند شروع به بهینه سازی برخی از مطالب خود برای جستجوی صوتی می کنند. برای همین پیشنهاد می کنم که از ویدیوها در مقاله های وبلاگ خود استفاده کنید، بنا به تجربه من قراردادن ویدیو (مثلا جایگذاری از یوتیوب) در مقاله هایی که از پایه به صورت متن منتشر شده اند می تواند نرخ بانس ریت را بسیار کاهش دهد. به احتمال بسیار زیاد گوگل سعی خواهد کرد که از روی سیگنال های خارج از سایت شما E-A-T سایت تان را درک کند. چراکه اغلب سایت ها به گونه ای کد زده شده اند که عنوان سئو خودش تگ H1 است.

بنابراین اگر می خواهید با سئو در سال 2020 ترافیک بیشتری را جذب وب سایت خود بکنید، پیشنهاد می کنم محتواهایی را تنها برای اشتراک گذاری در شبکه یوتیوب خود، تولید کنید(یعنی ویدیوهایی را به صورت اختصاصی برای شبکه یوتیوب خود بسازید). در حال حاضر یک سایت برای اینکه موفق باشد، بیشتر از آنکه به فکر گوگل و دیگر رفقایش باشد، باید بهدنبال جلب رضایت کاربران (انسانهای واقعی) باشد! در حقیقت، کسب و کارهای اینترنتی به منظور افزایش درآمد خود به دنبال بهینه سازی سایت شان هستند. در واقع این نقشه سایت لیستی از URL های مهم سایت شما به همراه اطلاعات دیگری است.

هدف گوگل این است که بهترین پاسخ را برای هر جستجوی کاربران ارائه کند. اما درک این موضوع توسط گوگل، طبق الگوریتمها و قوانینی صورت میگیرد که بهطور مستمر توسط خود گوگل بروز رسانی میشوند و از طریق جدیدترین شیوههای سهولت پاسخگویی بهتر به کاربران و همچنین روشهای شناسایی و جلوگیری از عملکردهای متقابل گمراه کننده، برای بررسی دائمی سایتها مورد استفاده قرار میگیرند. و به طرز شگفت انگیزی یوتیوب همچنان در حال رشد است. بهترین بخش ماجرا این است که اکثر دیجیتال مارکتر ها و بازاریابان اینترنتی (در حقیقت همان رقیبان شما) بسیار تنبل تر از آن هستند که بخواهند ویدیوهایی مخصوص یوتیوب بسازند. به همین دلیل باید محتوایی را تولید کنید که مخاطب را تشویق به ماندن در وبسایت شما کند. باتوجه به بررسی و تجربه هاییکه به دست اومده، بهترین زمان اجرای کمپین های سئو بین ۳ تا ۴ هفته هست و زمان نگه داری بین ۶ تا ۱۲ ماه هست. حتی ما انتظار داریم که تعداد بیشتری ریچ اسنیپت ویدیو را در سال 2020 مشاهده کنیم.از آنچه که بنده مشاهده کرده ام و با تجربه بنده، در ادامه 3 کار مهم که برای ریچ اسنیپت های ویدیوهای تان باید انجام دهید را بررسی کرده ایم. به طور کلی استفاده از رپورتاژ آگهی علاوه بر دو مزیت فوق، کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

روش های مهم سئو شامل تکنیک های بهینه سازی است که هم به ربات گوگل و هم به صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) اختصاص دارد. رپورتاژ آگهی؛ از دیگر روش های لینک سازی می باشد که شما می توانید با پرداخت هزینه ای به سایت های معتبر در صفحه ای از سایت آن ها مقاله قرار دهید و از آن لینک دریافت نمایید. همانطور که از متن بالا متوجه شدیم، گوگل در گذشته برای رتبه دادن به سایت ها صرفا به این توجه میکرد که کدام یکی بیشتر به استانداردهای تعیین شده نزدیک تر هستند؟ همان طور که می دانید کلمات دارای ارزش های بسیار قابل توجه ای هستند که بر اساس برخی از موارد دارای سیاست های قیمت گذاری خاصی می باشند به عنوان مثال سئو کردن کلمه ای همانند “آموزش بازاریابی” و “خرید شامپوی حاج رضا و برادران” دارای تفاوت قیمت و میزان سختی بسیار بسیار مجزایی از یکدیگر می باشند. هم وضعیت فعلی وبسایت و هم اهداف تعیین شده، در میزان هزینه خدمات سئو تاثیرگذاراند. فرق اصلی فیکس بنرها با بنرهای CPC که در ادنتورک ها رزرو میکنین این هست که فیکس بنرها به صورت دوره ای شارژ میشن اما بنرهای CPC برحسب تعداد کلیک و میزان بودجه ای که شارژ میشه فعال میمونن.

سئو خارجی (Off Page Seo) به مجموعهای از اقدامات بیرون از صفحه سایت گفته میشود که بهطور غیر مستقیم باعث بهبود سئو سابت و افزایش بازدید از آن میشه. اما در بهینه سازی سایت، باید یک سری اقدامات انجام شود تا در بلندمدت و پس از صرف زمان کافی سایت به صفحه اول نتایج آورده شود. پس برای انتخاب یک سایت خوب ریپورتاژ سراغ سایت هایی بروید که حوزه فعالیتشان نزدیک به شما باشد تا اینجوری در سئو سایت شما تاثیر بالاتری بذارد . یکی از این راه ها نوشتن آدرس سایت مپ در فایل Robots.txt است. ” در غیر این صورت به کل نادیده گرفته خواهد شد.

خوشبختانه بر اساس سیاست های این شرکت دو راه دسترسی به این وبسایت ارائه شد. سئو وبسایت فقط به سئو قالب و یا لینک سازی خلاصه نمی شود . فشرده سازی باعث صرفه جویی برای کاربر هم از لحاظ زمان و از لحاظ مالی می شود و شما میتوانید با استفاده از ابزار های Blazemp و HandBrake حجم فایل های خود را بدون لطمه زدن به کیفیت تصاویر فشرده سازی می شود و باعث می شود تا در مدت زمان کمتری برای کاربر بارگزاری می شود . ما با شما همکاری خواهیم کرد تا استراتژی ای ایجاد کنیم که اهداف واضح و قابل دستیابی را برای افزایش ترافیک و فروش شما تعیین کند. اگر در استراتژی های دیجیتال مارکتینگ خود فکری برای تولید محتواهای ویدیویی نکرده اید، از همین الان خود را شکست خورده فرض کنید! ما آن را طوری تنظیم می کنیم که برای همه ربات های وب اعمال شود. برای مثال یک کلمه کلیدی همانند “protein powder” (معنی فارسی: پودر پروتئین) را در نظر بگیرید…

ویدیو، متوجه می شود که ویدیوی شما به صورت کلی در چه رابطه و موضوعی است. زیرنویس هایی که یوتیوب به صورت خودکار تولید می کند واقعاً عالی هستند. اگر افراد دوست دارند که محتواهای ویدیویی بیشتری را تماشا کنند چرا به آنها محتواهای ویدیویی بیشتری را نمایش ندهیم؟ با اینکه این یک مقاله ای بود که نحوه چگونگی انجام یک کار را آموزش می داد من مقاله را به صورت “قدم به قدم” منتشر نکردم. امروزه سئو وب سایت در اصفهان و سراسر جهان به یکی از معضلات و دغدغه های اصلی فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. در نظر داشته باشید که لینکهای بیشتر را نمیتوان لزوما بهتر به حساب آورد: بک لینک هایی که به شکلی هرز به دست آمدهاند اثر مثبتی روی سایت شما نمیگذارند و حتی میتوانند مجازات از سوی گوگل را به همراه آورند. به عنوان مثال ، لیست شدن سایت بک لینکو (منبع این مقاله) به عنوان وبلاگ شماره 1 موتورهای جستجوگر توسط Ahref احتمالاً باعث افزایش شهرت بک لینکو در نگاه گوگل شده است. در اولین قدم برای اینکار شما باید ابتدا خودتان در سایت تان از بسیاری از وب سایت های معتبر دیگر استناد کنید.

البته منظورم این نیست که مثلاً اگر مقالهای مینویسید که ۱۰۰۰ کلمه دارد، امکان رتبه گرفتن آن نیست، چراکه چندتا از مقالات ما با تقریباً ۱۰۰۰ کلمه، در رتبهی ۳ یا ۴ گوگل قرار دارد. البته اگرچه این موضوع برای سایتهایی که بازدید کمتری دارند بسیار کمتر به چشم میآید اما برای سایتهای پربازدید که به خودی خود باید روزانه ترافیک بازدید از سمت هزاران کاربر را هندل کنند، اضافه شدن ترافیک زیاد این رباتها نیز ممکن است دردسرساز باشد. بنابراین برای افزایش شانس تان برای اینکه یوتیوب و گوگل کلمه به کلمه ویدیوی شما را درک کند، یک زیر نویس خوب به آن اضافه کنید. مثلا با نصب افرونه Yoast قالبیتی به سایت تان اضافه میشود که باعث میشود در حین تولید محتوا اگر ایرادی در سئو محتوا وجود داشته باشد آن را به شما تذکر دهد. در ادامه و در این فصل از مقاله راهنمای کامل و قطعی سئو در سال 2020 می خواهیم نحوه استفاده از ویدیو برای بهبود سئوی سایت را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با توضیحات بیشتر در رابطه با Featured Snippets در خدمت شما همراهان خوب آکادمی وبکیما هستیم. شاید باورتان نشود ولی جستجوی تصویری شرکت بینگ هم خیلی خوب کار می کند و هم اکنون می توانید با استفاده از آن کلی جستجوی تصویری موفق داشته باشید.

در ادامه می توانید فیلم آموزشی کار با robots.txt را مشاهده یا دانلود کنید و همچنین سرعت ایندکس مطالب یا نوشته های سایت خود را افزایش دهید. اگر سیستم مدیریت محتوای شما وردپرس باشد ابزار Yoast هم این فایل و هم ویژگی های دیگر سئو سایت را دارد. و بسیار بهتر خواهد شد که ویدیوهایی بهینه شده برای سئو را در یوتیوب منتشر کنید، در این صورت شما قلمروتان را در گوگل گسترش خواهید داد. بنابراین اگر هم اکنون محتوای شما در بین 10 نتیجه اول گوگل نیست، شانسی برای قرار گرفتن در نتایج Featured Snippet گوگل ندارید. بنابراین اگر می خواهید که محتوای شما رتبه خوبی در گوگل داشته باشد باید داد بزند که “روی من کلیک کن…

اگر هدف شما از طراحی سایت ایجاد بستری برای فروش جایگاههای تبلیغاتی است و به دنبال جذب خواننده زیاد هستید، باید بر محتوای با کمیت و با کیفیت بالا تمرکز کنید. که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. بازاریابی محتوا در صورتی موفق خواهد بود که از سئو بهرهمند باشد. و این موضوع به آن ها کمک می کند تا بتوانند از کلیپ های مختلفی برای نمایش در ریچ اسنیپت ویدیوی شما استفاده کنند. از دیگر مزیت های صرف هزینه ماهانه بر روی سئو، سپردن بخش تهیه محتوا به ماست. اینکه با یک سئوکار همکاری کنید یا با یک شرکت سئو، تصمیم شخصی خودتان است و خب هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. اما بر پایه روند تغییرات سئو، جستجوی بصری یا همان دیداری و تصویری آماده است که کار خودش را در سال 2020 آغاز کند. و هر چقدر محتوای شما بتواند با هدف جستجو مطابقت بیشتری پیدا کند، رتبه بهتری را نیز در گوگل کسب خواهد کرد. اما هر چقدر می گذشت گوگل بهتر متوجه می شد که افرادی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند واقعا چه می خواهند و هدف از جستجوی آن کلمه کلیدی چیست، پست من از رتبه خودش شروع به افت کرد.

خداروشکر که براتون مفید بوده، امیدوارم دوره جامع و دوره پیشرفته سئو برای سایر دوستان هم کمک کننده و سایت reverse-seo تاثیر گذار باشه. به علاوه، درک صفحه و مرتبط کردن یک ارزش با محتوا را برای موتورهای جستجو دشوار می سازد. میزان رفت و آمد گوگل به سایت شما، براساس ترافیک سایت و مقدار تغییراتی است که در سایت ایجاد می­کنید. و همانطور که انتظار می رود تعداد قابل توجهی از این بینندگان به بازدید کنندگان وب سایت تبدیل می شوند که در نهایت باز تعدادی از آن بازدیدکنندگان به مشتریان ما تبدیل می شوند. اگر دانش کافی در این حوزه نداشته باشید نمیتوانید فرد مناسب را انتخاب کنید و در نتیجه زمان و هزینه زیادی را صرف خواهید کرد که ممکن است هرگز به موفقیت ختم نشود. یعنی وقتی فردی یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو میکند، محتوای ما باید تمام موارد مرتبط به آن کلمه کلیدی را پوشش دهد؛ بهطوریکه کاربر بعد از خواندن محتوای ما، به هیچ محتوای دیگری نیاز نداشته باشد.

نسبت به گذشته افراد بسیار بیشتر از قابلیت جستجوی تصویری استفاده می کنند. علاوه بر راه اندازی و طراحی سایت عالی، چگونه می خواهید افراد را ترغیب کنید که در سایت هایشان از شما به عنوان یک منبع معتبر نام ببرند؟ در مواردی حتی نیازی به لینک دادن هم نیست و تنها نام منبع معتبر کفایت می کند. مقدمه، فرمول دارد. اینطور نیست که هر چه دل تنگمان بخواهد را بگوییم و نام آن را «مقدمه» بگذاریم. با شرکت هاست خود در تماس باشید یا اسناد شرکت هاست خود را جستجو کنید. از زیر عنوان هایی با تگ های H2 و H3 برای هر آیتم در لیست خود استفاده کنید. شخصی که برای کمپین سئو “SEO campaign” جستجو می کند، نمی خواهد یک مقاله آموزشی را که یک شخص تصادفی آموزش داده است را مطالعه کند.