سئو محتوا: آموزش اصول سئو در تولید محتوا

الگوریتم پاندا گوگل در سال 2011 رونمایی شد و وظیفه اصلی آن حذف یا کاهش رتبه سایت هایی بود که محتواهای کم ارزش و کپی تولید می کردند، اما در این بین سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم پاندای گوگل قرار گرفتند که محتوای بسیار زیادی بدون توجه به کیفیت آن تولید میکردند. با توجه به اینکه هیچ گونه کپی از نظر سئو در تولید محتوا مجاز نیست، لذا این کار ممکن است آسیب جدی به سئو سایت وارد ماید. صرف نظر از فایلهای تصویری که برای استفاده انتخاب میکنید، مطمئن شوید که هیچ تضادی با حق نسخه برداری وجود نداشته باشد. راه های بسیاری برای تولید نقشه سایت XML در وردپرس وجود دارد. اما از دیدگاه موتورهای جستجو، نقشه سایت یک داده با فرمت XML می باشد که در این فایل به موتورهای جستجو گفته می شود که چه صفحاتی در سایت موجود است. شما می توانید دستور disallow را برای تمامی فایل ها، پوشه ها و صفحاتی که نمی خواهید ایندکس شوند، استفاده کنید. این ابزار ویژگی های دیگری را نیز به کاربران خود ارائه می کند که برخی از آنها از جمله آنالیزور رقبا، شاخص محاصبه ی چگالی کلیدواژه ها، ابزار چک کردن صفحه ی نتایج موتورهای جستجو، می توانند بسیار کار آمد باشند.

Sitemap : برچسب پدر مربوط به هر کدام از سایت مپ هایی که در فایل لیست شده است (فرزندان Sitemapindex ). نقشه سایت با استفاده از HTML در حقیقت چیزی جز لیست لینک ها نمی باشد. البته منظور من این نیست هر چیزی که دوست داشتید داخل محتوا بنویسید، در صورت نیاز و وجود محتوا و توضیحات بیشتر شما می توانید مقالات و توضیحات مربوط به محصولات خودتان را طولانی کنید. نیز برای شکستن متن و جذب بیشتر کاربران به صفحه را داشته باشد. برای تولید محتوای جذاب و گیرا که خواننده را ترغیب به مطالعه آن کند باید سه نکته را در نظر داشت: 1- ایجاد ارتباط با کاربر و خواننده 2- ایجاد اعتماد در مخاطب و خلق اعتبار 3- تلاش برای حل مشکل و مسئله مخاطب که به دلیل پاسخ به آن به صفحه شما مراجعه کرده است.

در دنیای آنلاین در حال حاضر میلیون ها وب سایت با یکدیگر برای بدست آوردن رتبه های بالای رنکینگ نتایج جستجو در حال رقابت هستند و همه ی آنها قصد دارند ترافیک جذب کنند. سایت هایی که محتواهای آرشیوی زیادی دارند که در حال حاضر این آرشیو به خوبی با صفحات فعال سایت لینک نیستند. برای مثال، اگر می خواهید دسته بندی آرشیو را از رده خارج کنید، کافی است چک باکس آن را غیر فعال نمایید. 2- سایتتان دارای آرشیو بسیار بزرگی از مطالب باشد که یا از یکدیگر ایزوله شده باشند یا به خوبی با یکدیگر لینک نباشند.

برای درک بیشتر گوگل نسبت به صفحه دسته بندی ها، محتوایی برای هر دسته بندی تولید نمایید تا گوگل به خوبی ماهیت صفحه را درک کند. نقشه ی سایت رتبه بندی شما را به خودی خود بهبود نمی دهد اما کمک می کند تا موتورهای جستجو بهتر سایت شما را پیمایش کنند. در بیشتر مواقع، کاربر در وب سایت اگر بداند که در کجا آنها را پیدا کند، می تواند این صفحات را پیمایش کند. بنابراین وظیفه مهندسان سئو است که اطلاعات خود را به روز نگه دارند. شما وقتی تصویری را مشاهده میکنید، از طریق چشم شما اطلاعات به مغز منتقل میشود و متوجه میشوید، اما برای اینکه ربات تصویر را بشناسد، از تگ alt استفاده میکنند. به گفته گوگل استفاده از تگ h1 «به گوگل کمک میکند تا ساختار صفحه را بهتر درک کند».

به طراحان سایت خود بگویید تا استایل هایی جذاب و در عین حال ساده ای برای فرمت بندی متن سایت در CSS کد نویسی کنند که بتوانید بخش های مهم سایت خود را با این استایل ها، زیباسازی کنید. این پلاگین شامل تعداد زیادی shortcode است که به شما اجازه می دهد که کارهایی از قبیل نمایش صفحه تنها، تگ ها، دسته بندی ها و … خارج از این مواردی که گفتیم باید بدونید که متاتگ ها، تگ تایتل و تگ دیسکریپشن این روزها هم روی On Page Seo تاثیر زیادی رو دارن. همانطور که گفتیم سایت مپ یا نقشه سایت یک پروتکل بین المللی است که توسط موتورهای جستجو پذیرفته شده و در حال استفاده است.

اگر صفحات سایتتان به صورت طبیعی به یکدیگر ارجاع داده نشده باشند، شما می توانید آنها را در نقشه ی سایت وارد کنید و مطمئن شوید که موتورهای جستجو از آن صفحات چشم پوشی نخواهند نمود. البته باید خاطر نشان کرد که این یک قانونی یا پیشنهاد رسمی از سوی گوگل نیست.اگرچه بسیاری از متخصص حوزه سئو و تولید محتوا، به شکل عملی این روش را کارساز تشخیص دادهاند. کال تو اکشن به کاربران میگوید عملی انجام دهند که در هر وبسایت متفاوت است. تنها کاری که باید انجام دهید پیکربندی پلاگین است. تجربیات وب مستر ها نشان می دهد که استفاده از این پلاگین بهتر از استفاده از دیگر تولید کننده های سایت مپ استاندارد خواهد بود. استاندارد بودن روش های و تکنیک های سئو چیست را از نظر گوگل بررسی کردیم. بجای این کار می توانید URL صفحه ی نقشه ی سایتتان را در فایل robots.txt وارد نمایید.

سئو بخش کلیدی استراتژی بازاریابی اینترنتی میباشد و بدون در نظر گرفتن صنعتی که در آن تخصص دارید، شناختن سئو بسیار ضروری سایت reverse-seo میباشد. و اگر هم این فایل در سایت شما وجود نداشته باشه، موتورهای جستجو میان و تمامی محتوای سایت را از صفحات و لینک ها گرفته و تمامی بخش های سایت رو ایندکس می کنن. برای مسیر و نام فایل، یک اسلش انتهایی به عنوان یک URL متفاوت دیده میشود که به یک فایل یا یک دایرکتوری سیگنال میدهد. URL صفحه. این URL باید با پروتکل(مانند http)شروع شود و با یک اسلش تمام شود. برخی از این تولید کننده های سایت مپ برای سایت های با حداکثر 500 صفحه به طور رایگان نقشه سایت تولید می نمایند. برای شروع کار شما باید انتخاب کنید که می خواهید از یک نقشه ی سایت استفاده نمایید یا می خواهید از چند نقشه به طور همزمان در سایتتان استفاده کنید. امیدوارم این آموزش کوتاه برای شروع کار با نقشه سایت شما را راهنمایی کرده باشد. باید با تگ آغازین شروع شوند و با تگ به پایان برسند. مقدار “همیشه” باید برای مطلب هایی مورد استفاده قرار گیرد که هر زمان به دست وبمستر برسند به روز رسانی می شوند. در صورت نیاز می توانید فایل های سایت مپ را با استفاده از gzip به حالت فشرده درآورید تا به محدوده ی مقرر دست پیدا کنید.

اگر در این موارد از کلمات کلیدی مشخص شده استفاده کنید، به شرط رعایت بقیه موارد، میتوانید رتبههای خیلی خوبی کسب کنید. در اکثر موارد، نتایج جستجوهای محلی در ایران به شکل باکس جستجوی محلی نمایش داده میشود. برخي سايت هاي با اسپم خيلي بالا که لينک هاي خروجي بسياري دارند به سادگي توسط الگوريتم پنگوئن گوگل تشخيص داده مي شوند و ارزشي نيز دريافت نمي کنند، چه منفي چه مثبت. در حالی که اگر سایت تان را به طور اصولی سئو کنند، ماه ها و حتی سال ها بعد از اتمام پروژه هم در صفحه 1 باقی میمانید. تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که یک خط را به کد این فایل اضافه کنید. باید تعیین کنید که دوره ی زمانی تغییر محتوای URL مد نظر چقدر است ( شامل تاریخی که آخرین به روز رسانی انجام گرفته است) و برای تعیین اولویت صفحات، از گزینه های اولویت بندی برای نشان دادن اهمیت URL ها در مقایسه با دیگر صفحات سایت استفاده نمایید. شما می توانید برخی از انواع پست ها را از نقشه خارج کنید، انتخاب کنید که عنوان هر پست چگونه به نمایش گذاشته شود و همچنین انتخاب کنید که اگر یک محتوا در دسته بندی های خاص تکرار شد، مجددا به نمایش گذاشته شود یا خیر.

اگر یک سایت مپ چندگانه فراهم کرده اید، پس از آن باید هر کدام از نقشه ی سایت هایتان را در یک Sitemap index file قرار دهید. پس شما برای اینکه بتونید نتیجه بهتری بگیرید، بهتره که اول روی عبارت «راهنمای جامع خرید شلوار لی» بیاید بالا تا بعدا بتونید با قدرتی که گرفتید، کلمات سخت تر رو هم بگیرید. رابط کاربری این ابزار به شما اجازه می دهد تا با یک درگ اند دراپ ساده و شخصی سازی های با استفاده از رنگ ها و تصاویر، به تولید فایل های تکست یا XML بپردازید. عنوان فایل بهصورت انگلیسی سیو و آپلود شود. قرار است که در ابتدا، بهصورت کامل با ساختار، عملکرد و انواع نقشه سایت آشنا شویم. استفاده از این ابزار به طور کامل رایگان است و برخی از کاربران استفاده از آن را بسیار راضی کننده توصیف کرده اند. مقاله کلمات کلیدی را مطالعه کنید تا به صورت کامل آن را آموزش ببینید. به هر صورت اگر می خواهید تعداد URL های بیش از 50000 تا را در نقشه ی سایت لیست کنید باید از یک نقشه ی سایت چندگانه استفاده نمایید.

فایل HTML توسط این ابزارها به راحتی تولید می شود و کافی است که این فایل را دانلود نمایید. ما در مقاله ” انواع سئو و بهینه سازی سایت ” به طور مفصل درباره هریک توضیحات ویژه ای را بیان کرده ایم. با استفاده از این پلاگین شما می توانید محتواهای خود را نیز بهینه سازی نمایید و همچنین از دیگر امکانات این پلاگین بهره ببرید. از دیدگاه موتورهای جستجو، اگر صفحات سایت شما از یک استراتژی لینک سازی منسجم و پر قدرت بهره ببرد، خزنده های موتورهای جستجو می توانند به راحتی به تمامی صفحات سایتتان دسترسی داشته باشند. اگر بین تولید محتوا و بهینه سازی محتوا قدیمی یکی رو باید انتخاب کنیم کدوم گزینه پیشنهاد میشه؟ محتوای شما باید حداکثر بین 1000 تا 2000 کلمه باشد زیرا خواندن یک متن طولانی باعث افزایش ماندگاری کاربر در صفحه شما می شود و گوگل نتیجه می گیرد که سایت شما معتبر است پس متقابلا با افزایش رتبه همراه می شوید. به فرایند طراحی سایت که باعث میشود صفحات وب به خوبی بر روی انواع دستگاه ها و صفحات نمایش در بیاید، طراحی وب رسپانسیو (RWD) یا واکنشگرا میگویند. اگر شما هیچ کدام از پلاگین های بالا را در دسترس ندارید، یا اینکه قصد دارید تا کنترل بیشتری بر نقشه ی سایت XML داشته باشید، می توانید به سادگی با استفاده از پلاگین Google XML Sitemaps به خواسته ی خود برسید.

همچنین شما پس از ساخت نقشه سایت، اگر آن را در ابزار رایگان سرچ کنسول ثبت کنید، میتوانید مدیریت بهتری روی سایتتان داشته باشید. هرگاه شما یک محتوای جدید تولید می نمایید یک پینگ برای گوگل ارسال می شود و آنها را نسبت به تغییر در نقشه ی سایت شما آگاه می سازد. با این حال توصیه می کنیم که نقشه ی سایتتان را با استفاده از Google Webmaster tools به گوگل ارسال نمایید. به Google Webmaster tools بروید. برای این کار به آدرس SEO » XML Sitemaps بروید و XML sitemap functionality را در حالت enable قرار دهید تا عملگر نقشه سایت XML فعال شود. نقشه سایت XML وردپرس به موتورهای جستجو نشان می دهد که کدام لینک ها در یک سایت از اهمیت بیشتری برخوردارند و شما این لینک ها را چه زمان هایی به روز می کنید. حال می توان اهمیت داشتن یک نقشه ی سایت مناسب را از دیدگاه کاربران بررسی نمود.

استفاده از تاکتیکهای سئو برای به دست آوردن رتبههای بالا در موتورهای جستجو بدون استفاده از تکنیکهای دعوت به اقدام (Call to Action) بسیار اشتباه است. میدانید بهترین تکنیکهای سئو برای سایت چیست و به چه گروههایی تقسیم میشود؟ هدینگها باعث میشود تا محتوای شما به بخشهای کوچکتر تقسیم شود و کاربران، تمایل بیشتری به مطالعه آن داشته باشند. قالب و طرح تمیز باعث بهبود رتبه سئو شما می شود. ابزار های آنلاین بسیاری وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها تنها با یک کلیک یا یک درگ اند دراپ ساده نقشه ی سایتتان را تولید نمایید. برای تولید نقشه ی سایت XML نیز ابزارهای رایگان و پولی فراوانی وجود دارد که شما با استفاده از آنها می توانید به راحتی فایل XML نقشه ی سایتتان را تهیه نمایید. مزیت این کار این است که گوگل به شما خطاهای فایل نقشه ی سایت، اندیس ها و داده های آماری دیگر را نشان خواهد داد که این داده ها برای شما به عنوان یک وب مستر می تواند بسیار کارآمد باشد.