سئو فاکس – سئو سایت – سئو وب سایت – Seofox.ir

Notify Google about updates of your site درصورت فعالسازی این گزینه، پس از انتشار هر نوشته برای موتور جستجوی گوگل اعلان ارسال میشود تا با ساختار صفحه جدید آشنا شده و آن را ایندکس کند. کاربرانی که اطلاعات زیادی در مورد موضوع دارند، نسبت افرادی که تازه با موضوع آشنا شده اند، ممکن است از کلمات کلیدی متفاوتی در کوئری های جستجوی خود استفاده کنند. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا، اسکریپت های آماده و فریم ورک ها دارای این قابلیت هستند، اما حتی اگر چنین نباشند، ایجاد و استفاده از مزایای آن آسان است. اما نترسید، بسیاری از مردم این فرآیند را طی کردهاند و به وبسایتهایی با رتبهبندی عالی دست یافتهاند که ارزش تمام ایمیلها، تماسهای تلفنی، زمان و انرژی را داشتند. با پیشرفت هرچه بیشتر گوگل و سیستمهای هوش مصنوعی به کار گرفته شده توسط این شرکت، برآورده کردن نیاز کاربر به مهمترین فاکتور در رتبهبندی نتایج جستجو تبدیل خواهد شد و تاثیر آن روز به روز بیشتر خواهد شد. یکی از دلایلی که مقالات ویکیپدیا اغلب در رتبهبندی بالایی قرار میگیرند این است که جامع و قابل اعتماد هستند. فایل robots.txt یک فایل ساده ولی در عین حال قدرتمنداست.

برای وب سایت های که از شیوه مناسبی برای لینک دهی داخل استفاده نمی کنند. تصور کنید که تمام این تصاویر را به داخل پوشهای به نام تصاویر منتقل کردهاید برای اینکه به گوگل بگویید این تصاویر را ایندکس نکنند باید دستوری مانند دستور زیر را در فایل ایجاد کنید. مثلا امکان دارد یک صفحه برای کمپین فروش بهاری در سایت ساخته باشیم و پس از اتمام بهار، بخواهیم آن را از ایندکس خارج کنیم. آخرین گزینه که قصد دارم به عنوان یکی از عوامل تاثیر طول محتوا در سئو به آن اشاره کنم مربوط به رضایت کاربران است. به دلیل اینکه بیشترین جستجوها در موتور جستجوی گوگل انجام میشه، اکثر سایتها برای گوگل بهینه میشن.

آموزش ساخت robots.txt وردپرس مانند دستورایت است که در قسمت قبل به شما اموزش دادیم و شما میتوانید از این دستورات برای سایت های وردپرسی نیز استفاده کنید. سایت مپ یک پروتکل بین المللی است که توسط موتورهای جستجو و وبمستران پذیرفته شده و مورد استفاده است. در کادر categories میتوانید دسته بندی هایی را که تمایل ندارید در سایت مپ نمایش داده شوند را وارد کنید؛ همچنین کادر posts نیز امکان انتخاب پست ها جهت عدم نمایش را بر اساس آی دی برای شما فراهم میکند. بخش بعدی با نام Change Frequencies امکان تنظیم دوره بروزرسانی برای نقشه سایت را برای شما فراهم میکند. در این دوره چه مباحثی آموزش داده شده است؟ بله که میتونی. لازمه که زمانی رو به صورت روزانه برای این دوره وقت بذاری، این زمان صبح باشه یا شب یا هرموقع، دست خودته. حال اگر ما بیاییم و با کمک ابزارهای تحقیقات کلمات کلیدی یک محتوای سئو شده تولید کنیم، قطعاً یک گام از سایر رقبای خود که بدون در نظر گرفتن این موضوع شروع به تولید محتوا میکنند جلوتر هستیم.

برای وب سایت های وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند. برای وب سایت های جدیدی که پیوندهای ورودی زیادی ندارند، نقشه سایت به عنوان یک ابزار برای کشف لینک های آنها کاربرد دارد. نقشه وبگاه برای مشاهده کاربران سایت، یک صفحه ساده از سایت است که ساختار وبسایت شما را نشان میدهد و معمولاً متشکل از یک لیست سلسله مراتبی از صفحات سایت شما است. همان طور که پیش از این ذکر شد، نقشه سایت یک لیست از صفحات وب سایت است که مورد استفاده کاربران می باشد. چرا یک سایت باید در صدر جدول لیست جست و جوی شما باشد؟

این یک مزیت بزرگ سایت های وردپرس است. به زبان ساده، نقشه سایت XML لیستی از یو آر ال های وب سایت شماست. به زبان ساده، نقشه سایت فایلی است که تمام آدرس های صفحات وب سایت شما در خود به صورت مرتب جای می دهد و آنها را در اختیار خزنده های موتور های جستجو قرار می دهد. Keyword Research یا تحقیق درباره کلمه کلیدی، فرآیند کشف، تجزیه و تحلیل عبارتهایی است که کاربران در گوگل آنها را جستجو میکنند، استفاده از کلمات کلیدی مناسب یکی از مهمترین مراحل برای افزایش سئو سایت است. زمانی که استراتژیهای بهینهسازی نرخ تبدیل conversion rate optimization مناسب اجرا میشوند، به راحتی میتوانید بیشترین بهره را از پایگاه کاربری موجود خود ببرید.

همانند روش قبلی این بار نیز با وارد کردن sitemap.xml در انتهای آدرس سایت خود میتوانید به سایت مپ دسترسی داشته باشید. Include sitemap in HTML format جهت نیاز به پشتیبانی وردپرس سایت مپ از فرمت HTML این گزینه را فعال کنید. نقشه سایت را با فرمتهای HTML و XML در سایت خود قرار دهید: وجود یک صفحه نقشه سایت ساده با لینکهایی به تمام صفحات یا صفحات مهم (اگر شما صدها یا هزاران صفحه دارید) در سایت خود میتواند مفید باشد. نباید در نقشه وبگاه خود از پیوندهای تاریخهای انقضا شده یا شکسته استفاده کنید. شاید تصور کنید سئو کلاه خاکستری چیزی بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، ولی طبق تعریف John Andrew متخصص سئو، سئوی کلاه خاکستری آن بخش از اقدامات سئو کلاه سیاه است که هنوز توسط گوگل شناسایی نشدهاند و میتوانیم برای کسب نتیجه بهتر، در استراتژی سئو سایت از آنها استفاده کنیم. پیشنهاد تیم رادزاد برای این افراد، طراحی سایت در ابتدا و سئوی آن در یک بازه زمانی طولانی تری است. بخش سایت مپ موجود در کنسول گوگل تاثیری در سئوی سایت شما ندارد، اما باید بدانید که اطلاعات مهمی را جهت بهینه سازی سایت به شما میدهد. لازم است بدانید که نقشه سایت یک فایل ثابت نیست نیست و باید هنگامی که صفحه جدیدی به وب سایت شما اضافه می شود یا هنگامی که در صفحات موجود تغییراتی ایجاد می شود، باید به صورت خودکار بروز شود.

سعی میکنند اهمیت محتوا در سئو قابل چشم پوشی سایت reverse-seo نیست. در این پست آموزشی از دارکوب قصد داریم به مهمترین نکات تولید محتوای سئو و آموزش سئو محتوا برای یک وبسایت اشاره کنیم. برای یک سئو قدرتمند چه چیز های را باید در نقشه سایت وارد کنیم ؟ و رتبه بندی تمامی صفحات در انتها رتبه سایت شما را بهبود می بخشد. با این روش بدون کوچکترین ریسک، شاهد رشد و بهبود وضعیت سایت خواهید بود و نور چشمی گوگل خواهید شد؛ فقط کمی زمان بر است. اکنون با صفحه ای مشابه صفحه زیر مواجه خواهید شد. تفاوت نقشه سایت که در مورد آن صحبت می کنیم با نقشه سایت هایی قدیمی در این است که پیش از این به صورت دستی و توسط کدهای HTML برای مخاطبان سایت ساخته می شد. راهنماهای گام به گام به اندازه خود اینترنت قدیمی هستن. ۱- اکثر افراد سؤالات ذهنی، محصولاتی که قصد خرید آن را دارند و خلاصه هر مطلبی که میخواهند از آن بیشتر بدانند را در اینترنت جستجو میکنند. بعد از اینکه فایل Notepad را ساختیم باید آن را در سایت بارگزاری کنیم. این مورد زمانی مهم است که گوگل بخواهد آن صفحه را دوباره ایندکس کند.

در این بخش از مقاله راجع به رایجترین این اصطلاحات صبحت خواهیم کرد. این کتاب یک دید خوب و عمیق از سئو فارغ از مسائل فنی به شما می دهد. همچنین در مورد اینکه کدام یک از صفحات از اهمیت بیشتری بر خوردار است، به روز رسانی صفحات در چه بازه های زمانی صورت می گیرد به موتور های جستجو اطلاع می دهد. بخش آخر با نام Priorities امکان اولویت بندی بخش های مختلف سایت جهت بررسی و نمایش آن در سایت مپ را برای شما فراهم میکند. Include a XSLT stylesheet درصورتی که میخواهید از استایل در سایت مپ خود استفاده کنید، تیک Use Default را برداشته و در کادر مربوطه آدرس فایل استایل با پسوند XLS را وارد کنید. در انتهای مسیر مد نظر خود استفاده کنید. در ادامه، جزئیات بیشتری رو در مورد چگونگی ایجاد محتوای سئو پسند براتون شرح میدیم. همچنین باید گفت که ایجاد دستی نقشه سایت به هیچ وجه توضیه نمیشود زیرا در این صورت شما باید با افزودن هر محتوا نقشه جدیدی بسازید که اینکار با گذر زمان بسیار زمانبر خواهد شد. نکته مهمی که لازم است در انتها به شما بگوییم این است که هرگز از هر دو روش بطور همزمان جهت ایجاد نقشه سایت استفاده نکنید زیرا باعث بوجود آمدن دو نقشه سایت شده و این امر موجب گمراهی موتورهای جستجو میشود.

این کار باعث می شود که موتور جستجو آدرس آن را سریعتر پیدا کند. Comment Count با فعالسازی این گزینه، ارزش هر محتوای سایت بر اساس تعداد نظرات آن محتوا مشخص میشود. اگر پاسخ سوال شما در این قسمت نیست، سوال خود را قسمت نظرات برای ما بنویسید. Comment Average با فعالسازی این گزینه، ارزش هر محتوای سایت بر اساس میانگین نظرات هر محتوا مشخص میشود. البته این بدان معنی نیست که خود نقشه سایت بر روی رتبه بندی تاثیر گذار باشد. اگرچه این موارد در نتیجه ارتقای چندین فاکتور در سایت محقق می شوند ، اما همگی تحت تاثیر مستقیم و جز کاربرد های سئو به شمار می روند.برای مثال می توان به آگاهی از برند ، فروش بیشتر و افزایش مشتریان ، تجربه کاربری و سرعت سایت و کاربردهای مهم و بیشمار دیگری اشاره کرد.

درصورتی که شما برای سایت خود وبلاگی با وردپرس جدا طراحی کرده اید، میتوانید آدرس آن را نیز در نقشه سایت دامنه اصلی خود نیز قرار دهید تا با هربار بررسی سایت شما وبلاگتان نیز جهت ایندکس صفحات بررسی شود. برای جدا کردن نوشته ای که می خواهید جزو نقشه سایت نباشد بهتر است از no-index کردن آن محتوا استفاده کنید (در زمان ایجاد و ویرایش نوشته در تنظیمات Yoast SEO موجود می باشد) یا اینکه تمام نوشته های مورد نظر را به یک دسته بندی خاص مرتبط کنید و سپس در تنظیمات آن دسته را از نقشه سایت حذف کنید. اگر در محتوای خود ار فیلم استفاده می کنید بهتر است یک نقشه سایت مخصوص فیلم ها به موتور های جستجو معرفی کنید. اگر نگاهی به تصویر زیر کنید کاملا متوجه تفاوت و صد البته بهتر بودن URL انگلیسی میشوید. Do not use automatic priority calculation فعالسازی این گزینه به معنای اعلام یکسان بودن ارزش تمامی محتواهای سایت است. اکنون پس از ایجاد نقشه سایت XML در وردپرس نوبت به آن میرسد که این نقشه را به گوگل معرفی کنید. Robots.txt در واقع یک فایل است با پسوند TXT که به ربات ها و خرنده های موتورهای جستجو این را می گوید که در کدام صفحات یا بخش های یک سایت حق خزیدن ندارند.

↑ «چکلیست سئو تکنیکال در سال 2020 (18 نکته مهم)». ↑ «آمادهسازی دو نقشه سایت: یکی برای کاربران، یکی برای موتورهای جستجو». ↑ «راهنمای ساخت نقشه سایت sitemap.xml برای سایت». شما میتوانید با ساخت نقشه سایت سرعت ایندکس صفحات سایت خود در موتور های جستجو را بیشتر کنید. اساسا نقشه سایت تاثیر مستقیم بر سئو سایت شما نخواهد داشت اما به وسیله آن میتوانید صفحاتی را که مایل هستید موتور های جستجو آن ها را در نتایج خود به نمایش بگذارند را مشخص کنید. هنگام بهینه سازی وب سایت برای سئو، یکی از اهداف شما ارائه سیگنال های خوب به گوگل است تا بتواند وب سایت شما را به بهترین شکل ایندکس کند.نقشه سایت بهینه یکی از آن سیگنال های است که می تواند کیفیت نتایج شما در گوگل را بروز و سریعتر کند و باعث افزایش رتبه شما شود. این یک بازی اعداد نیست، مهم این نیست که چه تعداد صفحه ایندکس شده دارید، مهم این است که چه تعداد صفحه با کیفیت ایندکس شده دارید. اما چنانچه سایت شما به صورت ایستا میباشد، باید یک نقشه سایت به صورت دستی بسازید. باشد. فایل متنی ربات باید در ریشههایت وب سایتی که برای آن اعمال میشود قرار داشته باشد.

درصورتی که روش اول یعنی استفاده از افزونه Yoast SEO به هر دلیلی برای شما کارساز نبود میتوانید به وسیله این روش یعنی استفاده از افزونه Google XML Sitemaps نقشه سایت مدنظر خود را بسازید. درصورتی که پیش از این دامنه خود را در سرچ کنسول گوگل وارد نکرده اید، میتوانید از آموزش زیر بهره بگیرید. تنها کافی است افزونه را نصب کنید تا نقشه XML سایت شما ساخته شده و همه نوشتههای سایت شما را به صورت خودکار در نقشه سایت اضافه کند. Override the base URL of the sitemap اگر وردپرس را در یک دایرکتوری نصب کرده اید اما در بخش آدرس، آدرس سایت اصلی را وارد کرده اید؛ در این بخش آدرس اصلی سایت را وارد کرده و و سپس تغییرات حاصل شده را به فایل htaccess. جهت ساخت سایت مپ با افزونه Google XML Sitemaps ، ابتدا این افزونه را به کمک لینک های زیر دانلود، نصب و فعالسازی کنید. پیش از شروع این بخش لازم است بگوییم موتورهای جستجو آنقدر پیشرفته هستند که درصورت وجود سایت مپ آن را به سادگی پیدا میکنند. Notify Bing about updates of your site با فعالسازی این گزینه، پس از انتشار هر نوشته برای موتور جستجوی بینگ اعلان ارسال میشود تا با ساختار صفحه جدید آشنا شده و آن را ایندکس کند.