سئو در تبریز

در بلند مدت، این به معنای رتبه گرفتن و بازدید بالاتر است. اما وقتی سئو و بازاریابی محتوا کاری را که قرار بوده است انجام دهند (یعنی با هماهنگی کامل با هم کار کنند) مشکلی پیش نخواهد آمد. کاری که میتوانید انجام دهید این است که سعی کنید بین محتوا، حتماً به صفحات دیگری از سایتتان هم لینک بدهید، صفحات که از لحاظ موضوعی به هم مرتبط باشند. هر باری که یک صفحه جدید در سایتتان ساخته میشود، باید به سراغ این ابزارها بروید و بعد از ساخت یک نقشه سایت جدید، آن را در همان صفحه قبلی بارگذاری کنید. ⭐️ نکته: در حالت پیشفرض، برنامهنویس سیستم مدیریت محتوای شما باید یک افزونه برای ساخت سایت مپ روی سایت قرار داده باشد. درصورتیکه صفحات با موفقیت در گوگل ایندکس شده باشند، با نمودار “Valid Pages” نمایش داده میشوند اما درصورتیکه صفحات با خطا مواجه باشند و در گوگل ایندکس نشده باشند، با نمودار “Pages With Errors” نمایش داده میشوند. Valid with warnings: صفحه ایندکس شده اما مشکل دارد.

توجه داشته باشید که آدرس اصلی و بعد از اسلش را وارد کنید. در حال حاضر گوگل از طریق الگوی RankBrain در تشخیص و درک صفحاتی که چندین کلمه کلیدی مرتبط را هدف قرار میدهند، مهارت بیشتری پیدا کرده است. یکی از آنها semrush است. پس برای اینکه به آنها بگویید صفحهای را ایندکس نکنند باید از دستور Disallow و برای اینکه بگویید بعدا این صفحه را کراول کنند از دستور Crawl-delay باید استفاده کنید. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، نقشه سایت بهصورت پیشفرض وجود دارد؛ اما اگر به هر دلیلی این نقشه خطا داشت میتوانید از افزونهٔ “companion sitemap generator” نیز استفاده کنید. چرا صفحه را از نقشه سایت حذف کنیم؟

در این صفحات میتوانید بررسی کنید که افراد با چه کلمات و عبارات کلیدی وارد وبسایت شما شدهاند. انتخاب موثرترین کلمات کلیدی برای ارتباط با بازار هدفتان میتواند زمان و تحقیق ببرد، اما نتایج ارزشش را دارد. این ویژگی ها می تواند میانگین زمان کاربران در سایت را بهبود بخشد و این باعث تأثیر مثبت روی سئو سایت شما می شود. در ادامه مقاله بهترین افزونه سئو وردپرس به معرفی 5 مورد از بهترین افزونه های سئو می پردازیم. پیش از این در مقالهای نحوه ایجاد سایت مپ وردپرس با استفاده از یواست را به شما توضیح دادیم. در پایان نحوه تست فایل robots.txt شرح داده شد. با کلیک بر روی دکمهٔ “NEW REQUEST” کادر آن نمایش داده میشود. اما نکتهای که حتما باید به آن توجه کنید این است که قبل از حذف کردن یک مورد از سایت مپ به خوبی علل حذف آن را بررسی کنید و سپس تصمیم به حذف کردن یا نکردن یک صفحه از سایت مپ بگیرید. این فایل، در واقع یک فایل متنی بوده که اجازه دسترسی به صفحات سایت را به ربات های خزنده گوگل می دهد. بهصورت پیشفرض ربات خزنده گوگل همه صفحات و بخشهای وبسایت را ایندکس و کش میکند. اما سایتهای بزرگی که چند ده هزار صفحه دارند، باید هر 50 هزار را در یک سایت مپ جداگانه به گوگل معرفی کنند.

پاراگراف اول در سئو و بهینه سازی سایت بسیار مهم است. نکته مهم در اینجا اینست که استفاده حداقل یک بار از همین کلمات کلیدی اصلی در چند پاراگراف ابتدایی متن نیز به همان اندازه مهم است. برای بهره بردن از بهترین نتیجه در سئو سایت، پاراگراف اول را حرفهای شروع کنید. مهمترین نکات در بالا بردن خوانایی متن های شما در محتوای سئو شده شامل نکات زیر است. به خصوص کسانی که با تنظیمات سایت مپ گوگل آشنا هستند، ممکن است تنظیمات حذف یک مطلب خاص از نقشه سایت را به درستی پیدا نکنند. زمانی که شما متوجه شدید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، میتوانید یک تقویم محتوا تهیه کنید.

در صفحه Overview بهصورت کلی آمار Performance، Coverage، Experience و Enhancements را خواهید دید؛ اما برای آمار دقیقتر میتوانید بر روی گزینهٔ آنها در پنل کلیک کنید تا آمار دقیق آنها را مشاهده کنید. حالا باید آدرس سایت مپ را به گوگل معرفی کنید تا رباتهای این موتور جستوجو پس از ورود به سایت، به سراغ آن بروند. اما خب کارکردن با این شبکه ها هم قلق خاص به خودش رو میطلبه و باید حواستون به فاکتورهای مختلف باشه. همان طور که گفته شد بدست آوردن رتبهبندي بالا براي کلمات کليدي خاص در اوايل کار خيلي راحتي نسبت به امروز بوده است. در ابتدای کار شما با جملهٔ “Processing data, please check again in a day or so” مواجه میشوید، به معنی اینکه اطلاعات در حال جمعآوری و پردازش است و لطفاً در زمان دیگری این بخش را بررسی کنید. یکی از مهم ترین نکات در زمان کار کردن با فایل robots.txt این است که روی تغییراتی که در این فایل اعمال می کنید نظارت کامل داشته باشید. در ادامه در وهله اول بررسی خواهیم کرد که فایل Robots.txt چیست و چه کاربردی دارد؟

این موضوع که عناوین صفحه سئو (SEO Page Titles) شامل عبارات کلیدی مرتبط باشد، سایت reverse-seo بسیار اهمیت دارد. برای مثال اگر وبسایت شما 200 بار نمایش داده شده باشد و از این مقدار 50 بار کلیک شده باشد، 50 تقسیمبر 200 میشود و نتیجه آن در 100 ضرب میشود و 25 درصد CTR برای آن مشخص میشود. برای اینکه بدانیم سایت ما در چه کلماتی جستجو دارد و یا اینکه کاربران چه مواردی را جستجو می کنند، گوگل ابزاری بسیار کاربردی در اختیار ما قرار داده است. چه تضمینی وجود دارد که به رتبه اول گوگل خواهیم رسید ؟ وقتی وارد این تب شوید میتوانید تنظیمات مربوط به حذف دستهها از نقشه سایت یواست سئو را انجام دهید. برای این کار بر روی دکمهٔ “NEW REQUEST” کلیک کنید؛ در کادری که باز میشود بر روی تب “Clear cached URL” کلیک کنید؛ سپس آدرس زیرشاخه موردنظر خود را در فیلد “Enter URL” وارد کنید. سپس باید آن را به عنوان یک صفحه در سایتتان آپلود کنید. در نهایت با دیدن تصویر زیر، متوجه میشوید که سایت مپ با موفقیت به گوگل معرفی شده است. به همین جهت هزینه ای که برای تولید محتوا پرداخت می کنید، نه تنها امری بی مورد است بلکه نوعی سرمایه گذاری برای رسیدن به هدف است.

شناخت حوزه کاری اهمیت بسیاری در به نتیجه رسیدن فرایند تحقیق کلمات کلیدی دارد. بسیاری از مردم انجام می دهند ، و حدس می زنم چه؟ هدف بسیاری از کسب و کارها و همچنین مدیران وب سایت ها این است که بتوانند در کلماتی که آنها سرچ میکنند در صفحه اول نتایج جستجو باشند. وبمسترهای موفق همواره عملکرد و تغییرات این رباتها را دنبال کرده و مطابق با استانداردهای آنان پیشروی میکنند. خیلیها فکر میکنند که از طریق فایلهای ربات ، می توانند از اطلاعات محرمانه خود مراقبت میکنند در حالی که کاملا برعکس است و برخی رباتها میتوانند از این اطلاعات شما سوءاستفاده کنند. تاریخچه سئو به دهه 90، وقتی موتورهای جستجو برای نخستین بار ظاهر شدند باز می گردد. سپس در زیر همین فیلد دو گزینه وجود دارد که گزینهٔ “Remove this URL only” به این معنی است که فقط این آدرس ایندکس نشود و اگر این آدرس زیرمجموعه داشت، آنها را میتواند ایندکس کند؛ گزینهٔ دوم “Remove all URLs with this prefix” به این معنی که اگر این آدرس زیرشاخه دیگری داشت، آنها هم ایندکس نشوند. در زیر این فیلد گزینهٔ “Remove this URL only” فقط برای حذف نتایج همین آدرس به کار میرود و گزینهٔ “Remove all URLs with this prefix” آدرسهای زیرمجموعه آن را هم در برمیگیرد.

آمار این صفحه فرضی نشان میدهد که 109 صفحه از سایت ایندکس شده و 6 صفحه هم احتمالا به خاطر noindex بودن، مورد بررسی قرار نگرفتهاند. نرم افزار تحت ویندوزی است که روی رایانه ی شما نصب می شود و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در حالت کلی نصب URL prefix آسانتر است. در کل اگر به شکل فنی و تخصصی کار با سایت مپ را بلد نیستید، حتی اگر پلاگین نصب شده روی سایتتان به شما اجازه میدهد هم بهتر است در آن تغییری ایجاد نکنید و نقشه را به حال خودش بگذارید. درصورتیکه از وردپرس استفاده میکنید و پلاگین Yoast SEO فعال است، میتوانید کد داخل ویژگی content را بدون ویرگولهای شروع و پایان کپی کرده و در بخش “وب مستر” افزونه Yoast SEO در فیلد “کد تأییدیه گوگل” قرار دهید و دکمه ذخیره تغییرات را انتخاب کنید. یواست یک پلاگین تمام عیار و کاربردی برای سئوی سایت وردپرسی به شمار میآید. Click: به ازای هر بار که کاربر از نتایج جستجو وارد سایت شما میشود، یک Click به آمار اضافه میشود.

اگر فایل robots.txt در سایت شما وجود نداشته باشد با کلیک روی دکمه “ایجاد پرونده robots.txt” افزونه Yoast یکی برای شما درست خواهد کرد. می توانیم با استفاده از ویرایشگر متن ساده دلخواه، یک فایل robots.txt جدید ایجاد کنیم. هنگامی که فایل robots.txt خود را در رایانه خود ذخیره کردید، آماده است تا آن را در اختیار خزنده های موتورهای جستجو قرار دهید. تا قبل از اینکه ربات خزنده گوگل صفحات وبسایت شما را بررسی کند، میتوانید در فایل robot.txt مشخص کنید که چه صفحاتی اجازه ایندکس شدن ندارند و یا چه صفحاتی فقط اجازه ایندکس شدن دارند؛ اما وقتی ربات خزنده گوگل کار خود را انجام داده، تغییرات در robot.txt تا مدت زیادی اثرگذار نخواهد بود. البته فراموش نکنید بهتر است این روش را در کنار هدف اصلی سایت پیش ببرید و بیشتر برای شناساندن سایت خود و حتی ایجاد بانک اطلاعاتی از کاربر انجام دهید.

دلیل اصلی که گوگل برای بهینهسازی اینهمه قانون و الگوریتم دارد و ابزارهای مختلف را بهصورت رایگان ارائه میدهد، این است که میخواهد بهترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد. یکی از مهمترین ابزارهای بررسی وضعیت سئو، ابزار گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) است که میتوانید بسیار کارا و مؤثر عمل کند. پس از ثبت وبسایت در ابزار گوگل سرچ کنسول، باید حداقل یک هفته منتظر بمانید تا گوگل وضعیت سئو ی سایت شما را بررسی کند تا بتواند آمار درستی را به شما ارائه دهید. در این بخش میتوانید وضعیت ایندکس شدن یک آدرس زیرمجموعه از وبسایت خود را بررسی کنید.

بیشتر متخصصان سئو می دانند که ارسال مهمان می تواند راهی عالی برای جذب بک لینک با کیفیت باشد. آموزش مجازی سئو برای کسانی که مشکل رفت و امد دارند گزینه بسیار مناسبی میباشد و اگر نگران کیفیت برگزاری این کلاس ها هستید باید به شما بگوییم رضایت کارآموزان دوره های مجازی آریا تهران در مقایسه با سایر آموزشگاه ها بیشتر بوده و نزدیک به ۱۰۰٪ کارآموزان از این دوره های مجازی رضایت کامل داشتند. چرا که ممکن است حذف بی دلیل یک بخش از سایت مپ باعث آسیبهای جدیتری به ساختمان سئوی سایت شما شود. صفحات وبسایت خود را با ابزاری مثل جاوا اسکریپت، فلش، DHTML، Ajax شلوغ نکنید؛ زیرا ربات گوگل HTML را به سرعت بررسی میکند، اما ممکن است در بررسی کدهای دیگر کند عمل کند. سئو یک هنر است؛ هنر متقاعد کردن موتورهای جستجو برای توصیه سایت ما بهعنوان بهترین، معتبرترین و جامعترین محتوا به کاربران و هنر جذب کاربری که موتورهای جستجو به سمت سایت ما هدایت کرده و تبدیل آن به مشتری. ازاینرو برای بررسی وضعیت سئو باید از ابزارهای مناسب آن استفاده کنید تا بتوانید وضعیت سئو سایت خود را بهبود دهید. سئو کردن به معنی بهینهسازی وضعیت نمایش در موتورهای جستجو است؛ بررسی وضعیت عملکرد سئو اهمیت زیادی دارد.

محتوای -منحصر به فرد، با کیفیت بالا و غیر تکراری – پادشاه است. در این روش به دلیل شفافیت پایین روند کار، احتمال درگیری بین سئوکار و کارفرما بالا است. البته نه به این معنا که کلا بی تاثیر هستند بلکه کماکان برای موتورهای جستجو ارزش دارند. زمانی بک لینک در سئو تاثیر دارد که ارزشمند باشد. بک لینک به زبان ساده همان معرفی نامه میباشد . حال که دلایل را شناختیم، به این بپردازیم که چگونه باید یک صفحه را از نقشه سایت یواست سئو حذف کنیم. از طرفی این قوانین باعث رشد و اعتبار خود وبسایت هم میشود و همواره کیفیت محتوا را بالا میبرد. «میدونی من خیلی محتوا تولید کردم، کلی مقاله نوشتم، ولی هنوز توی گوگل رتبهی خوبی ندارم! استانداردهای مشخصی از سوی گوگل برای وبسایتها تعریف شده است و تمامی وبسایتها ملزم به رعایت این استانداردها هستند. Query: معنای لغوی این کلمه “درخواست” ترجمه میشود، اما در این ابزار به معنای کلمات و عباراتی است که کاربران جستجو کردهاند تا به وبسایت شما رسیدهاند. در این مطلب، راههای مختلفی را بیان کردیم تا پاکسازی سایت مپ برای شما آسان تر شود. سئو یا بهینه سازی سایتها برای کسب رتبههای برتر در کلمات کلیدی موتورهای جستجو، نظیر موتور جستجوی گوگل از مهمترین موضوعاتی است که هر وبمستر یا صاحب وبسایتی تمایل دارد تا با رعایت آنها به بهترین نتیجه و بازدهی برای وبسایت خود دست پیدا کند.