سئو تکنیکال چیست؟

بعد از ثبت کسب و کار شما در نقشه گوگل، بصورت محلی یا شهری رقابتی برای نمایش کسب و کارها صورت می گیرد! اول بودن در نقشه گوگل یکی از ارکان سئو محلی است، اما در حال حاضر بین صاحبان کسب و کارها این سوال مطرح است که مهمترین معیارها برای نمایش یک بیزینس در نقشه گوگل چیست؟ سموم (وقتی که سئو به درستی انجام شود برای موتور جستجو فایده به همراه خواهد داشت اما استفاده از راه های غیر اخلاقی در سئو باعث تاثیر منفی خواهد شد. بعد از انتخاب گزینه وارد صفحه زیر خواهید شد. با این حال، در این مقاله قصد داریم شما را به دورهای آشنا کنیم که تمام مراحل را به صورت آموزش عملی سئو پیش میبرد و بعد از اتمام آن شما قادر خواهید بود به صورت یک متخصص حرفهای در حوزه دیجیتال و بهینه سازی سایت فعالیت کنید همانطور که 95 درصد شرکت کنندگان دوره آموزش پروژه محور سئو شرکت سئولب اکنون در مجموعه های بزرگی در حال فعالیت هستند. به این معنی که هر صفحه از وب سایت شما توسط موتور جستجو زیرنویس می شود. البته در این زمینه لازم است که واقعا خودتان یک کارشناس و متخصص باشد؛ در غیر این صورت فقط اعتبار سایت شما تخریب خواهد شد.

اما در این آموزش میخواهیم در مورد افزونه Google XML Sitemaps صحبت کنیم که نسبت به سایر افزونهها تنظیمات حرفهایتری دارد و نقشه سایت فقط ساخته نمیشود بله نقشه سایت توسط خودتان چیده میشود. Do not use automatic priority calculation: با انتخاب این گزینه هیچ فرقی بین مطالب اعمال نمیشود. یک نموداری است که صفحات را از هم جدا و یک نظم خاصی را به صفحات اعمال میکند. گوگل هم برای سفرهای پررمز و رازش به سایت ما و معرفی سایت ما به کاربران نیاز به نقشه راهنما دارد که دقیقاً موضوع آموزش این جلسه است که میخواهیم باهم آموزش ساخت نقشه سایت در وردپرس را قدمبهقدم انجام بدهیم.

برای مشاهده خدمات گنجه صفحه اصلی سایت مراجعه کنید. سئو یکی از شاخه های اصلی دیجیتال مارکتینگ است و هر کسب و کار آنلاینی که بخواهد از اینترنت کسب درآمد کند، باید بعد از طراحی سایت به فکر سئو سایت خود باشد. با این دستور، ربات های موتورهای جستجو به هیچ وجه نمیتوانند وب سایت را بخزند. ما در این بخش قصد داریم معیارهای ساده اما مهمی را به شما معرفی کنیم که اگر این کارها را انجام دهید می توانید تا حد بسیار زیادی بر روی سئو نقشه گوگل کسب و کارتان تاثیر بگذارید. اما گاهی میتواند به ضرر سایتها تمام شود. صفحاتی که کاربر با شما و فعالیتهایتان آشنا میشود که منجر به فروش میشود صفحات بااهمیتی هستند یکی از همین صفحات صفحه اصلی است اما صفحه اصلی هم اولویت کمتری نسبت به صفحاتی مثل صفحات مطالب و محصولات دارد پس این بخش را با توجه به نوع کسبوکارتان تکمیل کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت را بخزند و صفحات را اولویت بندی کنند. علاوه بر این، تغییراتی که در سایت ایجاد میشود و تلاش هایی که برای بهینه سازی سایت انجام می شود، به وسیله نقش سایت به گوگل نمایش داده می شود که این به ایندکس محتوای سایت کمک کند و سرعت سئوی سایت را افزایش می دهد.

همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که هر 150 الی 300 کلمه نیاز به یک عنوان یا زیر عنوان دارد. 2. یا اینکه از قسمت کلیدواژه Google XML Sitemaps را تایپ کنید و افزونه ایجاد دکمه برو به بالا در وردپرس را نصب و سپس فعالسازی کنید. Notify Google about updates of your site: با زدن تیک این بخش اگر مطلب جدیدی را منتشر کنید گوگل باخبر خواهد شد. بعد از انجام تمام تنظیمات و کلیک روی لینک نقشه سایت که در ابتدای بخش تنظیمات به آن اشاره کردیم همچنین صفحهای بهعنوان نقشه سایت برای ما ساخته خواهد شد. با انتشار مطالب جدید در سایت شما، نقشه سایت بصورت خودکار توسط این افزونه ساخته خواهد شد. در صورتی که نقشه از سوی گوگل تأیید نشود یکسری پیغام های خاص نمایش داده خواهد شد. به طور خلاصه، زمانی که شما یک نقشه سایت دارید، موتور جستجو به راحتی میتواند محتوای وب سایت خود را پیدا کرده و شناسایی کند، و آن را به پایگاه داده خود اضافه کنید تا سایت شما به شدت رتبهبندی شود و فرصت بیشتری برای تحت فشار قرار دادن مشتریان در هنگام جستجو بدهد. شاید شما در این بخش موارد بیشتری را مشاهده کنید مثلاً بخشهایی مثل Custom taxonomies یا Custom post types که این بخشها بسته به قالب سایت شما تعیین میشوند و مواردی مثل نمونه کارها، محصولات و…

تغییر در رتبه بندی و ترافیکتان را رصد کنید. اگر تغییری در عناوین و توضیحات (description) مطالب وبلاگ خود یا متاتگها ایجاد کردید، بهتر است بلافاصله منتظر این تغییر در صفحه نتایج گوگل نباشید. تا زمانی که شما نتوانید مخاطب را در فضای مجازی به خود جلب کنید نخواهید توانست به هدف خود که فروش کالا یا افزایش فروش و جذب مشتری است برسید یا این که نخواهید توانست موفق به افزایش ترافیک سایت خود شوید. و براساس کُدهای دستوری مشخص لینکهای سایت خود را در نقشه سایت وارد کرده و به نسبت ارزش هر صفحه به آن رتبه دهید که عددی بین 0.01 تا 1.00 میباشد .

داخل آدرسهای URL نیز میتوانید از کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو میشود استفاده کرد مزایای این کار این است که کاربری که عبارتی را جستجو میکند وقتی ببیند کلمات عبارت جستجو داخل URL وجود دارد با خود تصور میکند که بله این دقیقا همان چیزی است که من بدنبال آن میگردم و همچنین وقتی URL توسط کاربران به اشتراک گذاشته میشود و بدلیل اینکه کلمات کلیدی در آن بکار فته است هر کاربر دیگری که لینک را ببیند متوجه موضوع محتوا لینک شده میشود. اما چیزی که مشخص است در بین تمامی شرکت ها یک میانگین قیمت تقریبا یکسان وجود دارد . در این بخش میتوانیم مشخص کنیم چه مواردی در نقشه سایت درج شوند که بهصورت پیشفرض صفحه اصلی سایت، مطالب و برگههای انتخابشدهاند اما مواردی مثل دستهبندیها،آرشیو مطالب هم امکان انتخاب کردن دارند اما بسته به نیاز شما قابل انتخاب هستند. متا تگ دیسکریپشن از اهمیت بالایی در فرایند سئو و بهینهسازی سایت برخوردار است. حتی اگر نقشه سایت خود را در Google Search Console یا Bing Webmaster Tools ارسال کرده اید، همیشه ایده خوبی است که آن را به فایل robots.txt خود اضافه کنید تا به همه ربات های موتور جستجو کمک کنید سریعتر آن را پیدا کنند.

برد. هر سایت مقدار مشخصی اعتبار خزیدن دارد، هیچ موتور جستجویی در اولین بار کل آدرس را نمیخزد. در ادامه 15 نکته مهم که برای بهینه سازی تصویر وجود دارد، آورده شده است که باید بدانید. صفحه اول وب سایت، صفحه فروشگاه، صفحه دربارهٔ ما، صفحه تماس با ما از جمله صفحات مهم هر وب سایت میباشند. از دیدگاه کاربران، نقشه ی سایت مجموعه ای از لینک ها است که به نحوی سازمان دهی و مرتب شده اند که کاربر با استفاده از آنها می تواند به خوبی در سایت به وب گردی بپردازد. آنها به موتورهای جستجو یک آدرس وب سایت میدهند و نقشه کامل تمام صفحات وب سایت را ارائه میکنند. این نقشههای سایت به گوگل کمک میکنند تا وبسایت شما را کشف وهدایت کند. برای ساخت سایت مپ در این افزونه وارد پلاگین Yoast SEO میشویم، به منوی سئو، عمومی، امکانات مراجعه کرده و سپس گزینه نقشههای XML سایت را روی حالت روشن قرار دهیم تا نقشه سایت برای ما فعال شود.

همینطور که در عکس هم مشخص هست از بخش سمت راست و بالا میتوانیم آدرس نقشه سایتمان را وارد کنیم و دقت کنید قبل از تائید نقشه روی گزینه Test کلیک کنید تا گزارشی از سالم بودن نقشه سایت بدهد که ما متوجه شویم نقشه سایت ما کامل و قابلاستفاده است. چرا فایل ربات (robots.txt) مهم هست؟ Include the last modification time: این بخش هم مخصوص این هست که اگر تغییراتی در صفحات تیک زدهشده انجام دادید موتورهای جستجو باخبر شود. گوگل به زیبایی و کوتاه بودن آدرس صفحات اهمیت زیادی میدهد. آنها به موتورهای جستجو آدرس وب سایت داده ونقشه کامل تمام صفحات وب سایت را ارائه می دهند. Bing Add sitemap URL to the virtual robots.txt file: با زدن این تیک به افزونه اجازه میدهیم که آدرس نقشه سایت را به فایل robots.txt که فایلی مخصوص برای رباتهای گوگل است اضافه کند. اگر وب سایت شما دارای تجربه کاربری مناسب نباشد به عبارت دیگر دارای سرعت پایین باشد ، برای گوشی های همراه مناسب نباشد فونت مناسب نداشته باشد ، ظاهر وب سایت استاندارد نباشد و… همانطور که ممکن است بدانید، متخصص سئو شدن کار زمانبری است و نیاز به سالها تجربه و تلاش دارد.

یکی از دیدگاه کاربران واقعی که به سایت مراجعه می کنند و دیگری از دیدگاه خزنده های موتورهای جستجو که سایت را پیمایش می نمایند. در واقع با این فایل ربات ها را به نقشه سایت خود هدایت کرده اند و حتما همه چیز را با نقشه سایت مدیریت می کنند. این روزها، رقابت بین وب سایت ها بسیار شدید است و همه آنها سعی می کنند که راه حل هایی برای بالا بردن رتبه سایت و افزایش بازدید آن در موتورهای جستجو پیدا کنند. زمانی که افراد مطلبی را در سایت های اینترنتی جستجو می کند به طور معمول نتیجه مورد نظر را خود را در همان صفحه اول گوگل پیدا می کند و به دیگر صفحات جستجو مراجعه نمی کنند. نقشه سایت در اصل یک راهنما برای موتورهای جستجو است که چطور سایت ما را برسی کنند و در اصل مثل یک نقشه سفر است. Include a XSLT stylesheet: برای تغییر طراحی نقشه سایت میتوانیم از فایلهای xsl استفاده کنیم که اگر آشنایی با فایلهای xsl ندارید نگران نباشید این بخش اهمیت زیادی ندارد.

همین به تنهایی کافی است تا برخی از متخصصان سئو حتی به بودجه سایت reverse-seo خزش فکر نکنند. برای این کار کافی است یک فایل نوت پد در کامپیوتر خود باز کرده و انرا با نام و پسوند sitemap.xml ذخیره نمایید. بعد از انتخاب سایت موردنظر، وارد صفحهای میشوید که چنانچه قبلاً فایل robots.txt را آپلود کرده باشید، محتویات فایل قبلی را نشان میدهد. نقشه سایت در اصل برای کمک به ایندکس و شناسایی سایت شما آمده، اما قرار نیست همیشه ثابت باشد چون اصل یک سایت زنده بهروزرسانی هست برای همین در این بخش ما میتوانیم دوره بهروزرسانی رو مشخص کنیم یعنی: بگوییم که صفحه اصلی را هرچند وقت در نقشه بروز کن تا رباتهای گوگل متوجه تغییرات جدید بشوند و همین روال برای سایر بخشهای سایت، پیشنهاد میکنم طبق ویدئو و نکاتی که گفتهشده این بخش را تکمیل کنید. قبل از توضیح در خصوص سئو نقشه گوگل باید بدانید که ثبت کسب و کار شما در نقشه گوگل می تواند شما را در جستجوهای محلی کمک کند. اگر میخواهید مطلبی یا صفحهای خاص در نقشه سایت دیده نشود و یا بهکل دستهبندی را از نقشه سایتتان حذف کنید فقط کافی است دسته را انتخاب کنید و یا برای مطالب id مطلب را یادداشت کنید.

در این روند سعی کنید از همه ابزارهای موجود، افزونههای سایت و تکنیکهای متنوع استفاده کنید تا آموزش سئو برای شما کامل اتفاق بیفتد. این مورد دوم از تکنیکهای کلاه سیاه است که گفتیم آخر و عاقبت خوبی ندارد! بنابراین نقشه سایت XML راه خوبی برای ارائه به موتور جستجو با اولویتی است که می خواهید ابتدا آن را بخزد. تولیدکنندگان و متخصصان محتوای بادقت به خوبی نقش ریزه کاری های محتوایی و تولید محتوای با کیفیت ر سئو رو درک می کنن. محتوایی با کمیت و کیفیت پایین که فقط در لیست نتایج جستجو کلیک میشود، اما ارزشی به بازدید کننده منتقل نمیکند خیلی زود با نرخ پرش Bounce Rate بالا و زمان ماندگاری Dwell Time پایین به سرعت از گردونه لیست نتایج جستجو حذف میشود. اما وردپرس امکان مدیریت کامل متون نوشته شده توسط هر یک سایت است.

علاوه بر اینکه سئوی درون سایت را برای شما به صورت کامل انجام میدهد بلکه می تواند نقشه سایت را بسازد. همونطور که قبلا هم گفتم در مورد دریافت لینک باید خیلی احتیاط کنید و خیلی اصولی و اخلاقی این کار رو انجام بدین برای همین توصیه و تجربه من این هستش که اگه از سایتی میخواین لینک دریافت کنید حتما با مدیران اون سایت وارد ارتباط بشید و از مدیران سایت های بزرگ مانند سایت های خبری؛ دانلودی و تفریحی بخواین که فقط داخل برخی از صفحات سایتشون لینک شما رو قرار بدن نه این که یهو تو چند هزارتا صفحه به شما لینک بدن، تصور نکنین که هرچقدر لینک بیشتری بگیرین بیشتر امتیاز می گیرین نه اینطور نیست، اگر بیش از حد و بدون رعایت جانب احتیاط زیادی از یه سایت لینک دریافت کنید با انجام این کار به گوگل میگین که من دارم تقلب می کنم و گوگل هم شما رو جریمه می کنه. بههرحال خدمات سئو هزینه دارد، بخشی از این رقم شامل دستمزد کسی میشود که خدمات خود را به شما ارائه میکند و به طبع در قبال علمی که برای شما خرج میکند، انتظار دریافت رقمی را دارد. این شرکت علاوه بر خدمات سئو، خدمات دیجیتال مارکتینگ و خدمات تولید محتوا و بازاریابی محتوایی، طراحی انواع سایت های اختصاصی و وردپرسی را نیز انجام می دهد و شما می توانید تمام خدمات مورد نیاز کسب و کار آنلاین خود را در قالب یک پکیج کامل دریافت کنید.